Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1081. csinoskiskacsa1 (válaszként erre: 1076. - A0c1361e44)
2014. máj. 10. 13:03
Voltam dokiná. Megvan a vizsgálat eredménye: TSH 0,802 Ft4 22,6 Ft3 5,42, anti TPO ˂15, TSH receptor 0,8. A doki syerint nincsen semmif;le rendellenességem, a pm működése normálisnak tekinthető
1080. kingik (válaszként erre: 1079. - Magne)
2014. máj. 8. 21:36
Örülök annak is, hogy már attól az új gyógyszertől is jobban vagy! És ez csak jobb lesz! :-)
1079. Magne
2014. máj. 8. 15:52

Kedves Kingik. Köszönöm aválaszod A gyógyszerszedéstől számított első kéthéután néztek fehérvérsejszámot, minden rendben.

Igen a következő kéthétvégén vizsgálják újtra a T3,T4 a mai naptól számítva ez már csak egyhét.Közben a pszhiátremtől kaptam millgram injekcióakat ez sokban enyhitette a panaszaim.Kitartok mert nem tehetek egyebet , biznom kell a gyógyúlásban.

1078. kingik (válaszként erre: 1077. - Magne)
2014. máj. 6. 17:36

Szia!


Két hét és már érzed is a gyógyszer jótékony hatását! Kitartás!! A betegtájékoztatót tök felesleges megnézned, mert az csak paráztatja az embert. Ennél a gyógyszernél a kiütések és a fehérvérsejtszámmal kapcsolatos dolgok a lényegesek.

Viszont nekem hetente kellette mennem vérvételre, hogy a fehérvérsejtszámommal mi van és a második hónap 3-ik hetében sajnos olyan szintre vitte le, hogy 3 hete meg is műtöttek. Nem kellene menned sűrűbben vérvételre?

1077. Magne
2014. máj. 6. 15:58
Ez év április 16-án diagnosztizálták , hogy pajzsmirigy túlműködésem vab. Az értékek elég durvák min a T2, T4 duplája a megengedett referencia értéknek. A túlműködé pszhihés zavarokban, és magaspulzusszámban jelentkezik. Metothyrint szedek 3x2 , valamint antideprenszánst, és Sr nyugtatót. A javulás minimális. A délelöttjeim ágyban töltöm, képtelenvagyok bármilyen munkára. A fehérvérst vizsgálat már me volt, rendben. A Methothyrint tableta tájékoztatóján lévő összes gyógyszeresmellékhatást átéltem már, kivéve láz, és bőr kiütés.Szóval délelőt sznvedek az ágyamban és várom , hogy jobban legyek. Kb délutáni 3 már teljesen jól érzem magam.Kérdeztem a kezelőorvosom , de nem kaptam csak egy kurta válast sok pihenés. Ne értem miért vagyok reggel és délellött rosszul? Vagy ez termézsetes a kezelések kezdetén. Még 8 nap és újra T3,T4 , érték mérés. De addig szenvednem kell? Tudok valamit tanácsolni ( Accerolál, Magneb6, és ásványianyogban gazdag vizet iszom)
1076. a0c1361e44 (válaszként erre: 1075. - Csinoskiskacsa1)
2014. máj. 4. 12:49

Az nem gond, ha megnézi a pm. működésedet, sőt!

De lehet nincs semmi köze hozzá. Várjuk meg a leleteket, aztán majd beszélgetünk a továbbiakról:)

1075. csinoskiskacsa1 (válaszként erre: 1074. - A0c1361e44)
2014. máj. 4. 10:37
a doki szerint kezdődő szemdülledésem van, valamint a vízlerakódás van a szemeimnél. Regellente van amikor nehezem tudom kinyitni a szemeimet.
1074. a0c1361e44 (válaszként erre: 1073. - Csinoskiskacsa1)
2014. máj. 3. 21:49

Ez nem kor függő!

Miért lenne pm. betegség az oka? Gülüszemeid vannak?

2014. máj. 3. 21:15
Valakinek volt hasonló problémája? szemzárazságot állapított meg az orvos szemcseppet kaptam de az nem használ. Szombaton megyek pajzsmirígy vizsgálatra talán az lehet az oka vagy másféle autoimmun betegség. Félek tőle mert meg csak 28 éves vagyok, és a doki azt mondta h fiatal vagyok h ilyen komoly tüneteim legyenek.
1072. kingik
2014. máj. 1. 10:04

Persze, nem fontosabb - ebben igazad van, ez nem kérdés!

No de van egyfajta műtéti ütemterv is (gondolom laikusként. Lehet olyan is, hogy pl. hamarabb végeznek egy beteggel, akkor esetleg műthetik azt, aki már sokadjára megy vissza.

Ennek a lelki vonzata sem/nem mindegy. Mondjuk én biztos nem bírtam volna idegekkel, hogy minden egyes nap étlen-szomjan menjek be és várjak, de sajnos nem tehettem volna én sem mást.

2014. máj. 1. 00:13

Szerintem egy pm-em műtét, amit már amúgy is húztak hónapok óta, nem olyan sos, mint egy transzplantáció.


Nálam nem volt ilyenekről szó, mégis csak a negyedik időpontban tudtak megműteni.


Az első időpontnál bevonultam és kiderült, hogy a dokim elfelejtett, illetve a kórház elfelejtett szólni nekem, hogy a dokim szabin lesz. A következő két ünnep között lett volna. Azt gondoltam, hogy ekkor nem akarom inkább a műtétet, így lemondtam és megbeszéltem egy következő időpontot, de ekkora meg beteg lettem, így ezután majd nem 3 hétet kellett várni.

1070. mesi04 (válaszként erre: 1066. - Kolett1980)
2014. ápr. 30. 23:22
Nem találok szavakat a helyzetedre :( hogy ilyen egyáltalán lehetséges nagyon elkeserítő. Kitartást kívánok és remélem mihamarabb megműtenek.
1069. kingik
2014. ápr. 30. 12:03
Minden műtét fontos, hiszen ha nem lenne az, nem kellene az embert műteni! Elképesztő, szavak nincsenek erre...
1068. a0c1361e44 (válaszként erre: 1066. - Kolett1980)
2014. ápr. 29. 21:39
EZt nem teljesen értem...
1067. emi1206 (válaszként erre: 1066. - Kolett1980)
2014. ápr. 29. 19:25

Szia!


Őszintén sajnálom, hogy így dobálnak ide-oda. Nagyon felháborító, hogy ennyit ér az emberi élet manapság! Ijesztgetik az embereket a rákkal is és akkor ezzel szemben meg halasztgatják a műtéteteket, olyan esetekben, ami sürgős beavatkozást igényelne. Élmény lehet ezek után műtétre befeküdni és rábízni az életedet ezekre az emberekre.

Ok, tudom, hogy nem az orvosok tehetnek róla és, hogy rengeteg a beteg, de azért az ő hozzáállásukról és az intézményeken belüli szervezettségről se sok jót lehet mondani.

Kétségbeejtő a helyzet.

Drukkolok, hogy mielőbb túl eshess a műtéten és ne stresszeljenek tovább! Addig meg nem tudok mást kívánni csak kitartást!

2014. ápr. 29. 16:22

Sziasztok!


Ezúton tájékoztatlak benneteket, hogy a magyar egészségügy helyzete miatt a műtétemet már napok óta halasztgatják, mivel a felsővezetés lehúzza a listáról másik 8-10 beteggel egyetemben. Sürgős transzplan műtétek miatt vannak, akik hetek óta várnak nem túl "súlyos" betegségekkel műtétre (hasnyálmirigyaganat, végbélrák, pajzsmirigydaganat) Mivel a orvosi szabályzat szerint egy transzplan műtéten az összes orvosnak bent kell lennie, ha nem csinál semmit, akkor is, ezért nem tudják megműteni a betegeiket.


A legnehezebb része, hogy mivel ettől függetlenül minden nap készenlétben kell állnia a műtétre kiírt betegeknek - nekem is - ezért nem ehetünk, csak ihatunk, azt is műtét előtt 10 órával már nem. Szóval rengeteg negatív élménnyel gazdagodva, valamint az amúgy sem normális súlyomból hátrahagyva én ma hazajöttem a kórházból, és minden hajnalban visszamegyek, hátha aznap beférek valamelyik transzplan műtét után-előtt.

1065. Edus77
2014. ápr. 28. 12:42
ui.: a nyakörvnek nem örülök:S
1064. Edus77
2014. ápr. 28. 12:41

Sziasztok,


újra itt. Ca. 1 hét telt el, mióta nem szedem a Metoth. Olvastam a fejfájós hozzászólást. Hát..jelentem nekem azóta fájdogál, mióta elhagytam a gyógyszert. Vérnyomás pulzus teljesen rendben. Viszont hasmenésem lett, na nem túl drasztikus..Max. napi két alkalom. ( Utolsó TSH 38,xy volt...) Viszont valamiért úgy érzem sínen vagyok. A nyakamon újra látható a "nyakörv". Nagyon kíváncsi leszek a májusi kontroll eredményekre..Állatira reménykedek a normál értékekben. Közben pedig dolgozom a lelki tényezők feltárásán..mert nem örökölt a betegség.:(

1063. kingik (válaszként erre: 1062. - Mesi04)
2014. ápr. 27. 13:32

Annak idején ln is túlműködtem - különösebb tünetek nélkül - és kezeletlenül hagyták. Utána most ősszel alulműködtem,arra sem kaptam semmit és utána év elejére túlműködésbe csapott át, amit már kezeltek.

Nekem csupán 0,25-ös xanaxból kell/lehet felet bevenni és akkor már a pulzusom is normalizálódik, erre most jöttem rá az elmúlt 2 hétben. Nekem sem volt göböm, semmi egyéb bajom, csupán a pm-es vérértékek és az egyéb, túlműködős tünetek. No és az, hogy a metothyrinre nem jól reagáltam 2 havi szedés után.

Javaslom, keress mindenképpen egy másik endokrinológust! Hidd el ha megtalálod a neked legjobb szakembert, megoldódik minden bajod! Nekem a második, azaz a mostani találta meg a megoldást a bajomra. (Most ugyan egy másikhoz, egy újhoz megyek majd 2 hét múlva de ez csak amiatt van, hogy ne kelljen utaznom 250 km-t.)

1062. mesi04 (válaszként erre: 1060. - Kingik)
2014. ápr. 27. 13:13
Még arra tudok gondolni, hogy 2008 ban lelki okok miatt működött túl, aztán szülés után jött vissza, ami gyakran előfordul. Most februárban lehet megint lelki okok miatt éreztem a tüneteket (dec. erős lelki trauma ért) és lehet mégis az endokrinológusnak volt igaza hogy elég lett volna a betablokkolo meg egy kis frontin. De a kardiológus indoktalannak találta a betablokkolót ès a hàzidokival arra a következtetésre jutottak hogy a tünetek alapján 0,7 tsh mellett is működhet enyhén túl . De uh semmi elváltozást nem mutatott a pajzsmirigyen, mègis elkezdték szedetni a methot, most meg 2 hónap utàn szarul vagyok tőle, pedig az első hetekben jó volt. Az endokrinologus hajtja a maga igazát és jó tsh mellett nem hajlandó megnézetni a t3 t4 et, pedig pénzt is adtam neki, meg a kardiológus adott papírt hogy a t3 t4 et is meg kell nézetni. Házidoki meg jan. 1 től állítólag csak 3 havonta kérhet tsh-t. Ez egy ördögi kör.
1061. mesi04 (válaszként erre: 1060. - Kingik)
2014. ápr. 27. 13:02
Nekem eddig rendben volt a fehérvérsejtszámom. A fejem fáj tőle és hullik a hajam.
1060. kingik (válaszként erre: 1059. - Mesi04)
2014. ápr. 27. 12:59

Mivel a Basedow-hyperthyreosis-ra (autoimmun túlm.) nincs egyéb gyógyszer ( van még az izotópos kezelés, de azt leginkább idősebbeknek és egyéb, komoly bajjal küszködőknek ajánlják), így a múlt héten kivették a pm-em. Előtte azonnal abba kellett hagynom a gyógyszert és után természetesen normalizálódott a fehérvérsejtszámom, de az meg úgy nem buli, hogy arra figyelünk, közben meg a túlműködés nincs orvosolva. Szóval így - remélhetőleg - megoldódott a baj.

Neked a fehérvérsejtszámod rendben van mindig? Mert tudod a gyógyszer egyik mellékhatása az illetve a bőr viszketés, nekem erre a kettőre hívta fel a figyelmem az orvosom.

1059. mesi04 (válaszként erre: 1056. - Kingik)
2014. ápr. 27. 12:48
És magátol rendeződött a fehérvérsejtszámod? Vagy kellett szedned rá valamit?
1058. kingik (válaszként erre: 1057. - A0c1361e44)
2014. ápr. 27. 12:33

Egyelőre elhagyom, aztán majd látjuk :-) /ma bevettem az első fél L-thyroxint :-) /


Neked is drukkolok és úgy örülök, hogy vagy(tok) és segítséget kapok!

1057. a0c1361e44 (válaszként erre: 1056. - Kingik)
2014. ápr. 27. 10:35

Én is elhagynám szívesen:)

A pulzusm a béka feneke alatt van, de sajnos a vérnyomásom liftezik, így szükséges szedni:(

Örülök, hogy neked rendeződik:))))

1056. kingik (válaszként erre: 1051. - A0c1361e44)
2014. ápr. 27. 10:28

A methohyrn mellett hetente jártam kontrollra és hopp, az egyik héten már le is esett olyan szintre a fehérvérsejtszámom, hogy abba is kellett hagynom a szedését. Emellett az egyéb( máj, kalcium stb.) ezeket is nézték minden héten.

A pulzusszámcsökkentőt - propranololt - pedig most, fokozatosan hagyom el, tegnap már egy felet sem vettem be.

1055. emi1206 (válaszként erre: 1050. - A0c1361e44)
2014. ápr. 26. 22:13

Azt tudtam, hogy a mellékpajzsmirigy a felelős a kálcium hasznosításáért, csak azt nem tudom ezt hogy ellenőrzik. Vérvétel csak azt mutatja ki, hogy a vérben mennyi a Ca mennyiség, de azt nem, hogy a szervezet hasznosítja-e vagy sem.

Nem vagyok híve a tabletta szedésnek, mákolajat szoktam "inni" (1-2 kiskanálnyit naponta) meg méhpempőt ill. virágport eszek. Meg ha nagyon fáj a gyomrom, akkor szoktam Parádi vizet inni. Ezek elvileg tele vannak ásványi anyagokkal, csak ha a szervezet nem hasznosítja, akkor pl. az is okozhat fogkövet. A fel nem használt ásványi anyagok kikristályosodhat kő formájában többek között a fogakon is. C vitamint csipkebogyótea formájában iszom. Reggel beáztatok egy evőkanálnyit egy bögre vízbe, este leszűröm és megiszom és este ugyanígy áztatok és reggel megiszom. Egyedül D-vitamint szedek be bogyóban, mert már több embertől is hallottam, hogy a sok bogyótól májcisztája vagy veseproblémája lett. Próbálom természetes úton pótolni a vitaminokat. Meg persze sok zöldséget eszem. Immunerősítésre meg a legjobb a kakukkfüves fürdő, azt hetente kétszer csinálom, azóta elkerülnek a betegségek. Előtte meg minden hónapban 1X-2X megfáztam. Minden étkezés után mosok fogat, még ha csak egy db. kekszet vagy két szem mogyorót eszem, akkor is. Kivéve a savas dolgokat, azok után várok egy órát és utána mosok fogat. Fogínyburjánzásra meg a fogorvos ajánlotta a savanyúkáposzta levét (öblögessek vele, meg utána meg is ihatom, mert az is tele van C-vitaminnal), ez úgy néz ki, hogy használ.

Nekem eddig csak kontroll keretében nézték az értékeim, háziorvoshoz nem is járok. Lehet, hogy majd ha megcsinálták ezt izotópos vagy mi a csuda beavatkozást, akkor utána így lesz.

TSH két hónappal ezelőtti kontrollon jó volt, de éppen csak az alsó határon, a mostanit még nem tudom. Pulzus csökkentőm van itthon, mert egy darabig szednem kellett a Methot. mellett, csak még nem merem abba hagyni a Methot.-t, főleg, hogy most a thr. számom megint picit visszaesett.

(Írtam már jó régen, hogy nekem a pm. működés miatt lett egy másik autoimmun betegségem, az itp.) Sose tudok okos lenni. :)

2014. ápr. 26. 21:48
Na ezért van az,hogy kerülöm az orvosokat. Ha nincs nagy baj magától is elmúlik,ha komolyabb a baj úgy sem tudnak segíteni de a szándékot is hiányolom.
1053. a0c1361e44 (válaszként erre: 1052. - Marlenka70)
2014. ápr. 26. 21:40

Nem értettem félre.:)

Nekem van 5 porckorongsérvem és lúdtalpas is vagyok. Az endokrinológus azt mondja, hogy a lúdtalpam vagy a grincem miatt dagadnak a lábaim és nyáron természetes. A háziorvosom szerint viszont fertőzésem lett a kidörzsölődéstől.

Azóta is dagad a lábam, de nem úgy, hogy eltűnjenek a lábujjaim. Télen sem múlik el. Reggel felveszem a csízmámat, ilyenkor a cipzárat fel tudom húzn, de napközben lejjebb kell húznom, mert zavar, hogy annyira szorít. Ja, és én sokat mozgok. Egész évben hetente 3x1 órát tornázok, és jó időben bicajozok. Tuti, hgy a p. okozza, de nem tudnak vele mit csinálni, ezért másra fogják...

1052. marlenka70 (válaszként erre: 1048. - A0c1361e44)
2014. ápr. 26. 21:32

Ez a krémes megoldás sem rossz :))))

Azt hiszem félre értetted: azt mondta azért ödémás a lábam mert lúdtalpas vagyok. Különben is szerinte nyári melegben normális az ödéma, csak sajna télire sem múlt el :)))

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook