Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2013. nov. 30. 16:10

Sziasztok!


Túl estem a műtéten, csütörtökön.:) Ma pedig már itthon is vagyok.

Hát...Hétfőn bementem a kórházba, bent aludtam, erre kiderült, hogy még másnap se voltam rajta a listán. Kiakadtam kicsit...Hazajöttem, aztán csütörtökön vissza Szegedre. Annyi időm volt, hogy gyorsan lezuhanyozzak, aztán már jött is egy műtős fiúka, és szólt, hogy indulás a műtőbe. Basszus, se bátorító, se semmi, saját lábon a liftbe. Felmásztam az asztalra, és végignéztem, ahogy kikötözik kezem lábam. :) Aztán szúrás, képszakadás, majd észhez térés. Fura volt, hogy nagyon hamar kiment belőlem az altató. Persze utána már semmit nem tudtam pihenni. Kórházban ugyan ki tud? Viszont iszonyúan fájt a műtét helye, nagyon..Kaptam is fájdalomcsillapítót infúzióba. Professzor mondta, hogy azért fáj ilyen nagyon, mert egy egycentis vágáson húzta ki a strumát. Szóval meg lett bolygatva rendesen. Remélem, azért gyorsan gyógyulok majd, mert nem igazán vagyok a topon.:)

930. a0c1361e44 (válaszként erre: 929. - Debra Morgan)
2013. nov. 22. 21:34

Igen, bármi lehet az oka.

Sajnos a vágás nem attól függ, hogy a doki mekkorát vág, hanem a bőrünktől. Elvileg mindenkinek kb. 5 cm-es a vágása, de ha a bőre repedős, akkor nagyobb lesz. Nekem pl. fültől-fülig a vágásom, mármint volt, mert szépen begyógyult. Nekem szerintem azért nem fájt, mert annyira megbolygatták, hogy érzéketlen volt. Nekem is szép nagy volt a kivett pm-em. lebenyenként 11x5x2,5 CM. Azóta is azon csodálkozom, hogy fért el a nyakamba, ugyan is kifelé szinte semmi nem látszódott.

Leírom, mert már úgy is írtam:)

A műtét előtt bent voltam 3 napot (péntek, szombat, vasárnap), mert gyógyszereztek. Túlműködtem és ezt rendbe kellett tenni. Hétfőn műtét. Elvileg 4 napig lettem volna bent, de ugye a hangom miatt 9 nap lett.

929. Debra Morgan (válaszként erre: 928. - A0c1361e44)
2013. nov. 22. 21:16

Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltál.:) Megnyugtattál kicsit. És hasznos tanácsokat is adtál! Nekem is annyira fura volt ez az ülve alvás. Egyébként lehetséges, hogy csak az ismerősömnek kellett így, mert neki 42 cm volt a nyakkörfogata a végére. Nekem meg csak 31. Neki nagy a vágás, nekem egy centis lesz, azt mondta a sebész.

Remélem, tényleg csak két-három napot kell bent tölteni. Már elkezdtem "szuggerálni" a tudatalattimmal, hogy négy ágyas szobába kerüljek, és még hétfőn megműtsenek, szerdán meg jöhessek haza.:)))


11 napot töltöttél bent? Jaj, nem lehetett egyszerű...De teljesen igazad van, hogy jobb túl lenni rajta.

Még egyszer köszi a tanácsokat, nagyon jól esett!:)

928. a0c1361e44 (válaszként erre: 927. - Debra Morgan)
2013. nov. 22. 19:51

Ááá, ez nem igaz. A lényeg, hogy kispárnát vigyél, mert anélkül nem biztos, hogy kényelmes lesz.

Én kicsit felemeltettem az ágyamat, fejem alá a kispárna és tökéletes volt. Sajnos nem jutott eszembe, hogy kérjek madzagot, amivel felhúzom magam, pedig jobb lett volna.

Nekem a műtét után semmim nem fájt, ami azért nem volt jó, mert én úgy keltem ki az ágyból, mint Drakula a koporsóból, és persze rám szóltak, hogy nem kellene ilyen bátran, mert lehet a belső varratok nem bírják.


Tehát amit vigyél: Kispárna, szívószál, könyv, rádió, laptop, és köntös, aminek van zsebe, amibe bele tudod majd tenni a csövek végén lévő tasakot. Én a műtét után napokig kórházi cuccban voltam, csak a bugyi volt a sajátom, de jobb is, mert így nem az én pizsimet tettem tönkre. Ja, és volt nálam szabadidő ruha, és amikor már tudtam, mentem ki az udvarra. Én persze 11 napot voltam bent.


Óóó, te szegény. Annyira átérzem, amit most érzel:( Én is nagyon ki voltam, bent sem akartam maradni a kórházba, és nagyon boldog voltam, hogy elmarad 3x a műtétem, bár jobb mielőbb túlesni rajta, mert így nem kell sokszor izgulnod.

Ne félj! Minden rendben lesz:) Én is nagyon féltem, és itt vagyok:)

2013. nov. 22. 17:01

Kék Írisz. Ha olvasod, majd mondd már meg légyszi, hogy a műtét utáni ülve alvás...ez komoly...? Basszus, de azt hogy?? Mert nemrég szólt egy műtött ismerősöm, hogy erre készüljek. De vajon meddig kell majd így aludni? Most kicsit nyugodtabb vagyok. Remélem hétfőn meglesz a műtét és nem kedden. Kicsit lazábbnak érzem magam, mint pár napja. Meg vettem egy szép hercegnős törölközőt is.:D Legalább valamivel lekötöm magam.


Jó lenne már túl lenni rajta.

926. LiliumSouliei (válaszként erre: 925. - A0c1361e44)
2013. nov. 21. 10:32

Elég bunkó volt az a nőgyógyász, még jó hogy nem vetted a szívedre! Pedig az normál súly, bár most a csont és bőr a divat :)


Nálam most nagyon gyengül a menzi mennyisége hónapról hónapra, ráadásul most csúszott is 1 hetet. Ezért kérdeztem tőletek, de amiket írtok az alapján ez simán a pm-től lehet nálam is :S

925. a0c1361e44 (válaszként erre: 924. - LiliumSouliei)
2013. nov. 21. 08:20

Igen, a pm-től.

Van egy fiam, és nem szerettem volna többet, mert már előbb kiderül, hogy több okból nem lehet. A férjem beteg lett a terhességem alatt (rák), így már ez kizáró ok volt részünkről, mármint azt, hogy így merünk vállalni másikat, de nem is jött baba. Gondolom az én betegségem is közrejátszott ebben. Sokszor elképzeljük, hogy milyen lányunk lenne:)

Annak idején azt mondták, hogy talán a műtét után ez is rendeződik...Nem rendeződött. Egy nőgyógyász nagyon bunkó volt, mert azt mondta, hogy kövér vagyok ezért nem jön meg a havim, és azt tanácsolja, hogy fogyjak le és akkor rendeződik. 65 kg voltam a 165 cm-es magasságomhoz, ami normál súly. Most is ennyi vagyok és nem vagyok kövér, hiszen állandóan mozgok. Nekem van 110 kilós barátnőm, akinek semmi gond a havijával, így persze nem hittem el. Ez a nőgyógyász helyettesítette a sajátomat, akinek elmondtam, ő meg csak legyintgetett és vigyorgott.

Persze nincs semmi gond azzal, hogy elmúlt, de akkor amikor utoljára volt, mármint abban az éveben, sokat szenvedtem. A hőhullámok és társai miatt. Na akkor fel is kapkodtam néhány kilót. Elértem a 70 kilót is, amitől szintén nem voltam kövér, mert ez nálam annyit jelent, hogy nem 29-es, hanem 30-as farmert hordok, amit ugye nem a kövér emberek hordanak...

924. LiliumSouliei (válaszként erre: 923. - A0c1361e44)
2013. nov. 20. 23:36
A pajzsmirigyedtől? :o Hűha! És szerettél volna még babát vagy addigra már túl voltál rajta? És már nem is lehetett újraindítani a rendszert?
923. a0c1361e44 (válaszként erre: 920. - LiliumSouliei)
2013. nov. 20. 21:25
Nekem korai menopausám lett 36 évesen.
922. LiliumSouliei (válaszként erre: 921. - Debra Morgan)
2013. nov. 20. 18:02
Köszönöm a gyors választ! :)
921. Debra Morgan (válaszként erre: 920. - LiliumSouliei)
2013. nov. 20. 14:49
Szió! Nálam igen. Nem volt annyira durva.:) gyenge volt.
2013. nov. 20. 14:37
Sziasztok! Én azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy a túlműködés okozott nálatok sokkal gyengébb/rövidebb menstruációt vagy a menzi elmaradását vagy bármilyen ciklus eltérést?
919. gre_ti (válaszként erre: 917. - A0c1361e44)
2013. nov. 19. 19:49

Pont ez a baj, hogy mi sem tudjuk. Nem hagytam még abba, mert nem merem annak ellenére, hogy semmit nem használ.

Az én testsúlyom is sokat ingadozott, de már az is helyrejött.

Azért próbálunk mi is akármilyen természetes gyógymód után nézni, mert mindkét eljárás elég brutális. Remélem, azért jól vagy már..vagyis jobban.

Nem tudom, hogy hallotál-e már a füves-teás bácsiról. Most megpróbálunk tőle is tanácsot, segítséget kérni..meglátjuk.:)

2013. nov. 19. 18:58

Én ezt sosem értettem. Mármint, ha nincs bedagadva a nyaka, akkor minek műtenék meg? Minek piszkálnák meg akkor a pajzsmirigyet, ha az teljesen jó? Lehet, hülyeséget kérdezek, de ez tényleg nem világos.


Viszont Gréti, 7 szem gyógyszer? Jézusom...Nekem anno a Metothyrin nem okozott szerencsére semmi galibát. És hamarosan abba is kell hagyni,mivel jövő hétfőn lesz a műtétem. Nekem is hyperthyreosis-om van. Bár most tök jól beállították, szép volt a TSH értékem is. Nekem a műtét egyértelműen a nyakamban levő golyvák miatt kell, mert sajnos nőnek. De én a helyedben nyaggatnám az orvost a Kék Írisz által emlegetett vizsgálatokért.

917. a0c1361e44 (válaszként erre: 915. - Gre_ti)
2013. nov. 19. 18:03

Szia!

Ha nincs semmi eltérés, akkor vajon, hogy tud ennyi problémát okozni? Ha abba hagyod a gyógyszert, akkor gondolom újra beindul.

Az a probléma, hogy a hosszútávú gyógyszer szedés okozhat más problémákat. A propicilt nem ismerem, de a methotyrin a fehérvérsejteket pusztítja és a májnak sem túl jó. Nekem is hosszú ideig csak gyógyszer volt. Időnként nagyon lefogytam, rossz volt a véreredményem, kimutatták, hogy autoimmun vagyok, de különösebben senki nem izgult miattam. Ez kb. tartott 15 évig, majd nagy stressz hatására nagyon beindult, akkor meg is nőtt, és ekkor műtöttek meg. Én mondjuk a 15 év alatt nem voltam rosszul, az időnkénti nagy fogyásaimon kívül nem volt jele a betegségemnek, na meg azon kívül, hogy akkor tájt nagyon kövérnek gondoltam magam, ami miatt fogyóztam sikertelenül. Persze nem voltam kövér, mert 61-63 kg voltam.

Nem tudom mi a jobb. Annyiból veszélyes a nem kezelés, hogy szervi betegséget okoz. Hogy jobb e műtét óta? Csak annyival, hogy nem jelentkeznek azok a tünetek (magas pulzus, remegés, erőtlenség), de lett más.

916. gre_ti (válaszként erre: 914. - Debra Morgan)
2013. nov. 19. 16:11

Szia Debra!


Köszönöm a válaszod, mivel minden gyógymódra nyitott vagyok, ami akár csak egy kicsit is tudna segíteni.

Pont az a furcsa, hogy a véreredményemen kívül semmi nem árulkodik erről a betegségről. Sem a szemem, sem a nyakam, a pajzsmirigyem sem volt nagy az utolsó UH alkalmával.

915. gre_ti (válaszként erre: 913. - A0c1361e44)
2013. nov. 19. 16:09

Kedves Írisz!


Remélem, te már jól vagy, így a műtét után. Az a problémám, hogy ultrahangon kívül semmilyen más vizsgálatot nem végeztek rajtam.. Minden dokinál, akinél eddig jártunk, említettük, sőt próbáltuk inkább meggyőzni őket a kivizsgálás szükségességéről, mindannyian feleslegesnek tartották. Az ultrahangom is utoljára 2011-ben készült, de ott semmi eltérést nem állapítottak meg. Ezen kívül a szívemet vizsgálták..és nagyjából ennyi.

A betegségem neve csak simán hyperthyreosis. Most teljesen jól vagyok. Már nem érzem a kezdeti "tünetek" egyikét sem. A gyógyszereket tekintve pedig propycilt szedek, méghozzá napi 7-et.

914. Debra Morgan (válaszként erre: 911. - Gre_ti)
2013. nov. 19. 10:37

Szia Gréti!

Jaj, ilyen fiatalon...:(


Egyénkét én is azt mondom, amit Kék Írisz, hogy el kéne kezdeni a vizsgálatokat. Sajnos én se tudok alternatív gyógymódról.

Max annyi, hogy a közönséges galaj teaként gargalizálva elvileg el is tudja mulasztani.


Kitartást! Pont azért, hogy ennyire fiatal vagy, nem szabad hagyni ezt a betegséget. A nyakad be van dagadva?

913. a0c1361e44 (válaszként erre: 911. - Gre_ti)
2013. nov. 19. 05:43

Szia!

Az én tapasztalatom szerint nincs alternatív gyógymód. Engem, megműtöttek, előtte methotyrinnel kezeltek többször, utoljára 1 évig. Az izotópos kezelés nem javasolták, a dokim azt mondta a korom miatt, és én sem erőltettem, hiszen a műtét pont ezt az eredményt hozza, és nem terheli a szervezetet.

Nagyon fiatalka vagy, így nem is tudom mi lenne a legjobb megoldás.

Növekszik is a pm-ed? Megvizsgálták a szerkezetét? Biopszia, izotópos vizsgálat, nyelés röntgen, UH?

Gondolom neked is nő a pm., de lehet enélkül is túlműködhetsz. Mi a betegséged neve?

Most, hogy érzed magad? Szedsz gyógyszert?

912. luciti (válaszként erre: 909. - Debra Morgan)
2013. nov. 19. 00:29
Olyan rossz ilyenkor a varakozas, kivanom hogy 25 en meg is legyen a mutet hogy ne kelljen tovabb idegeskedned. Majd amint hazakerulsz ird meg hogy hogy ment es hogy minden ok veled :) fo a pozitiv hozzalllas. szoritok neked en is. :) es kitartast neked, neked most nagyobb szukseged van ra. bar nincs ebben tapasztalatom, de ha kedved lenne beszelgetni, panaszkodni barmi es nem akarod a forumon nekem irhatsz :)
911. gre_ti
2013. nov. 18. 22:41

Sziasztok! (remélem senki nem haragszik meg amiatt, hogy letegeztem, főleg azért, mert még csak 18 éves vagyok)


Így ismeretlenül, de a segítségetekre/tanácsotokra lenne szükségem. A helyzet pedig a következő:


Vida Gréta vagyok - ahogy már írtam, 18 éves - és 2 éve pajzsmirigy túlműködésben szenvedek. A betegség első tüneteiként a fogyás és a szapora pulzus jelentkeztek. Emiatt 2 hétre kórházba kerültem, ahol megállapították, hogy miféle betegségem van. Az első gyógyszer, amit kezelés céljából kaptam, a Metothyrin volt, amire viszont pár nap után allergiás lettem(kiütések jelentek meg a tenyeremen, talpamon, kezemen, stb.). Ezután Propycil szedését javasolták. Kezdetben még nem volt túl magas az FT4 értéken és nem volt jelentősen alacsony a TSH sem, a TRAK pedig 6-os érték körül volt. A propycilből először 2-t, majd 3-at, 4-et szedtem, de mára már a 7 sem elég. Az első kórházi kezelés után, valamint a betegség "felismerése" után egy magánklinikára mentünk. A választott endokrinológus visszatekintve nem volt túl jó választás, mivel,ahogy az értékeim egyre romlottak, ő csak a gyógyszeradagot növelte és a műtétet hajtogatta. A stílusa pedig több, mint lekezelő volt.

Ezt követően egy másik endokrinológushoz fordultunk, aki szintén a műtétet ill. az izotópos kezelést javasolja. Az idő elteltével a pajzsmirigy túlműködésre utaló jeleim megszűntek(így pl. a szapora szívdobogás, a melegérzet, a kézremegés). Az FT4, T4, T3 és TSH értékeim sokszor ingadoznak, pedg az utolsó párvérvétel előtt a gyógyszereket mér próbáltam ugyanabban az időben is bevenni.

Nagyon sokat olvastam mindehol a pajzsmirigyről, annak betegségeiről és a gyógymódokról is. A ténylegeskérdésem az lenne, hogy tapasztalataitok alapján érdemes-e alternatív gyógymódok után nézni (pl. természetgyógyász, kinezológus- mivel állandóan stresszelek- vagy egyéb természetes gyógymódok) vagy a két utolsó megoldás a műtét ill. az izotópos kezelés.


Válaszaitokat, tanácsaitokat és a segítségeteket, valamint az erre szánt időt is nagyon köszönöm.


További szép estét mindenkinek!

910. a0c1361e44 (válaszként erre: 909. - Debra Morgan)
2013. nov. 18. 17:48
Nekem sem, de attól még basedow kórom van.
2013. nov. 18. 10:05

Nagyon köszönöm, aranyosak vagytok:)!


25-én kell bevonulni Szegedre, de azt mondta az asszisztens, hogy éhgyomorral menjek, mert elképzelhető, hogy megműtenek még aznap, ha visszamondja valaki. Bevallom, hogy szeretném ha így lenne. Remélem, engem is kiütnek majd a bátorítóval.:)


Az a Basedow kór pontosan mit jelent? Nem azt, amikor a szemet készíti ki a pm betegség? Nekem olyanom nem volt.

Luciti,kitartás!!

908. Bagira 2011 (válaszként erre: 904. - Debra Morgan)
2013. nov. 18. 09:26
Debra neked szorítok!
2013. nov. 18. 09:25

Sziasztok!


Ha esetleg olvassa valaki olyan ,aki műtét nélkül gyógyult Basedow kóros,írhatna nekem,hogy hány éve nem tért vissza a túlműködése.


Én kb 1 hónapja hagytam abba teljesen a Methotirynt

906. luciti (válaszként erre: 904. - Debra Morgan)
2013. nov. 17. 23:16

Szia.


Biztos nem konnyu ez az egesz neked, normalis hogy ennyire felsz tole. Remelem hamar tulleszel rajta es minden ok lesz veled.


Velem nem sok ujsag van, javulok, de lassan az a baj s nincs mar turelmem ahhez az egeszhez. A kilegzesi csucsaramlas volt 60% mikor elkezdtem hasznalni a flixotide ot, azota felment 79%ra.Nemsokara normal erteken belul van, de meg mindig nem maradt ki anehezlegzes, bar olyan nagyon rosszul mar nem voltam.csak nagyon elfaradok sokszor.. allitolag kimarad majd..kellene ehhez egy kis nyugalom is szerintem de ebbol egyaltalan nem jut nekem az utobbi idoben..

905. a0c1361e44 (válaszként erre: 904. - Debra Morgan)
2013. nov. 16. 22:04

Szia!

Sajnos semmit nem tudok ajánlani. Én is be voltam csinálva:)

De annyira, hogy a negyedik időpontban műtöttek csak meg. Az elsőt a dokim mondta le, a másodikat én, a harmadiknál beteg lettem.

A műtét előtti napokban kaptam új állást, ami jó volt, mert doppingolt, de ettől függetlenül végrendelkeztem.

Én nem kértem semmit a kórházban, mert azt mondtam nyugodt vagyok, de az altató orvos a műtét előtti éjszakára beadott valami nyugtatót, amitől kidőltem, majd reggel kaptam bátorítót, amitől szintén kidőltem, majd elaltattak és alig tudtak felkelteni. Úgy tűnik, hogy nekem ez sok volt, Bár én a citromfű teától is elalszom 10 másodpercen belül:)


Most az mondom, hogy nyugi, de tudom, hogy lehetetlen...


Majd jelentkezz!

Minden rendben lesz!

2013. nov. 12. 11:39

Halihó! Jár még ide valaki?:)


Kicsit el voltam veszve, intéztem a vizsgálataimat. El se akartam hinni, mikor megláttam a tökéletes véreredményt, meg TSH-t. Azt hittem, hogy összecserélték valakivel a papírjaimat.:D


Most az van, hogy november 25-én műtenek...Beszéltem a sebész professzorral is, ő sürgette nagyon. Jobb is lesz rajta túl lenni, viszont néha olyan idegesség kap el, alig eszem, tiszta hülye vagyok..Kék Írisz, mit javasolnál, hogy kicsit lelazuljak? Mert tudom, hogy nem szabad félni,mert csak rosszabb lesz. Adnak a kórházban valami "cuccot", ami egy kicsit kilövi a túlpörgött agyamat?


Luciti? Mi újság?


Írjatok, ha olvassátok!

903. a0c1361e44 (válaszként erre: 902. - Iza72)
2013. okt. 17. 19:56

Kb. 1 évig, de nekem azért kellett szedni a gyógyszert, hogy rendezzék a működésem, hogy meg tudjanak műteni. Tehát a műtét tuti volt, de a túlműködésem miatt nem lehetett azonnal, mert ilyenkor magasabb a műtéti kockázat.

Izotópos kezelés az én esetemben szoba sem jött. A doki szerint fiatal voltam hozzá, illetve a pm-em mérete miatt nem is lett volna elég.

902. iza72 (válaszként erre: 901. - A0c1361e44)
2013. okt. 15. 20:31
köszönöm a válaszod!Te meddig szedted a gyogyszert? meg gyogyultál vagy megmütöttek? te voltál izótop kezelésen? köszi
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook