Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1286. Dorci9
tegnapelőtt 13:50

Sziasztok,

a tegnapi pajzsmirigy ultrangon cisztákat találtak az egyik oldalon, emiatt is úgy döntöttem, hogy szeretném megcsináltatni a teljes pajzsmirigy labort.

Az alábbi vizsgálatokat néztem: TSH, szabad T3, szabad T4, anti-Tpo, Thyreoglobulin, Anti-Thyreoglobulin, TRAK, reverz T3. Szerintetek kellene még valamit nézni, vagy ezekből biztosan kiderül, hogyha esetleg van valamilyen pajzsmirigy probléma? Mivel endokrinológushoz januárra kaptam időpontot, így ezeket a vizsgálatokat ki írná ki TB-re, háziorvos vagy nőgyógyász? Az az igazság, hogy néztem a magánlaborok árait, de egy kicsit húzósak és amit lehet azt szeretném TB alapon megcsináltatni.

Mindenkinek köszönöm, aki tud segíteni ebben! :-)

1285. Csilla008 (válaszként erre: 1284. - Csilla008)
dec. 3. 17:53
Köszönöm már megvan a válasz. 😊
1284. Csilla008 (válaszként erre: 1283. - Csilla008)
dec. 2. 19:37
Valaki esetleg? 🙂
1283. Csilla008
dec. 1. 14:34
SZIASZTOK. A 0.73-AS TSH AZ JÓ ÉRTÉK?
1282. 2015fun (válaszként erre: 1281. - Plútó15)
máj. 4. 22:33

Szia!

Ezt gugliztam ki:

Az autoimmun thyreoiditisre (AIT) limfocitás beszűrődés, pajzsmirigy elleni antitestek jelenléte és echoszegény ultrahangfelvétel jellemző. Az AIT a hypothyreosis leggyakoribb oka. A nők tízszer olyan gyakran érintettek, mint a férfiak. A T- és B-sejtes immunitás zavara antitesttermelődéshez és autoimmun sejtpusztuláshoz vezet. A pajzsmirigy autoimmun betegségei családi halmozódást mutatnak. A fiziológiás szintet meghaladó jódbevitel is autoimmun folyamatot válthat ki. Az AIT-hoz más autoimmun betegségek (pl. 1-es típusú diabetes mellitus, vitiligo, anaemia perniciosa) is társulhatnak. A pajzsmirigy többnyire kemény tapintatú, a laboratóriumi leletekben emelkedett thyreoidea-peroxidáz elleni (TPO-AT) és részben tireoglobulin elleni antitestek észlelhetők. A terhességek kb. 7%-ában lehet számítani szülés utáni AIT kialakulására. Klinikai tünetek esetén a post partum időszakban ellenőrizni kell a TSH-szintet. Citokinkezelés alatt ajánlatos rendszeresen ellenőrizni a TSH-szintet. Latens hypothyreosisban L-tiroxin-pótlásra van szükség, a cél a TSH referenciatartományának elérése.

1281. Plútó15
márc. 30. 08:41
Hali! Ha valaki erre jár! Autoimmun thyreoiditis!Mi a jelentése?
1280. erika1976 (válaszként erre: 1279. - Juhasznoemi)
2017. okt. 12. 06:05

Szia!

Majd csak novemberbe megyek orvoshoz,annyit mondtak hogy a fehérvérsejtet leviheti.

Azt tudom hogy aki alulműködik annak éhgyomorra kell bevenni de a túlmüködésnél nem tudom hogy van.

1279. juhasznoemi (válaszként erre: 1278. - Erika1976)
2017. okt. 11. 18:47
Szia! Nekem alulműködésem volt majd a gyógyszertől túlműködés. A tsh nekem is ennyire alacsony. Most nem kell szednem gyógyszert. 2 hó múlva vv és majd meglátjuk. Nekem is volt mellékhatása a gyógyszernek. Olvasd el a papírját és ha rajta van akkor attól van. Mikor mész legközelebb dokihoz mert ezt neki is mondhatnád a tüneteket.
1278. erika1976
2017. okt. 11. 14:47

Sziasztok!

Pajzsmirigy túlmüködést állapítottak meg,3x1 metothyrint szedek.

1,Kérdésem éhgyomorra kell e bevenni?

2,Vérvétel elött be kell e venni a gyógyszert?

TSh:0,005

FT4:32,95

FT3:8,92 Ezek mennyire rosszak?

A trakk az negativ lett,de nem tudom az mit jelent.

Honnét tudják megállapítani hogy immun eredetü e a túlmüködés?Göb nincs

Amióta szedem megnagyobbodtak a nyirokcsomóim.

Szurkál a melkasom jobb oldalt,ami ugyott kisugárzik a hátamba.Ezek a gyógyszertől vannak?

Megköszönném ha valaki tudna válaszoni,még nagyon új vagyok a dologban!

Üdv:Barbi

1277. makata25
2017. aug. 31. 18:03
Sziasztok! Volt esetleg valaki úgy, hogy pajzsmirigy túlműködés következtében vizenyő alakult ki a szemizmain és emiatt olvasási nehezítettsége volt? Volt rá valami megoldás, esetleg jobb lett azóta? Előre is köszi!
1276. Bözsi néni (válaszként erre: 1272. - Lune)
2017. aug. 31. 08:48
Hány éves vagy? Ez a klimax tüne2e is lehet, azért kérdezem.
1275. pieta4 (válaszként erre: 1271. - Makata25)
2017. aug. 31. 08:20
Az eredmények javulásával együtt a hajhullás is megáll.
1274. temmp (válaszként erre: 1272. - Lune)
2017. aug. 30. 20:04
Ha nem hajlandok a tobbit nezetni, akkor magan uton is kerhetsz vizsgalatot, par ezer Ft/db korul szokott mozogni a labor.
1273. mongi (válaszként erre: 1272. - Lune)
2017. aug. 30. 08:00

Szia!Nálam most tart a kivizsgálás,de nekem alacsony volt a TSH,a T3 és T4 az jó volt.Szerintem fordítva nem is lehet.Ha jó a TSH-d,akkor a többi is.

Sajnos a tüneteim között nekem is van fokozott izzadás,ami engem is rettenetesen zavar!!!!

Ma megyek pajzsmirigy UH-ra.

1272. Lune
2017. júl. 22. 07:25

Sziasztok! Nem voltam még orvosnál, de a nagyimnak anno pajzsmirigy alulműködése volt. Illetve volt, h túlműködésbe csapott át.

Mindig vizsgáltatom a véremet, de csak a TSH szintemet nézik, az pedig eddig mindig megfelelő volt. Van olyan köztetek, akinek megfelelő TSH mellett is rossz volt a T3 és T4 eredménye?

Tüneteim: fokozott izzadás. Télen-nyáron, nem bírom a meleget. Szakad rólam a víz. Zizi, ideges és feszült vagyok. A menzim mostanában megváltozott, pedig hosszú évekig nem volt vele probléma. A bőröm olyan száraz, hogy télen-nyáron krémeznem kell. A hajam már serdülő koromban megritkult. Gyerekként sok hajam volt, aztán kihullott. Azóta egy állapotban van. Meghíztam, de fogyni nem tudok. Ha megint jó lesz a TSH szintem, akkor mi tévő legyek? Legfőképp a nagy mértékű izzadás idegesít. :(

1271. makata25
2017. jan. 15. 18:16

Sziasztok!

Van itt esetleg olyan akinek nagyon megritkult a haja pajzsmirigy túlműködés miatt? Mik a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Idővel elmúlt, visszadúsult amikor elkezdtétek a kezelést? 6 hete szedem a Methotyrint, de még egyelőre semmi változás és már igencsak aggaszt, hogy meg fogok kopaszodni. Tudna esetleg valaki tanácsot adni? Előre is köszönöm!

2016. aug. 27. 11:03
Szedett valaki VargaStem Z -t túlműködés esetén?
1269. Gabriella8606 (válaszként erre: 1268. - Teal)
2016. júl. 6. 21:44

Szia !

Nekem idén volt ! 03.25.én Miskolcon .

Intravénásan kaptam injekciót (izzotópot ) pár perc mulva behivtak ismét !Felfeküdtem az asztalra s az arcomba toltak a gépet ! 2 felvételt csinálnak ! Nem szabad mozogni ! Csak mikor felültem s felálltam akkor elszédültem kicsit .de pár perc s minden rendben volt

1268. Teal
2016. máj. 24. 19:12
Sziasztok! Irnatok az izotopos vizsgalatrol? Mik a tapasztalatok?
2015. okt. 21. 10:25

Sziasztok!

Ha a göb fölött suranás nincs az jót jelent?

1266. ancsika1207 (válaszként erre: 1264. - D68b49c072)
2015. júl. 15. 12:47

Szia,

nekem ilyen barnás valami általában peteéréskor van, de mostanában a menszesz előtt jelentkezik pár nappal. menstruáció előtt mindig fáj kicsit a méhem.

2015. júl. 15. 12:14

Sziasztok!

több mint másfél éve pajzsmirigy túlműködésem van. 2013. decemberben kiderült, hogy ft3 ft4 értékeim mind 10xese a normálisnak. a tsh-m 0,004 volt. azóta a propycilt szedem, mert a methothirintől minden allergiám kijött. most már megmozdult most először a tsh. ft3 ft4 közül az egyik már a határértéken belül van. viszont még mindig napi kettő / napi három szem propycilt szedek felváltva és a fehérvérsejtem hónapról hónapra csökken. most már 2,91 a normál minimum 4-hez képest. A TRAK 2013 decemberben 40 volt, és 2014 decemberben is 40! MINDEN vágyam egy kis baba. 2 orvosnál is jártam és egyik ezt mondja másik azt. mi ez a TRAK egyáltalán? és az izotópos kezelés megoldás lehet az én problémámra? ki mit javasol? köszönöm!!!!

2015. júl. 7. 21:23

Sziasztok! Pajzsmirigy túlmüködésem van.Már 1 éve kezelnek.Metothyrint és Propanololt szedek.Már jobbak az eredményeim mint voltak.

Viszont..Két hete kb volt egy enyhe barna folyásom kisebb barna darabkákal..egy napig tartott.Majd ma együtt voktam a párommal és közben észre vettem,hogy megint folyik ez a barna valami..egész nap kis barna pötyök voltak,de nagyon kicsi mennyiségben és egy picit fájt a méhem is a nap folyamán.Elöző hónapban kimaradt a mensim.Ezzeket okozhatja a túlmüködés?

1263. pieta4 (válaszként erre: 1261. - Elizabath)
2015. ápr. 14. 20:38

Kérd, hogy Propycilt írjon fel! Először álljon be stabilan az értéked,s akkor kezdjetek bele a baba projektbe.

Nyugi, a betegség nem akadálya a gyereknek, csak folyamatosan ellenőrizni kell az értékeidet.

1262. Laszti (válaszként erre: 1261. - Elizabath)
2015. ápr. 14. 17:30

Mi pont bele kezdtünk mikor ki derült tùlmüködök! Gyorsan fel is függesztettük a dolgot.

4 hònapja szedtem a methotyrint amikor minden elövigyázatosság ellenére pozitiv lett a tesztem.

Kaptam másik gyogyszert amit azóta már abba hagyhattam, rendszeresen ellenöriznek és tökéletesen müködik a pajzsmirigyem, a babavárás teljesen problémamentes ( 4 hét van még hátra) és a vizsgálatok szerint makk egészséges a picibabánk! :)

1261. elizabath (válaszként erre: 1254. - Pieta4)
2015. ápr. 13. 10:47
Mivel nekem még nem rég irták fel a Metothyrin gyógyszert ezért még annyi kérdésem lenne hogy a baba válalást még az idén szeretnénk el kezdeni de nem tom hogy csináljam. Ugyanis a házi orvosom is azt mondta hogy e gyógyszer mellett nem ajálja mert nem lenne akkor egészséges a baba. Esetleg van akinek egészséges a baba ilyen betegség mellett vagy gyógyszer mellett?
1260. pieta4 (válaszként erre: 1258. - Akire77)
2015. márc. 27. 12:24

Nekem júniusban kell visszamennek a dokihoz, de közben azért nézetek tsh-t.

Ha műtétünk lesz, újra beszélhetünk!

1259. pieta4 (válaszként erre: 1257. - Akire77)
2015. márc. 27. 12:20

Basedow vagy sem, valami nem jó.

Milyen dózisban szedted a gyógyszert?

Próbáltál alternatív gyógymódokat?

1258. Akire77
2015. márc. 27. 12:07
Ha most kiújul akkor műtét lesz.
1257. Akire77 (válaszként erre: 1256. - Pieta4)
2015. márc. 27. 12:06

igen.

Először kb1 év gyógyszer szedés után akarták, akkor a munkám miatt nem engedtem.

Másodjára 2,5 év gyógyszerszedés után, kerestem más dokit, ő hagyatta velem abba a gyógyszert. Most várakozunk, hogy kiújul-e.

A tsh-m normális, szeptemberben néztem trak-ot csööken, de még mindig a határérték felett van.

Legközelebb májusban fogok nézetni.

Szeptemberben kiderült, hogy inzulinom sem jó.

Egyébként a Basedow kór egyik ismérve a nagyon magas TRAK. Mire alapozták hogy Basedow?

Nem hiszem, hogy neked Basedow kórod lenne. Ha van ellenanyag azt vérvétel útján ki lehet mutatni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook