Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A pajzsmirigy alul-, vagy túlműködése okozhat ilyen tüneteket...? fórum

A pajzsmirigy alul-, vagy túlműködése okozhat ilyen tüneteket...? (tudásbázis kérdés)


23. Sz.Ilus (válaszként erre: 22. - Syria)
2015. aug. 15. 13:33

Értem. Azért köszi a választ:)

Körülbelül 3 hete szedem már a gyszert. Hál' Istennek úgy tűnik, használ, egyre jobban vagyok. Mivel nem volt nagy az eltérés a normálishoz képest, mini adaggal indított az orvos, de úgy néz ki, ez is elég lesz.

Most még nagyon furcsa...az a súlytöbblet nagyon gyorsan elkezdett lemenni mindenfajta étrend-változtatás nélkül, ehhez tudok a leglassabban hozzászokni, mivel ez a legszembetűnőbb változás egyelőre. De remélem, jót jelent.

22. syria (válaszként erre: 21. - Sz.Ilus)
2015. aug. 15. 08:21

Sajnos fogalmam sincs, hogy az ilyen jellegű problémák mennyire vannak kihatással a terhességre és csökkenthetik-e annak az esélyét, hogy a baba egészséges legyen. Ezt a kérdést szakorvosnak kell feltenni.

Nekem már nagyok voltak a fiaim, amikor ez a betegségem kialakult/kiderült.


Összességében: minden betegség undorító és kényelmetlen, de a pajzsmirigybetegség túltesz mindenen. Legalábbis számomra. Belezavar mindenbe: hangulat, testsúly, hajhullás, stb, stb.

(Bár mondjuk pl. a cukorbetegek élete sem könnyű. Az is egyfajta rabság.)

2015. júl. 15. 10:58

Sziasztok (ismét:) )


Közben elindult a kivizsgálásom. Lenne még egy kérdésem, amit a kövi adandó alkalommal az orvosommal is meg szeretnék beszélni. De gondoltam, megkérdeznélek Titeket is. (Ha esetleg vki még erre téved és ránéz a fórumra.)

Az ilyen jellegű problémák mennyire vannak kihatással a terhességre és csökkenthetik-e annak az esélyét, hogy a baba egészséges legyen? Mint mondtam, más probléma miatt is járok rendszeres kontrollra. A közeljövőben még nem tervezünk babát, de idővel mindenképp szeretnénk, szóval bár még nem aktuális mégis foglalkoztat a kérdés.

Előre is köszi!

20. Sz.Ilus (válaszként erre: 19. - Channa*)
2015. júl. 12. 19:58
Mint mondtam, nekem nem hullik annyira, szóval nem tudom, milyen lehetett. De én szívesen lemondanék már a hangulat-ingadozásról.:$:/
19. Channa* (válaszként erre: 17. - Sz.Ilus)
2015. júl. 12. 15:44

A hajhullás rémisztő volt. Hajmosásnál a zuhanytálca alján 1 cm rétegben állt a hajam, majd szárítás után körülöttem. Egy idő után nem mertem fésülködni sem:(

A hangulat változásom is zavaró volt a környezetemnek:D Engem ez annyira nem viselt meg, mint őket. Ha választhatok, akkor inkább a hangulatváltozás, mint a hajhullás.

2015. júl. 12. 14:04
Köszönöm szépen a válaszokat! Mostmár kicsit nyugodtabb vagyok, olyan szempontból, hogy tudom, kihez-hova forduljak.
17. Sz.Ilus (válaszként erre: 16. - Channa*)
2015. júl. 12. 14:03
A hajhullás volt több, vagy a hangulat-változás...?
16. Channa* (válaszként erre: 15. - Sz.Ilus)
2015. júl. 11. 20:14

Az ilyen orvosnak azt kívánom, hogy csak ennyire legyen magas a TSH-ja és produkálja az összes tünetet, hogy megtudja miről beszél.

Nekem egy kicsit több volt ennél, de kihullott rengeteg hajam, amikor a felső referencia hússzorosa volt a TSH-m, akkor semmi bajom nem volt. Ennyit arról, hogy melyik eltérés okoz tüneteket.

Keress másik orvost, vagy csak kérj beutalót enokrinológiára!

15. Sz.Ilus (válaszként erre: 6. - Channa*)
2015. júl. 11. 18:08

Nekem is hullik a hajam, szerencsére még nem látványosan.

Ezek szerint, a gyógyszer segíthet a hangulat-ingadozáson is? Az utóbbi időben van, hogy teljesen magam alá zuhanok, kövi pillanatban meg átmegyek herpiába. Minden ok nélkül, és már közben is érzem, hogy tök hülye vagyok, de nem tudom "uralni" a hangulatomat...:$:S Engem is pszichiáterekhez akartak küldeni, meg ilyen bogyókat írtak fel.

14. Sz.Ilus (válaszként erre: 13. - Channa*)
2015. júl. 11. 14:58
Azt mondta, ahhoz nem emelkedtek meg eléggé, hogy ezek okozzák a tüneteimet. A többi orvos, akit eddig megkérdeztem (nem ez a szakterületük, csak ismerősök) azon a véleményen voltak, hogy az emelkedés tényleg alacsony, így alapvetően ha panaszmentes lennék, nem kellene gyógyszeres kezelés. Ne szedjünk bogyeszeket, amíg nem muszáj alapon. De mivel vannak tünetek, szerintük nem kellene belenyugodnom a háziorvos véleményébe.
13. Channa* (válaszként erre: 11. - Sz.Ilus)
2015. júl. 10. 21:14

És erre azt mondta, hogy jó? Ez nagyon gáz!

Irány az endokrinológia!

12. Sz.Ilus (válaszként erre: 7. - Syria)
2015. júl. 10. 19:46
Az nem zavarna különösebben, más probléma miatt is járnom kell rendszeresen kontrollra. Inkább a kontroll, csak oldódjon meg.:$
11. Sz.Ilus (válaszként erre: 6. - Channa*)
2015. júl. 10. 19:44

Igen, én is ezen a véleményem voltam. Ezért akartam további orvosokat keríteni mert a tünetek nem a legkellemesebb és nem akartam annyiban hagyni, míg vki nem hajlandó foglalkozni vele és komolyan venni.

Csak nem voltam biztos benne, hogy ezek valóban passzolnak-e a pajzsmirigy problémára és nem esetleg vhol másutt kéne keresni a problémák forrását.

Szóval, TSH a labor szerint 4,310-ig jó, az enyém 6,204. Szabat T3 is emelkedett, 3,9-ig jó, az enyém pedig 4,35.

A többi érték normális, bár a szabad T4 21-ig jó, az enyém 18, szóval közelebb van a megengedett maximumhoz.

10. Channa* (válaszként erre: 9. - Syria)
2015. júl. 9. 21:05
Évente kétszer minimum kérek beutalót a háziorvosomtól vérvételre, azt megnézem és döntök a gyógyszer adagról.
9. syria (válaszként erre: 8. - Channa*)
2015. júl. 9. 14:54
És mennyi időnként mégy kontrollra?
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Syria)
2015. júl. 8. 17:38
6 éve szedem és semmi mellékhatása nincs. Az alulműködős gyógyszer (én letroxot szedek), az pont ugyan az, amit a pm. termelne. Ha azt bírjuk, akkor a gyógyszert is:D
7. syria (válaszként erre: 5. - Sz.Ilus)
2015. júl. 8. 15:18

Sajnos nem tudom szétválogatni, hogy adott esetben a stressz, a tépelődés a pajzsmirigy betegségem következménye, vagy netán más „agylövés” miatt van-e. :)

A gyógyszerek szerintem hatékonyak, csupán egyetlen szépséghibájuk van (a minden cucchoz szlogenként tartozó mellékhatások kockázatai mellett): 3 havonta kontrollra kell menni. :(

2015. júl. 8. 05:53

Megírod a pajzsmirigy eredményeket?

Ha a felső referencia feletti a TSH-d, akkor a dokid nincs a helyzet magaslatán. Ennél az értéknél olyan nincs, hogy kicsit magasabb, így nem kell vele foglalkozni!

Nekem épp, hogy magasabb volt és kihullott a hajam fele. Ez nem játék.

Igen, a hangulatra is kihat, ezért szoktak sok pm. beteget antideprenszással tömni, ahelyett, hogy kezelnék a pm. problémáját.

Nekem pl. teljesen elmúlt a havim. Korai menopausa. Még jó, hogy már volt gyerekem.


A pajzsmirigy gyógyszerek jók! Ha időben elkapják és kezelik a betegséget gyógyszerrel, akkor naponta reggel gyógyszer ás szinte teljesen rendben van az ember.

5. Sz.Ilus (válaszként erre: 4. - Syria)
2015. júl. 7. 18:08

Te tapasztaltad, hogy jobban stresszelsz/tépelődsz mindennapi velejárók-gondok miatt? Ahogy olvastam, okozhat ilyesmit is, nálam ez is fönnáll.

Egyébként, mennyire hatékonyak a mai gyógyszerek, jól kézben lehet velük tartani...?

4. syria (válaszként erre: 1. - Sz.Ilus)
2015. júl. 7. 18:05
A pajzsmirigy a szervezet karmestere. Ha az nem működik jól, akkor semmi nincs rendben. A helyedben ebbe az irányba indulnék. (20 éve kínlódok ezzel a rohadékkal.)
3. Sz.Ilus (válaszként erre: 2. - Tavasz007)
2015. júl. 7. 17:58

Köszi a választ!:)

Nem tudom, mennyiben fedi le ez az én tüneteimet...Csináltak már nálam vércukor-szint mérést, az nem mutatott elváltozást...(Egyébként nem értek hozzá.)

2015. júl. 7. 17:53

van egy inzulinrezisztencia csoport a facebook-on.

ott a csajok nagyon okos mindent tudnak.

[link]


van egy titkos csoport, de azt nem is latni, az kimondottan a dietaval foglalkozik.

csatlakozz a fenti csoporthoz, es ird ki, h valaki vegyen be a titkos 160 g CH dieta csoportba :))

2015. júl. 7. 17:48

Sziasztok!


Február végén kezdődtek nálam a problémák. Bár az együttléteink alkalmával védekezünk a párommal, mégsem akart megjönni. Márciusban teljesen kimaradt, így abban a hónapban három tesztet is megcsináltam, mindegyik negatív lett. Az elsőt csak a biztonság kedvéért. A második kettő előtt pedig már igencsak meg voltam ijedve, mert a mellett, hogy késett, reggeli rosszullétek jelentkeztek. Hányinger, émelygés. hányás. Valamint, undorodni kezdtem bizonyos illatoktól/szagoktól, egyes ételeket képtelen voltam elfogyasztani. Mivel a tesztek nem mutattak semmit, de a tünetek sem múltak, irány a nőgyógyász. Baba természetesen nem volt, de a tüneteket figyelembe véve elküldött laborba. A nőgyógyászati vizsgálat után azonnal megjött, ami azonban már három hétig tartott. Visszamentem az orvoshoz, az általa felírt tablettáknak köszönhetően, szerencsére véget ért a ciklusom. A reggeli rosszullétek továbbra is tartottak (és tartanak azóta is), a hajam kiszáradt, a fejbőröm folyamatosan viszket, és bár még csak a huszas éveim elején járok, folyamatos hőhullámok törnek rám, mintha változó korba léptem volna. Időjárástól függetlenül, hol folyik rólam a víz, majd egyik pillanatról a másikra még a fogaim is vacognak és a legnagyobb kánikulában is termo-pulcsit húzok. Emellett egyéb emésztési problémák is jelentkeztek azóta.

Májusban ismét kimaradt a mensesem, majd június eleje-közepe táján ismét megjött, ami még mindig tart. A súlyom is megbolondult, pl. a hét elején kimondottan vékonynak tűnök, lötyög rajtam a ruha. Eltelik pár nap és ugyanabba a ruhába képtelen vagyok belepréselni magamat. Nem gondolnám, hogy a súlyom változik ilyen extrém gyorsasággal, de nem tudom, mi lehet ez. Közben persze kézhez kaptam a labor-eredményt. A nemi hormonok teljesen rendben vannak, ellenben a pajzsmirigy+agyalapi mirigy nagyobb értéket mutat, mint ahogy az normális lenne. Az háziorvosom viszont azon a véleményem van, hogy nem lépik túl olyan szinten ezek az értékek a normálist, hogy az váltsa ki a tünetek, így ő a maga részéről nem gondolja, hogy foglalkoznunk kéne vele. Mivel azonban a tünetek változatlanok, kijártam egy endokrinológus elérhetőségét, időpontot egyelőre még nem kaptam.

A biztonság kedvéért szerettem volna azoknak a véleményét is kikérni, akik jártak már hasonló cipőben, esetleg jelenleg is járnak gondozásra. Ha leírnátok, mit tapasztaltatok eleinte, miyen tünetek léptek fel Nálatok, sokat segítenétek vele. Jelenleg kissé tanácstalan vagyok; hogyha nem a mirigyekkel van a probléma, akkor merre érdemes továbbmenni, mivel ezek a tünetek egyre kellemetlenebbek.

Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook