Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... ❯❯
17950. ralexa13 (válaszként erre: 17944. - Judit7473)
2016. jún. 25. 10:33

Szia.

A nagy göböm a bal lebenyen van rajta.

Úgy írja a papír hogy inhomogén,echoszegény solid képlet, melyben apró mész szemcsék és necrosisnak megfelelő echomentes területek is talàlhatók.

Ez a göb tolja a légcsövemet balra.

Nálunk is anyai ágon öröklődőtt úgy néz ki.

Anya nővérét műtötték kb. 10-12 éve hideg göbökkel és ő már fulladt is.

De nem kizárt hogy anyának is van gond vele,de ő még nem volt orvosnáln

17949. Szviola (válaszként erre: 17943. - Nagyhelga)
2016. jún. 25. 07:59

Jaj, dehogy, engem júniusban műtöttek, 8, vagy9, nemtom pontosan, 3 hét múlva a balcsin áztam. Sőt én csak 2 napot voltam kórházban, 3 nap sétáltam vagy 5 kmt!!! Nem volt igazábal semmi bajom. Na majd most!!! Most az összes nxaki nyirokcsomót kiveszik, de attól még a balcsin fogok gyógyulni szintén .... Jövőhéten nekem is kiderül, mikor lesz a menet.


Az én kicsim csak 13 hónapos, egy dolog idegesit, hogy anyos nem vigyazzon ra, azt hiszem akkor kibirom a 6 napot bent.

17948. Szviola (válaszként erre: 17932. - Nagyhelga)
2016. jún. 25. 07:54
Na ez nagyon jó kérdés, lehet amugy haza engednek 7végére, mikor mi ott voltunk a kezelésen, akkor is hazaengedgették a p€nteken felvett betegeket, de lehet azóta változott. Lehet még kivizsgálnak előtte, nem?
17947. Szviola (válaszként erre: 17926. - Nagyhelga)
2016. jún. 25. 07:51
Szia, jaj te is de fiatal vagy, na de ha túl leszel mindenen, minden rendben lesz! A doki nevét már olvastam, hallottam biztosan jó lesz! Izotópon voltam, 2x, a kékgolyóban, de már nem fogok oda visszamenni, Debrecenben kezelnek, ha kell, vagy tudnak. Jelenleg a nyirokcsomó eltávolításomat intézem. Ha hisze ha nem engem alig viselt meg az első műtét. Most már sokkal nehezebb, mert azóta már van egy kisfiam is! Neked is lesz majd!
17946. Szviola (válaszként erre: 17925. - Ralexa13)
2016. jún. 25. 07:44
Nem kötelező eltávolítani, és azvolt, rosszindulatú, de a környező nagy nyirokcsomókat vizsgálták akkor többször is szúrták, 3, 4x is negatív volt miden, a ct, uh, aspiráció, a bizottság nem támogatta a kivételt. Ennyi.
17945. Szviola (válaszként erre: 17923. - Gyöngy:))
2016. jún. 25. 07:41
10 mm körüliek most. De hogy benne mennyi a rossz cucc, azt majd csak a szövettan mondja meg.
17944. judit7473 (válaszként erre: 17942. - Ralexa13)
2016. jún. 24. 15:13
Szia!Nekem is csak azért látszik egy picit mert pont a nagy göb van középen.Azt mondják egyáltalán nem feltűnő,csak ha tudatosan figyelik. Minden esetre engem zavar,hiszen nő vagyok....szóval érted. 😉A kolloid pedig valami ciszta félét jelent, ami a pajzsmirigyben normálisan is jelen van csak ez esetben felszaporodik és göb lesz belőle. Mindig jóindulatú.Viszont a nagy göböm a kolloid mellett szilárd(szolid) részeket is tartalmaz ezért kellett megszúrni. Szerencsére jóindulatú, bár akkor leszek teljesen nyugodt ha végre kiveszik belőlem!Nálunk egyébként anyai ágon többeket műtöttek ilyen problémával és mindenkinek jóindulatú volt!Neked a nagy göböd hol helyezkedik el? :-)
17943. nagyhelga
2016. jún. 24. 13:37

Na ma hívott anya, hogy előrehozták a műtétemet július 12-re, 11én meg be kell feküdnöm. :/

Nektek meddig tartott a gyógyulás? Felejtsem el a strandot a nyáron vagy talán eljutok valahova? Meg esestleg van valaki akinek szintén az összes nyaki nyirokcsomót és a pajzsmirigyet is eltávolították? Előre is köszi a válaszokat! :)

17942. ralexa13 (válaszként erre: 17937. - Judit7473)
2016. jún. 23. 23:13

Szia.

Mit jelent az hogy kolloidos?

Nekem is az egyik göb ott van,ahol a férfiak ádám csukàja :)

Szerencsére csak tapintani lehet.

Egyik sem látható.

17941. nagyhelga (válaszként erre: 17940. - Channa*)
2016. jún. 23. 17:44
Papilláris pajzsmirigyrák nyirokcsomó áttéttel. Hát megnyugszom akkor, végülis egy profi sebész műt :)
17940. Channa* (válaszként erre: 17932. - Nagyhelga)
2016. jún. 23. 17:32

Nekem azért kellett befeküdnöm előbb 3 nappal, mert gyógyszert kaptam a műtét előtt. Én rosszul, azaz túlműködtem, és ugye túlműködéssel nem lehet műteni.

Lehet, hogy neked is adnak valami gyógyszert a műtét előtt.

17939. Channa* (válaszként erre: 17930. - Nagyhelga)
2016. jún. 23. 17:29
Leírod a betegséged pontos nevét?
17938. Channa* (válaszként erre: 17936. - Nagyhelga)
2016. jún. 23. 17:27

Ne izgulj emiatt sem!

A műtét és a kezelés, csak nagyon rövid időre fog akadályozni a megszokott életedben:D

Nem kell semmit abba hagynod! Sem tanulást, sem munkát, sem sportot. Csak egy kis időre, amíg gyógyulsz, ami néhány hét:D

Ha a hangoddal történne valami, az sem végleges!

Tehát, nyugi!!!!

17937. judit7473 (válaszként erre: 17924. - Ralexa13)
2016. jún. 23. 13:26
Szia! Én budapesti vagyok,tehát a műtét is itt lesz. Az endokrinológusom két dokit is ajánlott, de még nem tudom ki mellett döntök. Nekem két göböm van az egyik mint irtam 30x18mm kolloidosan degenerált a másik csak 9mm kolloidos.A nagy nekem pont középen van ezért olyan mintha ádámcsutkám lenne.Jó ideje nem nőtt szerencsére és igazából nem okoz problémát, ha csak a néha megjelenő lapocka és váll fájdalmamat nem ennek köszönhetem...Ugyanis volt a fórumon olyan akinek ugyan ez a problémája megszűnt a műtét után.A pajzsmirigy működésem teljesen jó nekem is.
17936. nagyhelga
2016. jún. 23. 13:09

Igen, tudom hogy gyógyítható. Igen visszaolvastam a fórumon, remélem nem lesz semmi baj a hangommal vagy bármivel is.

Elsőéves egyetemista vagyok, remélem az izotópos kezelés után járhatok majd egyetemre, nem szeretnék lemaradni.

Köszönöm a jókívánságokat :)

17935. judit7473
2016. jún. 23. 13:03
Szia nagyhelga! Nagyon sajnálom, hogy ilyen fiatalon kell ezzel a betegséggel találkoznod! Pont egyidős vagy a lányommal...Viszont szeretnélek megnyugtatni, hiszen 100%-ban gyógyítható!!!Ha vissza olvasol a fórumon láthatod,hogy többen is ugyan azon mentek keresztül mint most Te és kivétel nélkül mindenki meggyógyult!!! Sokan ma már boldog édesanyák! Úgyhogy kitartást és minden jót kívánok Neked!!! 
17934. nagyhelga
2016. jún. 23. 12:12
Hát úgy lesz, hogy jövő csütörtökön mennem kell ct-re, júli 19én meg a röntgen, ekg, labor. Szóval majd meglátjuk miért kell befeküdnöm olyan hamar. Remélem veled is minden rendben lesz és nem jársz úgy mint én :) Ha meg műtétet javasolnak, szerintem csináltasd meg, hátha megmaradhat valami a pajzsmirigyedből vagy nem kell kiszedni a nyirokcsomóidat. Nekem sajnos azokat is ki kell, és ötletem sincs hogy milyen lesz a műtét meg a kezelés...
17933. ralexa13 (válaszként erre: 17932. - Nagyhelga)
2016. jún. 23. 11:49

Akkor legalább nem kell sokat várakoznod.

Gondolom még csinálnak előtte 1-2 vizsgálatott,felkészítenek a műtétre,ezért fektetnek be korábban.

Igaz,nem értek hozzá én sem.

Jajj,én se tudom mit tegyek.

Várom az izotópos eredményt nagyon,hogy megtudjam kell-e minta vagy sem.

Igazából azt javasolják hogy még idén nyáron tudjam le,de én nem szeretném napokra itthon hagyni a fiamat,még annyira picike :(

Viszont attól is félek,hogy ha várakozok kialakul még több göb és akár rosszindulatúak is lesznek.

Vagy mi van ha elkezdek fulladni és hírtelen kell a műtét,még rákészűlni sem tudok.


Nem egyszerű dolgok ezek sajnos :(

17932. nagyhelga
2016. jún. 23. 11:10
Igen, jól gyógyítható szerencsére :) Július 22én kell befeküdnöm és 26án műtenek. Bár nem értem minek pénteken befeküdni, ha kedden műtenek, de biztos úgy kell. Pestre kell majd felmennem, ott leszek az Onkológiai Intézetben... hú, de rossz ezt így leírni :(
17931. ralexa13 (válaszként erre: 17930. - Nagyhelga)
2016. jún. 23. 10:34

Biztosan minden rendben lesz!

Sajnos a műtéteknél mindig van kockázat,de azt hiszem rá kell bízni magunkat a jó Istenre,mást úgysem tehetünk.

Na igen,a TSH nekem is mindig rendben volt,mégis gond van.

Nem ezen múlik.

Úgy tudom,hogy a pajzsmirigy rák a legjobban gyógyítható rák fajta!

Van már időpont?

17930. nagyhelga
2016. jún. 23. 09:17

A házidokim küldött el egy pajzsmirigy ultrahangra, mert 14 évesen volt egy pajzsmirigy gyulladásom. Az ultrahangon észrevette az orvos, hogy nagyok a nyirokcsomóim, ezért megcsináltatott egy mellkasröntgent és sürgős hematológiára küldött. A hematológián levettek pár kémcső vért, és azt mondta a doki, ki kell venni egy nyirokcsomót, hogy megmondják, mi a baj. Nem nagyon indokolta hogy miért, ezért elmentem az endokrinológushoz, ő is levett pár kémcső vért, de azt mondta, nem lehet baj a pajzsmirigyemmel, mert a véreredményyeim jók. Ezután itt Miskolcon elmentem a GYEK-be egy gyerekhematológushoz, ő csinált vírusszerológiát meg egy vérképet, és ő is a műtétet javasolta. Aztán elmentem egy másik orvoshoz a Semmelweis kórház hematológiáján, ő is a nyirokcsomókivételt javasolta, így kerültem végül a sebészetre a Megyei Kórházba. A műtét megtörtént májusban, kivettek két nyirokcsomót, és vártuk a szövettant. Aztán kedden anyáék mondták hogy rák, így kerültünk az Országos Onkológiai Intézetbe Boér Andráshoz. A doki nagyon kedves volt és megnyugtatott hogy meggyógyít és minden rendben lesz, de a pajzsmirigyem és a nyaki nyirokcsomóimat ki kell venni. Elmondott minden szövődményt, de eléggé félek, hogy valami baj fog történni.

Az endokrinológusom szerint időben lett elkapva, de lelkileg elég megviselő az egész.

17929. nagyhelga
2016. jún. 23. 09:08
Köszönöm szépen, remélem minden rendben lesz :)
17928. gyöngy:) (válaszként erre: 17926. - Nagyhelga)
2016. jún. 23. 09:07

A legjobbakat kívánom!

Fiatal, erős még a szervezeted, minden rendben lesz, kitartás!

17927. ralexa13 (válaszként erre: 17926. - Nagyhelga)
2016. jún. 23. 08:28

Szia.

Nagyon sajnálom hogy ilyen fiatalon ezzel kell szembenézned.

Sajnos én nemtudok segíteni neked,de kívánom hogy minden a lehető legjobban alakuljon!

Engem is műteni kell majd,ez már biztos mert rossz helyen van az egyik göb és jelentősen elváltozott a pajzsmirígyem is.

Az izotópos eredményem csak jövőhéten lesz meg,addig én is csak abból táplálkozom amit a vizsgáló hölgy mondott.

Szerinte nincs rosszindulatúság.

Reménykedem hogy tényleg nincs,mert van egy alig 14 hónapos kisfiam,akit szeretnék még felnevelni.

Nekem 23 évesen fedezték fel a göböket,most 27 éves vagyok.

Valószínűleg a terhesség alatt lett nagyobb a baj nálam.


Egyébként voltak tüneteid vagy csak rutin vizsgálatnál vették észre?

17926. nagyhelga
2016. jún. 23. 00:29

Sziasztok! 19 éves vagyok, kedden derült ki hogy rosszindulatú pajzsmirigy daganatom van nyirokcsomó áttéttel. Tegnap voltunk Pesten Dr. Boér Andrásnál, azt mondta, ki kell venni az összes nyirokcsomót a nyakamban és a teljes pajzsmirigyemet, utána pedig 2 izotópos kezelést kapok.

Tudnátok mesélni a műtétről és a kezeléstől? A műtéttől nagyon félek, azt mondta 5 órás lesz és elég nagy lesz a heg.

Eddig egy nyirokcsomó kivételem volt csak, de amit kivettek, nem nyirokcsomó volt, hanem az áttét egy része.

Előre is köszi a válaszokat!

17925. ralexa13 (válaszként erre: 17922. - Szviola)
2016. jún. 23. 00:12

Szia.

Meglepő módon nem volt gond az éjszakával sem.

Apája elaltatta és szépen aludtak együtt reggelig :)

Én is kidőltem,mert a délutáni hazaérkezésem után egészen estig takarítottam.

Elkellett foglalnom magam :)


Amikor eltávolították a pajzsmirígyedet,az is már rosszindúlatuság miatt történt?

Azért kérdezem,mert úgy tudom hogy olyankor a környező nyirokcsomókat is el kell távolítani.

17924. ralexa13 (válaszként erre: 17921. - Judit7473)
2016. jún. 23. 00:04

Szia.

A legnagyobb 31x21 mm-es,ez tolja a légcsövemet.

Én még nemtudom hogy hideg vagy meleg göbjeim vannak e,bár a vizsgáló hölgy szerint bincs rosszindulatú.

Biztos ért hozzá,ezért reménykedem.

Az a baj hogy mindenképp műtét kell és én is izgulok.

Sőt,félek!

Nagyon buta gondolataim vannak a műtéttel kapcsolatban.

Téged ki fog műteni és hol?

Nekem itt Miskolcon Berecz János doktort javasolta a nuk. med. asszisztens.

Annyit tudok hogy pajzsmirigy sebész és már nem fiatal,van tapasztalata.

17923. gyöngy:) (válaszként erre: 17922. - Szviola)
2016. jún. 22. 21:19
Azok a nyirokcsomók hány milliméteresek voltak amik rosszindulatúak lettek?
17922. Szviola (válaszként erre: 17920. - Ralexa13)
2016. jún. 22. 15:31

Mert vannak benne rosszindulatú sejtek.

A sebész? Csak tippelgetés van miért nem. Éjjel hogy telt?

17921. judit7473
2016. jún. 21. 22:49
Szia ralexa13!Megkérdezhetem hány cm-es a legnagyobb göböd? Nekem 3cm,hideg és nekem is műteni kell.A citológia szerint jóindulatú de a műtéttől nagyon izgulok!
❮❮ ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook