Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1141. eSzPeti
2014. máj. 30. 13:58
Sziasztok! 2 hónapja diagnosztizáltak pajzsmirigy alulműködést, aztán az UH-on kiderült, hogy gyakorlatilag 1/10-re csökkent a tömege és valószínűleg 10-15 éve tart a folyamat. Elkezdtem Letrox-ot szedni, most megyek 6-7 hét után az első felülvizsgálatra. Ami szembetűnő, hogy a vércukor 6,5 (évek óta) felment 11-re! Okozhatja a hormon?!
1140. rozsa0828 (válaszként erre: 1137. - A0c1361e44)
2014. máj. 30. 07:39

Neked szinte minden rossz összejött a pm műtét előtt és utána is. Sajnálom.. :(

Bízom benne, hogy nálam nem így alakul. kb. 1 hónap múlva kiderül, hogy milyen szinten tudja csökkenteni a gyógyszer a túlműködést.

2014. máj. 29. 15:50

Sziasztok!


Megvan a labor eredményem


tsh 0,01 alatt


ft4:24,68


Háziorvos beküldött a sűrgősségire nehezített légzés miatt.


Hál istennek 2 óra alatt végeztem,ultrahangra nem voltak hajlandók elküldeni,felhívta nekem a sűrgősségis doki az uh-t ,novemberre lenne időpont.


Endóra a legkorábbi időpont aug 22


A sűrgősségis szerint napi 1 metothirynt szedjek,a háziorvos szerint nap kettőt.


Akinek már volt kiújult túlműködése,érdekelne,hogy megint 1 év gyógyszerszedés jön,vagy műtét?

1138. rozsa0828 (válaszként erre: 1137. - A0c1361e44)
2014. máj. 28. 22:39

Én sem ismertem. Igazán még az interneten sem írnak sokat róla. Sőt. Szinte semmit.

A háziorvosomban is nagyon jó orvos, és tudtam, hogy ő csak olyan szakembert ajánl, aki lelkiismeretesen végzi a dolgát, vagy pedig megmondja, hogy nem tud segíteni.

1137. a0c1361e44 (válaszként erre: 1136. - Rozsa0828)
2014. máj. 28. 21:05

Őt nem ismerem, bár kevés pm. dokit ismerek.

NA, még egy infó: nekem nem tudták beállítani a pm. működésemet, így a műtét előtt 3 nappal be kellett feküdnöm és 3 napig nagy dózisban kaptam valami pm. hormon gátlót, hogy műthető legyek.

1136. rozsa0828 (válaszként erre: 1135. - A0c1361e44)
2014. máj. 28. 20:24

Nem titok! :D

Dr. Szigeti Sándornak hívják!

Szerintem megműtenek a nyáron. Mivel arról volt szó, hogy a lehető leghamarabb, (kb. 2 hónap) mire a gyógyszerrel visszafogjuk a túlműködést, és utána műtét.

Ezt a "beavatkozást" nem ő fogja végezni. Egy másik kórházban dolgozó kollégájához utal át, aki kifejezetten pm sebész. Évente kb. 100 pm műtétet végez.

Az ő nevét sajnos nem tudom, annyi információ zúdult rám, hogy azt el is felejtettem megkérdezni.

Fogok írni, megígérem!

1135. a0c1361e44 (válaszként erre: 1134. - Rozsa0828)
2014. máj. 28. 19:14

És még mindig nem mondod el, hogy kihez mentél? Ez titok?:D

Na, örülö, hogy találtál eg yolyat, akiben megbízol!

Kíváncsi leszek a műtéted időpontjára. Vajon megműt nyáron? tudd, írtam, hogy engem nem akartak nyáron, mert elég a műtéttel kínlódni, ne kelljen a meleggel is.

Majd írj, hogy hogy alakulnak a dolgaid!

1134. rozsa0828
2014. máj. 28. 07:56

Nálam nagymértékű fogyás nem volt. Fogytam, de max. 3 kg-t. Igaz, nem is volt nagyon miből, mert mindig vékony, alapból 51-54 kg között voltam.


A tegnapi nap eredménye: egyértelmű műtét.

Ez a doktor úr, nem is ajánlott másféle megoldást, mert azt mondta, hogy ez a legjobb. Vagyis kezelgethetjük, hónapokig a túltermelést, de a vége ez lesz. A göbök mérete a felsőlebenyben, az alsó lebenyben lévő ciszták, egyáltalán a teljes pajzsmirigy állapota, és túltermelés ténye abszolút ezt indokolja!

Most gyógyszerrel lecsökkentjük a túltermelést, mert ilyen állapotban nem műthető a bőséges vérellátás miatt. Kb. 2 hónap és utána megműtét.

Nem örülök neki, de olyan indoklást kaptunk, amiben igazat adtunk az orvosnak.

A párom bent volt velem az előző orvosnál, és itt is.

Amikor a mostani a papírokat nyomtatta, odasúgta, hogy "ez az orvos nagyon-nagyon szimpatikus!"

Teljesen emberi módon kommunikált velünk. Olyan szinten elmagyarázott mindent, hogy kérdeznünk sem kellett. Elmondta, hogy miért nem csinál biopsziát egy ekkora göbben. A műtét során egy kis darabot bent hagynak, ami nem fogja ellátni a funkcióját, ezért be kell majd állítani az életem végéig szedendő gyógyszereket.

De mivel ez a túltermelés helyreállítása is hosszadalmas folyamat, és nekem nem csak erről van szó, ős is azt mondta amit Te írtál, hogy sokkal jobban beállítható egy eltávolított rosszul működő dolog után a hormon adagolás, mintha még bent lenne a göbös pm, és próbálnánk helyreállítani azt, amit tudunk, hogy soha nem lesz tökéletes.


A háziorvosomnak csak köszönettel tartozom, hogy nem küldött el SZTK alapon. Ma is magánrendelésen voltam, de a pesti árakhoz képest, nevetséges vizitdíjért, viszont nagyon színvonalas szolgáltatást kaptam!!!

A műtét tb alapon fog menni. Azt másik orvos végzi, egy másik városban. Vele majd akkor találkozom, amikor már a túltermelést lecsökkentette a gyógyszer.

Ez az orvos, minden műtétes betegét hozzá küldi.


Csak törjük a fejünket itthon, hogy az előző orvos akinél voltunk, mit is akart tulajdonképpen.

A tegnap megismert ORVOS (azért írom nagybetűvel, mert ő tényleg orvos a szó minden értelmében) felírta a gyógyszert, megírta az első hétre a vérvételre a beutalót, és a következő kb. 4 hét múlva esedékes vérvételre is.

A magánrendelésen sem a pénz motiválja. Mivel 150 km-ről utazgatnánk, mondta, hogy nem kell. A vérvétel után meg van az eredményem, telefonon beszéljünk. Ő majd elmondja, hogy kell szednem tovább a gyógyszert. És bármikor bármi panaszom, problémám, kérdésem van, hívjam! Sőt!

Ugye megkérdezik ,hogy a családban tudok-e ilyen betegségről.

Mondtam, hogy nem, de mivel most utána olvastam, és ismerve bizonyos tüneteket, lehet édesanyámnak alulműködik, mert hízott elég sokat, viszont alig eszik. Nem tud fogyni egy dekát sem. Mondta, hogy feltétlenül kérjen pm vérvételre beutalót a háziorvosától, nézesse meg. Ha meglesz, hívjam fel, szívesen segít!

Jó érzés, hogy vannak még ilyen orvosok, és az egyiket éppen én fogtam ki! :)

De ez azért van, mert nem nyugodtam bele mások tanácsára abba, hogy nem foglalkozott az előző orvos a göbökkel.

1133. a0c1361e44 (válaszként erre: 1132. - Rozsa0828)
2014. máj. 27. 18:58

Nem biztos, hogy az enyém súlyosabb. Ezt nem tudhatjuk. Lehet te jobban viseled a tüneteket, bár nekem az eredményeim is elég aggasztóak voltak, és SOS beutalót azért kaptam, mert én normál súlyból fogytam 23 kg-ot 6 hét alatt. A dokim attól félt, hogy elfogyok. Ráadásként a sok-sok tünetem mellett nekem korai menopauzám is lett.

A műtétnél nekem is lebénultak a hangszalagjaim. 2,5-3 hónapig nem tudtam beszélni, nem kaptam levegőt rendesen, stb. Foniáterhez kellett járnom, ahol újra megtanultam beszélni:)

A hormon beállítás nálunk egyszerűbb, mármint a műtötteknél, mint az alulműködőknél, mert ugye nekünk nem marad, ami bezavarjon a gyógyszer adagba.

Hát azért a háziorvosod lehetne bevállalósabb szerintem. Az enyémet nem érdekelte, hogy mit fog kapni. Az eredményeimmel, tüneteimmel simán alátámaszthatta volna, hogy miért adott ilyet. Nálad meg a göb mérete és milyensége indokolná.


Nálam 2000-ben diagnosztizálták a pm. betegséget. Egy kolléganőm szekált, hogy valami van a nyakamon. Én meg voltam győződve, hogy izmos a nyakam:D Addig szekált, amíg elmentem dokihoz, ekkor derült ki a betegségem és 2009-ben műtöttek. Mert ugyan volt göböm és nagyobb is volt a pm-em, de tüneteim nem voltak nagyon erőteljesek. Gondolom ezért volt csak kontroll volt évente...

1132. rozsa0828 (válaszként erre: 1131. - A0c1361e44)
2014. máj. 27. 07:35

Nekem azért nem ennyire súlyos a dolog mint Neked!

Én azért mentem magánrendelésre, mert a pesti háziorvosom azt mondta, hogy sokkal gyorsabban jutok eredményhez. Jó indulatból küldött el, választhattam. Maradok nála, és lehet hónapokat kell várni az UH-ra, vagy kb. 1 hónapon belül meg van az eredmény. (Annyit mondott, hogy ennél a betegségnél van, hogy napok is számítanak, de ezt így nem lehet meghatározni. Ő úgy gondolja, ne vesztegessük az időt, annyira súlyosnak azonban nem találta, hogy SOS beutalóval küldjön.)

Nekem is van ismerősöm a régi lakóhelyemen, akit megműtöttek, és sajnos hangja alig van, és ahhoz is idő kellett, hogy újból beálljon a szervezet a hormonokkal. De most már jól van.

Minden ember más, és másképp reagál a szervezete.

Egyébként anyagilag kb. nekem is annyiba került eddig, mint a kollégádnak.

Nem egyszerű ennyi pénzt kiadni a mai világban, én sem több százezret keresek, hogy ezt a kiadást észre se vegyem. De meg vannak az eredmények !

Most már csak azt kell megtalálnom, aki komolyan veszi a szakmáját, nem csak a pénzt látja benne.

Van olyan belgyógyász háziorvosom, aki mesélte, ha valakinél túlműködést gyanít, és SOS beutalóval küldi, bizony kapja az "ejnye-bejnye"-t rendesen. Holott Ő is úgy van vele, hogy minél hamarabb derüljön ki, nehogy komolyabb gond legyen belőle.

Szomorú, hogy a magyar betegellátás ide jutott...

1131. a0c1361e44 (válaszként erre: 1129. - Rozsa0828)
2014. máj. 26. 22:09

Csak azért kérdeztem, mert én jártam a János kórházba, a Károlyi kórházba és a SOTE-re is és mindenhol tudtak izotópos vizsgálatot csinálni. Igaz az utolsó 2013-ban volt valahogy tavasszal.



Én ezért sem megyek maszek dokihoz. Az egyik kollégám nem várta ki az sztk-t, hanem elment magán dokihoz, aki a konzultációért 15 ezret kért, majd a többi vizsgálat közel 50 ezer volt még. Ugyanezt az sztk-ban is megcsinálják, csak többet kell várni.

A másik: én SOS beutalóval mentem endokrinológushoz. Nem tudm mit írt rá a háziorvosom de, ahogy meglátták a beutalót, rögtön vértvettek, szintigráfiás vizsgálatot végeztek és 2 nap múlva vissza kellett mennem, ahol mondták, hogy gyógyszer és utána műtét.....

1130. a0c1361e44 (válaszként erre: 1128. - Rozsa0828)
2014. máj. 26. 22:04

Elmondod, hogy kihez fogsz menni?


Egyébként igen, valószínű, hogy pm. gyulladásod van, ami nem túl jó, mert az általában autoimmun betegség.

ATPO-T, TRAK-ot nem néztek? Azok értéke milyen?


Nem tudom miért vagyok ilyen műtét ellenes:) Valószínű, hogy a műtét előtti érzéseimet idéztem fel. Egyszerűen nem hittem el, hogy el kell vágni a nyakamat:D A férjem mondta mindig azt, hogy nem azért akarnak megműteni, mert ez a heppjük, hanem azért, mert így gyógyulok meg.

1129. rozsa0828 (válaszként erre: 1127. - A0c1361e44)
2014. máj. 26. 21:58

Igen, azt mondta, "nincs izotóp Magyarországon."

Én a kontrasztanyagra gondolok.

De ezt is csak azután ,mikor már a párom is és én is kérdezgettük...

Legszívesebben mondtam volna, hogy biztosan van olyan intézmény ahol van, de azok után, ahogy lepasszolt, nem is mondtam semmit.

Az biztos, hogy náluk (Budaörs) nincs, ezért nem tudják az ilyen vizsgálatot megcsinálni. Annyit mondott, ha lesz, akkor egyszer !!! majd megcsinálják.


Kifizettem a vizitdíjat, és eljöttem. Kerestem másik orvost, aki (mint már az előbb kék irisznek leírtam) telefonon többet kérdezett, és tájékoztatott, mint ez az orvos személyesen.

1128. rozsa0828 (válaszként erre: 1125. - A0c1361e44)
2014. máj. 26. 21:37

Köszönöm kék irisz, várom a további tapasztalataidat, akár privátban is!

Én továbbléptem!

Holnap már fogad egy endokrinológus a régi lakóhelyemen. A régi háziorvosomat hívtam fel, (csak 2 éve élek Budapesten). Ő ajánlotta. Így ismeretlenül, telefonban kérdezte az eredményeimet. A véreredmény értékeit, és az UH-t szóról szóra beolvastatta!

Holnap megbeszéljük a továbbiakat.

Ez a Doktor úr, már telefonon többet kérdezett és mondott mint az előző személyesen. Pl. lehet, hogy ez egy gyulladásos folyamat, már csak abból is gondolva, hogy amikor kentem a nyakam fájdalmat éreztem.

Nem feltétlenül műttetni akarom magam,ne értsetek félre. De abba nem nyugszom bele más orvosok tanácsára, hogy ne végezzék el a további vizsgálatokat. Van egy nagyon kedves, tündéri sporttársam, aki 200 km-re lakik tőlem. Orvos mellett asszisztens.Ráadásul hasonló gondjai voltak, göb nélkül. Elvégezték nála a radiojód kezelést, most pedig alultermel a pajzsmirigye.

Az egyik versenyen beszélgettünk mielőtt meglettek az eredményeim. Akkor kért, ha meg lesznek, küldjem el neki. Ő megmutatta a főnökasszonyának, aki ezt tanácsolta. Még azt is felajánlotta, hogy segít abban, hogy jó kezekbe kerüljek, de itt Budapesten szerettem volna kezeltetni magam, hogy ne kelljen több száz km-t utazgatni.

Lehet mégis ez lesz a vége.

1127. a0c1361e44 (válaszként erre: 1123. - Rozsa0828)
2014. máj. 26. 18:09

Hova jársz dokihoz? Pesten?

Mi az, hogy nincs Mo-n izotóp? ezt, hogy gondolta? Nincs kontraszt anyag? Hiánycikk? Vagy mire gondolhatott?

1126. a0c1361e44 (válaszként erre: 1122. - Kolett1980)
2014. máj. 26. 18:08

Hál Istennek a pm. rosszindulatú elváltozása is 100%-san gyógyítható.

Nekem is voltak a szövettanomban atípusos sejtek.

Megijedni nem kell, de nem szabad hagyni magát senkinek sem. Mindenki az érzése szerint erőltesse a dokiknál a további vizsgálatokat.

1125. a0c1361e44 (válaszként erre: 1121. - Rozsa0828)
2014. máj. 26. 18:05

Nem fogsz várni évekig!

Azt tudnod kell, hogy a műtét után egy új betegséged lesz, ez lesz a pm. alulműködés, és ez azt jelenti, hogy életed végéig gyógyszert kell szedned, és bár a göb eltűnik, de sok tünet megmarad. Nem akarlak elkeseríteni, de lehet jobb, ha erre a dokira hagyatkozol, feltéve, ha gyógyszerez, ellenőriz. Az is lehet, hogy majd a kontrollon fog javasolni kezelést vagy műtétet. Ne szaladj a dolgok elé. Ez a betegség sajnos nem egy nátha, amit kb. 1 hét alatt meggyógyítanak. Ha kezelnek, ha műtenek, ha gyógyszereznek a tünetek nagyrésze jelenmarad ezután is, sőt jönnek az újabbak, és még a pm. betegség társbetegségeit meg sem említettem.


Persze tudom, hogy könnyen mondom, hogy nyugi.:) Amikor én túlműködtem, azaz hasonló állapotban voltam, mint te most, én is mindig feszült voltam.


Majd még írok csak dolgom van egy kicsit.....

2014. máj. 26. 10:36

Sziasztok!


Én is túlműködő vagyok. 2012. április óta.


8 hónapja már nem szedem a Metothirynt,gógyultnak nyilvánítottak.


Mostanában kezdem furán érezni magam,sokszor érzek szorítást a szívem környékén,meg azt,hogy össze-vissza ver.


Megint nehezen megy le egy szárazabb kaja (pl pogácsa),és sokszor nyelek félre :(


Először is így kezdődött ,annyi a különbség,hogy most nincs 140 felett a pulzusom (a max 128 volt,de itthon napközben van,hogy 90),és nem vérzik az orrom.


Viszont nem állandóan,de nagyon csúnyán remeg a kezem (nem tudom leállítani),és a lábaim,térdem is.


Ez sem állandó


Szerdára kaptam időpontot vérvételre,már kb 2 hete várok rá,kíváncsi leszek tényleg az-e,vagy valami más

1123. rozsa0828 (válaszként erre: 1122. - Kolett1980)
2014. máj. 26. 09:52

Ezért keresek másik orvost.

Elkeserítő, hogy magánrendelésen, az orvos tulajdonképpen a semmiért teszi el a vizitdíjat.

A háziorvos pont azért ajánlotta magánúton a vizsgálatokat, mert sokkal gyorsabb, mint tb alapon.

De nem marad más, remélem azért nem lesz hosszú várakozási idő.

Ez az orvos azt mondta, hogy izotóp nincs az országban ezért az ő rendelőjükben sincs, és majd ha lesz, akkor esetleg megcsináljuk. De ezt is azért mondta, mert mondtam, hogy olvasgattam a neten, és a göbök miatt nem kellene?????!!!

Szóval várjak hónapokat esetleg, csak oda fizessek. Nem számít addig mi történik.

1122. Kolett1980 (válaszként erre: 1116. - Rozsa0828)
2014. máj. 26. 08:00

Szia!

Engem azonnal beutaltak izotópvizsgálatra. Ott kiderült, hogy hideg göb. Onnan azonnal küldtek biopsziára. Azóta már meg is műtöttek. Nekem 3 cm-es göböm volt a bal lebenyben. Ne játsz vele, mert nekem is pont általakulás előtt volt a daganat... lehet, hogy egy hónap múlva már rosszindulatú lett volna!!!!


Menj el a háziorvosodhoz ezekkel a papírokkal, és ő majd továbbküld mindenhova.


Kitartás, és mielőbbi jobbulást kívánok neked!

1121. rozsa0828 (válaszként erre: 1120. - A0c1361e44)
2014. máj. 25. 23:06

Igen. A véreredmény ezt mutatta ki.

Nekem nem voltak ilyen panaszaim mint Neked.

Vagyis jóval enyhébbek, aminek nem is tulajdonítottam jelentőséget. Idegesség, magasabb pulzus,fáradtság érzés és ennek ellenére alvás zavar (van, hogy felébredek éjjel, és órákig nem tudok visszaaludni), gombóc érzés, amire azt hittem, az idegességtől van.

Ha nem veszem észre a dudort a nyakamon, nem mentem volna orvoshoz, mert nem gondoltam, hogy esetleg egy betegség van a háttérben.

Most pedig a problémádat, és másokét olvasva, azon vagyok, hogy megtaláljam azt az orvost, aki további vizsgálatokra küld, és ne kelljen évekig várnom a megoldásra.

1120. a0c1361e44 (válaszként erre: 1118. - Rozsa0828)
2014. máj. 25. 10:38

Ezek szerint túl is működsz, ugye?


Nálam úgy volt, hogy erőteljes túlműködős tüneteim voltak, de én már diagnosztizált pm. beteg voltam 10 éve. SOS beutalóval mentem endokrinológushoz, aki elküldött a szokásos vizsgálatokra és rögtön mondta, hogy műtét lesz, ahogy rendeződnek az értékeim. Nekem a pm-em volt megnagyobbodva és sok göböm volt. Lefelé is nőtt a mellkasom alá, és valamennyire látszott a nyakamon is.

Tüneteim: fogyás 6 hét alatt 23 kg, kéz és lábremegés, gyengeség, fáradtság, magas pulzus (130-140), fényérzékenység. A methotyrintől a tüneteim csökkentek, de néhány hónap múlva átmentem alulműködésbe, amikor megműthettek volna, de a meleg miatt a dokim nem akarta a műtétet. Az alulműködés alatt nagyon hullott a hajam. A methotyrint csökkentettük, ami után visszaállt a túlműködés.

Engem 2008. áprilisában kezdtek gyógyszerezni és következő év januárjában műtöttek, mert nagy volt a pm-em, göbök voltak és nem lehetett beállítani a működésemet. A kivett pm-em 11x5,5x2,6 cm volt, egy kicsit hagytak bent, de az semmit nem csinál. A methotyrin szedés mellett hetente 2x jártam vérvételre.

A göbök mérete annyira nem is lényeges, inkább azok milyensége és helyzetük.

Én voltam szintigráfiás vizsgálaton, UH-n, Biopszián, nyelésröntgenen.

A műtétem előtti 10 évben évente kellett mennem ezekre a vizsgálatokra, majd a műtét előtt csak akkor áprilisban voltam, illetve a kórházba is megcsinálták, amikor már a műtétre feküdtem be. Közben csak vérvétel volt.

1119. rozsa0828 (válaszként erre: 1118. - Rozsa0828)
2014. máj. 25. 09:32

Bocsánat!

Csak most olvastam, hogy Neked nem is volt göböd, de egyéb tünet jócskán...

1118. rozsa0828 (válaszként erre: 1117. - Kingik)
2014. máj. 25. 09:29

Köszönöm kingik!


Pont ez a problémám, hogy ez az endokrinológus sehová nem küldött, pedig a göbök mérete indokolná.

A tüneteket sem kérdezte, csak ránézett a véreredményemre, (az UH eredményt szinte el se olvasta)azt is említettem, hogy elég sűrűn "gombóc" érzés van a torkomban. Annyit válaszolt, az lehet attól, hogy megnagyobbodik.


Visszaküldött a háziorvoshoz, hogy az írja fel a Methotyrint, és leírta, hogy 7-10 nap után vérvétel, utána pedig 1 hónap múlva.

Úgyhogy most másik orvos után kutatunk.

Neked milyenek voltak a göbök, és mekkora méretűek?

Rögtön elkezdted a gyógyszert szedni, és utána volt még az izotőpos vizsgálat?

Vagy csak a vizsgálat után?

Elnézést a kérdésekért, de érdekelne (akár privát levelezésben is), hogy sorstársaimnak, hogyan oldódott meg a gondja.


Köszönöm!

1117. kingik (válaszként erre: 1116. - Rozsa0828)
2014. máj. 24. 22:06
Meg kellene nézetned még izotópos és/vagy szcintigráfiás vizsgálattal, hogy a göb hideg vagy meleg és utána az orvos dönt a továbbiakról - szerintem. Ehhez endokrinológus ad beutalót. A fehérvérsejt számot pedig hetente kell nézetni - ezt tapasztalatból mondom - mert a Methotyrin az leviheti a fehérvérsejt számot, akár egy hét alatt is. És nem marad más csak a műtét - ami nekem is volt és nem bántam meg, sőt.
1116. rozsa0828
2014. máj. 24. 11:01

Sziasztok!


Igaz az előző írásomra nem kaptam választ, de újból probálkozom.

Azóta már voltam orvosnál, de azt hiszem nem annál, aki foglalkozna velem.


Pár hete a nyelőcsövemnél enyhe fájdalmat éreztem, amikor esténként a krémmel kentem.

Egyik este a tükörben, véletlenül vettem észre egy (számomra)nagy dudort, (ahogy felemeltem a fejem és úgy néztem vissza a tükörbe, hasonlított egy félbevágott tojáshoz)a nyelőcsövemnél.

Másnap orvos. Magánúton javasolta a további vizsgálatot, hogy gyorsabb legyen.

Ez megtörtént. Pajzsmirigy vérvétel és UH.

A vérvétel alapján túltermel a pajzsmirigyem.

Az ultrahang alapján a pajzsmirigy felső lebenye jelentősen tömegessé válik. Jobb oldalon 28 x 20 mm inhomogén göb, bal oldalon 17 x 26 mm-es hasonló elváltozás figyelhető meg.

Az alsó lebenyekbem sok apró, 3-8 mm átmérőjű ciszta van.

Ami az UH-s doktornő szerint érdekes az alsó lebeny nem nagyobbodott meg.


Nem a magánklinikára mentem vissza, ahol viszonylag gyorsan kaptam időpontot, és a vizsgálatokat elvégezték, azt mondták, ez az orvos profi...

Hát nem tudom. Sokat nem foglalkozott velem. Se tünetekről nem kérdezett, semmiről.. Megnézte az eredményeket, és visszaküldött a háziorvoshoz, még a gyógyszert sem írta fel. A göbökről annyit mondott, hogy izotóp vizsgálat is kellene, de mivel náluk ez most nincs a rendelőben, majd egyszer... ha lesz...

Szedjem a gyógyszert. Leírta a háziorvosnak, mit és hogyan szedjek majd, és mikor javasol vérvételt a fehérvérsejt szám miatt.


Ahogy itt olvasgattam, a göbök elég nagyok. Sokszor érzem úgy, hogy valami van a torkomban..


Segítsetek, merre menjek tovább? A göbök miatt egyáltalán nem vagyok nyugodt.

1115. kingik (válaszként erre: 1112. - Revi11)
2014. máj. 24. 10:14
Igen, köszönöm jól vagyok! Azt leszámítva, hogy semmit nem alszom éjszakánként, de ez is rendben lesz idővel.
1114. a0c1361e44 (válaszként erre: 1107. - Nelyca)
2014. máj. 24. 07:46
Igen, van ennél rosszabb érték is, de lehet, hogy neked ez a nem túl nagy eltérés is erőteljesebb tüneteket okoz, mint másoknak a nagyobb eltérés. Ez szervezet függő.
1113. a0c1361e44 (válaszként erre: 1091. - Mesi04)
2014. máj. 24. 07:41

Ha jók voltak az értékeid, akkor miért írtak neked methotyrint? Biztos ami biztos alapon? Elég érdekes dokid lehet. És ha majd emiatt lesz pm. problémd, akkor mit fog tenni? A methotyrint nem pulzus csökentésre szokták használni, hanem a pm. hormon termelődés csökkentésére, ami több évre belenyúl az anyagcserénkbe.


Ha te gyógynövénnyel támogatod, tegyed, de a pm-et nem lehet azzal gyógyítani, max. néhány tünet enyhülhet. A magas pulzusra inkább valami bétablokkoló kellett volna kapnod, ha a pm. értékek rendben vannak.

A sötétben tapogatózó dokiktól mentsen mindenkit az isten!

Lehet, hogy nem olvastam vissza, ebből a hozzászólásodból nem derül ki, hogy fájt a fejed.

"Nekem voltak normálisak az értékeim, de a tüneteket produkáltam és rosszul voltam a Matorhyrintől. Az elmúlt 3 hétben a galaj teát iszom (azt mondják mind alul mind túlműködésre jó, még gyógyszer mellett is iható) és levendula+orbáncfű kapszulát szedek. Most jól vagyok."

Pont ezért kérdeztem, hogy mit érzel, amikor rosszul vagy. Egyébként ha valaki methotyrint szed, akkor a dokinak hetente 2x el kell küldenie a beteget vérvételre....

1112. revi11 (válaszként erre: 1110. - Kingik)
2014. máj. 23. 20:34

Igen,én is nagyon várom már!Azt hittem,rosszul hallok,mikor mondta,hogy aug.12!!!

És addig semmi gyógyszer,mert ugye körzeti nem írhat fel, szakorvos kell hozzá.

Te jól vagy?

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook