Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... ❯❯
17830. timcsi300 (válaszként erre: 17828. - Boccci)
2015. dec. 29. 20:55
Nekem egy ismerosomnek volt egyertelmuen rosszindulatu a biopszia, majd a mutet utani negativ lett....lutri! A dokik is tudjak, hogy sok a felesleges pm-mutet, csak hat senki se meri vallalni a kockazatot, ha egyszer mar valami kimondta a rosszindulatusag lehetoseget...se az orvos, es altalaban a beteg se (csak en hazardirozok itt egy felevet, megerzeseimre hagyatkozva....)
17829. timcsi300
2015. dec. 29. 20:48

Kedves ganita73 es LC52! :-) Köszönöm a valaszaitokat, es koszonom a biztatast! :-) Jo erzes pozitiv peldakat hallani! Van egy olyan erzesem, hogy barmelyik orvoshoz mennek, mindegyik ugyanazt mondana, vagyis hogy vegyuk ki az egeszet...plane, hogy autoimmun. Van esetleg valaki itt a forumon, akinek Hashimotoval kivettek az egeszet? Megszuntek a tunetei? Ez szol meg a mutet mellett, hogy megszunnek az egyeb hashimotos tunetek, gondolom...vagy átcsap valami masba...???!!

Kedves Boccci, nalam pont ez a helyzet, nem zarhato ki foll.neopl., egy feleve allapitottak meg, szerintem a gyulladas okozza ezt az eredmenyt, persze neha en is megijedek, azert is vallalom be a mutetet, jan.11-en lesz.

Meg egy kerdes. Akinek rosszindulatusag miatt tavolitottak el a pm-et, eltavolitottak a mellekpajzsmirigyeket is? Azt tudom, h a kornyezo nyirokcsomokat eltavolitjak.

17828. Boccci
2015. dec. 29. 18:56

Sziasztok!


Van e esetleg köztetek olyan, akit hideg göbbel operáltak, és műtét előtt a biopszia eredménye follikuláris neoplázia gyanú lett? Arra lennék kíváncsi, hogy műtét után a nagy szövettan rosszindulatot igazolt e vagy volt olyan, akinek műtét után kiderült, hogy jóindulatú göbről volt szó? Köszönöm előre is ha válaszoltok akár itt, akár priviben.

17827. ganita73 (válaszként erre: 17826. - LC52)
2015. dec. 23. 17:04
Hasonló jókat kívánok neked is Drága Manyi, és műtéttől mentes Boldog Új Évet mindenkinek! :-)
17826. LC52
2015. dec. 22. 20:38

Kedves Topiktársaim! Sorstársaim!


Áldott,meghitt karácsonyt,jó egészséget kívánok mindannyiótoknak !

17825. LC52 (válaszként erre: 17823. - Timcsi300)
2015. dec. 22. 20:36

Szia Timcsi!


Műtét közben is szoktak gyors szövettani vizsgálatot végezni,ha a sebész indokoltnak látja.


Nem kell ettől a műtéttől annyira rettegni,mint amennyire itt mindannyian rettegtünk.Ez természetes ,hogy félsz,nem kockázatmentes műtét.

Nekem mindkét lebenyem tele volt hideg göbökkel.A műtét előtti biopszia nem igazolt rosszindulatúságot.Hál Istennek a műtét utáni sem lett az. Idén okt.14-én műtöttek. Egyik lebenyemben 1 cm3,a másikban 1,5 cm3 -nyi darabkát hagyott a dokim.A hat hetes kontrollnál TSH-m 2,1 volt.Egyenlőre nem kell gyógyszert szednem.Nem gondoltam volna,hogy ez a csöpp is képes működni. Műtét előtt TSH-m 0,2 volt.

A műtét óta vérnyomáscsökkentőből csak felet szedek,előtte állandó kiugrásom voltak,most a féllel normális a "nyomim".

Nyugodtan vágj bele,a dokid tudja a dolgát.bízd rá magad. Ha mégis vannak kételyeid,megkérdezhetsz más sebészt is,aztán eldöntöd melyik megoldást választod.Ezzel nem veszítesz.A három hétbe még belefér egy másik vélemény meghallgatása. Ne izgulj! Minden rendben lesz.

17824. ganita73 (válaszként erre: 17822. - Timcsi300)
2015. dec. 21. 22:24
Szia Timcsi! Bár nekem nem voltak rosszindulatúak a göbjeim, de nagyon tele volt mindkét mindkét lebenyem göbökkel,ezért júliusban mindkét lebenyt eltávolították. A jobb oldalit teljesen, a bal oldalon egy minimális darabot hagyott benn a sebészem. Úgy volt hogy 1,5 órás lesz a műtét, de 4 órás lett belőle, mert olyan nagyok voltak a lebenyek, és még a két lebenyt összekötő hídban az isthmusban is volt egy nagy göb. Én így a műtét után azt mondom, hogy soha többé nem akarom még egyszer átélni azt a félelmet, és az ébredést altatás után amiben részem volt. Nem ilyesztegetni akarlak, mindenki máshogy éli meg a műtétet, nekem nem használt a műtét előtt adott kábító bogyó, úgyhogy a vérnyomásom a műtő asztalon az egekben volt, annyira rettegtem. Viszont a műtét napján este már sétáltam, a hangom nem halkult el, jól éreztem magam. Ami negatívum ,hogy nyilván felborul a hormon háztartás, mert hiába számoltam ki hogy mikor lenne jó a műtét, már másnap megjött a menzeszem, és a vérnyomásom is az egekben volt.Szerintem bőven elég egy műtét is, ne akarj később még egyet. A műtét után 6 héttel kellett hormonszintet ellenőriztetnem, akkor a TSH-m 13 volt, tehát a pici darabkám működik valamennyire. Letroxot adtak nekem, napi egy szemet 75-mikrogrammot szedek. A hormonszedéstől számítva 2 hónap múlva volt a következő vérvétel, a TSH-m 2,2 lett, szóval elsőre beállt a gyógyira a hormonszintem. Ha sikerül eltalálják a hormonszintednek megfelelő adagot, nem biztos hogy a felsorolt problémáid jelentkeznek.A menzeszem a műtét utáni egyszeri korábbi megjövetelétől leszámítva teljesen normális, vérnyomáscsökkentőt azt szedek a műtét óta, de nekem a műtét előtt voltak izületi fájdalmaim, amik teljesen megszüntek. Tehát az élet teljes pm nélkül is :-) Ha pedig vannak rosszindulatúságra utaló jelek, akkor mindenképp ki vele, az egésszel. Ha nagyon göbös a lebeny akkor sem szokták meghagyni, mert a göbösödésre való hajlam nem szűnik meg a műtéttel.Ha gondolod nézd meg a nevemre kattintva az adatlapomon a nyakamról a képeket, és döntsd el, hogy elég lesz-e egy nyaklánc, vagy akarsz a későbbi években még újakat. (Anyukámat 3x műtötték, a harmadik már nagyon kockázatos volt, negyedszer már nem lehet műteni)Ha van még kérdésed, írj, szívesen válaszolok.
17823. timcsi300 (válaszként erre: 17779. - C7dfe2a809)
2015. dec. 21. 22:14
Mütet közben nem vegeztek szövettani vizsgalatot? Vagy elötte fel se merült a rosszindulatusag, azert nem? Nekem azt mondtak, hogy kozben megvizsgaljak a kivett pm-részt, ha rosszindulatu, akkor egyertelmü a teljes eltavolitas....
17822. timcsi300
2015. dec. 21. 21:16
Sziasztok! A tanacsotokat szeretnem kerni, illetve tapasztalatokat! En is pajzsmirigy mutet elott allok, sokaig halogattam. Van a jobb lebenyemben egy 17 millis gob, amirol megallapitotta biopszia es mibi scan is, hogy nem zarhato ki a rosszindulatusag, most raszantam magam a mutetre, legyen meg, biztos, ami biztos alapon. A belgyogyasz szerint csak lemetszik a gobot, mert a pm-em szélèn van. A sebesz doki viszont azt mondta, hogy mivel többgöbös a pajzsmirigyem (a balban a legnagyonn 9 mm), ezert, mivel a tobbi is ugyis megnö, kiveszi az egesz p.mirigyemet, minek maradjon, ugysem termelne eleg hormont, vagyis ugyis szednem kell eletem vegeig gyogyszert. Egy masodik mutet pedig mar sokkal tobb kockazattal jar, ha ujra ki kell venni göböket. En megertem az allaspontjat es h ez a tapasztalata, de en azert meg ragaszkodnek minimalis pm-hez, hatha besegit a hormontermelesbe....! Egyebkent lehet feleslegesen rágom magam az egeszen, mert ha rosszindulatu, akkor ugyis kiveszi az egeszet.....de bizom benne, h nem az. Egyebkent autoimmun a pm betegsegem, lehet, h valamikor évek elteltevel tenyleg ki kell venni, de akkor majd vegyek ki kesobb...szoval itt örlödök két malom között, 3 het mulva mutet, es en akarom is meg nem is, vegye ki a gobot es kesz, a tobbit , amit lehet, hagyja meg! A termeszetgyogyasz szerint, ha kiveszik a teljes pm-et, akkor korabban beindul a csontritkulas, izuleti fajdalmaim lesznek ido elott, nogyogyaszati es vernyomas problemaim lesznek. Na hat neki se akarok teljesen hinni, az orvosok meg azt mondjak, hogy teljesen potolhato a pajzsmirigy! Kinek mi a tapasztalata, kerlek adjatok tanacsot, mert mar teljesen becsavarodok, tanacstalan vagyok es allandoan ez jar a fejemben...!!!! Keressek masik sebeszt? Valoban teljes az elet nulla pm-gyel? Stb....
17821. LC52 (válaszként erre: 17820. - Gica01)
2015. dec. 12. 11:08

Igen....Solymosi dr. oldala. Én nála voltam a műtét előtt. Én is ajánlom szíves figyelmetekbe.



Mindenkinek jó egészséget.

17820. gica01
2015. dec. 11. 14:58

Sziasztok!


Elfelejtettem, mindenkinek, aki tele van a témában kérdésekkel a konzilium című honlapot ajánlom, ott komoly anyagot talál, rendesen összegyűjtve, de emberi nyelven.

Jó egészséget és jó készülődést a Karácsonyra!

Gica

17819. gica01
2015. dec. 11. 12:33

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a bátorítást és a jó tanácsokat! Kicsit későn írok, mert csak jó híreket akartam írni!


A műtét jól sikerül, a Doki nagyon ügyes volt, a hormonok is lassan a normális tartományban vannak, bár még mindig állítgatják a gyógyszert.

Maradt fél pajzsmirigyem, az is kezd talán magára találni, a hangom is rendben, kicsit rekedtebb, de sebaj.

Szóval MINDENKINEK KITARTÁST ÉS JÓKEDVET!

Sziasztok!

17818. Szviola (válaszként erre: 17817. - Katica0226)
2015. dec. 10. 19:30
Szia, biztos hogy fognak emelni, de hogy a tünetek elmúlnak e, azt semki nem fogja neked 100% megmondani. Nekem kellett 2 év mire a lábkéz fázás leállt.
17817. katica0226
2015. dec. 9. 09:03
Üdv mindenkinek. Nov. 18-án eltávolították mindkét oldali pajzsmirigyemet nagy göbök miatt.A vérképem teljesen rendben volt, uh-n derült ki, h műteni kell a göbök mérete miatt. 75 mikrogr L-thiroxint szedek, de a tegnapi TSH érték miatt (6.52) valószínűleg emelni fogják hétfőn.Debrecenben a Klinikán műtöttek, nagyon megvagyok elégedve a műtéttel. Fáradékonyabb vagyok és fázósabb is, de az étvágyam (hál'istennek )visszaállt a normálisra és már nem falok reggeltől-estig:). Ha megemelik a gyógyszer szintjét akkor elmúlnak ezek a tünetek is?
17816. LC52 (válaszként erre: 17815. - Optimista100)
2015. dec. 7. 21:22

Én nem,de hallottam valakitől.Azt mondta teljesen mindegy mit fogyasztott a műtét segített,azonkívül semmi nem használt.

De lehet,hogy van más vélemény is.

2015. dec. 6. 14:51

Sziasztok!

Nincs valami nagy mozgolódás itt. :)

Azért szeretném megkérdezni, fogyasztott valaki tejoltó galajteát a pajzsmirigyműködésére? Esetleg tapasztalatok?

17814. optimista100 (válaszként erre: 17813. - LC52)
2015. nov. 30. 10:17

Köszi LC52, jelentkezem, ha már megtörtént az izotópos vizsgálat!

Jó egészséget, szia.

17813. LC52 (válaszként erre: 17812. - Optimista100)
2015. nov. 29. 19:34

Az én göbjeim sokan voltak.26 x 16 mm, 15 x 22 mm, 21x 24 mm, 26 x 18 mm.

10, 14,9, 10, 12,12, 15 mm átmérőjű. Ennnyi volt. Ugye nem kevés? A tiéd sem kicsi.

Én egy kicsit túlműködő voltam,amit latens túlműködésként diagnosztizált az endós néni.A hideg göbjeim miatt javasolták a műtétet.

17812. optimista100 (válaszként erre: 17811. - LC52)
2015. nov. 29. 16:07

Szia, köszi :)

Szeretném megkérdezni, mekkorák voltak a göbök? Nekem semmi panaszom nincs, igaz szedek alulműködésre Letroxot, sokkhatásként értek ezek a göbök. 3 cm-es, azért nem kicsi...

17811. LC52 (válaszként erre: 17809. - Optimista100)
2015. nov. 29. 16:00

Hasonló cipőben járok.Nekem tavaly okt.8-án volt egy epeműtétem,most okt.14-én pm. Megértelek...ha ez nyújt némi vigaszt.

Én sem viselem valami jól ezt a sorozatot,de mivel nem kívánságműsor sajnos és az egészségünkről van szó...kénytelenek vagyunk alávetni magunkat.

Írj majd hogyan tovább. Vár rád egy pár vizsgálat.

2015. nov. 29. 10:58

JÉZUSOM, DE HÜLYESÉGEKET ÍROK, MÁR ELMENT AZ ESZEM A FÉLELEMTŐL!

Méhátültetés = méheltávolítás akart lenni! :)

Bocsánat a zagyvaságért, most olvastam vissza, mit írtam.

17809. optimista100 (válaszként erre: 17808. - LC52)
2015. nov. 29. 10:32

Szia!

Köszönöm válaszodat.

Már évek óta szedem a Letroxot - 100 mikrogammot fél éve - most állt be a pajzsmirigyem arra az értékre, amit írtam.

Fülzúgás miatt volt csütörtökön az ultrahang, ott derültek ki a göbök. Holnap hívom fel Győrben az endokrinológust, hogy mielőbb legyek túl a vizsgálatokon.

Tiszta pánikban vagyok, ez év januárban volt egy teljes méhátültetésem, most meg ez...nagyon kivagyok :(

17808. LC52 (válaszként erre: 17807. - Optimista100)
2015. nov. 29. 09:44

Szia!

Nyugi...a göböket feltétlenül nézesd meg.

Nálam volt izótópos vizsgálat és biopszia is.Szép,méretes hideg göbjeim voltak,műtétet javasoltak.A biopszia nem igazolt rosszindulatúságot,amit aztán a műtét utáni szövettan is alátámasztott.Okt.14-én műtöttek.

6 hetes kontroll TSH-m 2,19, műtét előtti 0,2 volt.Egyenlőre nem kell gyógyszert szednem.

A TSH-d nagyon közelít a határértékhez.

Endokrinológusnál jártál?

2015. nov. 29. 09:21

Sziasztok!

Voltam nyaki ultrahangon, ahol több göböt is találtak a pajzsmirigyemnél, 3 cm-es,2 cm-es, 1 cm-es és egy 0,5 cm-es. A göbök finoman inhomogén szerkezetűek, a mirigyállománynál valamivel echodúsabb göbök.Egyébként a pajzsmirigyem alulműködik, de a legutóbbi Tsh 3,820, tehát normális.

Már tiszta ideg vagyok ezek miatt a göbök miatt, a legrosszabbra gondolok...

Valakinek ezirányú tapasztalata?


Köszi, szép napot!

17806. LC52
2015. nov. 24. 20:39

Sziasztok!

Nincs itt valami élénk társasági élet. :))))))

Hol vagytok,merre jártok? Mindenkinél minden rendben?

17805. LC52 (válaszként erre: 17804. - Ganita73)
2015. nov. 9. 12:11

Örülök...puszillak,vigyázz magadra.

A többit a facén megbeszéljük..:)))))))

17804. ganita73
2015. nov. 9. 09:17

Sziasztok! Júliusi kétoldali pm eltávolítás után (near total) )( a jobb oldalt teljesen eltávolították, a bal oldalon maradt egy picike db ) 75 mikrogrammos Letroxot kaptam 13-as TSH -ra a műtét után 7 héttel. Most volt az első kontroll 2 hónap hormon szedés után, az eredmény TSH: 2,2. Teljesen jól vagyok, simán bírom a 12-16 órás műszakokat.:-)

Azért azt hozzá teszem, hogy a működéssel nem volt gond a műtét elött, a TSH-m rendben volt, csak tele voltam hideg göbökkel amitől fulladtam ezért volt szükség a műtétre. Szóval minden rendben, kitartást mindenkinek, és gyors gyógyulást kívánok nektek.

17803. Channa* (válaszként erre: 17802. - Berzs)
2015. nov. 2. 05:18
Sima TSh vizsgálat csak x időnként lehet valóban, de pl. ha methotyrint szed valaki, akkor lehet gyakrabban. Nekem a gyógyszer szedésem elején 2 naponta néztek máj és TSH értéket.
17802. Berzs (válaszként erre: 17799. - Bigu77)
2015. okt. 30. 20:17

Szia, úgy tudom, ha a 4 mellékpajzsmirigy is a műtét áldozata lett, akkor a kalcium szint ellenőrzése is fontos.

Lányok, Ti már belefutottatok abba, hogy a TB csak havi 1 TSH szint vizsgálatot enged?

17801. Channa* (válaszként erre: 17799. - Bigu77)
2015. okt. 27. 10:59

Nekem is néztek TSH-t, FT értékeket és koleszterint is.

De már a műtét utáni napon is.

❮❮ ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook