Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2014. jan. 4. 10:14

Sziasztok és BÚÉK mindenkinek! :)


Olyan lehet, hogy így pm műtét után sokkal gázabb a front érzékenységem?

Kék Írisz, képzeld, egy hete fáj a fejem...:( Azt mondja mindenki, hogy a jó idő miatt. Mondjuk, ebben lehet valami, de nagyon kellemetlen.


A heg meg elkezdett feszülni meg csipkedni. Ez normális? És amikor párás a levegő, akkor gombóc érzetem van a torkomban. Kaptam egyébként gyógyszert. L-Thyroxin. Azt szedem már pár hete. Majd január végén kell visszamennem a doktornőhöz, TSH és Kalcium eredménnyel. Remélem azért jó lesz.


Te hogy vagy?:)

960. vaperova (válaszként erre: 959. - A0c1361e44)
2014. jan. 3. 13:02
Sajnos másfél éve napi 1200 Kcal-ás diétán vagyok,100-150 CH -t tartva. Hetente 5×edzek(20 p interval cardio és 30-40 p súlyzós edzés)Ezt már nem tudom fokozni.:(
959. a0c1361e44 (válaszként erre: 958. - Vaperova)
2014. jan. 2. 22:20

Csak akkor fogsz hízni, ha nem változtatsz az étkezéseden. Kevesebbet kell enni, és mozogni, majd ha lehet.

Sajnos ez a betegség ilyen. Vannak időszakok, amikor fogy az ember, van amikor hízik.

2014. jan. 2. 15:35
Sziasztok!Végre kiderült,hogy mi a bajom.Basedow kór.Igaz én azt hittem,hogy alulműködik a PM-em,mert másfél éve nem tudok fogyni....erre kiderül,hogy elvileg fogynom kéne.Nem elég,hogy beteg az ember,de a betegség egyetlen pozitív hatása(fogyás)sem adatik meg.Teljesen fel vagyok háborodva,milyen dolog már ez ?Most napi 20 mg Metothyrint kell szednem és 2 hetente fehérérsejt ellenőrzés.A Metothyrin nem fog felhízlalni(mert hát ugye az lassítja az anyagcserét)?
957. LiliumSouliei (válaszként erre: 956. - Kolett1980)
2013. dec. 18. 12:11
Sajnos az a tapasztalatom, ha bonyolult eset vagy, akkor a magándokik sem tesznek többet mint a sima szakrendelősök. De még mindig van néhány, akinek van szíve és segítőkész (nem mintha azon kellene múlnia, mert ez a szakmáuk és kötelességük lenne) és addig kell menni amig az olyan dokit meg nem találod. Viszont így hogy már van TSH leleted, legközelebb nyugodtan a doki arrá dughatod azt is. És hát a hormonsort is meg kellene ismételtetni a 21. napon is, mert még más is kiderülhet. És egy normális doki ha a hormonsorodból nem derül ki semmi, nem azzal zárja le, hogy minden oké, hanem tovább keresi az okokat!
956. Kolett1980 (válaszként erre: 955. - LiliumSouliei)
2013. dec. 18. 07:58
Próbálkozott annó az orvosom, mert elküldött egy ciklus 3. napján történő hormonlaborra... TSH nélkül. :) Persze minimális eltérés volt csak benne, így azt mondta minden tökéletes. De 21. napon még soha nem nézték. Ennyit az orvosokról. Voltam már fizetős dokinál is, nagyjából az is letojt mindent. Így pár év, és párezer Ft feleslegesen kidobott pénz után feladtam. :)
955. LiliumSouliei (válaszként erre: 954. - Kolett1980)
2013. dec. 17. 16:46
Pedig a nőgyógyászati szakmai protokoll szerint 1 év sikertelenség után mindenféle vizsgálatra el kell hogy küldjenek TB alapon! A hormonvizsgálat még csak az 1. lépés, elég alapvető vizsgálat.
954. Kolett1980 (válaszként erre: 952. - LiliumSouliei)
2013. dec. 17. 07:43
Most sem volt hajlandó ebben az évben a 4. nőgyógyász elküldeni egy hormonlaborra és TSH-ra. A TSH-t én csináltattam meg pénzért magánrendelésen, hogy végre bebizonyítsam az igazam.
2013. dec. 17. 01:15
Sziasztok! A 0,01-es TSH nagyon rossznak számít? Mellette 30,2 az F4, az F3 normális.
952. LiliumSouliei (válaszként erre: 951. - Kolett1980)
2013. dec. 16. 16:33
7 éve és nem vizsgáltak ki? Szégyen milyen nőgyógyászok vannak, már 1 év után ki kellett volna hogy vizsgáljanak és hogy rátegyék a hormonsorra a TSH-t az alap!
951. Kolett1980 (válaszként erre: 950. - LiliumSouliei)
2013. dec. 16. 16:29

Nos, nekem 7 éve nem jön össze a baba. Soha egyetlen orvos sem csináltatott TSH vizsgálatot nekem. Alapvetően vékony vagyok, de hiába zabálok, mint egy bébielefánt, nem hízok. Ha elfelejtek vacsorázni egy-két napig, akkor még fogyok is. Reggelente remegnek a kezeim, és kicsit jobban hullik a hajam a kelleténél. Izzadásban is mutatkoztak eltérések. De mondom, ezeket nem is tudtam, csak kikérdeztek, és akkor tűnt fel, hogy ezek nekem vannak.


Persze az is lehet, hogy hülye vagyok. :)


Szegény, akkor te is megküzdöttél mindezzel.

950. LiliumSouliei (válaszként erre: 949. - Kolett1980)
2013. dec. 16. 16:04

Nekem most rendeződni látszik a túlműködésem hálisten így 2 év után és utólag kiderült hogy a terhességektől lettem túlműködő. 1 kislányom van, még nincs 1 éves, nála nagyon meg kellett küzdenünk hogy megfoganjon, pedig nekem nem volt csak kis eltérésem. Mondanom sem kell, rám sem bagóztak a nődokik hogy van ez a dolog, 6 dokit megjártam mire valaki foglalkozott velem. Végül azt sem tudom hogy minek köszönhetjük a sikert, mert végső elkeseredésünkben még természetgyógyászhoz is jártam. A túlműködéssel meg konkrétan csak a sikeres terhességem alatt kezdtek el foglalkozni, érdekes módon egy kismamánál égetően fontos helyretenni a hormonokat, de az hogy nem jött a baba, az nem számított. A túlműködés előtt 3 hónap alatt mindig sikerült teherbeesnem, onnantól viszont... Ne hagyd magad, addig menj amíg valaki nem foglalkozik veletek!


Most próbálkozunk a kistesón. Amint pozitív a tesztem, rögtön mennem kell vissza a professzorhoz, mert szinte biztos hogy megint túlműködővé fogok válni és akkor megint végig a terhesség alatt gyógyszert kell majd szednem.


Milyen tünetekre gondolsz? :)

949. Kolett1980 (válaszként erre: 948. - LiliumSouliei)
2013. dec. 16. 13:09

Szia! :) Nagyon szépen köszönöm a válaszod. :)

Lehet, hogy ki fogtok röhögni, de nekem még tüneteket is produkál. Igaz eddig nem tudtam, hogy ezek azok a tünetek, de az orvos, akivel erről konzultáltam felvilágosított.


Neked is valami hasonló van?

948. LiliumSouliei (válaszként erre: 947. - Kolett1980)
2013. dec. 16. 12:59
Pedig nagyon alacsony a TSH-d! Szerintem keress fel egy endokrinológus-nőgyógyászt, valószínű többet tudna mondani. A mezei nődokik ritkán foglalkoznak ezzel, és az alulműködés valahogy jobban elismert mint a baba akadálya, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Drukkolok, hogy sikerrel járjál, majd írd meg merre indultatok el!
947. Kolett1980 (válaszként erre: 946. - A0c1361e44)
2013. dec. 16. 07:57

Szia Irisz!

Köszönöm a választ. Sajnos a nőgyógyászom szerint teljesen jó ez az érték, így hazazavart. Szerinte semmi teendőm ezzel. Senki nem akar ezzel foglalkozni. Megvárom az új évet, és nekilendülök más úton.

946. a0c1361e44 (válaszként erre: 945. - Kolett1980)
2013. dec. 14. 08:06
Tipikus esete vagy a túlműködésnek. Elvileg kapsz majd gyógyszert, ami rendezi a működést, ha esetleg megnőtt, akkor műtét vagy kezelés, ha a csak rosszul működsz, akkor kb. 1-1,5 évig gyógyszer, utána kontroll. A gyógyszertől a tünetek enyhülnek, és ismét jól leszel:)
2013. dec. 13. 10:23

Sziasztok!


Elvileg nekem csak minimális túlműködésem van, mégis a tüneteim alapján vezettek rá, hogy nézessem meg a TSH-t.

Nem egy orvosnál jártam, és kértem segítsen, mert nem jó a közérzetem. Éjjel-nappal zabálok, és irtó sovány vagyok. Szalonnák-kolbászt és egyéb nem gyenge "dinóságokat" zabálok, néha még éjjel is. Már azzal viccelődtem, hogy valószínáleg félméteres bélférgem van, ami helyettem kajál, de persze nem gondoltam komolyan. Egy évvel ezelőtt elkezdett remegni a kezem. REggel felkelés után a legdurvább. Néha pedig úgy érzem, hogy szúr a szívem és durván kalapál. Régebben sportoltam, most pedig kifulladok egy enyhébb lépcsőzéstől is. Állandóan fáradt vagyok, és alig tudok koncentrálni. A hajam is egyre jobban hullik, és mindig csillog a fejem, mintha izzadnék, közben pedig száraz a bőröm. :) (Űrlény, tudom)

Mindegy is. Pihenést javasoltak, stresszmentes életet, megfelelő étkezést, de senki nem gondolt a pajzsmirigyemre. Asszisztens barátosnőmmel beszélgettem erről, és mondta, hogy már holnap reggel vonszoljam le a formás seggem hozzá, vesz vért, és megnézi, mert gyanús vagyok neki.


Szóval így derült ki.


Azt mondták, hogy 0,4 alatt nem jó. Nekem az alatt volt. Ráaásul évek óta nem esem teherbe, ami még okozója lehet ennek.

944. a0c1361e44 (válaszként erre: 943. - Debra Morgan)
2013. dec. 12. 19:13

:)))

Én is örülök veled!

2013. dec. 12. 18:54

Hali. Túlestem a varrat szedésen.:) Egészen elképesztő a heg. Nem látszik semmi, semmi!! Mondta is a professzor, hogy semmi nem fog látszódni.

Ha már mindenáron látni akarok a nyakamon valamit, akkor az egy másfél centis halvány rózsaszín csíkocska. Elképesztően profi a Tanár úr. Nagyon örülök neki.

942. a0c1361e44 (válaszként erre: 941. - Debra Morgan)
2013. dec. 9. 20:27

Vagy csak nem emlékszel rá, hogy összekevered:)))

Én mindig azt mondom, hogy tök jól voltam a műtét utáni 1 hónapban, de valahol tudom, hogy csak nem emlékszem mindenre:)))))

Majd akkor leszel jól, ha kapsz letroxot. Csak kálciumot néz? És honnan tudja majd, hogy mennyi letrox kell?

Ez az összekeverés a túlműködés miatt van, nem vészes az! Én most is teszem ezt, sőt, ha nem olvasom el újra, amit írok, akkor tuti olyanokat küldenék, hogy kapnék érte:)

Az én gondolataim a letroxtól, na meg műtét előtt a túlműködéstől szárnyalnak:), így van, hogy csak a szavak utolsó szótagját írom le, mert azt hiszem, hogy már leírtam, illetve a szóközt nem jó helyre szoktam tenni:)

A gombóc érzés enyhülni fog, sőt sokszor nem is fogod érezni, de sokszor fogod. A stressznél tuti, vagy párás időben, vagy ha fáradt vagy.


Örülök, hogy jobban vagy!

Időnként jelentkezz!

2013. dec. 9. 09:20

Hahó!:)

Még nem vesztem el.:)))


Kezdek jobban lenni. Bár nem tagadom, hogy örülnék valami gyógyszernek, (sztem Letrox lesz az), amivel egy kicsit helyre rázódnék mindenféle szempontból. De végül is most már abszolút kibírható a dolog.


Csütörtökön megyek varratszedésre a professzorhoz. Kicsit sokáig bent volt. Mert ugye múlt hét előtti csütörtökön műtöttek, és ezen a héten lesz csak kiszedve.

Múlt héten egész végig pihentem. Nem tagadom, hogy nagyon untam már a pizsama-köntös kombót.:)) Viszont úgy tervezem, hogy a héten már óvatosan kimozdulok. Akarok venni egy-két cuccot.

Felhívtam a doktornőt is, oda jövő hét kedden megyek. Azt mondta, hogy kell egy vérkép, de csak a kalciumot nézzük meg.


Kék Írisz, mondtad, hogy lesz majd egy-két érdekes dolog így műtét után. Figyelem magam, mikor eszembe jut. Képzeld, műtét előtt voltak olyan dolgok, amiktől a falra tudtam volna mászni. Pl. összekevertem a szavakat, meg elfelejtettem, hogy mit akartam mondani. Bevallom, féltem, hogy rosszabb lesz. De megszűnt teljesen. Összeszedettebbnek érzem magam, ahogy múlik az idő. Ugye, ez akkor már nem fog visszafelé fejlődni?:)

Van egy kis gombóc érzés a nyakamban. Nem vészes,mert kapok levegőt. Ez elmúlik szerinted?

940. a0c1361e44 (válaszként erre: 939. - Debra Morgan)
2013. dec. 4. 21:23

Szia!

Szerintem normális, bár azt gondoltam, hogy csak akkor van ilyen, ha a hangszalag megsérül, mint az enyém, de lehet, hogy ez nem is emiatt van nekem sem?


Nem, nem vagy hülye:)

A pm. nélkül le vagy lassul, ez szabályozza az anyagcserét, ezért kell majd a gyógyszer. Tehát ez teljesen normális. Nekem még a mozgásom is lelassult:)

És még lesz egy csomó minden ami más lesz. Majd írjad, hogy mit érzel.

Pihizzél!

939. Debra Morgan (válaszként erre: 938. - A0c1361e44)
2013. dec. 4. 16:53

Köszi, nagyon jól esik ám, hogy biztatsz! :))


Szerinted az normális, hogy most ebben a párás időben meg akarok fulladni, úgy érzem? Elég nehezen jön a levegő, és a nyakam is jobban feszül, mint tegnap. Mondjuk én a párát a műtét előtt is nagyon nehezen viseltem.


Még egy érdekes dolog. Képzeld, a műtét óta nem kellett bevennem szívritmus szabályozót. Annyira fura, és olyan lassúnak érzem a szívverésem, hogy néha szó szerint odanyúlok megnézni, hogy dobog-e. :D Szerinted hülye vagyok? De komolyan, annyira furcsa érzések most ezek.

938. a0c1361e44 (válaszként erre: 937. - Debra Morgan)
2013. dec. 1. 21:23

A műtétem után 3 hétig nem dohányoztam, nem hiányzott, és persze örültem, hogy levegőt kapok, de aztán annyira el voltam keseredve, hogy megvigasztaltam magam a cigivel.


Igen, csak átmeneti állapot. Amíg nem szedtem gyógyszert, nagyon fáradt voltam, és nagyon változó volt a hangulatom is.


A varrat is lehet a bűnös, de inkább a trauma, ami ott bent történt. Ne izgulj! Rendbe fogsz jönni:)

937. Debra Morgan (válaszként erre: 936. - A0c1361e44)
2013. dec. 1. 19:04

Remélem, igazad lesz, és tényleg csak átmeneti állapot.:) (szívem mélyén tudom ám, hogy az, és hogy napról-napra jobb lesz.) Csak tényleg furcsa néha, h ennyire fáradtka vagyok.


Holnap már le lehet szednem a kötést, és akkor szerintem már fogok tudni aludni fekve. Gondolom a varrat is húzza kicsit, meg a ragasztás is.


Holnap felhívom az endokrinológus doktornőt, hogy mikor menjek, Mert most ugye nem szedek semmi gyógyszert. Metothyrint abba kellett hagyni műtét előtt.(hála égnek, a végén már totál sok volt a szervezetemnek). Szerintem nekem is a Letroxot kell majd.


Azt el is felejtettem mondani, hogy nem cigizek.:) Pedig bagóztam ám. Megpróbáltam persze tegnap, de úgy megfordult velem a világ, és úgy megijedtem...nagyon gáz volt. Nem is erőltetem asszem.

936. a0c1361e44 (válaszként erre: 935. - Debra Morgan)
2013. dec. 1. 15:27

Jaja, hát igen, most lesznek fura érzéseid egy ideig, de a gyógyszer majd rendbe tesz, amit a pm. hormon pótlására fogsz kapni. Én letroxot szedek.

Ülve alszol? Pedig jobb lenne, ha lefeküdnél rendesen, mert a nyakad be fog állni. Nem mutatták meg, hogy kelj ki az ágyból? Na, ilyenkor kár, hogy nem vagy derékbeteg, mert akkor tudnád...

Én nem vagyok etalon a gyógyulásban, mert én nagyon béna vagyok. Tudod a hangom és egyebek....

Én a műtét után pont 1 hónappal kezdtem dolgozni. 45 perc az utazás a munkahelyemre, de az elején még 1,5 óra volt, nagyon fáradt voltam, stb. Nekem kb. 3-4 hónap volt, amire kezdtem jobban érezni magamat, de sokan meg már 2-3 hét után is 100%-on voltak. Én kb. 1,5 hónapig otthon sem tudtam semmit csinálni. Örültem, hogy haza érek a melóból és már dőltem is ki, pedig csak ülök 8,5 órán át.

Pihenj sokat, na hajolgass, ne emelj.

935. Debra Morgan (válaszként erre: 934. - A0c1361e44)
2013. dec. 1. 15:18

Kicsit olyan fura most ez az egész. Mármint érzelmileg ma picit kivoltam. Azt mondja mindenki, hogy ez normális dolog. Mintha nem találnám a helyem, meg pici sírhatnékom is volt. Remélem nem tart sokáig...


Hát az az igazság, hogy ülve alszom, mert máshogy nem is tudnék. Feszül még a nyakam.


Huh, 5 napig bent volt a cső? jaj.


Azt nem tudom mire vélni, hogy most jönnek néha ilyen hőhullámok, meg pici émelygés. Elég rossz. De lehet hogy túl sokat vártam el még az első itthon töltött napoktól. De ugye majd minden jó lesz? mennyi a teljes gyógyulás? mert gondolom, nem 3 nap.:)))

934. a0c1361e44 (válaszként erre: 933. - Debra Morgan)
2013. nov. 30. 19:20

Ügyes:)))

Igen, napról napra jobb lesz, de azért kíméld magad! Ne hajolgass, ne emelj.

Ugye, hogy nem kell ülve aludni?:)

Természetes, hogy a hangod most nem az igazi, de ez is jobb lesz. Levegőt kapsz rendesen, így nincs gond.

Ha van otthon kalcium pezsgőtablettád, akkor az is megteszi. Én azt szoktam inni. Nem minden nap, de elég sűrűn, mivel sokat görcsölnek a lábaim.

Nekem a dréncső is 5 napig volt bent:(, de örülök, hogy neked ilyen "egyszerű":)

933. Debra Morgan (válaszként erre: 932. - A0c1361e44)
2013. nov. 30. 18:31

Szió:)


Igen, csak két éjszakát kellett bent lenni. Professzor csodálatosan profi(elég nagy hírű). Azt mondta, hogy akkor jöhetek, ha a drén a nyakamban már nem lesz véres.


Azt mondta, hogy kivett mindent, csak a mellékpajzsmirigyeket hagyta bent. Zárójelentésen ez van: Total thyreoidectomia.

Szövettant és vérvételt a jövő héten intézem, ahogyan a gyógyszer beállítást is. Azt sem tudom, hogy most hogy működik.:)

Hangom van szerencsére, bár azért kicsit fátyolos, és mintha magasabb lenne. Varratszedésre pedig jövő hét utáni csütörtökön kell mennem. Professzor azt mondta, hogy legyen csak benne minél tovább.


Hát úgy olyan nagy bajom nincs. Még a kórházban zsibbadt kezem-lábam. Kalcium hiánytól volt. Kaptam vénásan tegnap este, meg ma reggel is, de sztem egy csodaszer.:) Azóta nincs ilyen bajom, de be kell szerezi ebből a szerből itthonra is. Kicsit azért gyengének érzem magam. Nyakam, tarkóm, hátam, derekam a fej hülye tartásától fájogat. De remélem azért napról napra jobb lesz majd. Nálad hogy volt?:)

932. a0c1361e44 (válaszként erre: 931. - Debra Morgan)
2013. nov. 30. 18:17

Szia:))))

Csütörtökön műtöttek és most szombaton már itthon is vagy? Tehát 2 éjszakát aludtál bent?

Ügyes vagy!:)

Nyugodtan szedj fájdalomcsillapítót ha fáj.

Mit tudsz a műtétről? Mindet kivették vagy csak csonkolták? Mit írtak a zárójelentésre?

Mikor lesz meg a szövettan?

Hangod jó? Varrat szedés? Gyógyszer?

Nincs semmi bajod?

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook