Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pesterzsébeti anyukák, apukák! fórum

Pesterzsébeti anyukák, apukák! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. dec. 24. 22:50
Nagyon boldog karácsonyt kívánunk Nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
2009. dec. 22. 23:56

Hát nagy sütésbe vagy akkor:)))


Nálunk mindig más a karácsonyi menü,az idén sült húsi lesz,mert kitaláltam,hogy lila káposztát szeretnék enni az idén és,hogy a gyerekek is,főleg Árven is egyen a menüből,ezért csirkecombot csinálunk hozzá,mert azt mindannyian szeretjük.:))

Mi nem vagyunk ilyen hagyomány tisztelő emberek ételügyileg.Egyedül a mákos bejgli,meg a habkarika ami hagyományosan meg van minden évben.


Ma,hogy apa nincs itthon és elveszek ebben a nagy ágyban a gyerekek is olyan jóízűen alszanak a helyükön,hogy csak na.Árisz azért ilyenkor már másodjára szokta kérni a cicit,most meg édesdeden alszik az ágyában.Most várom,hogy mikor kel fel,talán lassan kéri már a tejet,mert nem szeretem ilyenkor télen ha nem mellettem alszik,mert állandóan kitakarózik éjjelente és félek,hogy megfázik.Állandóan takargatom egész éjjel.Ja és most,hogy így alszik a cicim is be van durranva rendesen,már este 8-kor is tele volt,azóta csak termelődött és már nagyon fáj.:))

827. tixtina (válaszként erre: 826. - Tappancsmama)
2009. dec. 22. 23:19

Szia!


Mot nagy sütögetsbe vagyok éppen.

Lekváros linzerek készen,sajtos rudak most sülnek,és a mézes lapokat is szeretném ma kisütni,mert holnapra már csak takarítást terveztem .

Tegnap és ma a vásárlással elment egy csomó időm,örülök,ha ma éjjel kettőre végzek a sütikkel.


Még viszajövök,ha időm engedi és írok,megírom,mi lesz a menü.


Ne gondolj,valami hatalmas menüsorra.

Kacsacombokat,kacsamellet vettem-combokat betöltöm,és kisütöm.

Szenteste halat rántok,franciasaláta,és hagymás krumpli lesz,a szokásos menü.

25-én pulykahúsleves sok zöldséggel,májgombóccal.

Meg a kacsa,kacsa,kacsa......

sütik.

Mennem kell,még visszajövök

2009. dec. 22. 17:44
Ti hogy vagytok,készültök a karácsonyra?Nálatok hogy van a karácsony a gyerekek szerint?Szentestén vagy másnap ajándékoztok?Jézuska hozza az ajándékot?Tudod már mi lesz a menü?
2009. dec. 22. 17:42

Szia!


Vasárnap voltunk Tomival 7 éve együtt.:))))))))))


Pénteken sikerült végre megvennem a Tomi ajándékát a tescoban nagyon jó áron,mert le volt akciózva,így féláron vettem meg Neki a fehérneműt.Egy nagyon szép mély sötétlila fűzőt vettem,meg egy bugyit hozzá és ha még sikerül kijutnom holnap az erzsébeti vásárba,akkor még veszek hozzá egy szép combfixet.Persze e mellé kap még mást is,de azt hiszem ennek sokkal jobban fog örülni.:)))Legalábbis nagyon remélem.:))))

Szombaton végre Árisznak is sikerült vennem egy emeletes autós verseny pályát.Azt is akciósan vettem így az sem volt drága a sparban.Árisz ajándékával bajban voltam,mert az Ő korosztályának kevés olyan játék van amit szerintem élvezne,fiúnak való és hasonló nem található itthon Árven után.Meg vannak olyan játékok is ennek a korosztálynak,amik szerintem Árisznak már kicsit visszabutítók,mert Ő Árventől rengeteget tanul játékban.

Árvennek már meg volt idáig is a rollere,meg az edényszárítója amit szeretne.Emlékszem az ősszel kérdezgetett a karácsonyról és kérdeztem Tőle,hogy mit hozzon Neki a Jézuska.Erre azt mondta,hogy edénycsurgatót,vagyis edényszárítót így azt azért kapja,mert amúgy eszembe sem jutott volna:)A rollert meg már régóta szeretett volna,mert a Micimackóban azzal mennek.Azt azért kapja,de mostanában kb egy-két hete kérdezgeti,hogy mikor kap rollert.Aztán szoktam Neki mondogatni,hogy majd a tavasszal veszünk Neki.Remélem nagy meglepetés lesz számára,hogy a Jézuska meghozza:)))

De jó,mert most a kék korszakát éli és így a kék roller tetszik Neki,mert azt már leteszteltük :)) és így majd Árisz is használhatja később.:))


Most,hogy már meg vannak az ajándékok így már alig várom,hogy karácsony legyen:)))


Árisznak tegnap előtt a kezébe adtam joghurt evésnél a kanalat,hogy hogyan boldogul vele,mert játék közben nagyon profin eszik már egyedül kanállal tányérból,ahogyan Árventől látta.Gondoltam nézzük meg élesben is.Na ennek az lett a következménye,hogy másnap a joghurtnál már kivette a kezemből a kanalat,ma meg már a főzeléket sem engedte,hogy adjam Neki.De azért a főzeléknél rájöttem,hogy egy másik kanálal azért csak pakolom én is a szájába,mert különben az előkén,meg a tálcán több lesz,mint a pociban:))

De nagyon ügyesen csinálja,csak a főzeléket ma pl.bevizsgálta egy kicsit mélyebben is,mint kellett volna.


Ma Tomi céges karácsonyi bulin van.Kíváncsi leszek mikor ér haza:))Remélem azért nem hajnalban.Így egyedül leszek este a gyerekekkel,tehát tudok hoxázni is akár ha lefektettem a gyerkőcöket:)))

824. tixtina (válaszként erre: 822. - Tappancsmama)
2009. dec. 18. 23:53

Szia!


Visszakapcsoltam a modemet-de nem a legstabilabb.

Lajos ma volt dokinál,tegnap pedig az idegorvosnál.

Pontoabban a gerinc műtét eltti laborját adta le.

Vérvétel,röntgen,stb.

Majd januárban műtik-és bár,nagyon fáj a jobb válla-egész nap vonyít szegénykém-előszőr azt a részt műtik,ami a lábfájdalmát okozza.

Valamikor sor kerül a másodikra is,de azt még nem tudni ,mikor.


Enikőnek múlt a pirosság,de még dudoros a kis arca.

Hááát allergia.

Sajnos nem tudni mitől,mert össze-vissza eszik-

Ma is temérdek mennyiségű kaját befalt,mintha éhezne-pedig nem így van.

A kis gyomra sem bírja.De mikor látja,hogy eszik valaki,akkor neki is kell-hiába nem éhes.

Sír,ha nem adunk neki-pedig csak kímélni szeretnénk a hasikáját.

Nincs elhízva-normál súlya van-de elég vaskos,erős gyerek.

Mikor beteg volt a múlt hetekben,s nem evett 3 napig-meg se látszott rajta.

Ha Bence nem eszik egy-két napig,már esik össze,olyan gyenge lesz-mert kis vékonyka.

Remélem jól vagytok:))Készültök a karácsonyra?

2009. dec. 17. 21:40
Mikor lesz a neted vissza dugva?
2009. dec. 17. 21:39

Szia!



Jobban vagy már?


A dudorok elmúltak,ma meg alig evett valamicskét,már délután azon gondolkodtam,hogy mi lehet a baja,meg nehogy valami betegség kezdete legyen.De aztán este amikor mostam a fogát akkor láttam,hogy a foga törte át az ínyét és akkor már leesett,hogy ez volt az oka annak az egész napos fránya nem evésnek.


Enikőnek mitől voltak a pöttyei?Lajos volt orvosnál?

821. tixtina (válaszként erre: 820. - Tappancsmama)
2009. dec. 15. 15:39

Szió!


Szegénykém-remélem már elmúltak a dudorok.Enikőnek is kijöttek pöttyök az arcára-de már múlóban van.


Nincs netem,mert a Lajos csinálja a szobáját,és a kábel nincs bekötve.

Most a barátnőmnél vagyok.

Tegnap egész nap hasmenésem volt-reggel 5 kor keltem,és szinte ki sem tudtam kelni az ágyból,nagyon rosszul voltam-tekertek a beleim,és a gyomrom is fájt.Ma -kicsit jobban vagyok,de még mindig morog a gyomrom.

Erőset ettem vasárnap este-és lehet,attól van-remélem nem valami vírus.

Ti jól vagytok?

2009. dec. 13. 22:27

Szia!


Ma nagyon későn keltünk,ahhoz képest,hogy hét előtt már fenn szoktunk lenni.9-kor kelt fel Árisz,aztán Árven.De ennek azért volt előzménye is.Árven éjjel fél 12-kor felkelt sírva,alig tudtam megvigasztalni és onnantól kezdve vagy egy órán keresztül szinte mindenen elsírta magát.Közben felkelt Árisz is,akinek szintén csak én kellettem,ugyan úgy mint a lányzónak.Na nagy nehezen egy órára Árisz vissza aludt,Árvent is ide vettem magam mellé,mert elég nyugtalan maradt.De Árven csak nem tudott elaludni,állandóan csak azt mondogatta,hogy nagyon fáj a lába.Masszírozgattam,de csak nem javult neki.Aztán gondoltam leveszem a pizsama nacit Róla,hátha valahogyan az nyomja és az fáj szegénynek.Aztán végig simítottam a lábát és tiszta dudoros volt végig.Gyorsan megnéztem és szinte az egész lába hatalmas piros foltos volt,fehér dudorokkal.Szerintem csalán kiütés lehetett.De mind a két alkarja is olyan volt,meg az egyik válla.Ilyennek még sosem láttam a bőröcskéjét szegénynek.Aztán bekentem fenistilel,meg itattam Vele kálciumot és így nagy nehezen 2 után nem sokkal el is tudtunk aludni.Nem is tudom,hogy bírtam volna reggel fel kelni,ha nem alszanak ilyen sokáig.


Délelőtt elmentünk az erzsébeti vásárba,mert azt hittük,hogy ma is kint lesznek az állatok,de sajna nem voltak.Így majd jövőhéten újra ki kell menni,mert Árven nagyon csalódott volt.


Ti jól vagytok?Minden rendben van Veletek?Lajos melyik nap megy orvoshoz?

819. tixtina (válaszként erre: 818. - Tappancsmama)
2009. dec. 10. 23:23

Szió!


Köszi megvagyunk.

Ti jól vagytok?Készültök az ünnepekre??


Mi lesz az ünnepi menü?Mentek a nagyszülőkhöz?

2009. dec. 10. 18:19

Szia!


Mi van Veletek?

817. tixtina (válaszként erre: 815. - Tappancsmama)
2009. dec. 9. 10:28

Jó Neked:D)

szerintem inkább sovány legyen az ember,mint kövér.

Most én nagyon kövér vagyok-keveset mozgok-és állandóan eszem-részben a függőség,meg a téli rosz közérzet miatt van szerintem.


Se baj-januártól teljes gőzzel fogyasztok-szénhidrátokat egyáltalán,vagy csak nagyon minimálisan fogyasztok majd-és rápattanok a bringára,meg aerobik-stb....

816. tixtina (válaszként erre: 815. - Tappancsmama)
2009. dec. 9. 10:25

Szia!


Hála az égnek Enikő már jól van-csak széklete nem volt már egy hete-úgyhogy adok neki egy kis Levolacot.Étvágya is kezd lassacskán visszatérni.


Itt is sok édességet hozott a MIKI-:)Amiket részben már el is fogyasztottak a gyerkőcök-meg persze magamat is beleértve.:(

Nem baj-januártól jön az intenzív fogyi-már meg is rendeltem a fittness labdát itt a neten-

Bencének is rendeltem egy labdát-amit rá tud kötni a nadrágjára,és egyedül tud különféle mutatványokat végezni-nagyon szuper:))

Enikő pedig kap egy ugráló Bocit.Most 10 ezer helyett 6 ezerért meg lehetett vásárolni-300 kiló teherbírású:))

815. tappancsmama (válaszként erre: 814. - Tixtina)
2009. dec. 8. 20:14

Szia!


Köszönjük szépen mi jól vagyunk,fáradtan de jól:))))


A mikulás jól telt,kaptak sok ajándékot,gyümölcsöt,mogyorót Árven,meg szerencsére nem túl sok csokit:)))De még így is oda kell figyelni Árvenre,hogy mennyi csokit eszik,mert szíve szerint már megette volna az összeset a mienket is beleértve:))))))))))))Hát olyan mint az anyja:))))))Én is sok csokit megennék,ha mindig vennék,de nem veszek szerencsére minden nap,akkor olyan lennék mint egy bálna:)))Bár most meg mindenki azzal piszkál,hogy olyan vagyok mint egy anorexiás,állítólag nagyon lefogytam.Pedig súlyra nem fogyok,de testileg igen,ezt nem tudom,hogyan csinálom,de én is észre veszem magamon.Pl.mindig volt a hasamon bármennyire is le voltam fogyva egy min. 2-3cm-es zsírréteg és most azt néztük,hogy az is eltűnt.Csak azért nincs lapos hasam,mert terhességeknél kissé hatalmas volt a hasam és nem tud annyira visszahúzódni a hasam,mint amilyen régen volt,pláne addig nem amíg nem kezdek el tornázni:))))


Nálatok,hogy telt a Mikulás?Mi van Veletek?Enikő jobban van már?Vissza kellett vinned az orvoshoz?

814. tixtina
2009. dec. 8. 18:02

Hali!


Mi újság Veletek?Hogy telt a Mikulás??

Remélem,jól vagytok-:))

813. tixtina (válaszként erre: 812. - Tappancsmama)
2009. dec. 6. 10:09

Sziasztok!


Köszönjük szépen,viszont kívánjuk:DDD)))


Hála az égnek jobban van-tegnap már nem volt láza,és a kedve is jobb volt,viszont alig evett-szinte semmit.

Éviéknél is csak üdítőt ivott-a tortából két falatot evett-ennyi:(

Biztos fáj a torka,ami nem csoda-elég ronda szegénykémnek a mandulája.

Nem félek,hogy nagyon lefogy,mert szerencsére elég husi-és biztos betótolja,ha jobban lesz:)

2009. dec. 6. 07:51

Sziasztok!


Boldog Mikulást!!!!!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


Enikő jobban van már?

811. tixtina
2009. dec. 5. 17:54

Ma megyünk barátnőmékhez,mert Bettikének szülinapja van holnap-és ma délután döntötte el,hogy ma este tartják-egész nap futkosott az ajándék,és a torta,gyertyák után.

Úgyhogy mire lészen lesz,este 7 óra is lesz,vagy még később-én pedig szeretném nézni a Lajossal a csillag születik műsort,valamint Enikőt korán kéne lefektetnem,mivel 11 kor kelt reggel,és így délután nem aludt semmit-már most csetlik-botlik-és nyűgös is a torka miatt-fáj neki.Evett egy fél szendvicset-de azt sem ette meg

810. tixtina
2009. dec. 5. 12:22

Ja,meg persze gyümölcsöt:banán,narancs mandarin.

bence megevett csütörtökön egy kiló mandarint-

Tehát szerencsére nem csak az édességféléket falja ,hanem a gyümölcsöket is.

Télen a mandarin a kedvence,és ha édes a naranc,akkor azt is tudja enni-meg persze a banánt-egész éveben-nyáron az eper,és a görögdinnye a favorit.

Minden gyümölcsöt szeret-alig van egy-kettő,amit nem eszik meg.Régebben a fügét utálta,de az idén nagyon gyűrte be-van két fügefánk a kertben,ami évről- évre szépen terem:))

809. tixtina
2009. dec. 5. 12:19

Az éjszaka most egész jól aludt,már nem volt magas a láza-most reggel sem kellett kúpozni-de még felmehet,mert a torka nagyon ronda továbbra is:(


Mikulásra már megvettem a héten a kispesti piacon a csokoládésnál a dolgokat.

Metroban a multkor a Mikulásokat is beszereztem.

Igazából édességet kapnak,meg mogyorót.

Enikő most csak csokit evett tegnap-de nem baj-lényeg,hogy valami kalóriát vigyen be.

808. tixtina (válaszként erre: 806. - Tappancsmama)
2009. dec. 5. 12:16

Szió!


Az orr manduláját vették ki a nyár elején-ez a torok mandulája-ami gondokat okoz nála.

Most adtam be neki az antibiotikumot,és egész könnyen lement a torkán,mert a Nurofen sziruphoz tartozó kis piros belövővel jól lenyeli.

Ronda fehér tüszők még mindig ott vannak-nehezen nyel-ezért nem is eszik semmit.

Csütörtök este kapott először a gyógyszerből,aztán péntek reggel,és mivel naponta egyszer 7 millit írtak fel,ezért csak ma reggel tudtam a következő adagját beadni.

De még nem használt neki,remélem fog-mert akkor hétfőn vissza kell vinnem,és másik antibiotikumot írnak fel neki

2009. dec. 4. 22:00

Jaj,holnap este ki kell akasztanunk a mikulás váró csizmazokninkat:))),hogy reggelre szépen megtöltse a mikulás:)))))))))


Nálatok mit hoz a miki és hogyan szoktátok tartani?

806. tappancsmama (válaszként erre: 805. - Tixtina)
2009. dec. 4. 21:58

Ez az orr mandulája amit most kell kivetetni,ugye?Mert a fórumnyitáskor vették ki szegénynek a másikat.


Szegénynek nagyon rossz ilyenkor.Egy felnőttnek is nagyon nehéz a betegséggel együtt élni abban a pár napban,nemhogy egy gyereknek,pláne ilyen gyakran.


Miért csak holnaptól lehet az antibiotikumot adni Neki?


Remélem azért a lázát már le tudtad vinni tartósan szegénynek.

Gondolom nem sokat alszol akkor így Te sem.Jó fáradt lehetsz Te is.Próbáljatok meg pihenni,aztán majd írj ha ráérsz,hogy javult e a helyzet.

805. tixtina
2009. dec. 4. 18:03

Szegény -nehezen tud így aludni,mert mindig belázasodik-.Éjszaka kúpozom,nappal kanalas lázcsillapítot adok neki.


Lajos ma volt az urológián kezelésen,és 17-én megy az idegsebészetre egy vizsgálatra-és majd valamikor január közepe táján műtik,ha minden igaz.


Enikő még nem igazán tudta felfogni,hogy lemaradt a színházról-szerencsére.

ma volt náluk a Mikulás-de arra sem tudtam bevinni,mert állandó láza volt.

A manduláját ki fog kelleni veni előbb -utóbb.

majd beszélek a gégészünkkel.Ugyanis az idén már vagy ötödszörre gyulladt be.

804. tixtina
2009. dec. 4. 17:59

Szia!


Enikő folyamatoan lázas,már két napja.:((

Az Orvos azt mondta,hogy több napig is fennálhat a lázas állapot-lehet ez egy makacsabb vírus-és csillapítsam 3 óránként a lázat-hűtőfürdővel,kúppal,és szuszpenzióval felváltva.

Holnap reggel lesz esedékes az antibiotikum beadása-háát nem tudom,miként sikerül lenyeletnem vele az adagját:DD

2009. dec. 4. 16:51

Szia!


Hasonló sztorink volt nekünk is nemrégen a gyógyszerbevételnél.


Jobban vagytok már?Lement Enikő láza?Nagyon szomorú volt,hogy az előadásra nem tudott elmenni?


Mi jól vagyunk.Most éppen Áriszt lefektettem aludni,Árven meg nyanyizik egy kicsit,majd egy óra múlva haza hozom.Legalább Árisz is tud nyugodtan aludni egy kicsit.Elfáradt szegénykém.Kint voltunk egy órácskát kb és ment a nyuszijával az udvaron,meg előtte sétált,tehát elfáradt.Ma ki sem vittem Neki a babakocsit,mert a múltkor már 10 perc után ki akart jönni,most meg úgy voltam vele,hogy olyan sokat úgy sem tudunk kint maradni,mert hamar sötétedik és Árven 3 után kelt fel,tehát így jól elfáradt.:))))))


Lajos jövőhéten megy kivizsgálásra?

802. tixtina (válaszként erre: 801. - Tappancsmama)
2009. dec. 4. 09:07

Szia!


Tüszös a mandulája-úgyhogy nem ért nagy meglepetéként-de aggasztó,hogy a láza megvolt egész éjjel-pedig már kapja az antibiotikumot,és ilyenkor a láza nem szokott már olyan magasra szökni.

Igaz-alig tudtam lenyomni a torkán a gyógyszert,mert kiöklendezte a felét.

Kanállal nem veszi be,fecskendővel kell belőni -de nem sikerül újabban,mert nagyon hadakozik.

Sajnos túl kicsi még,nem tudom megértetni vele,hogy ha nem veszi be,akkor kórház-és ott vénásan szúrják az orvosságokat.

2009. dec. 4. 07:45

Szia!


Hogy van Enikő?Mit mondott a doki?

800. tixtina
2009. dec. 3. 14:42

Sajnos Enikő Lázas lett-39.

Gondolom a mandulája.

Viszem délután az orvoshoz,-nehéz lesz összeegyeztetni,mert Bencét i vinnem kell edzésre.

Szerencsére nincs messze egymástól,csak pont dugó van abban az időben.

Ráadásul a Renault megint szar-nem indul el-leblokkol indításkor-riasztóval lehet zárlat,vagy a franc se tudja,de már nagyon ideges vagyok:D()

Vettünk egy autót-több,mint egy milláért,és nem tudom használni.

Az elektronika átka-és nem olcsó a javítása sem.

A másik autóval járok most,de nincs benne légkeverés-és fűtés,úgyhogy letekert ablakkal megyek-nagyon kényelmetlen-és a szélvédőn is alig látok ki-főleg esős időben.


Majd este visszanézek,ha lesz időm-és megírom,mit mondott a doki.

Nagyon remélem,nem fog a kórházba beutalni-mert azt csinálja újabban.


Remélem,ti jól vagytok.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook