Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kezdődő pajzsmirigy túlműködés és kezdődő PCO? fórum

Kezdődő pajzsmirigy túlműködés és kezdődő PCO? (beszélgetős fórum)


1 2
31. Froyta (válaszként erre: 30. - Mariann63)
2012. szept. 8. 16:45
Köszönöm!!
30. Mariann63 (válaszként erre: 26. - Froyta)
2012. szept. 8. 13:36

Kenyeret sütök, éppen tegnap csináltam a tatárbifsztek mellé magamnak "kenyérkét".A tatárba csak a 3 tojássárgája kellett, maradt 3 fehérje.Felvertem habbá, kell bele 2-3 ek.lenmagliszt, 1-1 ek.darált szezámmag és darált lenmag vagy dió.2 kk.sütőpor, só, bors, őrölt kömény és annyi víz, hogy kissé lágy massza legyen.Sütőpapírral bélelt kicsi sütőformában vagy kis tepsiben kell laposan sütni, akkor a belseje is átsül.Kb.15-20 perc kell neki, fogpiszkálóval meg kell szúrni, hogy megsült-e.

Erre szoktam kenni tojáskrémet, avokádókrémet, házi májast, vagy pl. ezt eszem lecsóhoz, pörkölthöz.Reciket találtok a 4 paleos naplómban téma szerint.

Amit el kell olvasni paleo témában, az szendi Gábor Tények és tévhitek oldala, ott minden fontosabb dolog megvan.Gyógyulástörténetek is pajzsmirigy és PCOS témában is.

29. Mariann63 (válaszként erre: 27. - Nissi)
2012. szept. 8. 13:29
A miómáimat 8 éve kivették, amikor a fiam császárral megszületett.A többi, mostani nyavalyám szépen múlik, javul.Magas vérnyomás, kezdődő cukorbetegség, allergia,ízületi gyulladás.A menzeszre is hatással volt, beállt pontosan időre, és úgy érzem, tisztultam is vele, mert az első hónapokban nagyon erősen megjött.elmúlt a PMS is, előtte nincs a mellfeszülés, idegesség, zabálás, és nem vagyok tele vízzel.Szóval én csak jóról tudok nektek írni,sokkal jobban érzem magam.
28. Mariann63 (válaszként erre: 26. - Froyta)
2012. szept. 8. 13:24
Kókusztej, mandulatej jöhet, meg lehet minden magból magtejet gyártani házilag is.(kesutej, napraforgótej stb) Én a kókusztejet veszem, de a legjobban bevált a Cocomas nevű kókuszkrém, amit esetleg vízzel lehet higítani.8dl kókusztej lesz belőle, azt beleöntöm jégkockatartóba és vagy a kávéba, levesbe használom.Sűrűn pedig tejfölként pici ecettel jó tzazikinek is.Vagy rakott kelre sajttal összesütve.A mandulatej is finom, de elég húzós az ára.
27. Nissi (válaszként erre: 23. - Mariann63)
2012. szept. 7. 18:28
Es elmultak a panaszaid? A miómád? Akkor beleolvasgatok majd a naplódba. Es utána olvasok majd a netten mik az alapok.
26. Froyta (válaszként erre: 23. - Mariann63)
2012. szept. 7. 13:14

Tegnap belenéztem a tények és tévhitekbe.Ha jól értettem akkor ohne kenyér,cukor,tej,meg finomított szénhidrátok?

A tejet te mivel szoktad helyettesíteni már ha helyettesíted?a növényalapúakat mint rizstej kókusztej is kerülni kell?Köszönöm előre is válaszaid:)

25. Froyta (válaszként erre: 24. - Bcicus)
2012. szept. 7. 13:11

Hát szerintem is inkább... pcos mert kamasz koromban is volt ilyen problémám és akkor kaptam a fogigátlót amitől beállt a mensi.Akkor is volt uh azt mondta az akkori doki hogy olyan lyukacsos a petefészek mint az ementáli sajt...ez most jutott eszembe.:S

Egyébként köszönöm mindenkinek a hozzászólását:)

24. Bcicus (válaszként erre: 19. - Froyta)
2012. szept. 7. 10:37
a pajzsmirigyeddel ez alapján nincs gond. Viszont a pcos tuti.
23. Mariann63 (válaszként erre: 16. - Froyta)
2012. szept. 7. 10:27

Csak amiatt ajánlgatom, mert én ezeken már keresztül mentem, amikről írtok.Volt 2 nagy miómám(egyikről nem is tudtam)barnázás, progeszteron, prolaktinzavar, meddőségi kezelés 15 évig, túlsúly.Végig csináltam minden orvosi dolgot, ami csak lehetséges, és utána az Atkins diéta Ch megvonása után, 42 évesen szültem meg a fiamat.

Ti ezt mind elkerülhetitek, ha a táplálkozásra figyeltek.Bár nekem anno mondta volna valaki a paleot.Megspórolhattam volna a sok fájdalmas vizsgálatot, kezelést, injekciókúrát.

22. Mariann63 (válaszként erre: 12. - Eperke_eperke)
2012. szept. 7. 10:22
Van külön sütis paleos naplóm, rengeteg van benne, vidd, amelyik szimpatikus.Nálunk osztatlan sikert a családomban az almás-mákos aratott, mostanában többször is sütöttem, ma is azt rendelt a férjem meg a fiam.(pedig ők még nem paleoznak)
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Froyta)
2012. szept. 7. 08:16

A PCOS-t elhiszem, de a túlműködést...

A férjemnek és a fiamnak a tiednél alacsonyabb a TSH-ja és nem túlműködők:)

Na, azt mondom ne legyen igaza!

20. Froyta (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2012. szept. 7. 07:32
Azt nem tudom hogy nagyobb e..viszont azt hiszem így fejezte ki magát: "a leletei kezdődő pm túlműködés és kezdődő poco irányába mutatnak" és ő is azt mondta hogy am tökéletesek az értékek DE! a tsh értékéből lehet hogy..Na már most ez az én olvasatomban egyik sem áll fenn, DE! jó azt megnézetni.
19. Froyta (válaszként erre: 17. - Bcicus)
2012. szept. 7. 07:24

Szia!persze:

anti-tpo <30,0 IU/ml ref:<60

17-ohp 2,9 nmol/L

tsh: 0,723 mU/L ref: 0,300-4,200

E2: 26,25 ng/L ref: 8,5-75

fsh: 5,37 IU/L ref: 2,5-12,5

lh: 8,21 IU/L ref: 2,2-12,6

prl: 9,73 ug/L ref:3,4-29,9

18. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Froyta)
2012. szept. 7. 05:46
Dehogy utal. Olyan nincs, hogy kezdődő pm. túlműködés. Ez az érték tökéletes, hacsak nem nagyobb a pm-ed.
17. Bcicus
2012. szept. 6. 21:43
megírod a 3. napi hormonokat?
16. Froyta (válaszként erre: 10. - Mariann63)
2012. szept. 6. 20:16
Érdekes ez a paleo majd még beleásom magam:)Egyébként igen igazad van; én azt vallom hogy előbb az alternatív és természetes megoldásokat kell sorra venni aztán legvégső esetben hormonhoz nyúlni,és ez minden betegségre vonatkozóan!
15. Froyta (válaszként erre: 14. - Nissi)
2012. szept. 6. 20:14

Hát uh-n mutatta, hogy ha nagyon akarná akkor rá lehetne éppen fogni hogy tüszős a petefészkem de hogy nem botrányos...kb 1,5 hónapja voltam másik nődokinál ott is uh után azt írta a leletre hogy PCO JELLEGŰ petefészek..hát köszi szóval kenhetem a hajamra az egészet:S

Egyébként 163cm 49kg vagyok (anya szerint sovány); szőrösödés..hát nyilván szeretnék kevesebbet:D szerintem ez sem vészes

Kértem am nagy labort arra majd jövőhéten megyek..hát kíváncsi leszek

14. Nissi (válaszként erre: 8. - Froyta)
2012. szept. 6. 20:00
Es mik a tüneteid? A barnázáson kivül hogy PCO gyanus is vagy. A pajzsmirigy nekem is normális volt de most egy természetgyógyász azt mondta hogy az nem jelent semmit. Lehet ingadozó és a vérvétel nem mutatja ki.
13. Nissi (válaszként erre: 7. - Eperke_eperke)
2012. szept. 6. 19:56
Igen már használom, köszi. Nekem miómám is van állitolag az is a progreszteron hiánytól van. De azért az életmódomon is szeretnék változtatni mert van rajtam kb 10kg fölösleg is.
12. Eperke_eperke (válaszként erre: 10. - Mariann63)
2012. szept. 6. 19:45
Szia! Hol lehet jó paleo süti recepteket találni? Én ettem egy PCOS rendezvényen egy banános muffint, amit azóta szeretnék megsütni, de nem találom a receptjét. Isteni volt!!
11. Eperke_eperke (válaszként erre: 9. - Froyta)
2012. szept. 6. 19:36
Én nagyon jó dokit fogtam ki, ő sem szereti a szintetikus hormont és ez a szemlélet nekem nagyon tetszik. Amúgy van egy olaj, ami beállítja a pajzsmirigy működését, nagyon sokan dicsérik, de ezt én még nem használtam, mert most mást szedek.
10. Mariann63 (válaszként erre: 4. - Froyta)
2012. szept. 6. 19:12
Olvasd el a neten a Tények és tévhitekben a paleoról a dolgokat, meg a gyógyulástörténetekben a hasonló bajokból gyógyultak írásait.Én is azt hittem korábban, hogy a teljes kiőrlésű itthon sütött tönkölykenyerem jót tesz nekem.Azóta már tudom,hogy tévedtem.De nem szeretnék senkit agitálni, csak arra szerettem volna kilyukadni, hogy van megoldás gyógyszer, hormonszedés nélkül is.És ehetek édességeket is, csak maglisztekből, ha arra van kedvem.Mégis lement rólam 19 kg.
9. Froyta (válaszként erre: 7. - Eperke_eperke)
2012. szept. 6. 18:41
Na erre kíváncsi vagyok..dokikkal az a tapasztalatom hogy inkább a szintetikát nyomatják,tisztelet azoknak akik számba veszik az alternatív megoldásokat is és csak végső esetben adnak gyógyszert.
8. Froyta (válaszként erre: 6. - Vikucka)
2012. szept. 6. 18:38

Nem,igazából minden hormonérték határokon belül van a tsh 0,723 mU/L a ref.tartomány pedig 0.300-4,200

erre az értékre mondta azt hogy utalhat(!) pm túlműködésre

7. Eperke_eperke (válaszként erre: 3. - Nissi)
2012. szept. 6. 18:37
Progeszteront lehet pótolni természetes úton is, van egy krém, nekem a pajzsmirigyem kapcsán ajánlotta egy orvos és nagyon bevált.
2012. szept. 6. 18:25
A tsh hormon értéked túl magas?
5. Froyta (válaszként erre: 3. - Nissi)
2012. szept. 6. 18:22
Amíg meg nem lett e leletem én is erre gyanakodtam de ma a dokim ezt meg sem említette,sőt a leleten se látom..múlthónapban norcolutot szedtem attól elmúlt de most megint van:S és tényleg nem megoldás..itt hoxán olvastam vmi krémről progihiányra persze vannak pro és kontrák:)
4. Froyta (válaszként erre: 2. - Mariann63)
2012. szept. 6. 18:20
A habzsidőzsit nem úgy kell érteni hogy bezabálok mérték nélkül, hanem olyankor lecsúszik plusz étkezés (ált.vacsi)meg édesség.Alapvetően mindent eszek kivéve kenyeret zabkorpa/zabkása/pufirizs/extrudált kenyér/bulgur eszem helyette ritkán teljes kiőrlésű zsemlét.Csirke husin, halon kívűl másfajta husit nem;zöldség gyümi megy meg tejtermék...hát ettől egészségesebben sose étkeztem ezért állok értetlenül a dolgok előtt,ha tényleg az új étkezésem a ludas...a paleoról fellebbentenéd a homályomat?
2012. szept. 6. 18:02

Nekem is hasonló panaszom van- barnázás. Nekem azt mondta az orvos hogy progreszteron hiány.

De hormonokat nem szeretnék szedni.

2012. szept. 6. 17:58
A paleo táplálkozással ezek elmúlnak.Ha van habzsidőzsi, akkor nem csoda, hogy ezek a tünetek vannak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook