Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


2007. jan. 27. 16:48

Sziasztok!Làtom pàran foglalkoztok màr a szulès gondolatàval,de fèltek a p.b. ès a gyogybogyò miatt.

ehez csak annyit tennèk hozzà,hogy èn màr 5 ève szedtem a citapramot amikor terhes lettem.A terhessèg alatt is vègig szedtem.Persze beszèltem tobb dokival is.Olaszal is ès Magyaral is.Teljesen megnyugtattak,hogy a gyerekben semmilyen kàrt nem okoznak ezek a gyògyszerek.Viszont az anyàban annàl tobb kàrt okoz ha nem szedi a bogyòkat,mert rosszabbodhat az àllapota ès beleeshet a terhessèg utànni-elotti depressziòba.

Csinàltak felmèrèseket is amiben 100 no kozul akik vègig szedtèk a gyògyszert csak egynek szuletett a gyereke nyùl szàjjal.Viszont ezt nem a gyògyszer szàmlàjàra irjàk,mert annèlkul is szulethetett volna igy.

Vègul csak annyit,hogy a kisfiam màr 4 èves ès egy gyonyoru egèszsèges kisfiù.

Pussz mindenkinek.

642. Gáspi (válaszként erre: 641. - Rebeledó)
2007. jan. 26. 22:30

Rebeledó!

Bizakodó vagyok és igyekszem erősen koncentrálni.Jó volna végleg kigyógyulni!

641. rebeledó (válaszként erre: 632. - Gáspi)
2007. jan. 26. 22:14

Gáspi!!

Erősnek kell lenni, erős koncentrálással kell meggyőznünk a szellemünket! Sztem csak így lehet! Mert a gyógyszer az jó, meg mankó a nehéz helyzetben, de sajnos csak tünetkezelés... és nem végleges megoldás. Biztos hogy előbb vagy utóbb el kell múlnia a pániknak, én hiszek benne hogy elmúlik, és remelem "előbb" történik és nem utóbb

640. rebeledó (válaszként erre: 638. - Vovi)
2007. jan. 26. 22:11

Hellóóó!

Hát nem is tudom hogy örüljek vagy ne, hogy itt vagy! Nyilván jobb lenne, ha más fórumra írnál! De ha már itt vagy, akkor köszöntünk!:)

Én is most válságban vagyok. (szakítás... bár még reménykedek és ez a nyamvadt pánik a fő oka, meg szex mentesség)Majd priviben elmesélem ha érdekel.Persze így még nehezebb az embernek. Pedig muszáj valahogy túlélni. De rossz ez hogy nem mersz pasizni:((Ettől én is nagyon félek, hogy majd én sem merek, mert mindig eluralkodik a pánik, meg a szorongás rajtam, viszont nem élhetünk egyedül, mert az élet párosan szép. A magány nem jó!!Legfeljebb, majd megyünk együtt pasizni!!:))Engem már nagyon hivnak a bnőim bulizgatni, meg ilyen helyekre(hűűű, csak egy baj van, hogy én nem merek menni)Megigértem nekik hogy a szülinapomra összekapom magam(kevesebb mint egy hónap)és megyünk táncizni! Ajjajj, asszem ezt én sem gondoltam elég komolyan:)NA de mindegy, elébe kell menni a dolgoknak, nem szabad megvárni, hogy helybe jöjjön a szorongásos félelmünk, meg a fura érzékcsalódás.



Álmok...hm. milyen álmok...miket álmodsz pontosan, gyilkolás, menekülés...

Szerintem nem csak a gyeremkkorban érhetnek sérelmek, és ebből jöhetnek a rossz álmok. Simán lehet később is. Nekem visszatérő álmaim vannak, a fene egye meg, már előre utálom az olyat, amikor szinte tudom hogy mi fog következni.

Szülés...engem ez a téma nagyon foglalkoztat, hogy hogy leszünk anyukák ilyen szaros bogyók mellett(az igazat megvallva én nem bogyózom még mindig, de nem sok kell már sztem hozzá)HA belegondolok az ilyesmibe, akkor :((


RENIKE!! Milyen volt a dokinál(bár tudom nem jössz hétvégén ide, de majd mesélj!)


pusszanytú, és jó éjt:Edóó

639. rebeledó (válaszként erre: 637. - Tamara30)
2007. jan. 26. 21:53
Hát ez nagyon jól hangzik:) Hol található ez a kineziológus, melyik városban?
638. Vovi
2007. jan. 26. 20:07

Sziasztok Kedves Sorstársaim!


Már nagyon régen voltam itt, utólag is köszi Edó privis érdeklődésedet!

Itt vagyok én is még mindig, csak annyi a dolgom mostanában, hogy nem jutott időm fórumra se. Elég sokat szorongok pedig, mivel az életem egyik fele úgy ahogy van,most fog átesni egy nagy fordulóponton, és hát ugye mint tudjuk, ez jár bizonyos tünetekkel nálunk. Amúgy nem magánéleti, hanem munkahelyi dolog, de elég nagy dolog, legalábbis az én mértékemmel. Ha már biztos a dolog, és beindult, tudósítalak titeket is.

Most pár dolgot hozzátennék az eddig írottakkal kapcsolatban. (elnézést, de csak most tudtam mindent visszaolvasgatni, jó sok volt).

Először is Gáspi! Én is Paroxat 20 mg.ost szedek, de én eddig nem híztam, pedig a cigiről is közben szoktam le, és a gyogyot már 3-3,5 éve szedem. De aztán ki tudja, lehet hogy majd később, bár nem szeretnék hízni egyenlőre. Viszont azt hiszem, nálam ez a kajálással is összefügg, mert Ritához hasonlóan én se igen tudok egy normális adag kaját legyűrni, pedig régen milyen jó kis étvágyam volt...de az állandó szorongás miatt nem igazán vagyok éhes se sokszor.

Antea a mi pozitív energiabombánk. Nagyon jók a hozzászólásaid, csak így tovább, szerintem sokunknak hasznos dolgokat mondasz. Csak egy gondom van vele. Mikor rámjön a hoppáré, nekem sajnos nem a pozitív gondolatok tolulnak a fejembe, hanem pont a legrosszabbak, és még nem értem el odaáig, hogy ezekre hatni is tudjak. Csak várom hogy végre múljon el az egész borzalom, és próbálok teljesen nem megőrülni.

Az alvás nálam is sokszor problémás: van hogy elalszok és 2-3 óra múlva hopp, felébredek, és annyi, nem tudok visszaaludni. Igaz, nekem sokszor vannak durva rémálmaim is, amiknek okát nem tudom!!! Mindenhol azt olvasom, hogy ezek valahol belül, a régmúltban keresendők, a gyerekkorban, stb, de nekem nem volt egetverően rossz élményem gyerekként. Főleg nem otthon, a szüleimmel van a legnagyobb szerencsém. Szóval nem értem miért van hogy horrorfilmet is megszégyenítő szorongós álmok gyötörnek, szerintem ok nélkül. Ezer embert láttam, olvastam róluk, akiknek tényleg szörnyű volt az életük,vagy olyan történt velük, amik velem hálisten nem, mégse szenvednek ettől. Tudtok valami magyarázatot erre?

Drága Rebeledó, a te érzéseid, tüneteid annyira kisértetiesen hasonlítanak az enyéimekhez, hogy néha azt hiszem egyik másik hozzászólásod tőlem ered! A nemi élet, hm. Hát igen, nekem is voltak hasonló gondolataim és mit ne mondjak, ha a barátod kitart melletted, adj neki most egy nagy csókot, mert az enyém nem tette meg. Nekem is vannak, olyan fura érzékcsalódásaim, amiket inkább csak elhessegetek magamtól, de megoldani nem tudom őket. A terhesség alatti gyógyszerezésről kérdeztél nemrég. Nos, az én dokim szigorúan azt vallja, hogy a babának árt minden, így ő egyik páciensét sem engedi gyógyszerezni bő 1,5 évig. Tudod, előtte tisztulás, aztán szoptatás. ÍGy nála csak az a nő szülhet "tisztán", akit elég erősnek érez ahhoz hogy gyógyszermentesen hordjon ki egy gyermeket. Asssszem, nálam ez nem holnap fog bekövetkezni.

Viszont egy dolgot hadd írjak le nektek. Ahogy olvasgatom a fórumot, felfedeztem, hogy azt hiszem egyedül én vagyok aki mellett nem áll partner, szerető, férj. És tudjátok, így egyedül "szerelem" nélkül higyjétek el, sokkal nehezebb. Nem sajnáltatni akarom magam, nem. Csak becsüljétek meg azt az emberkét, aki mellettetek van, mert ha ott áll a nehéz időben, biztosra vehetitek a szerelmét. Nekem mint írtam nem volt ilyen szerencsém, bár azt hiszem köztünk nem ez volt a szakítás fő oka. Azóta viszont nem pasizok. Nem merek, a rossz tapasztalatok és a pánik miatt sem. Tudom, így nem lehet és nem is akarok leélni egy életet, de egyenlőre nem megy. Remélem változik ez is hamarosan, mert a magány nem segít.

Hát tudom, hosszú voltam, de volt mit bepótolnom.

Szép estét és pánikmentes időket kedveseim,

Puszi, Vovi

637. Tamara30 (válaszként erre: 627. - Rebeledó)
2007. jan. 26. 15:39
Szia!Már lassan két éve nem szedek semmilyen gyógyszert.Az én kineziológusomhoz rajtam kívűl is sok pb jár,és ők is szintén javulnak,direkt rákérdeztem.
2007. jan. 26. 15:08
Jaj de rémisztő amiket írtok.. de elmegyek, nem akarom, hogy a végére tisztára bepánikoljak! KÖSZIII NEKTEK!
635. 33e0394ae2 (válaszként erre: 633. - Pici Lulu)
2007. jan. 26. 14:25

Szia!Szerintem is menj el,mert magàtol nem fog elmulni,viszont ha idoben elmèsz lehet,hogy hamaraabb sikerul majd rendbejonnod.

Pussz,Kati.

634. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 633. - Pici Lulu)
2007. jan. 26. 14:12
Szia!!Szerintem menj mindenképp,mert jobb nem lesz,csak rosszabb!Én már 10 éve vagyok benne,de nincs javulás!Most én is az ideggondozóba megyek,febr.2-re van beutalóm!Jobbulást neked!!szia!:-)
2007. jan. 26. 13:26

Szerintetek mit csináljak? Elküldtek az ideggondozóba, mert megint szarul lettem a tömegiszonyom miatt a buszon elmentem a háziorvoshoz, mert annyira rosszul voltam ő meg elküldött az ideggondozóba, de még nem mentem?

Menjek szerintetek? VAgy.. majd elmúlik vagy mi legyen?

632. Gáspi
2007. jan. 26. 13:23
Csatlakozom én örömmel,de hogyan? Teljesen még nem tudtam legyőzni ezt a fránya pánikot.
2007. jan. 26. 12:32

Csatlakozom az elöttem szólólkhoz !! :)

De tényleg, hol vagy Reni????

Itt van mindjárt a hétvége és akkor nem szokott lenni.

Most addig izgulok/izgulunk érted, ne ijjezgess minket!!!!

Jelenkezz!!!! Várjuk!!!!!

2007. jan. 26. 11:24
Csak egy lehetőségünk van, egy életünk! Azt úgy kell leélni hogy pánikbetegek vagyunk? A túrót vagyunk azok!!!Nem engedhetjük neki! Meg kell erősödnünk, le kell győznünk minden félelmünket!ÉLNÜNK KELL!És igenis képesek vagyunk rá! Vegyük át az irányítást végre!
2007. jan. 26. 10:57

Gyerekek!

Le kell győznünk ezt a szar pánikot, szorongást! Lázadjunk fel ellene! Megkeseríti életünket! NEm hagyhatjuk tovább! Sokkal erősebbek vagyunk nála! Küzdenünk kell ellene! Nekem nagyon elég volt már belőle:(Úgyhogy én hadat üzenek ennek a kis féreg pániknak!!!Nem állhataz utamba, én boldog akarok lenni, és az is leszek!!!!(remélem:)Ki tart velem??

2007. jan. 26. 10:44
Renike tényleg eltűnt:'(, vagy csak nagyon elfoglalt
627. rebeledó (válaszként erre: 626. - Tamara30)
2007. jan. 26. 10:43

szió!

Ugye nem szedsz már semmit?NYugtass meg hogy nem...Annyira próbálok hinni ebben a kineziológus dologban, bár még nem voltam nála(majd idővel). Mindig mondogatom, hogy nem lehet visszaesni majd ha kineziológushoz járok, mert minden úgy lesz, ahogy Taminál:)Feltörik a negatív dolgokat és minden ok, happy! puszz

626. Tamara30 (válaszként erre: 622. - Dr_faktor)
2007. jan. 26. 08:50
Én pont Zoloftot szedtem.Fél év után hagytam abba fokozatosan,bő egy hónap alatt.Utána még kb.10napig szédültem,először azt hittem rossz a szemem,de nem,ez is még az elvonási tünet volt.
625. 33e0394ae2 (válaszként erre: 620. - Rituska83)
2007. jan. 26. 08:40

Tènyleg,merre van?

Nekem is feltunt,hogy eddig mèg nem jelentkezett.

Remèlem minden ok vele.

624. 33e0394ae2 (válaszként erre: 622. - Dr_faktor)
2007. jan. 26. 08:38

Szia!

Nekem volt.Lassan negyed gyògyszereket hagytam el ès csak kèthetente csokkentettem az adagot.Amikor màr csak felet szedtem iszonyù rohamok jottek ràm.Lehet,hogy ez nem elvonàsi tunet csak èn nem voltam kèsz mèg abbahagyni a gyògyszer szedèsèt.Azòta viszont nagyon fèlek abbahagyni,mert nem szeretnèk megint rosszul lenni.

Pussz,Kati.

623. dee (válaszként erre: 622. - Dr_faktor)
2007. jan. 26. 00:53
Ha fokozatosan hagyod el,nem lesz elvonási tüneted.Lassan kell csökkenteni az adagot.
2007. jan. 26. 00:12

udv mindenkinek!


volna egy kerdesem a kedves olvasotarsakhoz:


aki zolofton vagy mas SSRI gyorgyszeren volt fel- egy evig, annak voltak kozuletek valamilyen elonasi tunetei amikor abbahagyta?



tovabbi szep hetet!

621. 33e0394ae2 (válaszként erre: 619. - Rituska83)
2007. jan. 25. 19:32

Szia!

Olyan nagyon ugyi nem vagyok,mert majdnem visszafordultam indulàskor a buszpàlyaudvarrol amikor meglàttam mekkora tomeg van.Szornyu roham jott ràm.Szerencsère a fèrjem nem hagyta,hogy megfutamodjak:)

Màr èn is kezdem azt hinni,hogy ez a betegsèg sosem fog elmulni.Max nèha tunetmentes vagyok,de ahogy tortènik velem valami rossz,vagy idegesito rogton visszaesek.Igy megy màr èvek òta.Màr az lenne a furcsa ha nem szoronganèk àllandòan.

Orulok,hogy mostanàban nem voltak rohamaid.Màr ez is nagy haladàs.Remèlem te nemsokàra sokkal jobban leszel ès majd teljesen meggyògyulsz a vègèn.

Nagyon sok puszi!Kati.

2007. jan. 25. 18:00

Reni!


Te merre vagy?

Remélem nincs valami baj!! ???

Irj! Puszika: Rita

619. rituska83 (válaszként erre: 618. - 33e0394ae2)
2007. jan. 25. 17:59

Szio katesz!

Azta, ügyi vagy.

Én nem is mertem volna elindulni!!!

Azt viszont én sem tudtam,(vagy nem emlékszem) hogy 10 éve vagy te is benne. :( hát az komoly.

Nekem nincs még 1 éve sem...

Szörnyű, hogy szinte mindenkinek több éve van. :(

De ez a betegség sosem múlik el szerintem, csak esetleg gyengül, vagy nemtom.

Ha akad késöbb valami szitu tuti visszaesek.

Tudom nem kellene ennyire negatívan hozzáálnom, de eddig ezt tapasztaltam.

Igaz már egy ideje nincs rohamom,(mióta szedem a dilibógyót) de mindig bennem van az a bizonyos "gómbóc".

Jól legyetek, puszika: Rita

618. 33e0394ae2 (válaszként erre: 617. - Rebeledó)
2007. jan. 25. 15:06

Szia Edo!

Most màr jobban vagyok valamivel,viszont otthon nem birtam jòl èrezni magamat,mert vègig azon idegeskedtem,hogy ha jon a a fonokom magyarorszàgra akkor ,hogy fogok vele naponta tobb mint 400-500Km. utazgatni tàrgyalàsokra ràadàsul màr elorre izgultam a hazautazàs miatt is.Szòval ez a szemèt betegsèg màr megint elszùrta a hangulatomat.

Egyèbkènt èn màr tizedik ève vagyok p.beteg.Nèha jobban vagyok,nèha rosszabul.1 ès1/2 Citapramot szedek naponta ès xanaxot is amikor màr nagyon szarul vagyok.

Egyèbkènt igy utòlag is koszontelek koztunk.

Pussz,Kata.

617. rebeledó (válaszként erre: 616. - 33e0394ae2)
2007. jan. 25. 13:57

Szia Katesz!

Már éppen emlegettünk REnivel vmelyik nap. Bár mi még sokat nem beszélgettünk itta fórumon:)Én kb majdnem akkor jöttem, amikor te elmentél Olaszországba. Jó, hogy kibirtad az utat. És amúgy hogy vagy mostanság, javult e vmit az állapotod? (mármint a pánikra gondolok)Te mióta vagy beti?pussz:Edi

2007. jan. 25. 11:46

Sziasztok!Na vègre hazaèrtem.Nem volt konnyu,de xanax bàcsi segitsègèvel vègul mègis sikerult.Otthon is tobb mint 1600Km.-t. utaztam a fonokommel.

Mèg nem volt idom vègigolvasni a hozzàszolàsokat amiket azòta irtatok amiòta elmentem,de remèlem mindenki jòl van.

Nagyon sok puszi mindenkinek.

2007. jan. 24. 10:56
Reni, Ritus irtam neketek privátba!!:(
614. rituska83 (válaszként erre: 609. - Rebeledó)
2007. jan. 23. 13:57

szio!

Hát az nem jó, ha sokat vagy egyedül.

Legalábbis az én szemszögemből.

De gondolom eljársz azért ide-oda.

Vagy mivel kötöd le magad?

Én 2 naponta vagyok egyedül, mert uram 24.-ik.

Anyósóm 2 műszakban dolgozik, igy egyik héten délelötös (akkor fél 4 körül itthon van), de most meg délutános, igy csak este 10.-kor jön haza.

Inkább ilyenkor érzem egy kicsit rosszabbul magam, mert tudom, hogy egyedül vagyok.

Hát igen a manókám leköt rendesen.

Most elvan mondjuk, mert teli van a pocikája :)

De szerintem lassan hozza megint a hintát.. :)

Most meg sajnos nem is tudunk kimenni sétálni, mert szakad az eső :(

A pánikom 2006 nyarán jött ki (tehát aszülés után), de már elötte is voltak előjelei.

December óta szedem a dilibógyóimat :)

Igaz jobb kedvem van, de sokat nem segít a gyógyszer...vagy nem tom.

puszi: Rita

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook