Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1171. Kata7555 (válaszként erre: 1169. - Edus77)
2014. jún. 29. 09:09

Szia!


Nálam is volt hajhullás, a fodrászom azt mondta, hogy nem biztos, hogy akkor van baj mikor te "felfedezed" ezt a problémát, sokszor csak jóval a probléma lefolyása után jelentkezik már akkor amikor kezd helyre állni a dolog.

1170. a0c1361e44 (válaszként erre: 1169. - Edus77)
2014. jún. 29. 08:20
Nekem lejjebb kellett vinni a TSH-mat és azzal megszűnt a hajhullásom.
1169. Edus77
2014. jún. 28. 11:41

Sziasztok,

Korábban már írtam a saját történetemről. Túlműködés, majd drasztikusan alulműködés ( gyógyszerszedés hatására).

Végül teljes gyógyszermegvonás. Két hónapja nem szedek semmit. Az utolsó két kontroll eredménye TSH: (május) 1,74 ; június 1,84. Cirka 1 hónapja viszont elkezdett hullani a hajam. Tapasztalt valaki ilyesmit? Létezik rá megoldás? Köszönöm előre is a válaszokat.

1168. Kata7555
2014. jún. 27. 22:57

Sziasztok!


Szükségem lenne egy kis segítségre tőletek.

Évekig De Chatel Rudolfhoz jártam a Klinikákhoz, aztán kb 2 hónapja voltam utoljára nála, mert beteg lett. Sajnos vele már nem is tudtam megbeszélni a továbbiakat, a hónap közepén sajnos el is hunyt :-( Amit annyira nagyon sajnálok. Viszont most itt állok pajzsmirigy túltengéssel, napi egy szem gyógyszert szedek, viszont nem tudom, hogy most hogyan tovább. Hol, hogy keressek most orvost?

Tudnátok esetleg ajánlani valakit?

1167. Laszti (válaszként erre: 1165. - Emi1206)
2014. jún. 20. 13:08
Köszönöm a választ! Igen mindenre figyelek le cseréltem az összes sót is! Pedig a béta blokkolót elöbb is kezdtem ugyhogy akkor végképp nem értem! Kedden voltam ct- n és ultrahangon, tovább kell mennem szövettanra is mert nincs hideg meleg göb, viszont van ott valami jobb oldalon ami végig terjed hátrafelé a nyakamig éz lefelé a kulcscsontomig! :( Eléggé izgulok.
1166. a0c1361e44 (válaszként erre: 1163. - Revi11)
2014. jún. 19. 22:52

Szerintem vedd komolyan!

Én tényleg kerültem még a buszon is a gyerekeket és az időseket.

Azt az 1 napot ki lehet bírni.

1165. emi1206 (válaszként erre: 1162. - Laszti)
2014. jún. 19. 22:13
Mindenkinek másképp reagál a szervezete. Mondjuk ha a pulzusodra kaptál gyógyszert, annak azonnal hatnia kéne elvileg. Meg a gyógyszer mellett nem árt, ha még másra is odafigyelsz. Pl. kerülni kell a sós ételeket és úgy általában a sót. A jód tartalmú ételeket, jódozott sót pláne.
1164. emi1206 (válaszként erre: 1157. - Katabakodi86)
2014. jún. 19. 22:11
Esetleg próbálj meg krómot is szedni. Nyilván a mozgást meg a diétát nem helyettesíti, de lehet, hogy segít a fogyásban. Azért ha lehet beszéld meg az orvosoddal is, bár elvileg ártani nem árthat.
1163. revi11
2014. jún. 19. 21:41

Sziasztok,én holnap megyek a szcintigráfiás vizsgálatra.Reggel 7-kor labor,1/2 8-ra már ott kell lennem a kezelésre az izotópdiagnosztikán.

Szerintetek mennyire kell komolyan venni a vizsgálat utáni óvintézkedéseket?

Már 1x voltam,akkor a 6 éves fiam nehezen viselte,hogy nmég csak egy szobában sem lehetünk,nemhogy megöleljem,megpusziljam.

Ma két teljesen ellentmondásos véleményt találtam a neten a jódkezelés mellékhatásairól.

1162. Laszti
2014. jún. 16. 16:58
Lassan egy hónapja szedem a gyógyszerimet és még nem jött javulás! Holnap megyek a nyaki ultrahangra. Ha lehet meg kérem csináljanak hasit is mert egy hete fáj bsl oldslt az alhasam éz pár éve cisztával mütöttek.Minden nap délután 3 ra hulla fáradt vagyok, remegek,majd ki ugrik a szivem! Lassan bele betegszem,hogy képtelen vagyok a háztartásban egy nap alatt mindennel kész lenni! A sulyom se mozdult felfelé ugyanugy 42 kg vagyok. Létezik, hogy vki késöbb reagál?
1161. a0c1361e44 (válaszként erre: 1160. - Kolett1980)
2014. jún. 13. 20:22
És a hangszalagoddal mit csinálsz? Jársz foniáterhez?
1160. Kolett1980 (válaszként erre: 1159. - A0c1361e44)
2014. jún. 13. 09:03
2-3 kilót egy hónap alatt. :) 1,1 a TSH-m, és sajnos a lebénult hangszalagom miatti enyhe fulladás miatt még nem sportolhatok. A lépcsőzés is megvisel még.
1159. a0c1361e44 (válaszként erre: 1158. - Kolett1980)
2014. jún. 13. 06:31

Mennyit híztál? Mennyi idő alatt? Mikor volt ennyi a TSH-d?

Szerintem kellene a gyógyszer.


Rengeteg mozgás!

2014. jún. 11. 08:41
Nekem minimális túlműködésem volt műtét előtt, és világ életemben csontsovány voltam. Most 1,1 a TSH-m, és műtét óta hízom, főleg hasra, és derékra. Pedig negyedannyit eszem, mint előtte. Nem szedek gyógyszert. Ez van.
2014. jún. 11. 08:07

Hát ez szuper :( akkor készülhetek a diétára amit még eddig sosem sikerült betartani :)

Köszönöm hogy írtál egyébként!!!!

Hamarosan megyek haza és kiderül minden...

1156. a0c1361e44 (válaszként erre: 1154. - Katabakodi86)
2014. jún. 10. 22:55

A methotyrin teljesen átalakjtja az anyagcserét és nem csak átmenetileg, hanem évekre.

A felkapkodott kilók nehezen fognak lemenni!

Diéta és rengeteg mozgás! Más megoldás nincs:(

2014. jún. 10. 22:54
egyébként még egy kérdés...ettől alakulhat ki olyan göb vagy mi és nagyobbodhat meg a pm-m?mert olyan szorító érzés van a nyakamban és néha olyan mintha gombóc lenne benne.ezt amúgy már lehet bebeszélem magamnak és majd akkor nyugszom meg ha meglesz a nyaki ulthrahang...
2014. jún. 10. 22:48

Először szeptemberben jelentkezett újra a túlműködés de nagyon kevéske volt az eltérés.Az akkori orvosom metotirint írt fel napi 3mat.Ekkor kezdtem el érezni hogy csak úgy jönnek fel a kilók.Olyan érzés volt mintha minden reggel dagadtabban keltem volna fel.A következő vérvételem decemberben volt esedékes és addigra 15 kilót híztam.Természetesen leváltottam az akkori orvosomat mivel felügyelet nélkül szedette velem azt a sok gyógyszert és nem nagyon törődött velem.Az új orvosom családban van,ő nagyon odafigyel és az első l-tiroxin kóra után 0.07 volt az eredményem.Amúgy 50mg-ost szedtem.Először minden nap egyet,a következő hónapban minden másnap 1-et,majd most utoljára ugye ez a fél-fél megoldás votl a soron.

Ő is és én is kíváncsi vagyok milyen lesz az eredmény azután hogy már 3 hete szedek semmiféle gyógyszert.

Én meg amúgy legjobban arra vagyok kíváncsi hogy ez a 15 ( vagy más lehet több azt nemtudom mert nem merek mérlegre állni) mikor tűnik el végre és kapom vissza a szép kis alakomat...

1153. a0c1361e44 (válaszként erre: 1152. - Katabakodi86)
2014. jún. 10. 22:02

De ez akkor is a gyógyszer!

Persze van olyan, hogy kiújul, de mindenképp próbáld ki a gyógyszer elhagyását!

Az anyagcsere, akkor a legjobb, amikor a TSH az alsó referencia közelében van (0,4 körül), az T4 pedig a felső referencia környékén (21 körül), a t3 három pedig kicsit a felső referencia alatt legyen (6 körül) nálunk kb. ilyenek a referenciák.

Nekem is genetikus a pm. autoimmun túlműködésem. Tudom mire gondolsz, de erre ne alapozzon, mert pont annyi esélyed van az autoimmunitásra, mint amennyire nincs:)

ATPO-t, TRAK-ot, stb. kell nézni, abból derül ki.


Mikor híztál meg? És mennyit?

A remegés, fáradtság, fejfájás elmúlik, ahogy ürül a gyógyszer. 4-6 hét mire kiürül. Ez mind a túlműködés tünete, amit a gyógyszer okoz. A fél-fél szemből nem derül ki semmi. Hány mg-s? Én pl. minden nap 250 mg-t szedek, de én így érzem jól magam:)

2014. jún. 10. 21:49

Most fél-fél tabit szedtem hetente (kedd-pentek)

Attól lett ez a 0.01-es eredmény.A hazautazás előtt abbahagyatták velem a gyógyszert szóval most nagyon kíváncsi leszek milyen lesz az eredmény.A fejfájásom,remegésem,hízásom,fáradtságom sajnos most sem változott.Sőt szerintem rosszabb lett.

Hogy mire alapozta...nálunk ez anyai ágon örökölt betegség.Szinte minden nő a családban ezzel küzd.

1151. a0c1361e44 (válaszként erre: 1150. - Katabakodi86)
2014. jún. 10. 20:40

Szia!

Szerintem első lépésként a tiroxint kell csökkenteni vagy abba hagyni.

Mennyit szedsz?

Azért ilyenek az értékeid, mert túl sokat szedsz. Lehet nem is kellene szedned, mert a maradék pm-ed ellát annyi pm. hormonnal, amennyi kell.

Az orvos mire alapozta a kiújulást? Pusztán a véreredményre? Az nem elég! Én sok gyógyszert szedek és én is túlműködök, de ha csökkentem a gyógyszert, akkor nem.

Tehát ne izgulj annyira! Első lépésként gyógyszer csökkentés, majd vérvétel, aztán újra csökkentés vagy teljes elhagyás.

Itt a hoxán is vannak olyanok, akik műtét után szültek:D igy ezért sem kell izgulnod. Egyelőre ne gondolkodj se a kezelésen, se a műtéten, mert biztos, hogy a gyógyszer csökkentés, elhagyás, megoldja a problémádat:D

2014. jún. 10. 20:29

Sziasztok!Már nagyon nagyon rég írtam ide.Utoljára a műtétem előtt ami 5 évvel ezelőtt volt.Akkor nagyon megnyugtatott mindenki hogy a műtéttől nem kell tartani.Túl voltam rajta,minden oké volt egészen mostanáig.Sajnos újra előjött a betegség,szeptemberben.Most jelenleg ott tartok hogy december óta l-tiroxint szedek,és a TSH:0,01 T4:25,7 T3:10.60 !

Az orvosom szerint csont vékonynak kellene lennem én viszont hízok :( Bármit csinálok hízok...azt találta ki hogy valószínű valami autoimmun betegésgem van.Viszot fogalmam sincs róla hogy az mit is jelent?Volt már ilyen valakinek???

Külföldön élek és 2 hét múlva megyek haza vérvételre,nyaki ultharangra valamint július2.án pedig egy szakorvoshoz ugyanis arról is szó volt hogy izotóp kezelést kell kapnom.Erről sok mindent hallottam,legtöbben dícsérik viszont olvastam oylat is miszerint meddőséget okoz.Mennyire lehet hinni ezeknek a pletykáknak?28 éves vagyok és nagyon szeretnénk kisbabát a párommal szóval ha arra kerülne sor hogy mennem kell erre a kezelésre azt nyugotan megtehetem vagy inkább válasszam a már amúgy is ismert műtétet?Ha valaki tudna infókat kérlek írjátok meg!!!!Eléggé aggódom...Köszönöm

1149. Laszti
2014. jún. 9. 11:32
Sziasztok nemrég állapitották meg nálam is a túlmüködést! Külföldön élek ,nem kaptam a kezembe a véreredményem,de az orvos amit küldött papirt arra az van irva,hogy a TSH mérhetetlen és a T3-T4 emelkedett!Egy hónapja szedek Metoprolol béta blokkolót és Thacapzol 5 mg os bol reggel 3 este 3 szemet ez nálatok a Methothyrinnek felel meg 5 mg os kiszerelésben! Azt szeretném kérdezni mikorra jöttetek rendbe?Az orvos azt mondta nagyjábol egy év mire bele kezdhetünk babaprojektbe. És hogy van e diéta hogy ne hizzak el?Mire kell figyelni? A szemtüneteim most kezdödtek amikor el kezdtem a gyogyszert de az orvos szerint csak nem figyeltem eddig erre! Tegnap éjjel az egész forumot el olvastam de nem láttam olyan hozzászolást,hogy valaki meg gyogyult csak,hogy át csapott alulmüködésbe. Egyébként idén júliusban leszek 30 éves és a pontos diagnozis Tireotoxikus és diffuz Strúma! Köszönöm a válaszokat.
1148. a0c1361e44 (válaszként erre: 1147. - ESzPeti)
2014. jún. 1. 10:00

Stressz. Cukros általában az ember az idegességtől lesz. Ha már egyszer kialakult, mint neked az emelkedés, akkor elég könnyű egy jó kis stresszel magasabbra vinni.

Az emelkedett értékeken segíthet a diéta, ha magasabb, akkor gyógyszer kell. A sport nem mindenre elég.

1147. eSzPeti (válaszként erre: 1146. - A0c1361e44)
2014. jún. 1. 09:34

Persze most megyek kontrollra. Előtte nem volt magas csak emelkedett. Ettől függetlenül azt gondolom 4-5 egységnyi emelkedés 1,5 hónap alatt az nem normális, főleg úgy, hogy közben fogytam is 3 kg-t.

Amúgy mitől emelkedne meg hormon nélkül ennyit?

P

1146. a0c1361e44 (válaszként erre: 1145. - ESzPeti)
2014. máj. 31. 17:20

Előtte is magas volt. Lehet most nem tudja tolerálni a szervezeted és hormon nélkül is megemelkedett volna.

Orvossal beszéltél?

1145. eSzPeti (válaszként erre: 1143. - A0c1361e44)
2014. máj. 31. 14:50
Hmm. De eddig stabilan évek alatt ennyi volt, nem ajánlottak gyógyszert. Pajzsmirigy probléma is úgy derült ki, hogy aktív sport mellett nem fogytam. Most viszont hat hét alatt (hormon szedése ill. kezdése) alatt emelkedett ennyire?!
1144. a0c1361e44 (válaszként erre: 1140. - Rozsa0828)
2014. máj. 30. 21:56

Már túl vagyok rajta:)

Többször előjött a túlműködésem, gondolom ennek a következménye, hogy egyre erőteljesebb tünetek jelentkeztek, na meg a m-em növekedése miatt is....

1143. a0c1361e44 (válaszként erre: 1141. - ESzPeti)
2014. máj. 30. 21:54

Nem, a hormon nem okoz ilyet, de a pm. rossz működése igen. Sajnos az összes hormont befolyásolja a pm. Vércukor, mellékvese, nőknél petefészek, stb.

Neked már a 6,5 is magas volt. És lehet már nem elég a diéta, hanem gyógyszer kell arra is.

1142. a0c1361e44 (válaszként erre: 1139. - Bagira 2011)
2014. máj. 30. 21:52
Igen, vagy ha van nagyobbodás, akkor műtét vagy radiojód kezelés.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook