Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
811. a0c1361e44 (válaszként erre: 808. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 19:09

Jó, most ne azt képzeld el, hogy szétrohadtak a fogaim vagy hasonlót, bár én szinte ezt élem át az enyémhez képest.

Nekem sem vérzik sosem az ínyem és nekem azért elég évente fogkövet leszedetni:)


A hajam sem lett ronda, de nem olyan szép, mint volt. Valamivel kevesebb, mert ugyan kihullott nagy része, de visszanőtt, csak más lett a minősége, de ez nem jelenti azt, hogy törik. És én is most növesztem újra a műtét óta:) Már alig várom, hogy vállig érjen. Most szenvedek ezzel a hosszal.

A körmöm erős,csak már más lett, persze kifestve még mindig nagyon szép sokak szerint. De magamhoz képest romlott minden rajtam.És persze nem biztos, hogy másnál is így van.


Elég nagynak tűnik ez a göb, és valószínű, hogy látszik is, így azt gondolom, hogy ha másért nem, akkor az esztétika miatt mindenképp szükséges. És persze azt sem tudod, hogy a göb, nem tartalmaz e atípusos sejteket.

810. a0c1361e44 (válaszként erre: 801. - Luciti)
2013. szept. 10. 19:01

A pajzsmirigy betegségeknek van egy csomó társbetegsége. Szinte az összes hormonháztartást érintő szerv (petefészek, mellékvese, hasnyálmirigy, epe), illetve a reflux is.


Nekem úgy tűnik, hogy alakulgat a cukorbetegségem, illetve már volt rossz valami vesét érintő értékem, a máj értékeim mindig magasak, és persze refluxom is van szerintem, de már nem is megyek dokihoz, mert én is unom magam, hát még ő:)

809. a0c1361e44 (válaszként erre: 800. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 18:58

Ha olyanom van, akkor én is egész nap beszélek és közben jókat nevetek. Szerencsémre a kollégáim díjazzák. Persze főleg az a kettő, aki szintén pm. beteg:)))))


Háháhá, lehet nem is vagyunk viccesek, csak a betegségünk miatt azt képzeljük magunkról és mi ugyan azon nevetünk, hogy vicceset mondtunk, a többiek meg rajtunk?

Na, nekem vicces, amit írtál és elgondolkodtató...

808. Debra Morgan (válaszként erre: 804. - A0c1361e44)
2013. szept. 10. 18:56

:(((

Hát nem tudom még, mi lesz. De ha tényleg ennyire tönkre vágja a fogakat, akkor nem vállalom a műtétet. Nekem eddig nem volt gond velük, kettő fogamról tört le egy kis darab. Fogkövet félévente szoktam leszedetni. Vérezni nem szokott a fogínyem, sorvadás nincs.


Hajam is helyre jött. Évszakváltáskor picit több hullik, amúgy meg minimális.Sőt, most növesztem ezerrel.:) Hátközépig érő, egyenes, világosbarna. Igazándiból azóta nő, meg erősödik a hajam, amióta befejeztem a szőkítést. Kb. három éve. Amíg szőke voltam, soha nem nőtt meg vállig érőtől hosszabbra, mert letört a vége. Most meg két év alatt 30 cm-es növést produkált úgy, hogy háromhavonta vágatok a végéből meleg ollóval. Körmöm erős továbbra is. Látásom ugyanolyan. (nekem nincs kidülledve a szemem szerencsére).


Te mit gondolsz? Három centis a stumma. Életveszélyt nem okoz, mivel nem befelé nő. Tényleg szükséges a műtét?

807. a0c1361e44 (válaszként erre: 799. - Luciti)
2013. szept. 10. 18:54
Sajnos nem így van ez. Én egy erős, fájdalmat jól bíró ember vagyok. Nem nyafogok, nem panaszkodok, de ez a műtét a padlóra küldött, sőt már a szülésem is és azóta volt egy orrsövény műtétem is, ami szintén nem volt egyszerű. Azt hiszem én vagyok az a balek, aki egy egyszerű műtét után is intenzíven ébred:)
806. a0c1361e44 (válaszként erre: 798. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 18:51

Értem mire gondolsz, de túl szigorú vagy:)

Akit elkap a gépszíj úgy igazából, az bizony nehezen teszi túl magát. Én is így voltam. Ráadásul engem már több, mint 4 éve műtöttek, és még mindig kattogok rajta.


Nekem a műtét előtt 1 év volt a borzalom. Fogyással kezdődött. Hetente 2 ruhaméret, persze normál testsúlyból 23 kg (eddig mértem magam a többitől már rettegtem). Tényleg mindig ezen nyafogtam. Nem tudtam mi fog velem történni. Voltam már túlműködős, de csak lefogytam néhány hét alatt, majd szép lassan néhány év alatt visszaszedtem, de egyéb bajom nem volt, de az utolsónál bizony voltak kemény gondjaim. Pl. nem tudtam inni egyedül, mert nem tudtam kinyitni még a vízcsapot sem, nem tudtam egyedül felöltözni, mert pl. a csizma felvétele nekem nehéz volt, nagyon lassú sétától is majdnem kiugrott a szívem, illetve fulladtam. A hajam 2/3-a kihullott:( Ha jól emlékszem vissza, akkor velem sem tudtak nagyon másról beszélni. Aztán jött a műtét, ami előtt azon paráztam, hogy már az altatást sem fogom kibírni, így végrendelkeztem, megmondtam hova temessenek, hogy hamvasszanak el, elbúcsúztam mindenkitől. Eszembe jutott, hogy nem is kell a műtét, mert aztán nekem semmi bajom! A férjem mindig azt mondta, hogy higgyem el nem azért műtenek meg, mert a doki épp unatkozik:) Aztán megműtöttek, persze csupa komplikáció. Már a bátorítóval úgy kiütöttek, hogy szinte fel sem keltem a műtét előtt, aztán az altató, a hosszú műtét, aztán nem tudtak felkelteni, magas lett a vérnyomásom, lebénultak a hangszalagjaim. A szokásos 3 nap helyett én 11 napot voltam kórházban. Aztán jöttek a kezelések, hogy kapjak levegőt és tudjak beszélni. Na, ezek után én sem tudtam másról beszélni, ha egyáltalán tudtam beszélni:))))

Most meg az örökös problémák. Alig eszek, sokat mozgok és még sem fogyok. Még szerencse, hogy nem vagyok túlsúlyos, mert így csak megtartani kell a súlyomat. Hol fáradt vagyok, hol túlpörgöm magam. Romlott a hajam, körmöm, bőröm minősége. Karikásak a szemeim, fényérzékeny vagyok és a látásom is romlik. Magas a koleszterinem, ami a műtét előtt negatív volt, magas a cukrom, annak ellenére, hogy nem cukrozom a kávémat és a teámat, nem eszek fehér kenyeret. Sőt, ami a legjobban zavar, hogy már nem vigyorgok annyit, mint régen.

Tehát, meglehet ezt a betegséget sokféleképpen élni. Van aki, így éli meg, van aki úgy. Ha a nyakam olyan lett volna, amit írtál, akkor lehet, hogy a kardomba dőltem volna. Erre a betegségre egyébként nagyon jellemző a feszültség is, ezért pl. nem is értem, hogy az endokrinológus, hogy meri úgy csinálni a rendelést, ahogy csinálja. Odamegyek időpontra és előttem vannak még húszan? Na, ilyenkor én elkérem a listát és beosztom, hogy ki ki után jön:)))))

Ez van...

Örülök, hogy te jobban viseled:), de sajnos vannak, akik kezelés nélkül megőrülnek, meghalnak. Nem egyszerű ez a betegség....

805. a0c1361e44 (válaszként erre: 794. - Luciti)
2013. szept. 10. 18:32

Ha nem számítana az FT4, akkor nem is néznék, illetve, ha nem számítana, akkor nem kapnánk ilyen gyógyszert, mármint T4 gyógyszert kapunk, ha alulműködünk.

Áááá, nem hiszem el, hogy a dokik mennyire nincsenek tisztában a dolgokkal. Az ilyeneknek kívánok egy jó kis pm. betegséget.

804. a0c1361e44 (válaszként erre: 793. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 18:28

Igen, igaz:(

Nekem gyönyörű fogaim voltak, a műtét előtt már látszott, hogy valami nem stimmel, de a műtét óta borzasztóak lettek. Teljesen ki vagyok akadva. Nekem! Nem szépek a fogaim! Elsősorban az ínyemmel történt valami, úgy lehúzódnak a fogakról és már egynél kint van a fognyak, illetve már nem olyan hófehérek és nagyon fogkövesedik, és érzékenyek. Most le sem tudta rendesen szedni a fogkövet a doki, hanem azt mondta, hogy fehéríteni kell.

Van rajtam sok szép dolog, illetve volt. A fogaim, a hajam, a bőröm, de ez már mind a múlté. A bőröm száraz, a hajam elvékonyodott, a fogaim nem fehérek már annyira, és a szemem is rohamosan romlik, ja és a körmeim is tönkre mentek. Nem rég még olyanok voltak a kezeim, mintha francia manikűröm lenne, mostanság már nem olyan szép fehérek a körömvégek. Na, küzdelem az egész.

803. luciti
2013. szept. 10. 18:05

Az is szupi lenne, de akkor masnap reggel ugy szertnek ebredni hogy ugy is erezzem hogy minden rendben. En kis elegedetlen. :))


Egeszen biztos mar hogy muteni fognak?

2013. szept. 10. 14:36

Gondolj bele, az milyen szupi lenne, ha kiderülne, hogy semmi bajod nincs!!:) Képzeld van egy ismerősöm, neki annyi baja volt, hogy nagyon ment a hasa. Lány ő is, ráadásul gimiben tanár, anyum kolléganője. Pár hétig kínlódott, aztán orvos. És neki is volt egy kis eltérés a pajzsmirigyével. Asszem nem is csináltak vele semmit. Aztán elmúlt neki a panasza. De gondolom annyira minimális volt az eltérés, hogy az orvos nem tartotta indokoltnak a gyógyszeres kezelést. Tényleg, majd rá is kérdezek, hogy mi van vele, helyrejött-e.


Hehe, jó amúgy kicsit néha "gonoszkodni".:D Érdekes, néha elmerengek, hogy mennyire mások az emberek. Van, aki imádja, ha tutujgatják, sajnálják, sopánkodik, milyen rossz neki. Én meg egyszerűen nem tudom elviselni, hogy sajnáljanak. :) Néha meg is kapom, hogy túl kemény vagyok, de ez van.

801. luciti (válaszként erre: 800. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 14:22

te is orultel? akkor megsem vagyok annyira kattant :)) en is epp azt mondtam anyumnak tegnap hogy ha ez lenne legalabb tudnak kezdeni valamit vele. Mert ha nem akkor marad az hogy idegalapon van vagy refluxol,es ne stresszeljek, es ezzel nem tudok mit kezdeni, nem latom belole a kiutat. na de mindegy hamarosan kiderul ugyis:)


a lany meg, lehet tenyleg elvezte a dolgot, elvegre korulotte forgott a vilag egy darabig, mindenki aggodott erte, erdeklodott figyeltek ra.

ej ejj rosszak vagyunk :))

800. Debra Morgan (válaszként erre: 799. - Luciti)
2013. szept. 10. 14:12

Pont azért nem kattansz be, mert úgy érzed, hogy be fogsz.:) Én is örültem (elég fura nem?),mikor kiderült, hogy pajzsmirigy. Mert ez gyógyítható, kordában tartható. De a pánikbetegség egy megfoghatatlan valami.


Ha neked is pajzsmirigy probléma derül ki,már most megnyugtatlak, hogy ha beállítják a gyógyszereket, sokkal jobb lesz minden.:)Plusz kell egy nagy adag akarat, ami látom, nálad már megvan! Nagyon szuper.:) Nekem az jött le az eddigi írásaidból, hogy jól kezeled, és ez már haladás, bizony.


Igazad van, tényleg kerülni kell a ilyen embert. Szerencsére már nincs a közelemben. Csak egy évig kolléganők voltunk. Bár akkor még nem volt beteg, de iszonyú sokat beszélt akkor is. Annyi baja van, hogy nagyon infantilis. Gyerekesen viselkedik. Tudod, az tipikus eset, amikor nem vele röhög az ember,hanem rajta.:D Nem akarok vele gonosz lenni, de van egy olyan érzésem, hogy még élvezte is az egész hajcihőt, ami a betegséggel/műtéttel járt.

799. luciti (válaszként erre: 798. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 13:45

Koszi a dicseretet,jol esett. :) nem tudom mibol gondolod hogy jol kezelem en sokszor ugy erzem hogy bekattantam. Abban remenykedni hogy tenyleg van valami bajom hat nem tudom mennyire normalis.:)) Viszont ugy gondolom hogy amig nem talalnak okot addig nem is valtozik semmi es nem fogom jobban erezni magam. Es en jol akarom erezni magam, normalis eletet akarok, mert az utobbi egy ev nem tetszett.


A lanyrol meg...nem ilyen o mindenben? nem mindig mindennek rola kell szolnia. minden beszelgetesnek? a betegsegtol fuggetlenul is?

nekem is van egy ilyen kedves ismerosom. jol le is szokott farasztani a sztorijaival. hogy hogyan lehet kezelni az ilyet? szerintem sehogy, jobb kerulni az ilyen embereket:))

Ezzel a kijelentessel meg hogy te is biztos gyengebb leszel...biztos engem is felbosszantott volna. Nem vagyok jartas ebbe a temaban, meg tapasztalatom sincs de attol hogy o gyengebbnek erzi magat neked is annak KELL majd erezni? Lehet ha ugy allt volna hozza hogy mutet utan minden jobb lesz, minden rendben lesz akkor most nem itt tartana...nem tudom.nem akarok megszolni senkit..

2013. szept. 10. 12:44

Az szuper! :)Luciti! Nagyon megdicsérlek így virtuálisan!!:) Tökjól kezeled ezt az egészet. Látszik rajtad, hogy fel vagy készülve, és a gyógyulásra is.


Kék Irisz! Neked arról mi a véleményed, ha valaki túl sokat foglalkozik ezzel a betegséggel?

Ugyanis nekem van egy ismerősöm, egy csajszi, aki belekeveredett szintén egy túlműködésbe. Egy ideig úgy gondoltam, hogy normális, hogy ezzel foglalkozik. Viszont. Olyan szinten CSAK ezen kattogott, hogy kiborított mindenkit a környezetében. Állandóan ezeket kereste a neten, bebeszélt magának egy csomó hülyeséget, amik aztán szépen meg is történtek vele. A nyaka meg, te jóságos isten...Még életemben nem láttam ilyet. Kb. mintha nyakmerevítőt viselt volna a bőre alatt. Nem lehetett vele másról beszélni. Megműtötték, kezdett jól lenni. És képes volt még a facebookra is kirakni a nyakáról a fotót, hogy milyen volt. Hát ez már mindennek a teteje, gondoltam. Lassan egy éve, hogy megműtötték, de még mindig csak arról dumál. Múltkor már finoman megmondtam neki, hogy ha nincs más témája, akkor felejtsen el. Mondjuk szerencsére nem találkozom vele gyakran, de ha igen, akkor pajzsmirigy a téma. Falra mászok tőle...Mondjuk amúgy is iszonyú fárasztó a csaj.


Én meg nem foglalkozom már az egésszel jó ideje, mármint a saját kínommal. Megeszem reggel az egy szem Metothyrint. (Több is veszett Mohácsnál, ugyan mi múlik rajta?) És esküszöm, hogy azóta valóban jobban is vagyok. Ha vizsgálat van, megyek. Ha műteni kell, műtenek. Elfogadtam, ennyi. Cikkeket se olvasok róla. Mindent tudok, amit tudnom kell. Ha tünet van, tudom, miért van. Jó, most persze itt vagyok, mert itt tényleg bátoríthatjuk egymást. :)De rajtatok kívül nem beszélek róla. Család tudja persze, de ennyi.


De nem gondoljátok,hogy fent említett csajszika, hmm...hogy is mondjam csak, nem is akarja elengedni a sztoriját? Vagy én vagyok túl szigorú? Nem tudom; mondom az elején még érthető volt. Én is átestem rajta,de kb. két hónap alatt túltettem magam.

Pár hónappal ezelőtt eljött hozzám, kávéztunk egyet. És képes volt azt mondani, hogy majd ha engem is megműtenek, sokkal gyengébb leszek utána és így is marad mert nála is így volt. Hát lányok, legszívesebben sikítva dobtam volna bele a csajt a kerti tóba, az aranyhalak közé!!! Normális?? Hogy mer ilyet mondani? Azért mert nála így volt,majd nálam is így lesz?! Na hagyjuk már. Na mivel a tóba mégse hajíthattam bele, megmondtam neki, hogy te bizony azért vagy még mindig szarul,mert b...g, mással nem vagy képes foglalkozni. Szerintem ez már nem a normális betegség tudat határát súrolja...Mentségemre legyen szólva, hogy már mindenkit kiidegel és nemcsak nekem nyílik ki a bicska tőle a zsebemben.


Bocsi megint a kisregényért, de ez nagyon bökte a csőröm:D Ha valaki tud valami jót, hogy kell normálisan kezelni az ilyen szitukat, azt nagyon megköszönném! ^^

797. luciti (válaszként erre: 796. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 11:56
eleg jol en is koszi.
796. Debra Morgan (válaszként erre: 795. - Luciti)
2013. szept. 10. 11:02
Szió!:) Jól vagyok, köszi. És te?
795. luciti (válaszként erre: 793. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 10:42
Milyen egyszerre jottunk ide :)hogy vagy ma?
794. luciti (válaszként erre: 788. - A0c1361e44)
2013. szept. 10. 10:39

Te tenyleg koran kezded a porgest :))

Azert vartam, mert utoljara a doki azt mondta hogy nem szamit hogy magas az FT4, tuti nem emiatt van a nehezlegzes. En hulye meg ahelyett hogy idejeben utanajartam volna a dolognak, tovabbmentem volna hittem neki. Meg mindenki azzal tomte a fejem hogy ez teljesen normalis es az FT4 nem szamit.A doki meg teljesen a stresszre fogott mindent,meg a korulmenyekre es igy visszagondolva szerintem azert mondta hogy varjunk mert gondolta hogy amint rendezodik kicsit a dolog helyreall minden. vagy nem tudom. Aztan elmondtam neki hogy nem szivesen mennek egyedul repulovel a paromhoz,hogy igy erzem magam es azt sem tudom mi a baj erre meg azt mondta menjek vonattal, meg azon gondolkodott hogy kuldjon el pszihologushoz. :)) s csak a fogyast kerdezte meg, mondtam hogy fogytam erre meg o hogy normalis ha nem eszem. meg zuhanyzas kozben lettem rosszul parszor, ezt meg nem igazan ertette hogy miert mert a vernyomasom jo azt mondta. Voltak az elejen ezek a rohamok, amit panikrohamnak is mondtak,izzadas remeges o cukorszintet nezetett de hogy az rendben volt igazabol nem is nagyon foglalkozott vele tobbet. A tobbi tunetre meg szerintem en nem figyeltem annyira mert voltak meg idoszakok mikor ennyire hullt a hajam es azt gondoltam hogy keveset mozgok es azert faradok ennyire. De azt mondta hogy mielott elmennek mindenkeppen menjek vissza hozza hogy nezzuk meg megegyszer a pajzsmirigyet..szoval fogalmam nincs hogy egyaltalan mi volt a fejeben hogy ezeket mondta. Es nagyon kivancsi vagyok most mar hogy mivel van a baj..

793. Debra Morgan (válaszként erre: 792. - A0c1361e44)
2013. szept. 10. 10:37

Általában csak nyáron fekszem nagyon későn.:) Most, hogy megyünk az őszbe, hamarabb álmosodom, és szépen átkapcsolok kicsit lassabb üzemmódba. Amióta letettem azt az átkozott frontint, élvezem, hogy magamtól álmosodom, és nem azzal a sz@rral idéztetem elő. Nagyon jó érzés ám. Napközben,ha feszültebb vagyok valamiért, akkor meg csinálok egy jó kis citromfű teát. Nyugtató hatású az is.


Még egy érdekes dolog van a pm-mel kapcsolatban. Amióta van ez a betegség, a fogaim romlottak.:(( Néhányból konkrétan letört egy darab. A fogorvosom azt mondta, hogy sajnos elképzelhető, hogy sok kálciumot szív el ez a mocsok betegség. Szerencsére azért mindet ki tudtuk javítani, de akkor is bosszantó. Akarok majd egy fogfehérítést, viszont majd csak műtét után, mert egy műtött ismerősöm mondta, hogy utána a kalciumhiánytól még rosszabb állapotba lesznek, és beszürkül. Agyam elszáll...Ez igaz?

792. a0c1361e44 (válaszként erre: 783. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 06:01

Milyen érdekes:)

Én hajnalban kellek, mert nap közben kipörgöm magam, így este 8 körül már nagyon fáradt vagyok és el is alszom legtöbbször, majd hajnalban újra kezdem.

791. a0c1361e44 (válaszként erre: 784. - Luciti)
2013. szept. 10. 05:59
Nálam sosem tart ilyen hosszú ideig. Nekem elkezdődik minden előjel nélkül érzem, hogy gyenge leszek, izzadok, remegek, közben a bőröm jéghideg, kapkodom a levegőt, le kell ülnöm vagy feküdnöm néhány percre és el is múlik, bár utána még kb. 10 percig nagyon gyenge vagyok.
790. a0c1361e44 (válaszként erre: 778. - Luciti)
2013. szept. 10. 05:57

A túlműködés felpörget:)

Én is mindig úgy éreztem, hogy valamit kell csinálnom és csináltam is, de persze nem sokáig, mert a magas pulzus miatt kidőltem:) Aztán a dokim is mondta, hogy jó lenne, ha nem hajtanám magam, nem tornáznék, stb., mert a végén elfogyok. Na, de túlműködés mellett nem olyan egyszerű leállni. Persze kihagytam egy csomó dolgot, de ettől még hajnaltól este 8-ig ment a pörgés.

789. a0c1361e44 (válaszként erre: 775. - Luciti)
2013. szept. 10. 05:52

Az ember nem akarja stresszelni magát, de sajnos ez nem így működik:(

Lehet nem látványos a nyak dagadás, nekem csak annyi volt, hogy nem volt lyuk a nyakamon elől, csak akkor ha nagyon kinyújtottam a nyakam, aztán egy idő után lett két csík a nyakamon, amire azt hittem, hogy izom:) Egy kolléganőm mondta, hogy menjek orvoshoz, mert ott van valami. A doki is jól szórakozott, amikor elmondtam, hogy szerintem izmos a nyakam:) Mondta, hogy van ott biccentő izom is, de más is. Na ez volt a pm-em. A fogyás is pm. túlműködős tünet, már írtam is, hogy én pl. sokszor fogytam nagyon sokat és persze mindig a normál súlyomból, így elég ijesztő volt abból leadni 5, 15, 17, 25 kg-okat néhány hét alatt, mert ilyenkor kb. úgy néztem ki, mintha anorexiás lennék. A bőröm nekem is száraz, ahogy írod a fekete nadrágot és persze kardiológiára rohangáltam a magas pulzus miatt, ő elküldött egy vérvételre, ahol az összes hormonomat megnézték és mondta, hogy kezdek ismét túlműködni, és igaza lett, mert ezután jött életem legnagyobb fogyása, amikor egy idő után már nem mertem mérni magamat, annyira rémisztő volt az eredmény. Hetente 2 ruhaméret fogyás...

Nincs mire várni! Orvos!

788. a0c1361e44 (válaszként erre: 774. - Luciti)
2013. szept. 10. 05:44
Ez simán lehet még így, hiszen "még" csak kicsit magasabb az FT4-ed, ami másnál, pl. nálam még semmi gondot nem okoz, de van aki érzékenyebben reagál már ilyen kis eltérésre is. Az, hogy a TSH még jó, mennyi is az a jó? Nem jelenti azt, hogy rendben vagy, főleg, ha ilyen tüneteid vannak. Én tovább mennék mindenképp endokrinológushoz. Nem hinném, hogy tovább kellene várni, hiszen az egyik pm. értéked nincs a referencián belül, így már kivizsgálást igényel.
787. a0c1361e44 (válaszként erre: 772. - Luciti)
2013. szept. 10. 05:39

Ha az Ft4-ed magas, akkor min gondolkodnak a dokik?

Annyira egyértelműen pm. tünetek ezek! Túlműködés. Nekem is voltak ilyenek. Nekem 2000-ben diagnosztizálták apm. betegségemet, de már előtte is sokszor voltak "pánik" rohamaim, és sokszor lefogytam nagyon hamar nagy súlyt. Pl. 3 hét alatt 17 kg-ot. Akkor sosem nézték a pm-em, pedig biztos attól volt már akkor is.

Egyébként annyira jellemző az orvosokra, hogy a pm-em eszükbe sem jut, Inkább pánik rohamra és társaira gondolnak és valóban kis nyugtató aztán küzdj tovább egyedül....

786. Debra Morgan (válaszként erre: 784. - Luciti)
2013. szept. 10. 01:26
Igy van. Bar gondolom mindenkinek mas. De valoban, legalabb 10 percig eltart es gondolom olyankor bejarja az ember a poklot. Iszonyu lehet. Hala egnek nekem milor jott ez a megteveszto kis para, az el is mult mire felfoghattam volna h ez most WTF volt. A panikbetegek felvesznek egyfajta elkerulo magatartast. Nem mennek arra a helyre ahol erte oket pl busz, nagy terek zsufolt helyek stb. Erre kell gondolom a nyugtato h vissza tudjanak szokni a normalis hetkoznapi eletbe.
785. luciti (válaszként erre: 783. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 01:09
az bizony. :))
784. luciti
2013. szept. 10. 01:08
de a panikroham csak fel orat tart nem? s megy is amilyen gyorsan jott?
783. Debra Morgan (válaszként erre: 781. - Luciti)
2013. szept. 10. 01:07
Te is ejjeli bagoly vagy? :))
2013. szept. 10. 01:06
Keson fekvos vagyok. Csak a csivavam aludt be, be is raktam az agyba. : D egyszer egy orvos pszichiater ismerosom mondta,hogy panikroham es panikbetegseg ket kulonbozo dolog. Panikrohamot egy ember leagalabb egyszer megtapasztal eleteben. Pl szembetalalja magat a felelmevel, vagy barmi. Namost. Panikbetesegrol viszont csakis abban az esetben beszelhetunk ha egy heten legalabb negy roham jelentkezik elozmeny nelkul , akar nyugalmi allapotban is. Amikor ugy erezzuk hogy minden teljesen szurrealis.a panikrohamot akarmi kivalthatja. Viszont ha bedurvulnak es megsurusodnek az panikbetegsegbe mehet at. Ezt sajna csak nyugtatoval lehet enyhiteni. Bar neken ilyenem nem vol azert hiszek abban h a panikbetegek is kepesek meggyogyulni.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook