Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
841. luciti (válaszként erre: 839. - LiliumSouliei)
2013. szept. 12. 23:53

Es vegul sikerult beallitaniuk vagy hogy vagy most? jajj most kell visszamenned..meg mindig megvan minden tunet?

Mi ez a T3 meg Anti TPO? Mindent fizetnem kell laborban.

840. LiliumSouliei (válaszként erre: 838. - Luciti)
2013. szept. 12. 23:47
Ez házidoki? Szerintem szteroidot csak akkor használj, ha már szakorvos is látott és neki is ugyanez a véleménye. Amiket mondott a doki az alapján el kellene menned egy gasztroenterológushoz, egy pulmonológushoz és egy endokrinológushoz, ők mondják már meg ha tényleg ilyen bajaid vannak ne a házidoki.
839. LiliumSouliei (válaszként erre: 833. - Luciti)
2013. szept. 12. 23:43

Szia! Nekem a terhességem előtt fél évvel derült ki, egy műtét előtt egy fiatal aneszteziológus kezdett el gyanakodni mert magas volt a pulzusom. Már az akkori vérvételi eredményem is mutatta az eltérést, de nem tulajdonítottak neki jelentőséget. Elmentem egy magán pajzsmirigyes dokihoz, ő sem foglalkozott vele, biztosan laborhiba. Az anti-tpo rendben volt. Közben nem estem teherbe, pár hónappal később magánlaborban levetettem újra a TSH, T3 és T4-et. Később megint 1x, akkor is hasonló eredményem lett: T3 és/vagy T4 emelkedett, TSH normális vagy kicsit emelkedett. 9 hónap próbálkozás után sikerült megfoganni a lányomnak (azóta sem tudni pontosan mi lehetett a bibi). Amikor a védőnőhöz mentem a kiskönyvért 8 hetesen megemlítettem neki ezt a dolgot és rögtön pajzsmirigy rendelésre küldött. Szerencsére mert kismama voltam, nem kellett időpontot kérnem, hanem soron kívül azonnal fogadtak a rendelésen. A professzor először majdnem hazaküldött ugyanazzal hogy ez csak laborhiba lehet, de miután végignézte hogy már 4x hasonló eredményeim voltak, felmerült benne a pajzsmirigy rezisztencia gyanuja. A terhesség ellenére napi 2x0,5 szem Metothyrint kellett szednem az utolsó trimeszterig (a baba miatt csak ennyit lehetett), onnantól már csak napi 0,5 szemet a szülésig. A babám pajzsmirigye rendben van. A szülés után nem szedhettem gyógyszert a szoptatás miatt. Most fogok visszamenni a profhoz és megmondja mennyi gyógyszert kell szednem. Tünetek: magas pulzusszám mindig; a többi hol erősebb hol enyhébb: fáradékonyság, nagy étvágy mellett volt hogy fogytam is, cikluszavaraim is voltak, a meleget én is nagyon rosszul tűröm -izzadékonyság, idegesség, hajhullás.


Ha nem írják oda neked a T3-at és az Anti-TPO-t, akkor kérd a labortól akár önköltségre is, szakrendelős vérvételen is vállalják.

838. luciti
2013. szept. 12. 23:35

El akartam ujsagolni nektek hogy voltam dokinal szerdan. :)) Azota van egy kis osszevisszag a fejemben azt sem tudom hogy mit gondoljak...

Szoval annyi a lenyeg hogy visszamentem a dokihoz akinel majusban voltam. (anyum szerint nagyon jo es lelkiismeretes orvos, annak ellere hogy majusban igy allt az egeszhez.) Megcsinalta megint a legzesfunkcios vizsgalaltot, meghallgatott es azt mondta most hogy bevannak gyulladva a horgok egy kicsit, ettol van a trutyi a torkomban allandoan es az egeszet a stressz okozza, es a stressznek a hatasara nem eleg a kortizon vagy micsoda amit a mellekvese termel, ha jol ertettem. elkuldott laborba is megint, oda majd csak jovo het elejen megyek. s a lenyeg s a furi az egeszben hogy azt mondta hogy az asztma fele haladok es FLIXOTIDE t irt fel es azt mondja hogy ettol elmulik a nehezlegzes,ha meg egy honap mulva nem jobb akkor menjek vissza es ir mas valamit, ha meg veletlenul fulladok akkor ventolin. es hogy gyorsan ver a szivem(most mar ezt is eszrevette) de azert keressek valami olyat amit birok es szep lassan kezdjek el sportolni valamit. hja meg azt is mondta hogy nem jo a refluxra bogyot szedni mert lecsokkenti a savat s nem lesz egyaltalan etvagyam. jol le is tolt hogy 177 hez a 60 kg keves es egyek. tejtermeket, tojast es husfelet tobbet. hat mondom en ezekbol szinte semmit nem birok megenni. :)) szoval ki vagyok akadva az egesztol kicsit ezert is nem irtam hamarabb. mert legutobb meg nyugtatozni akart most meg...szteroid. nem ertem a valtozasanak az okat, majd legkozelebb szerintem ra is kerdezek..

837. luciti (válaszként erre: 836. - Debra Morgan)
2013. szept. 12. 23:11

En nem voltam a legjobban ma, rettenetesen fajt a fejem egesz nap.


Galajteat inni nem szoktal? csak borogatni? Nem tudom mar melyik konyvben olvastam hogy jo a pajzsmirigy problemakra...

2013. szept. 12. 22:57

Én hibám volt, a fenének hoztam fel.:)


Hogy vagytok ma? Nekem necces ez a hideg. Ilyenkor jobban be van dagadva a nyakam. Bár már nem is nagyon keresek logikát benne, hogy mikor dagad be jobban. Asszem megint elkezdem a galajteás borogatást rá. Ma bicikliztem kicsit, utána jó volt a vérnyomásom.


A jógával már régóta szemezek.:)))

835. luciti (válaszként erre: 807. - A0c1361e44)
2013. szept. 12. 22:36

Amugy meg napok ota elakartam mondani hogy en sem akartalak megbantani semmivel, ne haragudj. A lanyrol is azert irtam amit, mert az jott le a tortenetbol, hogy o olyan ember aki csak magaval van elfoglalva es semmi masrol nem tud beszelni csak a sajat bajarol, oromerol. Ismerek par ilyen embert es ugy gondoltam hogy o is ilyen, nem gondoltam hogy mast banthat esetleg ez a megjegyzes.

Sajnalom amugy hogy ilyeneken kellett atmenned, biztos nem volt egyszeru.Igazabol csak mikor irtal akkor gondoltam bele hogy mennyire nehez is lehet ezzel a betegseggel egyutt elni.

834. luciti (válaszként erre: 805. - A0c1361e44)
2013. szept. 12. 22:29
Valahogy eljutottam addig hogy irjak.Teljesen igazad van hogy ha nem szamitana akkor nem mernek. Igazabol csaladorvos egybol azt is mondta hogy hozza mar nincs is miert visszamenjek ahogy meglett az eredmeny, menjek endokrinologushoz. EN meg persze nem mentem el, mert megtoltottek a fejem hulyesegekkel..Pedig lehet mar reg jobban lennek.
833. luciti (válaszként erre: 832. - LiliumSouliei)
2013. szept. 12. 22:20

Szia.


Orulok hogy beleszolsz. :) Nem hagyom most mar magam lerazni tobbet mert elegem volt abbol ahogyan ereztem magam az elmult egy evben. Hetfon vgay kedden megint megyek laborba, meglatjuk most milyen eredmeny lesz. Kivancsi vagyok nagyooooon. :)

Mi ez a T3? Nekem megint Tsh t meg T4 et kertek nezni..

Neked voltak tuneteid?mik voltak azok? vagy hogyan derult ki a betegseg? Gyogyszert kell szedned ra? meselj ha van kedved

832. LiliumSouliei (válaszként erre: 774. - Luciti)
2013. szept. 12. 15:57
Sziasztok! Bocsi, hogy beleszólok. Nekem is hasonló eredményekkel kezdődött a történetem. Nekem sem alacsony a TSH-m, hanem 2 fölötti, mégis a T3 és a T4 is magas. Nálam pajzsmirigy rezisztenciát diagnosztizált a prof, ha nem autoimmun a betegség akkor nem feltétlenül jár alacsony TSH-val a pajzsmirigy túlműködés. Ne hagyd magad lerázni, nálam is azzal jöttek először hogy tuti elmérte a labor, de 1 év alatt akárhányszor voltam laboron mindig ilyen eredményeim lettek...
831. a0c1361e44 (válaszként erre: 830. - Debra Morgan)
2013. szept. 12. 05:46

A műtétem után pilátesz tornát csináltam. Az nem volt intenziv, ezért tudtam csinálni. Vagy jógázni is lehetne:)

Én is kevés tejterméket fogyasztok, azaz tejet igen, mert a kávét azzal iszom, de mást szinte nem. Valahogy a tejről le kellene állnom.

Én is biztos vagyok benne, hogy a betegségtől van a bizonyos ételek kerülése.

830. Debra Morgan (válaszként erre: 829. - A0c1361e44)
2013. szept. 11. 10:18

:))

Ügyi vagy akkor! Ez nagyon jó szerintem, ha így tudatosan is ennyi mindent máshogy csinálsz.

Én annyira nem voltam/vagyok valami nagy sportimádó. Pedig tudom,hogy nem ártana mozogni. Olyasmi kéne, ami nem dobogósítja be a szívem, viszont átmozgat.


Étkezéssel kapcsolatban. Hát, annyi igazából, hogy kerülöm a jódozott sót. Meg ami érdekes, mióta kínlódok a pm-mel, képzeld kiérzem némely ételből a tartósítószert. Konkrétan néha keserűnek érzek ízeket. Fogalmam sincs, hogy miért vagy mitől lehet ez. A tejtermékeket nagyon nem szeretem. Tejet soha, sajtot is csak ímmel-ámmal. Joghurtot abszolút nem. Az orvos erre azt mondta, hogy nem baj, mert egy felnőtt embernek semmi szüksége a tejre. Valami olyasmit mondott, hogy csak csecsemőkorban van tejlebontó enzim. Utána már egész egyszerűen nem tudja lebontani a szervezet.

Mondjuk amúgy se szeretem. Kiráz tőle a hideg. Ha mondjuk sajtos ételt eszek, vagy tejfölöset, olyan, mintha hangyák másznának közben az arcomon. :)Na régen, ilyen se volt nekem, szóval szerintem ez is a betegség miatt lehet.

829. a0c1361e44 (válaszként erre: 828. - Debra Morgan)
2013. szept. 11. 07:30

Ez biztos így van:)

Sokkal jobban figyelünk magunkra. Én pl. megtudom csinálni a CH csökkentést. Nem rakok cukrot a kávémba, teámba, nem eszek fehér kenyeret. A mozgás egy más kérdés, mert én mindig sportoltam valamit, de így betegen sokkal fontosabbnak tartom.

2013. szept. 11. 00:51

Hat ahogy en gondolom(nem biztos hogy jo). De szerintem ugy kell erteni,ha van egy betegseged akkor atertekelodnek a dolgok. Jobban orul az ember aprosagoknak. Egy uj napnak. Halas minden kis eredmenyert,batran tuz ki celokat. Es amig ezzel van elfoglalva, addig a szervezet szepen beveti az ongyogyitast is.

De lehet h ez hulyeseg ahogy nekem lejott:)

827. luciti
2013. szept. 11. 00:33
es hogy gondolta a kinai bolcs ezt. en nem ertem :))
826. Debra Morgan (válaszként erre: 803. - Luciti)
2013. szept. 11. 00:20
Hat eleg valoszinu igen. Azert is kerdezgettem Kek Iriszt h kb mire szamitsak. Tudod egyszer egy orvos meselte nekem, hogy egy kinai bolcs szerint: a hosszu elet titka egy betegseg. Gondolhatod a reakciom :) aztan megfejtettem hogy mire is gondolt. Marmint a kinai bolcs. Es aztan: te jo eg, ebben latok igazsagot. Ertem miert mondta. :)))
825. Debra Morgan (válaszként erre: 824. - A0c1361e44)
2013. szept. 10. 21:55

:))

Hát, ez a "veszély" most asszem nem fenyeget engem. Meg asszem pm betegséggel necces is a teherbe esés. Legalábbis mintha úgy hallottam volna egyszer.


Pedig túl lehet élni, tudom.:) Csak valahogy olyan para.


Ezekkel a "pánikrohamokkal" én is megjártam anno. És semmi előzménye nem volt. Azóta nincs. Ha félek, vagy megijedek, akkor se hála égnek.

824. a0c1361e44 (válaszként erre: 821. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 21:25

Ja, a szülés:)

Nem kell félni, csak én vagyok ilyen béna. Igen, járkáltam, mármint elmentem tusolni, amiért kaptam is, aztán napokig lázas voltam.

A barátnőm viszont, aki majdnem harakirizik egy fejfájástól, olyan könnyen vette a szülést, mintha csak kinyomott volna egy pattanást. Ez nem igaz ám, mert a pattanás kinyomásnál hisztériás rohamot kap:) Pedig, hogy féltettem.

És persze manapság simán lehet császárt kérni.

823. a0c1361e44 (válaszként erre: 821. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 21:22
Én majdnem biztos vagyok benne, hogy nekem ez a pánikolás a pm-től van. Tudok én is cselekedni, de csak akkor ha nem ismerem az illetőt. A pánikrohamot nem úszom meg így sem, csak késleltetem.
822. Debra Morgan (válaszként erre: 820. - A0c1361e44)
2013. szept. 10. 20:53
A poén az, hogy vékony kis csajsziról van szó. És mégis neki kellett felmászni. A professzor meg kiröhögte a tetkóját, erre emlékszik.:D
821. Debra Morgan (válaszként erre: 819. - A0c1361e44)
2013. szept. 10. 20:52

Akkor örülök.:) Így van, ahogy mondod, mindenki máshogy éli meg,nyilván.

Tök érdekes, nálam meg úgy van, hogy ha valaki rosszul van pl. vagy ilyesmi, azonnal, meg olyan hideg fejjel tudok cselekedni. De ahogy vége a veszélynek, na utána kiborulok. Tavaly nyáron anyum a nagy melegben elájult (pedig senki nem ájuldozós a családból). Nagyon magas a vérnyomása és leesett neki ilyen 70/45-re. a 180 után!! Ne tudd meg. Szerencsére nem lett baja. De valahogy ösztönösen tudtam, hogy mit kell csinálni. Kiskanál cukor, víz,lábát felpolcolni. Az ügyeleten meg mondták, hogy ügyi, így is kell.

De utána kész voltam, hallod. Nálam a félelem olyan löketet ad néha. Bár ezt mondjuk kihagytam volna.:)


Nekünk nőknek muszáj erősnek lenni, ugye?:) Szülés után járkáltál? Nekem ez a másik mumusom, életem nagy félelme.:D Nincs gyerekem mondjuk. De szerintem abba belepusztulnék, ha szülnöm kéne. Maximum császárral bevállalnám.:) Annyira félelmetes. Tudom, hogy gyerekes vagyok ebből a szempontból nagyon.:)

820. a0c1361e44 (válaszként erre: 818. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 20:01

Hány kilós az ismerős?

Engem átraktak a műtő asztalra is, majd az ágyamba is. Mesélték, hogy segítettem, de én nem emlékszem semmire:)

Úgy tudom, hogy akit elbírnak azt átrakják, akit nem annak kell önállóan.

819. a0c1361e44 (válaszként erre: 816. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 19:59

Ugyan már! Nem bántottál meg:) Csak rögtön végig pörgettem ami velem történik, amit én csinálok.


Tényleg nem tudjuk, hogy kinek milyen egy ilyen trauma. Én az erős nő, aki nem nyafog, nem panaszkodik, stb. aztán a műtétnél meg padlón vagyok. Bezzeg a 70 éves néninek arra is van energiája a műtét után, hogy figyeljen engem egész éjjel:) Ez egyébként nekem egy görbe tükör, hiszen kifelé is csak az látszik, hogy kemény vagyok, bezzeg ha valami van, akkor az első vagyok aki pánik rohamot kap, még egy olyantól is, hogy a kollégám rosszul lesz. és akkor ápolhatnak engem is:)

Azért nem hagytam el ám magam. Hiába a sok probléma. A műtét után nehezen kaptam össze magam, egész éjjel csak jöttek a gondok. A vérnyomás ingadozás, a megvilágosodás, hogy beleestem abba a 0,5%-ba, illetve arra kelni, hogy valaki ül a hasamon és kötözi a nyakamat. DE! Másnap reggel már mentem tusolni, járkáltam egész nap, "beszélgettem", stb. A szülés után is 4-5 órával már tusoltam, de sajnos ettől még megmaradtak a gondok.

És én ettől még pozitív vagyok, csak vannak rossz napok:)

2013. szept. 10. 19:57
Ja, fogfehérítésre is bejelentkeztem, de csak a műtét után. De legalább bátorítót kapok, ez a lényeg. :) Ismerősömnek úgy kellett felmászni a műtő asztalra...
817. Debra Morgan (válaszként erre: 815. - A0c1361e44)
2013. szept. 10. 19:39

Jaj, le ne vágasd! :)


Ááá, akkor neked olyan fogaid vannak, mint a reklámokban, úúúgy irigyellek!! :) Jó nekem se sárgák, de a hollywoodi mosolytól azért messze vagyok.:D

816. Debra Morgan (válaszként erre: 806. - A0c1361e44)
2013. szept. 10. 19:37

Ne haragudj, tényleg! Nem akartalak akaratlanul is megbántani ezzel a sztorival, amit meséltem.


Csak tudod olyan rossz volt, hogy én totál pozitív voltam, ő meg három másodperc alatt a béka segge alá tett.


Basszus, micsoda tortúrán mehettél keresztül...:(

Nekem volt már két műtétem. Hét hetesen kétoldali petefészek sérv. Aztán 15 évesen perforált vakbél. Pár órán múlott csak...Fiatal voltam és erős, és tényleg napok alatt helyre jöttem. Már aznap felkeltem és hiába lógott mindenhonnan belőlem cső, akkor is kimentem a mosdóba. Emlékszem, hogy a professzor csak nézett, aztán megdicsért.


Azt hiszem, magamból indultam ki. Hogy mindenki ilyen. Sajnálom!

815. a0c1361e44 (válaszként erre: 813. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 19:36

Igen, és még mindig pontosítok:)

Nem esett ki egy fogam sem, és nem is kellett kihúzni sem egyet sem, még lyukas fogam sem lett, és fehérek is, még mindig a legfehérebbek a színskálán, de már nem olyan fehérek mint voltak. Az ínyemnél azt vettem észre, hogy sokkal érzékenyebb, ami nem vérzésben mutatkozik meg, hanem bemegy valami, ami miatt fáj és duzzadt lesz, volt, hogy fogorvos tisztította ki.


Tehát nyugi! Szép fehér szabályos fogaim vannak még mindig, de nem olyan, mint volt.


Igen,most vagyok a holtponton. Most kell kibírni, hogy ne rohanjak egyik nap be a fodrászhoz és vágassam le 3 cm-esre:)

Én is alig várom, mert újra hosszú hullámos hajat akarok de, hogy meddig fogom bírni nem tudom, mert a hajam súlya miatt, hamar levágatom.

814. a0c1361e44 (válaszként erre: 812. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 19:31

Persze, hogy nem:)

Csak akkor beszélek róla, ha épp eszembe jut valami, vagy ha kérdeznek. Most, hogy van 2 kollégám, akik szintén pm. betegek, így jó, mert nem a barátnőmet és a férjemet fárasztom:)))


Egyébként, amióta megműtöttek azóta az a heppem, hogy mindenkinek a nyakát nézem elsőre, és ha olyat látok, akkor mondom, hogy nézesse meg. Sajnos mindig jól látom a dudorokat, tokát vagy a nem létező lyukat.

813. Debra Morgan (válaszként erre: 811. - A0c1361e44)
2013. szept. 10. 19:27

Okés!:) Értem, akkor kicsit megnyugodtam. Szóval nem fog kiesni egy se. És nem fogok úgy kinézni mint Hókuszpók. :DD Persze, tudom ám a lelkem mélyén, hogy jobb lesz, ha eltűnik a feszítő érzés a nyakamról, és ezt gondolom csak a műtéttel lehet megoldani.


Hajrá, hajrá a hajnövesztéssel!:) Van egy holtpont hossz, amint túl kell esni. Á, én úgy vártam, h megnőjön.:)

812. Debra Morgan (válaszként erre: 809. - A0c1361e44)
2013. szept. 10. 19:23

:)))


jaj, dehogyis. Az a jó,ha vidám az ember. Nem, ez a leányka más tészta teljesen.


Én is szeretek viccelődni, nevetni.:) De ő viszont gyerekes na, ez a jó szó. Mi meg kidőltünk tőle, mint a teke bábuk.:D


Jaj, remélem nem sértettem meg senkit, hogy elmondtam a sztoriját. De gondolom Te sem beszélsz a nap huszonnégy órájában csak a pm-ről. De ő igen. Szerintem nyugdíjas korában is ezt hallgatják majd a közelében élők:)))

A lényeg h engem iszonyúan zavart, mert beparáztatott (lehet nem szándékosan) olyan dolgokkal, amik aztán velem nem is történtek meg. Aztán érdekes, mióta nincs a közelemben, rá se gondolok. Szóval a lényeg: meg kell szűrni, mit enged be az ember.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook