Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pesterzsébeti anyukák, apukák! fórum

Pesterzsébeti anyukák, apukák! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
799. tixtina (válaszként erre: 797. - Tappancsmama)
2009. dec. 2. 21:06

Sajnos nem ismerek bőrgyógyászt-itt a kispesti szakrendelőben anyám osztálytársa rendelt-Anda Anna-még szerintem ő van-de nem lát már jól-elmúlt 70 éves.

Igazából,ha találsz magadon valami gyanusat,akkor a dokinak kötelessége lenne megfelelő műszerrel megvizsgálni-tudtommal létezik egy ketyere,amivel ki lehet mutatni az bőrelváltozásokat.

Szerintem menj el a szakrendelőbe-de lehet,hogy kell hozzá beutaló a háziorvostól-és kérd meg,nézzék meg alaposan.

Remélem,ártalmatlan lesz-de mihamarabb menjél el,mert a barátnőm huga addig halogatta,míg rosszindulatúvá vált.Leoperálták neki.

Nem szeretnélek ijesztgetni-de jobb elővigyázatosnak lenni.

798. tixtina (válaszként erre: 797. - Tappancsmama)
2009. dec. 2. 20:59

Szia!


Enikőnek hőemelkedése van-forró a háta,az arcocskája-37,8-at mértem az előbb,de lehet felmegy jobban-mindjárt mérem újra.

Pont holnap lesz a bábszínház nekik-reggel 9-kor.

Szegénykém-lehet,nem tudom így bevinni-pedig úgy készült rá:(


Szerintem a piros lámpa azért gyulladt ki,mert annyira vastag jégtáblák voltak rajta,hogy nem tudott hűteni-de az is lehet,hogy bedöglött-mivel nagyon régi már vagy 10 éves-vagy annál is öregebb,mert mi kb 5 éve vettük használtan.

Holnap bekapcsolom,és meglátom,mi lesz.

Ha nem jó,akkor elhozzuk anyámékét Erzsébetről.

2009. dec. 1. 22:48

Szia!


Mi van Veletek?Jól vagytok?


A piros lámpán kívül észre vettél mást is a fagyasztóval kapcsolatban?Mik a jelei annak,hogy le kell olvasztanom?Mert a mienk olyan,hogy felül van a hűtő,alul a fagyasztó és nincs lámpa rajta,de kb 2 éve vettük,de nincsen azóta leolvasztva:)))Előtte meg egy régi hajdu volt ,egy pici fagyasztóval.De most,hogy így írom,már látom,hogy nekem sem ártana egy olvasztást eszközölnöm szegényen:)))))))))))))De mindegy ha nincs lámpám,mi a tuti jele annak,hogy biztosan ne halogassam tovább az olvasztást?


És van még egy kérdésem.Itt a közelben ismersz egy jó bőrgyógyászt?Találtam a múltkorában egy foltot magamon és megakarom januárban mutatni egy dokinak,csak tavaly egy olyanhoz mentem az anyajegyeimet megmutatni a IX,kerületben,aki a sötétben ránézett a hasamra és közölte,hogy nincs vele semmi gond.Meg sem nézte nagyító alatt világosban,pedig a terhességek miatt arrébb csúszott és másképpen is néz ki.:((Ezért szeretném magam megmutatni egy olyan szakembernek aki érti a dolgát és oda figyelve alaposan megvizsgál nehogy később bajom legyen belőle.

796. tixtina (válaszként erre: 795. - Tappancsmama)
2009. nov. 30. 10:32

Szia!

Fincsi lehetett:))

Bence sajnos nem eszi a joghurtot:( Közben eszembe jutott.


A mélyhűtő ládám ma reggelre beadta a kulcsot.

Nagyon rgen volt leengedve-vastag jégtömbök vannak benne-ami miatt már nem hűtött-világított a piros lámpa.

Ezért most gyorsan kipakoltam belőle-van,amit átvittem Évihez,mert nem fért be a hűtőm fagyasztó részébe.

Kutyák most jól járnak,mert egy nagy kondér kaját raktam fel nekik.sok hússal-amiket elfelejtettem megcsinálni.:DD

2009. nov. 29. 15:17

Szia!


A joghurt tortára gondolsz?Azt nem sütöttem,csak főztem és abba csak olyan dolgot tettem amit Árisz ehet már,tehát Te nyugodtan felturbózhatod magatoknak,pl egy kis keksz vagy piskóta lappal az alján.


Szóval csak annyi volt az egész,hogy a nagy dobozos danone barackos joghurtot összemixeltem a túróval,raktam bele 20 dkg cukrot meg az étkezési zselatint és felraktam melegíteni.Majdnem forráspontig főztem,,majd hagytam hűlni.Közben raktam bele barack darabokat,meg amikor majdnem langyos volt kevertem hozzá zselatin fixálót.Folpakkos formába öntöttem és betettem a hűtőbe dermedni.Ennyi.

794. tixtina (válaszként erre: 791. - Tappancsmama)
2009. nov. 29. 13:22

Megvagyunk-csak ritkán kerülök géphez,mert Bence folyton játszik rajta.

Unatkozik-hiába van Ps játéka-nem igazán játszik vele-csak néha jut eszébe.

Ti jól vagytok?

793. tixtina (válaszként erre: 790. - Tappancsmama)
2009. nov. 29. 13:21

Igen-kinyújtotta a kezecskéit maga elé-és úgy egyensúlyozva elindult magától.

Aztán,napról -napra jobban ment.

Enikő viszont hírtelen kezdett menni-előtte csak kapaszkodva járkált.

Ahány gyermek,annyi szokás:))

Bence éjszakánként sem pisilt be-míg Enikőnél gyakrabban voltak "balesetek"

Viszont Enikő már majdnem egyedül öltözik-míg Bencus 7 éves lesz,és a cipőjét is én kötöm-vagy a kis barátnője.:D))

792. tixtina (válaszként erre: 790. - Tappancsmama)
2009. nov. 29. 13:18

Szia!


Piskótát sütötte-de nem jött fel most,olyan jól-azért az íze jó volt:)

CSokoládékrémet csináltam hozzá.

Ma is kellene-mert a Bence folyton nyaggat,és Lajos is:DD

Van diónk-Lehet pucolok-és valami gyümölcskenyér félét csinálok.Csokidarabokat is tördelek bele.

Igazából,bármilyen sütit megesznek a gyerekeim.

Bence,amilyen válogatós az ételben-a nasi jöhet minden mennyiségben:)))

Lehet,megcsinálom én is azt a tortát,amit sütöttél-ha leírnád,hogyan készítetted.megköszönném:))

2009. nov. 28. 22:04
Jól vagytok???????
2009. nov. 28. 22:04

Szia!


Na sütöttél valamit?


Képzeld sikerült a tortám:)))))))))))))Finom is lett és még Árisz is evett belőle,pedig vettem a gyerekeknek egy-egy túrórudit gondolván arra,hogy ha nem ízlene akkor is egyenek egy kis nasit.De Árisz nagyon sokat megevett belőle,de Árven sajna nem,meg sem kóstolta,csak a szájába vette és kiköpte:(De a szülinaposnak nagyon ízlett:))))))))))))))))

Az ajándéka is telitalálat volt,nagyon tetszett Neki.

Közben vissza-vissza emlékeztünk az egy évvel ezelőtti napra,amikor megszületett a Kistündérke:)))))Olyan szép nap volt,és annyira vártuk már.............


Hát a Te fiad jó hamar elindult.Akkor már kapaszkodás nélkül ment?

És akkor még a fiúk lustábbak a lányoknál..........:))))))))))

789. tixtina (válaszként erre: 788. - Tappancsmama)
2009. nov. 28. 12:27

Szia!


Szuper-:)Most jön a szaladgálós kórszak.

Innentől kezdve,hogy elindulnak-lehet futkosni utánuk:))

Bence is nagyon hamar szaladt már,ha jól emlékszem,10 és fél hónaposan.

Enikő viszont csak egy éves kora után-de akkor már nagyon ment.

Bencus,fokozatosan tanult járni.

Mondjuk Enikő sokat volt a kiságyban-nem tettük gyakran a földre-


Nekem is kelle ma sütni-van tojásom,és vettem habtejszínt is.

Nincs kedvem kimenni a piacra sem ebben a borus időben.

2009. nov. 27. 21:19

Az én kicsi bogaram tényleg elindult rendesen:)))))))))Úgy örülök neki és annyira büszke vagyok Rá!!!!!!!!!!És úgy kacag,amikor sikerül Neki,egy kis tünemény angyalka.Árven már elmúlt egy éves amikor elindult így,nem csak a bútorok között,hanem messzebbi célokat kitűzve magának,pedig azt szokták mondani,hogy a fiúk lustábbak és lassabban indulnak el.Na hát Árisz 2 nappal a születésnapja előtt elindult:)))))))


Megcsináltam Neki a szülinapi tortáját ma.Joghurt tortát csináltam Neki,barackosat.Raktam bele túrót is,meg kicsi darab barackokat,hogy Árisz is meg tudja enni ha kedve van hozzá.Raktam egy próbát egy kis pohárba,hogy megköt e,mert másfél éve Árven első szülinapjára is ezt csináltam,de az nem jött össze:((De ez remélem sikerül.A pohárban lévőnek a külseje megdermedt már,mert azt néztem,de még kanállal nem nyúltam bele.Majd ha a gyerekek elaludtak megnézem.


Aztán holnap délután meg felköszöntjük Áriszt,mert apának már megint dolgoznia kell holnap is,nem tudta elintézni,hogy itthon tudjon maradni.:(((((Kíváncsi leszek mit fog szólni a vonathoz:)))))))))


Megcsináltad a hamit?

787. tappancsmama (válaszként erre: 786. - Tixtina)
2009. nov. 27. 20:51

Szia!


Hát örülök neki,hogy nincs semmi bajod.

786. tixtina (válaszként erre: 783. - Tappancsmama)
2009. nov. 27. 00:19

Nem szerencsére-megvizsgáltak-megnéztek ultrahanggal-és a melleimet is átvizsgálták.Nem találtak semmi gyanúsat.

Hááát,túl vagyok rajta végre:)

785. tixtina (válaszként erre: 782. - Tappancsmama)
2009. nov. 26. 23:53

Jajj-ilyeneken ne idegeskedj.

Az én fiamnak is nagyon picike van-még meg is mutattam egy évesen a gyerekorvosnak,mert ugyanúgy kétségbe voltam esve.

Aztán megnézte,és azt mondta-dehogy kicsi,még nagyobb is mint az átlag,csak el van bújtatva.Nem mindenkinek van kint.

Szóval nem kell megijedni.

784. tixtina (válaszként erre: 781. - Tappancsmama)
2009. nov. 26. 23:51

Szia!


Holnap megcsinálom.

2009. nov. 26. 23:03

Onkológián nem mondtak semmi rosszat,ugye?


Aggódom ám.............

2009. nov. 26. 23:01

Itt voltak barátnőmék.Hát kaptam egy apró sokkot.


Az Ő fia is most lesz elsején egy éves,mint Árisz és amikor tettem tisztába Áriszt mondta,hogy milyen kicsi a kukija.Aztán megmutatta az Ő fiáét és Gergőnek tényleg minimum háromszorosa a kukija Áriszénál.Hát idáig azt hittem,hogy tök normális méretekkel rendelkezik az én kis bogaram,erre meg kiderül,hogy lehet,hogy nem.:)))))))))Most azért kíváncsi lennék,hogy egy 1 éves gyereknek mekkorának kéne lennie.Bár gondolom,ha valami nem stimmelne vele,akkor a doktor néni biztosan szólna a vizsgálatoknál.Na szóval,most teljesen ledöbbentem.


Viszont Áriszkám elindult.:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))Úgy néz ki,hogy rendesen,nem csak pár lépésekben gondolkozva és ha útközben meginog,akkor nem ereszkedik négykézlábra,mint idáig,hanem megáll, kiegyensúlyozza magát és elindul tovább.:))Remélem ezt nem felejti el holnapra,mert most csak a nap utolsó 2-2,5 órájában kezdte el csinálni.Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajjjjjjjjjjjjjjjjj olyan jó lenne,ha ez már az igazi lenne.Most is olyan büszke és boldog vagyok már ettől is,majd kiugrok a bőrömből:))))))))))))))))))

781. tappancsmama (válaszként erre: 780. - Tixtina)
2009. nov. 26. 16:10

Szia!


Na mi volt az onkológián?


Nagyon fini hami úgy simán is ahogyan én csinálom,de a szalonna még jobban meg dobja az ízét.Nyam-nyam:)))))))))))))


Nemsokára jönnek a barátnőmék,legalább jókat játszanak a gyerek,mi meg beszélgetünk egy kicsit:))

Felüdülés lesz a minden napos monotonitás után.

780. tixtina (válaszként erre: 778. - Tappancsmama)
2009. nov. 26. 09:43

Szia!


Szuper ötletet adtál!!!!!:))))

Éppen tojásos nokedlit akartam csinálni,de a Lajos nem rajong érte.Megeszi,ha nincs más,de nem kimondottan szereti:(

Pedig a gyerekeim imádják:D)

Viszont,ha kicsit feltuningoljuk-mennyei étel lesz belőle.Még egy kis szalonnát pirítok a tetejére,vagy a hagymára-és úgy bele a tészta.

Ki is próbálom holnap.

Ma megyek az Onkológiára,11 20-ra van időpontom-szűrésre.

Úgyhogy megyek is készülődni-hajat is kell mosnom.

779. tappancsmama (válaszként erre: 777. - Tixtina)
2009. nov. 25. 21:58
Most stagnál,már nem fáj annyira egyfolytában Neki.De orvosról hallani sem akar,meg ideje sem lenne elmenni.Ma is fél 8 után ért haza a munkából,de szinte minden nap 7-negyed 8 körül ér haza,így nem sok ideje marad bárhova is menni.
778. tappancsmama (válaszként erre: 776. - Tixtina)
2009. nov. 25. 21:55

Szia!


Az tényleg nagyon jó vétel volt akkor.Lego meg jött ma?


2 gerinc műtét vár Lajosra?Bele mer vágni?Bár a nagy fájdalmai miatt kicsi a választási lehetősége sajnos.Gondolom nagyon kockázatos műtét.


Ma főztem egy múltkor kitalált és kipróbált ételemet.Nagyon jól sikerült akkor is meg most is.

Elvileg egy tojásos nokedli tovább fejlesztett változata.

Karikára szeletelek jó sok hagymát,azt ledinsztelem.Majd keverek ki nokedli tésztát amibe rakok krumplit,mint a sztrapacskához és deszkáról kiszaggatom és beleforgatom ebbe a hagymába.Majd ha kell rakok bele még ételízesítőt vagy sót,aztán ráütök tojást úgy mint a sima tojásos nokedlinél és rásütöm.Húúúúúúúúúúúúúúúúúúúú.Nagyon fini hami lesz belőle.Ja és saját találmány.A kinézete nem menne el egy étteremben,de az íze kárpótol mindenért.:))))

777. tixtina
2009. nov. 24. 18:20

Hogy van a férjednek a térde?

Elment már orvoshoz?

776. tixtina
2009. nov. 24. 18:19

Hello!


Hogy vagytok?

Ma megjött az egyik játékcsomag-Hello Kitty világító kisház nagyon édi-nem is volt drága-8 ezer helyett 3400-ra volt leárazva.

Holnapra várom a legokat.

Most Bence edzésen van-Enikő pedig játszik a kirakóival-de nagyon szépen elfoglalja magát.


Lajos ma volt az idegsebészeten-valószínű két műtét vár rá:(

December 17-én megy különböző vizsgálatokra,aztán valamikor január közepén műtenék.

Nemrég volt ugyebár az urológiai beavatkozása,és nem jó,ha egymás után műtik.

Azt mondják,fog javulni-de teljesen nem jön már helyre.Tehát kvázi csodát ne várjon.:DD

775. tixtina (válaszként erre: 774. - Tappancsmama)
2009. nov. 23. 00:00

Az a baj,hogy a fiam mindig olyan játékot szeretne,ami nehezen,vagy egyáltalán nem beszerezhető.

Voltunk a Tescoban még a múlt héten,és rengeteg Ps2 játék le volt árazva 3 ezer forintra-és volt köztük nagyon aranyos,mászkálós,ami a fiamnak is tetszene.

De a fejébe vette,hogy neki a Ben 10 kell.

Gondolom,a legtöbb kisfiú ebben a korban-nagy Ben rajongó lévén-mind ezt a játékot kéri:))

Arról a bizonyos Omnitrix óráról nagyon nehezen,de sikerült lebeszélnem.:))

Képzeld-van egy Ben 10-es óra,amit a csuklóra tesz,és egy -két dolgot csinál,valami hangokat ad ki-de semmi különös,mert megnéztem a Youtubon,hogy

mi a különlegessége annak a bizonyos órának.

Semmi.Némelyikkel lehet a falra vetíteni-potom 10-12 ezer forint az ára.

Hát ezért a pénzért már nagyon szuper legot kapok.

Persze Bencének nem veszünk legot,mert nem játszik vele.

Van itthon,vagy egy nagy kosárral,de csak hánykolódik jobbra-balra.Enikő kapott duplot-és azzal épít néha.


Nálatok,mit hoz a Jézuska?

774. tappancsmama (válaszként erre: 773. - Tixtina)
2009. nov. 22. 22:19
Na akkor van remény:)))
773. tixtina
2009. nov. 22. 21:55

Igen,ezt madélután már néztem.

Mivel gyanusan olcsónak találtam még használtan is,felregisztráltam magam az oldalra-

Az illetőnek van két negatív értékelése,amben arról írnak,hogy nem eredetiket árul,hanem másolatot.

Ezért nem mertem megvenni tőle-meg akinek kevés értékelése van,attól nem szoktam vásárolni.

Rengeteg a csaló,az aukciós oldalakon.

Barátnőméket már kétszer is rászedték.

Viszont van egy eladó a teszveszen,aki Ps játékokkal is foglalkozik-megigérte,hogy beszerzi még karácsony előtt.

772. tixtina (válaszként erre: 771. - Tappancsmama)
2009. nov. 22. 21:50
Oké,köszi.Megnézem:))
2009. nov. 22. 20:47

Na azért csak rá bukkant a 7-es karikásra is a Tomi:))


Itt van tessék: [link]



Igaz használt,de mi is vettünk már használtan játékot de semmi gond nem volt vele.


(Ezt az előbb véletlenül leírtam egy tök más fórumba is és el is küldtem:)))

2009. nov. 22. 20:29
Azt mondja a Tomi,hogy Ps2-re szerinte nem jelent meg több Ben 10 és szerinte csak nintendo DS-re van talán 7-es karikás,de nem biztos benne.És azt tanácsolja,hogy írd be a YouTube-ba,hogy Ben 10 ps2 és nézd meg a videókban,hogy milyen a játék és akkor el tudod dönteni,hogy való e a fiadnak vagy sem.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook