Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
901. a0c1361e44 (válaszként erre: 900. - Iza72)
2013. okt. 12. 19:18

Győrben úgy tudom, hogy nincs jó endokrinológus:(


Szerintem a propicl vagy mi semmivel sem jobb a methotyrinnél. Annak is vannak mellékhatásai és ugyan az a feladata. Én methotyrint szedtem. Ezekkel a gyógyszerekkel az a gond, hogy az anyagcserét teljesen átalakítják és a vége a hízás lesz.


Én a túlműködéstől nagyon lefogytam, de a methotyrintől hamar visszajött.

900. iza72
2013. okt. 12. 16:09
sziasztok! szerintem most elég jó lett az eredményem kiváncsi vagyok mit szoltok hozzá a t4 1.85 -1.76 a megengedet a t34.25 és 4.20a megengedett csak a tsh alacsony nem is értem Most negyed gyogyszert szedek a metothyrinbol minnél elöbb abba kellene már hagynom mert 3 éve szedem izotop kezelésre nem akarok menni mert félek átmegy alulmüködésbe és én azt nehezebben viselem és meghizni sem akarok.az orvosom elég bunko legszivesebben már nem is mennék hozzá mert állandoan az izotopot mondja..nem értem miért nem ir fel másik gyogyszert is mert én utána néztem van tulmükésre más is ha ezt nem szedhetem.Győrben tud valaki jó orvost aki foglalkozzik pajzsmirigy gondokkal?már az is megfordult a fejembe egyidöre abba hagyom a gyogyszert mert azért azt sem szeretném ha a csontvelömre kihatna a gyogyszer....elvagyok kseredve...
899. a0c1361e44 (válaszként erre: 898. - Emi1206)
2013. okt. 3. 22:10
Igen, tényleg vacak gyógyszerek. Én a műtét után kaptam a hangszalag bénulásra. Híztam is hipp-hopp 11 kg-ot.
898. emi1206 (válaszként erre: 897. - A0c1361e44)
2013. okt. 3. 21:30
Nagyon drukkolok Neked, hogy ne legyen máshol probléma! Sajnos úgy veszem észre, hogy ezekre az autoimmun betegségekre az orvosok sincsenek felkészülve. Szteroidot adnak rá, jobb ötletük nincs, de azok meg nagyon tetű gyógyszerek.
897. a0c1361e44 (válaszként erre: 895. - Emi1206)
2013. okt. 3. 20:58

Úr Isten!

Ettől én mennyire rettegek. Mármint attól, hogy az autoimmunitásom másra is kiterjed. A háziorvosom si mindig aggódik emiatt, mert a máj értékeim rosszak.


Hát akkor kezelés!

2013. okt. 3. 12:38
Sziasztok! Csak annyit tennék hozzá, hogy nálunk is van a családban pár pajzsmirigybeteg, valószínű a hajlam mindig bennem volt. A betegségemre azt mondják öröklődik, de recesszíven, örökölhetik a gyerekeim de nem lesz mindenki feltétlenül beteg. Debra Morgannal vagyok egyidős. Pontosan nem tudni mikor kezdődött, de valószínű nálam is lelki okok hozták elő konkrétan a betegséget, mert több koraterhességet is elvesztettem, amitől nagyon magam alatt voltam + 1 év alatt 5 altatásos nőgyógyászati műtétem volt ami leterhelte a szervezetem, és ennek az időszaknak a végén , 2 éve derült ki az eltérés. Luciti szerintem is étvágytalanság mellett fél év alatt 4 kiló minusz normális, nem pm tünet. Persze ha amúgy is vékony vagy, akkor nagyon rossz lehet ennyit fogyni. Én mindig farkaséhség (többet ettem mint a férjem) mellett fogytam havi 1-2 kilót. Illetve terhesség alatt sem tudtam hízni, amíg el nem kezdtem szedni a Metothyrint csökkentett adagban. Nálam a TSH jó szokott lenni, de a T3 és a T4 magasabb, és az UH-n 1-2 apró göbön kívül nem mutattak ki eltérést, normális méretű a pm-em.
895. emi1206 (válaszként erre: 876. - A0c1361e44)
2013. okt. 2. 22:28
31 vagyok. De hülye vagyok, már rájöttem, hogy miért nem javasolta a doki a műtétet. Nekem a pm túlműködés előhozott egy másik autoimmun betegséget is az itp-t, ez az én esetemben azt jelenti, hogy a szervezetem több trombocitát használ el, mint amennyit termelni tud. (Legalábbis leegyszerűsítve ennyi.) Ezért nem alvad túl jól a vérem, szóval valószínűleg ezért nem ajánlja a műtétet.
894. Debra Morgan (válaszként erre: 892. - A0c1361e44)
2013. okt. 2. 21:43

Igen, azt nekem is mondták, hogy felejtsem el a sportot addig. Viszont most már annyira érzem, hogy hiányzik a testemnek-lelkemnek a mozgás. Futni utálok.:D Ezért is gondoltam az edzőteremre. Persze azért óvatosan.


De ugye, hogy mennyire rossz, amikor az emberek meg csak szörnyülködnek (ki aggódva, ki irigykedve), hogy úúúrisen, mi van veled, blabla...?Ezek anno teljesen kikészítettek. Azóta már lekezelem az ilyesmit humorral általában.


Olyan jó kis csapat vagyunk, itt Csajok, nem?:) Tökjó, hogy meg tudjuk beszélni a dolgokat.

893. Debra Morgan (válaszként erre: 890. - Luciti)
2013. okt. 2. 21:39

Akkor jó.:)) Ari vagy!!:)


29 vagyok. Vagyis január végén töltöm majd a harmincat (jaaaj:D).

Hát, nem volt nyugodt az életem akkoriban. Igen, mondhatjuk, hogy stresszes. Akkor szűnt meg a munkám, amit imádtam csinálni. (rádiós műsorvezető voltam 7 évig, helyi rádióban). Nem sikerült egy párkapcsolat, amit szintén imádtam volna, ha összejön. Plusz még bele is kényszeredtem egy olyan helyzetbe, hogy el kellett végeznem egy sulit, aminek minden percét gyűlöltem...Fél évig tartó buszozás. Minden nap. És egyik nap jöttek a tünetek a buszon. És ott kezdődött minden.

Azt hitték ugye, h pánikbeteg vagyok. És hiába tudom, hogy nem az volt, még mindig olyan szinten bennem van, hogy busz...grrr. Kerülöm, ha csak lehet. Pedig azóta sem volt ilyen, na mindegy. Bele ivódott az agyamba sajnos.


Tudom, hogy szeretnél már normális életet élni. Én is így voltam az elején, meg mikor nagyon nehéz volt. Hidd el, előbb-utóbb jobb lesz majd.:) Meg az is teljesen normális, hogy szeretnéd tudni, hogy tényleg mi ez. Ez a fulladás iszonyú lehet.:(


Wááá, most nézem, mennyi mondatod kezdtem ÉS-sel. :D

892. a0c1361e44 (válaszként erre: 889. - Debra Morgan)
2013. okt. 2. 20:32

Igen, igen nem írtam a farkas étvágy melletti fogyást. Köszi, hogy leírtad:)


Nekem is a problémám, hogy fogyni sokat, mindig a normál testsúlyomból szoktam. Én 165 cm magas és 60-65 kg. Ebből 15-30 kiló rengeteg. Ezért szokott mindenki aggódni. Úgy szoktam kinézni, mint egy anorexiás és hosszú idő kell, mire újra összekapom magam.


Nekem mindig azt mondta a dokim, amikor túlműködtem, hogy eszembe ne jusson tornázni, futni járni, mert a végén elfogyok.


És igen, ahogy írod: rossz működéssel lehet negatív Uh, és pozitív UH mellett is lehet jó a működés.

891. a0c1361e44 (válaszként erre: 888. - Luciti)
2013. okt. 2. 20:26

Alapjáraton csak kapkodtam a levegőt, mármint ha megmozdultam, akkor rögtön jött az a levegővétel, ami futáskor szokott lenni, amikor leállunk, ha stresszeltem, akkor pedig olyan volt, mintha nem kapnék levegőt rendesen (biztos így is volt), illetve el kezdtem köhögni, nem tudtam megszólalni és még sípoltam is. egyébként sokan megkérdezik, hogy asztmás vagyok e?


A pajzsmirigy betegeknél egyik jellegzetes tünet a fulladás és a hang mélyülése is. Az unokatesómat nem rég küldték el pm. vizsgálatra és csak a hangja alapján. Azt kérdezte a doki, hogy mióta ilyen a hangja. Ő is kicsit rekedt, mint én, de ő is már gyerek kora óta, ahogy én is. Neki az anyja pajzsmirigy beteg, aki az én nagynéném. Jó leírtam:) Tehát nekünk ez a betegség genetikus.


Kérnék nyaki ultrahangra beutalót.


Amikor először elmentem pajzsmirigy vizsgálatra körberöhögött a doki, mondván: nincs semmi bajom. Nem telt el, csak néhány hónap, amikor egy kolléganőm mondta, hogy szerinte van valami a nyakammal, én meg voltam győződve róla, hogy izmos, de addig piszkált, amíg újra elmentem a dokihoz és akkor már elküldött minden féle vizsgálatra. Vérvétel (ekkor még jól működtem), nyaki UH, nyelés röntgen, izotópos vizsgálatra és biopsziára. Kiderült, hogy már meg van nagyobbodva a pm-em, de ekkor még nem csináltak semmit, mert tüneteket sem okozott, legalább is nem olyat, amilyet kellett volna, mert én mindig vegyes tüneteket produkálok és nem kifejezetten túlműködőst. Évente kontrollra kellett mennem és minden alkalommal végig csinálták az összes vizsgálatot. Időnként fogytam, majd visszahíztam, de különösebb bajom nem volt. Néha dagadt a lábam, izgágább voltam (bár én mindig pörgős vagyok), de semmi extra. Majd jött a munkanélküliség...


Igen, már ismét dolgozom 4 éve és a szakmámban:) Az a 2 év viszont borzalom volt....

Jé és, hogy miért kell hónapokat várni? Azért, mert rengeteg beteg van. Az én dokimhoz, amikor megyek időpontra, akkor is várnom kell 4 órát minimum. Negyed óránként 4 beteg van beosztva.

890. luciti (válaszként erre: 889. - Debra Morgan)
2013. okt. 2. 20:01

Dehogy baj ha beleszolsz, orulok hogy jottel. Mar kezdtelek hianyolni. :) Azert is kek irisznek szantam a kerdest , mert ahogy irtam, amint olvasom az o hozzaszolasat mindig ketelkedni kezdek :)) Lehet epp olyan ketelkedos a hangulatom olyankor amugy is, nem tudom:) Tiszta bolond vagyok komolyan mondom, doktorno elmondott mindent, nekem meg neha ugyis azon kattog az agyam hogy mi van hogyha...O is kerdezte meg majusban is mikor nala voltam a hirtelen fogyast,meg etvagyat, most meg mondta, hogy olyan vagyok mint akkor, o kizarta a pm problemat. Persze mikor jobban vagyok nem jut eszembe ezen filozni. :)) Csak az ejjel is rosszul aludtam meg ugy is ebredtem hogy nem eleg a levego, es ilyenkor meg mindig kiakadok kicsit, hogy na neeeeeee mar megint. Mert korlatoz ez a nehezlegzes mindenben. Normalisan szeretnem mar erezni magam, mert igazabol azt sem tudom mar hogy az milyen :))


Debra Morgan te hany eves vagy? Lehet irtad mar valahol de nem vagyok biztos benne. 27? Neked is stresszes volt az eleted mikor elojott?

2013. okt. 2. 19:31

Szió Luciti! Nem baj,ha beleszólok én is? Tudom, hogy Kék Írisztől kérdezted. Én is kíváncsi vagyok a véleményére nagyon.

Igazából csak annyira szeretnék belehuhogni itt a dolgokba, hogy a fogyás témát említsem.


Szerintem fél év alatt négy kiló nem gáz. Pm túlműködés egyik nagyon durva jele, hogy jó, majdnem farkasétvágy melletti HIRTELEN testsúlyvesztés. Én 48 kg-ról fogytam le 43ra. Jelenleg is annyi vagyok, ami ciki, mert 160 cm a magasságom. Néha felkínlódok magamra 1-1,5 kg-ot, de ennyi. De mondjuk mindig ilyen kis madárcsontú voltam, úgyhogy nem is feltűnő a fogyás.


Én úgy tudom, hogy nyaki ultrahang esetén sem lehet kizárni a pajzsmirigy problémát. Mert nekem azt mondta a doktornő, hogy semmi közük egymáshoz. Tehát: bedagadhat valakinek úgy a pajzsmirigye, hogy közben az eredményei tökéletesek. És fordítva is. Rossz eredményekkel jó ultrahang. Tán még ez a legjobb. Mert akkor legalább műteni nem kell, csak helyrerakni a működést.


Kék Írisz, olvasom a történeted. Jaj, kaptad te is rendesen akkor az élettől...Ugye már helyrejött?:)

Neked hogy volt a műtét? Kivették a egész pm-met, vagy csak csonkolták?


Én meg a héten eldöntöttem, hogy el fogok járni edzőterembe.:) Meguntam a "de vékony vagy" szöveget. Hát csinálok egy kis izmot.:D A rombolás már megvolt a pm-nek "köszönhetően", itt az ideje, hogy építsek is valamit.

888. luciti (válaszként erre: 887. - A0c1361e44)
2013. okt. 2. 15:37

Durva hogy mi minden alakul ki a stressz miatt. Aztan sikerult munkat talalnod? Nem ertem hogy ha latjak hogy gond van miert kell honapokat varni hogy elmehess orvoshoz.

Azt irod hogy- Én is sokszor úgy vettem a levegőt, mintha asztmás lennék. Ezt hogy erted? bocsi hogy ennyit kerdezek, de mindig mikor irsz megfordul a fejemben hogy mi van ha megis pajzsmirigy. Bar nem nagyon hiszem hogy a doktrono felre kezelne, de ki tudja. Meg az Ft4 is 22,22 rol visszaallt 19,valamennyire, mar majdnem normal erteken belul van...aaaa nem tudom. Meg a multkor is azt irtad hogy szerinted pajzsmirigy es ugye egyelore nem sok javulas van,ma meg foleg nem vagyok jol igy el el bizonytalanodom.Ilyenkor meg foleg minden bajom van.. Doktorno mondta hogy ido kell a flixotidenak, meg lehet hogy novelni kell az adagot, meg meg mindig van 3 het mig vissza kell mennem hozza, addig meg javulhat sokat a helyzet,meg voltak mar egeszen jo napjaim is miota hasznalom, de ma arra ebredtem hogy nem eleg a levego es belefaradtam ebbe mar kicsit es turelmetlen vagyok, jol akarom erezni magam. mert ugye addig amig nem vagyok jol addig nem megyek a paromhoz es en mar nagyon mennek :) En nem fogytam sokat, kb 4 kg t maximum es ezt is fel ev alatt, de nem is csoda mert alig eszem valamit. Vagy a fogyas nem tipikus tulmukodes tunet?Uh alapjan ki lehetne egyertelmuen zarni a pajzsmirigy problemat? Te mit csinalnal a helyemben? Nem azt varom hogy te old meg a problemamat csak jo elbeszelgetni valakivel, aki hasonlo problemaval kuzd, meg tapasztalata van (sajnos).

887. a0c1361e44 (válaszként erre: 883. - Luciti)
2013. okt. 1. 18:31

Ha itt tartunk:)

A műtét előtti nagy "rohamom" (túlműködésem) azért alakult ki, mert munkanélküli lettem. Augusztusban szűnt meg az állásom, az első 1-2 hónapban még szinte semmi bajom nem volt, csak azt vettem észre, hogy a ruháim kezdenek egyre nagyobbak lenni, novemberben nézett a kardiológusom egy hormonsort, közte a pajzsmirigyet is és mondta, hogy szerinte túl fogok működni, és igaza lett. Januárban már nem voltam jól, ekkor kezdtem fogyni csak igazán, magas lett a pulzusom és egyre fáradtabb lettem. 6 hét alatt 23 kiló minusz, de már előtte fogytam 5-6 kilót, tehát közel 30 kilót fogytam 3 hónap alatt. És ez mind a stressz miatt alakult ki, mert januárban már nagyon aggódtam, hogy nincs állásom. Aztán a férjem is munkanélküli lett, a fiam ballagás előtt volt. Tehát rendesen összejött. Én is sokszor úgy vettem a levegőt, mintha asztmás lennék. Persze az endokrinológushoz hónapokat kellett várnom, addig a háziorvosom a pulzusomat csökkentette, mert ő mást nem tudott csinálni, illetve írt egy SOS beutalót, így áprilisban kezdtek kezelni, de ekkor már túl voltam a fogyáson és volt egy csomó gondom.

886. luciti (válaszként erre: 885. - Debra Morgan)
2013. okt. 1. 17:11
Ja, nagyon durva volt. De, szerintem ez a ludas, vagy legalabbis nagyban hozzajarult az egeszhez. Amig az elso ket lakasban voltunk sokkal rosszabbul voltam, fozni nem birtam, zavart a goz, hatam fajt, es rettenetesen faradtnak ereztem magam allandoan.A harmadik lakasban is maradt az allando nehezlegzes,de konnyebben ment a napi teendok elvegzese, nem volt annyira durva az egesz mint azelott.
2013. okt. 1. 14:32

Te jó isten..."szép" kis tortúra lehetett.


Basszus, a penészgomba életveszélyes is lehet. Nem lehet, hogy ez a ludas? És ez erősítette fel az asztmát?

884. luciti (válaszként erre: 883. - Luciti)
2013. okt. 1. 12:21
A turheto meg azt jelenti hogy ott is peneszedett csak nem olyan nagyon. :))
883. luciti (válaszként erre: 881. - A0c1361e44)
2013. okt. 1. 12:20

Lehet most hulyeget kerdezek, de azon gondolkodtam, hogy olyankor mikor fulladtal, az kimutathato-e vajon legzesfunkcios vizsgalattal, vagy csak te erzed ugy hogy nem megy eleg levego. Egyebkent en is nagyon elfaradok setalas kozben, meg ha merges vagyok akkor is rosszabb, sot az evesbe belefaradok, de gondolom hogy eleg tapasztalt a doktorno hogy ne keverje ossze az asztmat pajzsmirigy problemaval.Meg latod legutobbi labor eredmenyem is milyen lett.


Azt en sem tudom melyik betegseg jobb, egyik sem jo, viszont nekem ezt szerintem a korulmenyek hoztak ki es bizom benne hogy ahogy sikerul mindent rendbe tennem jobban leszek. Nem volt munkam, parom sokat dolgozott, en sokat voltam egyedul, se csalad se baratok, csokkentettek a parom fizujat, plussz veszekedesek, kilatastalansag es rettenetesen peneszes alberlet. 4 honap alatt ketszer koltoztunk, de egyik lakas rosszabb volt mint a masik, elsoben bepeszedett az osszes ruha a szekrenyben, plussz a fal szekek...innen elkoltozunk,a masik lakasban 16 fok volt, plussz 3 naponta mostuk le a falakat, mert ennyi ido alatt befeketedett a penesztol(persze mikor megneztuk egyaltalan nem latszott semmi, hogy ennyire peneszedne, meg be is futottek :))), itt egy honapot maradtunk mire talaltunk egy turheto lakast. Szerintem ezert jott elo ez az egesz.

882. a0c1361e44 (válaszként erre: 880. - Luciti)
2013. okt. 1. 04:48
Nem tudom melyik jobb betegség...Mindkettő egy életen át tart:(
2013. okt. 1. 04:47

Amikor nagyon túlműködtem, akkor bizony fulladtam. Nem tudom, hogy mi okozta.

Nagy volt a pm-em és nagyon magas a pulzusom, így nagyon lassú séta mellett, ha telefonáltam, akkor mindig megkérdezték, hogy futok e, mert annyira bénán veszem a levegőt.

Most a pm-em nem nagy és nem is túl magas a pulzusom, de ha felhúzom magam, akkor bizony fulladok, a hangom egyre mélyebb lesz, majd meg sem tudok szólalni....

Ja, és mindig elég nazális a hangom. Gyerek koromban többször gondolták, hogy asztmás leszek.

880. luciti (válaszként erre: 879. - Debra Morgan)
2013. szept. 30. 11:55

Normalisan bizony, most mar nem gondolja hogy panikbeteg vagyok :))Ugy van hogy legkozelebb csinal egy ekg t is, habar szerinte a nehezlegzestol indul be a szivem s nem a szivemtol kapok nehezen levegot. Egyebkent o is mondta hogy a hegyi levego tisztabb, meg hogy jot fog tenni.


Ezen a pajzsmirigy tulmukodes meg fulladas dolgon en is gondolkodtam,mondjuk nem kerdeztem ra hogy akkor tuti asztmas vagyok e,s nem lehet hogy megis a pajzsmirigytol vagyok rosszul, gondoltam megmondja hogy hulyenek nezem vagy ilyesmi.:)) De Ventolinnal 18% szazalekos javulast ert el, ugyhogy gondolom ha pajzsmirigytol lenne a nehezlegzes akkor horgotagito nem segitene. A paras levego nekem se jo, de ez siman lehet asztmatol is. Csinaltatok majd egy uh t, s akkor legalabb megnyugszom kicsit, vagy beletorodok hogy asztmas vagyok.Meg remelem szepen lassan javulni fog a helyzet.


Nincs pajzsmirigy beteg a csaladban.

879. Debra Morgan (válaszként erre: 878. - Luciti)
2013. szept. 30. 10:42

Az már legalább jó dolog, ha a doktornő normálisan áll hozzá a dolgokhoz.:) Nekem az öcsém asztmás. Kicsi kora óta. Inhalátor nélkül sehová nem ment. Viszont az utóbbi években hála égnek egyre kevesebbszer fulladt be. Aztán amióta kint dolgozik Németországban, szinte soha nem kell puffantania az inhalátorból.(amíg itthon volt, napi két puff volt az adagja) Gyönyörű hely, hegyek, kristálytiszta levegő.


Pajzsmirigy túlműködés-fulladás összefüggés: nehéz megmondani, mert nekem ilyen nem volt. Max. néha nehéz légzés, de már csak akkor, amikor a strumma nyomta a légcsövemet. Meg akkor rossz egy kicsit, ha párás a levegő.


Bízz is meg a doktornőben.:) Biztos, hogy meg fogja találni az okot. Még annyi, hogy a családodban van pajzsmirigy beteg?

878. luciti (válaszként erre: 877. - Debra Morgan)
2013. szept. 29. 18:36

Orulok hogy jobban vagy es annak is hogy ennyire pozitiv. Szerintem sokat jelent ez a hozzaallas. :)


Nekem igen azt mondtak hogy asztma okozza a gondjaimat..meg mindig olyan nehez ezt elhinni. Mondjuk a tesom is asztmas, neki 10 eves korul derult ki, lehet en is orokoltem a hajlamot es olyanok voltak a korulmenyek hogy kihozta, nem tudom. Pajzsmirigyrol meg annyit hogy tulmokodes fele megy, de hogy amig az Ft4 25 alatt van nem szoktak gyogyszeres kezelest alkalmazni. Szerintem kerni fogok egy uh t mindenkeppen, legalabb jarjunk utana a dolognak rendesen most mar. Viszont lelkiismeretes a doktorno akihez jarok, bizom benne hogy sikerul rendbeszednie :)

2013. szept. 29. 10:06

Sziasztok!


Luciti: köszi szépen!:) Másnapra már nem is fájt annyira. És az a durva, hogy máris úgy érzem, mintha kisebb lenne a strumma. Mintha meg lenne lazulva, vagy nem tudom. Olyan érzés, mintha kiszedtek volna valami rosszat, oda nem illőt a szúrásokkal.

Úgyhogy hiszek Kék Írisznek, hogy műtét után sokkal jobb lesz.:):) Most 31 cm-t mértek nyakkörfogatnak. Múltkor 33 cm volt. Szóval hol nagyobb, hol kisebb. Olvasom, hogy mi van veled. Akkor most azt mondták, hogy nem pajzsmirigy? Hogy asztma okozza? Azért kérsz majd UH-t? Kitartás!!


jaj, én se hallottam jót az izotópos kezelésről. Nekem fel se ajánlották. De nem is választanám.

876. a0c1361e44 (válaszként erre: 875. - Emi1206)
2013. szept. 28. 08:40

Te hány éves vagy?

Én az izotópot azért nem választottam volna, mert félek a szertől, amit belém tennének. Nem tudom mit okozhat hosszútávon. A nénikém volt ilyenen kb. 1 éve. A pm-je nem lett kisebb, a göbök sem, de legalább már nem nő neki. Azt mondták, ha nem segít a kezelés neki, akkor műteni kell. Most úgy tűnik, hogy nem kell a műtét neki. De ő 62 éves.

875. emi1206 (válaszként erre: 872. - A0c1361e44)
2013. szept. 27. 22:54

Köszi a választ. Én sem tudom, hogy mit válasszak. Nekem az szól az izotóp mellett, hogy azt mondta az orvos, hogy megnézik, hogy a pm hány százalékát kell elsőre eltávolítani, általában kevesebbet, mint amit műtét során kiszednének, így talán nagyobb az esély, hogy esetleg valamikor normálisan működjön a pajzsmirigyem. Sok reményt mondjuk nem fűzök hozzá, mert nálam is a Basedow-t diagnosztizálták.

Erősen gondolkozom mi legyen, bár most még egy darabig szednem kell a gyógyszert.

874. a0c1361e44 (válaszként erre: 868. - Debra Morgan)
2013. szept. 27. 22:34

Ez nem jó, hir:(

Remélem már jobban vagy!

Hogy mi lesz a műtét után? Nekem semmim sem fájt:)

Ne aggódj!

873. a0c1361e44 (válaszként erre: 870. - Luciti)
2013. szept. 27. 22:33

:)

Köszi, kicsit izgága vagyok a héten, sok volt a stressz a melóhelyemen:( Van egy őrült kolléganőm, aki mindenkit kikészít. Engem is...

Most az egész hetes stressz miatt ingadozik a vérnyomásom, fáradt vagyok, nyűgös vagyok.

Tehát béna vagyok:)

872. a0c1361e44 (válaszként erre: 871. - Emi1206)
2013. szept. 27. 22:31

Nekem nem, mert azt mondta fiatal vagyok hozzá (40 éves voltam:)), de sok nálam fiatalabb volt ilyen kezelésen.

Én sosem mennék bele ilyen kezelésbe, hacsak nem életmentésről lenne szó, én humánusabbnak tartom a műtétet.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook