Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1051. a0c1361e44 (válaszként erre: 1046. - Emi1206)
2014. ápr. 26. 21:28

A methotyrn melletti vérvétel nem kontroll keretébe kell, hogy történjen!

Én kontrolra havonta jártam endokrinológushoz és a háziorvosom adott hetente 2x TSH, fehérvérsejt, májértékek ellenőrzéséretól vérvételi beutalót.

Én is cigizek, nem attól magas.

1050. a0c1361e44 (válaszként erre: 1045. - Emi1206)
2014. ápr. 26. 21:25

Ugye tudod, hogy a mellékpajzsmirigy felelős a kálcium feldolgozásért? Lehet nem jól működnek. Mindenképp szedj kálciumot! A fogaidnak, izmoknak és a csontoknak fontos lenne!

Naponta 3x legalább fogmosás és sok rágózás, hogy a nyálad PH-ja rendeződjön, mert ez esetben az íny betegség és a fogkövesedés nem lesz olyan vészes.

Ha jó a TSH-d, akkor kérj a háziorvostól bétablokkolót, ez rendezi a magas pulzust.


Tehát, kálcum, magnézim (hangulatra) és C vitamin!

1049. emi1206 (válaszként erre: 1044. - Marlenka70)
2014. ápr. 26. 21:23

Nem törvényszerű, hogy egy életen át elkísérjen. Nekem pl. nem olyan durva az ödémám, bár szoknyát én se szívesen viselek, viszont én azt vettem észre, hogy megnövekedett a folyadékigényem. Most olyan 4-5 liter vizet meg kell innom, csak sokszor elfelejtem, mert a szomjúságérzetem meg nem indokolná. Ja meg előbb kihagytam, hogy a karom is vizesedik, főként a csuklómnál, de ez se vészes mértékű.

Ödémáról azt hallottam, hogy olyankor vizesedünk, ha a szervezet nem kap elegendő folyadékot. Ilyenkor elraktározza, hogy ne legyünk alul hidratáltak. Ilyen esetekben kifejezetten tilos a vízhajtó alkalmazása, hiszen kihajtanád, amit a szervezet elrakott magának, de egyébként általában nem is hatnak.

Illetve okozhatja az ödémát a szív, a vese vagy a máj elégtelen működése is.

Nekem valamennyire normalizálódott a helyzet a sok víz ivásával, a többit meg okozhatja szervi baj is, ilyen gyógyszer mellett meg pláne.

1048. a0c1361e44 (válaszként erre: 1044. - Marlenka70)
2014. ápr. 26. 21:18

Ááá, ez hülyeség!

Nekem is van lúdtalpam, de simán felveszek mindenféle cipőt.



Akkor egy történet: múlt nyáron szandálba mentem dolgozni, de persze bedagadt a lábam és nagyon kidörzsölte a szandál. Ronda dagad és vöröse volt, így elmentem dokihoz, aki azt mondta, hogy valami fertőzésem lett és írt fel krémet és antibiotikumot. Azóta nem dagadt be annyira a lábam:)

1047. mesi04 (válaszként erre: 1045. - Emi1206)
2014. ápr. 26. 21:17
Idegbaj nálam is volt magas pulzusszám mellett , aztán elkezdtem szedni a gyógyszert, teljesen lenyugodtam, de 1 hónap gyógyszer után megint visszajött mellette is. Üvölteni tudnék egész nap:( ebben a két gyógyszermentes napban megint lenyugodtam.
1046. emi1206 (válaszként erre: 1033. - A0c1361e44)
2014. ápr. 26. 21:14

Én eleinte hetente jártam, aztán két hetente, utána 4 és most már 8 hetente járok kontrollra. Bár most legutóbbi kontroll óta nem tudtam beszélni az orvosommal, mert most meg a vvt számom lett magasabb. Ő azt mondta, hogy a dohányzástól és le kéne szoknom.

Próbálkozom, de nem nagyon akar összejönni, sőt. Mióta tudom, hogy le kéne szoknom, azóta annál többször rá akarok gyújtani. Annyit csináltam, hogy a leggyengébb cigit vettem és fele annyit szívok, aztán egyszer csak lesz erőm letenni.

Nagyon sok a nemtörődöm orvos, sajnos. Meg aztán nem is nagyon értik a dolgukat, bár ami ezt a hormon témát illeti, ezt szerintem senki nem érti. Annyira összetett a dolog, hogy lehetetlenség ezt úgy megtanulni, hogy hathatósan tudjál segíteni. Ezért kell a betegeknek magukat figyelni és időnként akár felülírni az orvos utasításait is. Az orvos felírja a gyógyszert, elmondja az adagolást, de ő csak a protokoll szerint, viszont azt csak a beteg érzi, hogy milyen változások történnek benne.

Ettől függetlenül a rendszeres kontroll mindenképp kellene, ennyi azért eszébe juthatna egy orvosnak.

1045. emi1206
2014. ápr. 26. 21:06

Nekem is Basedow kórom van, csak én sokáig (úgy kb. 10-12 évig) nem foglalkoztam vele, valószínűleg ezért van az, hogy a normál értékek mellett alulműködős tüneteim vannak. De nálam szinte minden előjön.

Lelassult anyagcsere: jó ha 2-3 naponta tudok nagy wc-ni, de akkor is csak annyit, amitől egy egér elszégyellné magát. Ha kihagyom a gyógyszert 1-2 napig, akkor utána oké a helyzet. Egyébként azt vettem észre magamon, hogy amikor nem tudok wc-re menni, akkor nagyobb az étvágyam. Biztos azért, mert az evés hatására indul be a savtermelés és így akarja a szervezet megoldani az emésztést, csak sajnos nem működik a dolog.

A hajam elvékonyodott és időnként marékszám hullik (nem csak hajmosáskor), aztán elkezd visszanőni, csak mire a babahajak megnőnének, addigra újra hullani kezd.

A bőröm nagyon száraz, sőt a jobb lábamon sípcsontnál rinocéroszbőröm lett, amivel semmit nem tudok kezdeni.

A fogaim kövesednek, lyukadnak és most újabban az ínyburjánzás társult hozzá, amitől elég sokat fáj az egész fogsorom.

Hízni nem híztam olyan sokat, bár kilóban nem mértem, csak ránézésre, viszont többnyire a hasamra híztam (ott is középre, a gyomromnál meg az alhasamnál szinte semmi).

Vizesedik a vádlim meg a bokám, az izmaim néha görcsölnek, ránganak. Az ujj ízületeim nagyon fájnak.

A szemem sokat fáj, magas lehet a szemnyomás, meg kéne nézetnem optikussal.

Viszont én nem tudok aludni. Éjjel 2-3 órakor még simán ébren vagyok, az igaz, hogy reggel alig bírok felkelni, de egy fél órás reggeli kóma után bírom a napot és este megint nem tudok normális időben lefeküdni.

Olyan hangulatingadozásaim vannak, hogy néha magam sem hiszem, hogy normális vagyok. Egyik percben maga vagyok a megtestesült kis angyal, másik pillanatban meg már képes lennék magamból kikelve üvölteni. Rendesen vissza kell fognom magam. Ja és sokkal többet sírok. Sose voltam sírós, most meg ha rám jön, nem tudom abbahagyni órákig. Meg a menstruációt viselem nehezebben. Az előtte való két napban kegyetlen fejfájás kínoz (ráadásul nekem a fájdalomcsillapítókat se ajánlott szedni) és olyan ingerült, agresszív vagyok, hogy olyankor csoda, hogy nem megyek neki senkinek vagy nem garázdálkodok. :D

De mondom, ha kihagyom a gyógyszert, akkor azokon a napokon jobb a helyzet. Ha 2 napot kihagyok, akkor a második napon már semmi bajom nincs, csak akkor meg a magas pulzus jön vissza.

Már sokszor úgy voltam vele, hogy abbahagyom a gyógyszert és többet orvoshoz sem megyek, mert a túlműködéssel jóval kevesebb gondom volt, mint most. Nekem túlműködésnél csak a magas pulzus volt, meg néha akkor is rám jött az idegbetegség, de kevesebbszer, mint most. Ja meg a kézremegés, ami azért elég gáz, mert volt, hogy nehézséget okozott pl. levest enni. :)

Egy pozitívum van, hogy most már tudok mozogni, bár látszódni nem látszódik.

Bocsi, hogy hosszú lett, de szerintem még így is felejtettem ki pár dolgot. :)

1044. marlenka70 (válaszként erre: 1043. - A0c1361e44)
2014. ápr. 26. 20:50
Úgy látszik az ödéma egy életen át elkísér,bár nem a rondasága zavar hanem az,hogy edzőcipőt sem tudok felvenni délután. Erre azt mondja az orvosom lúdtalpam van hordjak betétet. Hát az nem használ semmit.
1043. a0c1361e44 (válaszként erre: 1041. - Marlenka70)
2014. ápr. 26. 20:40

El kellene menned endokrinológushoz, bár ők is elég bénák.

Nekem a műtéttel úgy, ahogy megoldódtak a gondjaim, bár szoknyát nem hordok, mert a bokám és a vádlm reggel ébredés után kb. fél órát tartja a normál vastagságát, utána már nem szépek.

A súlyomat nehéz kordában tartani. Nagyon sokat mozgok és nagyon figyelek az étkezésre, azaz a mennyiségére.

1042. mesi04
2014. ápr. 26. 20:26
Szerencsére a házidokim normális, ő küldött el most is uh -ra. És érdekes hogy semmi eltérést nem látott a doki, úgy mint 2008-ban. Meg tsh is tartományon belül van, csak hát a tünetek.
1041. marlenka70 (válaszként erre: 1034. - A0c1361e44)
2014. ápr. 26. 20:25
Az ödémád elmúlt? Sokat híztam,régen is volt súlyproblémám,de lefogytam több mint 20kilót és sikerült tartanom is. Mióta gond van a pm-el 2hónap alatt 26kilót híztam és nem tudom leadni. Sajnos az orvosom csak annyit mond le kell fogyni és semmi bajom nem lesz. Nem szedek semmit. Tsh: 0.07 szörnyen vacakul vagyok és át tudnám aludni akár az egéz hetet is. A családom sem tolerálja már az álomkórt.Depressziós vagyok és hosszasan sorolhatnám.
1040. a0c1361e44 (válaszként erre: 1038. - Mesi04)
2014. ápr. 26. 20:24

Neki is megemlítheted a másik gyógyszert!

Én most már aluműködős gyógyszert szedek, mert kivették a pm-em, és cserélgettem egy időbe, hogy melyik a legjobb.

1039. 3ceaf21574 (válaszként erre: 1038. - Mesi04)
2014. ápr. 26. 20:23
Endokrinológust,mert csak az tud segíteni.Magyarul hormonológust.
1038. mesi04
2014. ápr. 26. 20:21
Nem tudok mást tenni mint házi dokival egyeztetni meg várni. Ha visszajönnek a tünetek akkor keresnem kell egy normális dokit magánban, ha kell Pesten. Mert ahogy írtátok nem csak az értékeket kell nézni.
1037. a0c1361e44 (válaszként erre: 1036. - Mesi04)
2014. ápr. 26. 20:01
Esetleg kérhetnál másik gyógyszert. Sokan érzkenyek a methotyrinre. Ha jól emlékszem, akkor propicil a neve a másik túlműködős gyógyszernek.
1036. mesi04
2014. ápr. 26. 20:00
A vérnyomàsom teljesen rendben van, 110/75. 3 -4 havonta járok vérvételre, mindig így rendelte el az endokrinológus. Mondom 2 napja nem vettem be és már semmi bajom. Én sem értem a dokikat. Lehet azért nem kellett gyakran mennem vérvételre mert napi 1-et kellett szednem.
2014. ápr. 26. 19:58
És még annyit, hogy a methotyrin átalakítja az anyagcserét, aminek a hatására hízni fogunk, akármit teszünk. ezért azt is gondoljuk, hogy alulműködősek a tüneteink.
1034. a0c1361e44 (válaszként erre: 1030. - Marlenka70)
2014. ápr. 26. 19:56

Én is írhatok ilyen történeteket neked:)

Én túlműködő voltam. Graves-basedow a betegségem neve. Nekem voltak túl és alulműködős tüneteim is. Volt, hogy ezért nem is kezeltek.

A kezeim, lábaim, arcom vizesedett, száraz a bőröm, magas volt a koleszterinem és volt, hogy híztam is. A dokik csak a vállukat vonogatták. Csak akkor kezeltek, ha fogytam. Ha fogytam, akkor viszont nagyon magas volt a pulzusom, nagyon alacsony a koleszterinem és volt, hogy 6 hét alatt 23 kg-ot fogytam. Ezután meg is műtöttek.

1033. a0c1361e44 (válaszként erre: 1029. - Emi1206)
2014. ápr. 26. 19:53
Amikor én methotyrint szedtem, akkor hetente 2x jártam vérvételre, ugyan is a gyógyszertől a fehérvérsejtek pustulhatnak és a májértékek is emelkedhetnek. ezért sem értem az orvosokat. Engem mindig küldenek vérvételre, másokat miért nem?
1032. a0c1361e44 (válaszként erre: 1027. - Mesi04)
2014. ápr. 26. 19:51

A vérnyomásodat méred? Arra gondolo, hogy a túlműködéstől ingadozik, így attól fájhat a fejed. Egyébként nem értem a dokikat! Lehet neked már ez a TSH is túlműködős tüneteket okoz. A referencia nem kőbevésett.

Nekem pl. a methotyrntől alulműködésem lett, nem volt túl magas a TSH-m és mégis hullott a hajam, de a magas TSH-tól semmi bajom nem volt.

1031. mesi04 (válaszként erre: 1029. - Emi1206)
2014. ápr. 26. 19:40
Migrénes vagyok amúgy , de ez olyan tompa fejfájás, az egész fejemben érzem és most hogy nem vettem be a methot 2 napja mintha elvágták volna. Nagyon rossz volt hogy már egy hete fájt a fejem, nagyon depis lettem tőle.Én is igyekszem sokat inni, mert az anyagcserém nekem is belassult. Mezymet próbáltam, nem nagyon használt. Majd visszamegyek a házidokimhoz. A gáz az hogy egész Szombathelyen csak ez az egy endokrinológusról tudok, aki a kórházban van.
1030. marlenka70 (válaszként erre: 1029. - Emi1206)
2014. ápr. 26. 19:36
Végre találtam valakit aki túlműködő és alulműködőek a tünetei. Sajnos nekem is így van. Majd olvasom a hozzászólásaidat.
1029. emi1206 (válaszként erre: 1027. - Mesi04)
2014. ápr. 26. 17:32

Szia!

Hol szokott fájni a fejed? Nekem májusban lesz egy éve, hogy szedem a Methot.-t, most jók az eredményeim, de a tüneteim alulműködőek. Ebből adódóan lelassult az agyagcserém és azt vettem észre, hogy ha az emésztésemmel van valami gubanc, akkor a homloktájékon fáj a fejem. (Én saját szakállamra Dipankrin-t szoktam bevenni és ahogy a gyomrom rendeződik, úgy elmúlik a fejfájásom is.)

A másik, hogy hátul, tarkó felett szokott fájni a fejem, ez viszont csak azóta van, amióta megemelkedett a vvt számom, ez meg attól szokott elmúlni, ha iszok. Mindig megiszok napi 2-3 liter vizet, de ez mostanában nem elég.

Nekem ilyen jellegű fejfájásokat okozott a Methot..

3 hónap után azért kéne csinálni egy labort is, általában ez a szokás pm betegeknél, főleg, ha gyógyszert is szedsz.

1028. mesi04
2014. ápr. 25. 22:29
Még annyi hogy a házidokim méh elküldött ujra uh-ra, teljesen rendben van a pajzsmirigy semmi göb, szép, ép. Tsh ugye 0,7 ezért t3, t4-ez nem néznek. De nem értem akkor miért produkáltam tüneteket és miért maradtak ezek a tünetek abba a gyógyszer szedésével.
1027. mesi04
2014. ápr. 25. 22:15
Sziasztok! Azért írok hátha tud itt vki segíteni. 2008-ban diagnosztizáltak nálam basedowt-t. Volt izotóp , uh, autoimmun vérvétel. Kaptam metothyrint másfél évig szedtem. 2011-ben szültem, 2012-ben visszajött a tulműködésem. Ekkor megint feirták a metothyrint de csak fél évig szedtem úgy éreztem hogy ettől fáj a fejem, tsh jó lett egy hónap alatt, így a doki azt mondta nem kell szednem. Idén februárban úgy jártam higy a tsh 0,7 volt de minden pajzsmirigy tulműkődéses tünetet produkáltam. 120-as pulzus, remegés, idegesség. Az endokrinológus elhajtott higy szedjek nyugtatót meg betablokkolót. Elmentem kardiologushoz magánban, nagyon elismert és semmi rendellenességet nem talált. Így a házidokim miután visszanézte a tshkat arra jutott hogy mikor jól voltam a tsh 2-3 között volt. Ehhez képest a 0,7 lehet enyhe túlműködés, felírta a metothyrint, napi 1 szemet. Február közepétől szedem hamar rendeződtek a tüneteim, de most egy hete megint folyamatosan fáj a fejem. Neuroligus, szemész nem talált semmit. Gondolom a methotól. Ma már be sem mertem venni. Mivel februárban voltam vérvételen senkinek sem jutott eszébe elküldeni egy újabb laborba. Járt itt így már vki hogy nagyon fájt a feje? Most fogalmam sincs merre induljak el?!
1026. kingik (válaszként erre: 1025. - Edus77)
2014. ápr. 23. 11:25
Akkor nyugodj meg, remélhetőleg a háziorvosod mindenben tájékozott és tudja a további lépéseket. És egy hónap alatt sok minden alakulhat. Az én endokrinológusom azt mondta, hogy két hét alatt kiürül a szervezetből a Methohyrin. Hormonszintet igen csak havonta nézhetnek. (én is elég kezdő vagyok még, itt "tanultam" sok mindent a tanultam)
1025. Edus77 (válaszként erre: 1024. - Kingik)
2014. ápr. 23. 10:19

Szia Kingik,


a "szakrendelést" mostantól kihagyom. A vérvételt a háziorvos is elrendelheti, sőt az eredményt is megkapja 2 napon belül. Hormonszintet mérni pedig - ahogy tájékoztatott - 30 naponta lehet. Szóval inkább a háziorvos. Valamiért úgy érzem, ez az egy hónap gyógyszermentesség megmutatja, hogy is működik valójában..bár lehet nagyon kezdő és naív vagyok..

1024. kingik (válaszként erre: 1023. - Edus77)
2014. ápr. 23. 10:11

Szia!


Az én problémám nem ennyire összetett, de a végeredménye sajnos ugyanaz.

2 hónapig sem (február 1-től március 27-ig) szedtem a Methothyrint, ám levitte a fehérvérsejtszámom, így azonnal le kellett állni a szedésével. (Én Basedow-os autoimmun vagyok/voltam, épp egy hete műtöttek.)

Azt javaslom, hogy beszélj az orvosoddal, hogy hogyan tovább, mert így kezeletlenül nem szabad hagynia. Vagy keress egy másik dokit. Elképesztő ezek mit gondolnak magukról! A tüneteket nem ők szenvedik el naponta...

1023. Edus77
2014. ápr. 23. 09:44

Sziasztok,


talán járt már valaki abban a cipőben, amiben épp én csoszogok. Ez év januárban 0,027-es TSH-t állapított meg a vérvizsgálat, normál T3, T4 mellett. ( Persze az előzmények: remegés, rosszullét - főként vércukorszint ing. - heves szívdobogás, éjszakai "meghalok" feeling stb.) Ekkor felírtak napi 3x1 Metothyrint. Szedtem is becsületesen.A tünetek lassan kikoptak. Márciusra voltam előjegyezve a győri szakrendelésre. Megjelentem, vért vettek, feltuningoltak izotóppal, filmeztek... Eredmény 2,89 TSH ( T3,T4-re rá sem néztek ( ez elég furinak tűnt), mondván, ha jó a TSH akkor baba minden.

Opció: szedjen 2x1-et a gyógyszerből 3 hónapig. Következő pofavizit: 2014.06.12. ( csak ekkorra tudtak márc. elején időpontot adni).

Nos...márc. 10 óta szedek 2x1 bogyót/nap. A bőrőm elkezdett hámlani, és nem mellesleg fájni is. Felhívtam a mélyen tisztelt "szakrendelést" az én aprócska problémámmal ( naívan, mint friss pajzsmirigy-beteg, hogy majd azonnal tudják mi az ábra.)

A stílus..a hozzáállás, a hangnem...minimum mint egy hulladékszelektálóban. A "tanács": menjek bőrgyógyászhoz. Elmentem. ( bár tudtam, a végeredmény a gyógyszer lesz). Diagnózis: a gyógyszer okozza a bőrproblémákat, vérvétel hormonszint ellenőrzés. Irány a háziorvos. Beutaló. Vérvétel. Eredmény: TSH: 38,34...

Azonnal leállított a doki a gyógyszerről, sőt most semmit sem szedhetek a pajzsmirigy problémára..kivárás van a következő vérvételig ( május.)

Most teszem fel a kérdést ( prózai)..mennyi lett volna a TSH, ha várok a "szakrendelésre" (2014.06.12), ahol még csak komolyan sem veszik az embert?

A valódi kérdés azonban, valaki járt már hasonló cipőben?


Köszi előre is a reakciókat.

1022. macika33
2014. ápr. 11. 21:26
Annyira nagy hatást fejtene ki?Akkor mért adják recept nélkül?:(
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook