Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
721. a0c1361e44 (válaszként erre: 719. - Kicsikemoncsika)
2013. máj. 1. 16:09
Ha nem fogysz, akkor annyira nem lehet magas a pulzusod. Nekem most műtét után 4 évvel is 0,02 TSH-val a pulzusom 90-100, de ez nem fogyaszt. Tartom a súlyom. Gondolom neked is ezért marad a súlyod.
720. a0c1361e44 (válaszként erre: 718. - Pasdechat)
2013. máj. 1. 16:00

Persze, a terhesség megváltoztatja a pm. működést, hiszen a baba az első 12-16 hétben nem termel pajzsmirigy hormont, épp ezért nagyon kell figyelni, hogy ne legyünk alulműködők, mert akkor a baba nem lesz egészséges.

A túlműködésem időnként visszatért a műtét előtt. Ekkor mindig nagyon lefogytam. Én sosem voltam túlsúlyos, ezért amikor ismét túlműködtem, akkor a dokim mindig azt mondta, hogy nagyon keveset mozogjak, nehogy elfogyjak:)

Egyéb tünetem csak a műtét előtti másfél évvel volt. Kéz és lábremegés, fáradtság, nagyon magas pulzus, nehéz légzés, gyengeség, nagy étvágy, stb. Először sok methotyrint szedtem. Naponta 3 óránként 1 szemet, majd csökkentették, volt olyan is, hogy abba hagytam, de ekkor megint mérhetetlen lett és jöttek s tünetek, így napi 1 db a műtétig megmaradt és a műtét előtt 3 napig a kórházban is nagy adagban kaptam valami hormongátlót, hogy a műtéti kockázatokat csökkentsék.

Egyszer alulműködő is lettem a methotyrintől, de csak úgy jöttem rá, hogy a hajam nagyon hullott, szinte a fele kihullott és azóta sem olyan szép már a hajam.

2013. máj. 1. 15:08

Az a gond,hogy az összes jele a tulműködésnek már évek óta meg vannak, főleg az utobbi 3-4 évben.

emelkedett pulzus, a meleg, sima, nedves bőr, a remegés, a szemtünetek, a pitvarfibrilláció, a pszichés feszültség és a fokozott aktivitás, az intenzív izzadás, a meleg-intolerancia, a kifáradási hajlam, a megnövekedett étvágy, a súlycsökkenés, az alvászavar, a gyengeség és a fokozott bélmozgás (olykor hasmenéssel).

Kivéve: a pitvarfibrilláció - nem is tudom milyen az :)súlycsökkenés-mert én mindig 120 és 130 között mozogtam és nem nagyon hinném, hogy tul sokat fogytam volna, mert kb ezt tartom 5 éve :)

718. pasdechat (válaszként erre: 716. - A0c1361e44)
2013. máj. 1. 12:53
nálam kicsit kacifántosabb a helyzet, mert a terhességem előtt és alatt alulműködő voltam. most, h 1,3 lett a tsh-m és az ft4 alacsony, hosszú távú fokozatos gyógyszerelhagyást javasolt a dokim és kontrollt (gondolom, onnatól folyamatosan kontrollálni kell). most kocsit félek, h 2 fölé megy, mert kistestér- prpjektben vagyunk. az alulműködés nem volt autoimmun, a túlműködés az, de az anti-tpo-m is szépen javult eddig, most majd megint nézetem. ir-em van egyébként, az is kezelés alatt (megint).
717. a0c1361e44 (válaszként erre: 713. - Kicsikemoncsika)
2013. máj. 1. 07:47

Lehet, hogy nem vészes, de azért csak kellene időpontot kérned az endokrinológustól. Lehet most túlműködsz, és is, hogy előtte évekig alulműködtél. A túlműködés nem minden esetben okoz fogyást. Én a műtétemig túlműködő voltam éveken át, de csak 4 alkalommal fogytam le, a többi idő alatt normál, illetve kicsit telt voltam. Én mondjuk mindig sokat mozgok és nem eszek sokat, nem nasizok. Lehet ezért nem híztam el sosem. most is így élek, mert ugye most túlműködő vagyok.


Tehát mielőbb meg kell nézetni magad. ATPO-t is és inzulin rezisztenciát is. És persze mielőbb sok mozgás, kevesebb kaja.


Még annyit, hogy túlműködéskor akkor fogy az ember, ha a pulzusa magas. Én akkor fogytam, amikor 120-140 között volt a pulzusom folyamatosan. Így utolsó alkalommal 6 hét alatt 23 kg-ot fogytam. Persze úgy néztem ki mint egy anorexiás.

Előtte volt, hogy 1 hét alatt 5 kg-ot, 3 hét alatt 17 kg-ot, stb.

716. a0c1361e44 (válaszként erre: 715. - Pasdechat)
2013. máj. 1. 07:41

Igen, aztán, ha a gyógyszert abba hagyjuk, akkor ismét romlik az eredmény.


Nem hallottam még alternatív kezelésről, ami hatásos lett volna hosszútávon...

715. pasdechat (válaszként erre: 714. - Mokamoni)
2013. ápr. 30. 21:22
nekem kb. 2 hónap alatt a gyógyszer hozta helyre, ezek szerint mindenkinek más a jó módszer. örülök, h sikerült! milyen időközönként fogsz ellenőriztetni?
2013. ápr. 30. 17:48
Sziasztok!Nekem is túlműködésem volt.Másfél év alatt nem tudta a dokinőm helyre hozni gyógyszerekkel.Egy hónappal ezelőtt azt mondta,hogy úgy néz ki műtét lesz a vége!Na én erről hallani se akartam.Pánikba estem és elkezdtem böngészni a neten,alternatív gyógymódokat.Két variációt találtam:glutén mentes táplálkozás,vagy akkupunktúra.Hát én az utóbbit választottam,mert ismerem magam.A diétát nem tudtam volna betartani.És végtelenül örülök ennek a döntésemnek,ugyanis 3 hét akkupunktúra után teljesen el kellett hagyjam az összes gyógyszert!!!Összesen 1 hónapig jártam(az 8 alkalom),és teljesen rendbe jöttem.Még 1 ellenörző vérvétel van hátra!Remélem minden oké lesz!!!Aki szeretné a hölgy elérhetőségét,annak privibe megírom.Csak ajánlani tudom mindenkinek!!!Ui.:saját magát is kigyógyította a túlműködésből!!!
2013. ápr. 29. 22:56

Annyira azért nem vészes a dolog, csak azt mondta a nővér, hogy van itt pajzsmirigy tulműködés, ezzel majd ha otthon járok, menjek el orvoshoz. Szóval nem azt mondta, hogy haggyak ott csapot papot és rohanjak :D

Bárcsak segitene ez a dolog és tényleg a pajzsmirigyem miatt vagyok egy dagadt disznó :(

712. pasdechat (válaszként erre: 711. - Kicsikemoncsika)
2013. ápr. 29. 22:49
elvileg de. nincs mellette inzulin-rezisztenciád? az általában alulműködéssel jár együtt, de néha van együtt túlműködéssel is. mennyire működik túl? mik az eredmények?
2013. ápr. 29. 22:17
Sziasztok :), hogy lehet az, hogy ma jött meg a véreredményem, a pajzsmirigyem fúlműködik. De a gond az, hogy én csak hízok, hízok, hízok. Ez hogy lehet? Ha tulműködik, nem fogyni kellene?
710. pasdechat (válaszként erre: 709. - A0c1361e44)
2013. ápr. 28. 13:24
ha magas a tsh-ja, miért kapott metothyrnt? itt vmi nagyon nem stimmel.
709. a0c1361e44 (válaszként erre: 708. - Pasdechat)
2013. ápr. 28. 12:59
Na meg a methotyrin kezeléstől....
708. pasdechat (válaszként erre: 706. - Regin_a)
2013. ápr. 28. 12:46
akkor menj az alulműködő fórumba! :)) hízás is alulműködéstől szokott lenni.
707. LiliumSouliei (válaszként erre: 706. - Regin_a)
2013. ápr. 27. 14:00
Szia! Ha magas a TSH-d, az alulműködést jelenthet.
706. Regin_a (válaszként erre: 705. - Pasdechat)
2013. ápr. 27. 09:24

Labor szerint magas, körzeti is "magasTSH?" kérdéssel küldött további vizsgálatra

Ennek ellenére híztam, bár ez nekem "nem ártana" meg, ha normális lenne, de igy valami belső gond miatt , az nem tecc

705. pasdechat (válaszként erre: 704. - Regin_a)
2013. ápr. 23. 15:56
először azt döntsd el, h alacsony vagy magas a tsh-d! :)) alacsony tsh-túlműködés, magas tsh-alulműködés. az alulműködéstől hízik az ember, a túlműködéstől fogy. a metothyrn túlműködésre adandó gyógyszer.
704. Regin_a
2013. ápr. 23. 15:50

Üdv!

Belépek sajna én is a klubba

Magas TSH?-val küldtek laborra, de nem tudom mennyi

UH-n göb, talán 2cm, izotóp is volt és még valami másiránybol újabb UH lesz.

Ma voltam elöször endo.dokinál

Egy langyos víz volt a doki

Semmit nem mondott, semmiröl nem világositott fel, ujabb UH és irassam fel a METOTHYRIN-t


Mi a fene ez az egész p.m. probléma?

Mert rutin laboron jött ki hogy valami nem kerek az eredményekben


Nekem egy panaszom van, hogy abnormálisan elfáradok munkában, igaz vén vagyok már

Azonos táplálkozás mellett híztam vagy 5-7kg-ot

Lehet ez ennek a hatása?


A gyógyser szedése mellett kijött bárkinek is mellékhatása,

mert elég hipohonder vagyok és szedek más bogyókat is, vérhigító, v.nyomás csökkentő, dilibogyó/Xanax

2013. ápr. 13. 11:50
sziasztok! voltam vérvételen, 1,3 lett tsh-m (jupiiiiii), az ft4 nekem most alulról közelít, tehát igaza volt az endó dokinak, h a tsh nem követi le olyan gyorsan a változást, mnt a tsh és h csökkenteni kell a propycilt! :))) a manólánynak még nincs szúrható vénája (1 éves), megnézték. most küldöm neki mailen, sztem még tovább csökkenti. én már nem is tudom, h a kislányomnál az alul- vagy a túlműködéstől izguljak jobban. (a terhesség alatt alulműködtem, a szülésig l-thyrxint szedtem, majd a terhesség után ment át durva túlműködésbe).
702. LiliumSouliei (válaszként erre: 701. - Doszil)
2013. ápr. 13. 11:34
Szia! Nekem már most újra túllépte a határértékeket a T3 és T4, amire kellene gyógyszert szednem, de egyenlőre még nem okoz zavaró tüneteket és szoptatok, ezért a doki egyenlőre azt mondta, hogy ne szedjek rá semmilyen gyógyszert. Amit szednem kellene, az bekerül az anyatejbe. Remélhetőleg lassan fog csak romlani a helyzet és ki tudom húzni a 6. hónapig a szoptatást, mert ha már elkezdem majd a gyógyszert, el kell kezdenem apasztani is a tejemet. A hozzátáplálást a 4-5. hónap körül tervezem elkezdeni és a 6. hónapra remélhetőleg már lesz olyan is amikor 10-12 óra telik el 2 szopi között. A doki azt mondta, hogy ha már megvan ez a 10-12 óra szünet, akkor már bevehetem úgy a gyógyit, hogy az utolsó szopinál és a következőig már felszívódik és nem tud belejutni az anyatejbe. Mi is hamar szeretnénk majd tesót és remélem addigra valamennyire normalizálni lehet majd a hormonszintjeimet, de nálam is valószínű hogy a következő terhesség megint jobban kihozza majd. Megnyugtató olvasni, hogy a terhesség alatti gyógyszerszedés nem okozott gondot a lányodnál.
701. doszil
2013. ápr. 12. 22:05
Sziasztok, olvastam a hozzászólasaitokat és egy cipőben járunk. Nekem pajzsmirigy túlműködésem van, első terhességem elején (8-9 hetes voltam) derült ki és a a 7. hónapig propycilt szedtem. Aztán szülés után 6-7 hónapig nem volt gond, majd ismét visszajött. Most második babámat várom, júniusban fogok szülni. Az első baba kislány, 2 éves múlt és nála már kétszer megnézettem a tsh-t, de minden rendben volt. Az orvosok szerint a hajlamot örökli a baba, de a betegség hormonváltozásnál jöhet ki nála (kamaszkor, terhesség vagy változó kor jellemző), ha szépen fejlődik nem kell aggódnunk. Kb. 2 hónaposan a János kórházban nézték, és nemrég a helyi laborban (sajnos más miatt kellett vért venni, és erre is kértem beutalót). Nálunk a baba rögtön összejött mindkét esetben, most kisfiút várok és már félidőben normalizálódott a tsh-m, pedig terhesség elején 0,05 volt! Abban tudtok segíteni, hogy Ti szoptattatok úgy, h már gyógyszert kezdtetek szedni? Lehet, h írtatok erről, de nem olvastam végig a fórumot. Kislányomnál azért apasztottam el a tejet, mert nem akartam a gyógyszer mellett szoptatni (elég volt a terhesség alatt bevitt gyógyszer). Most viszont szeretnék minél tovább szoptatni. Nem tudtok vmilyen természetes dologról ami segít a pajzsmirigy helyes működésében? Schüssler só? vagy bármi hasonló! Előre is köszönöm!
700. LiliumSouliei (válaszként erre: 699. - Pasdechat)
2013. ápr. 4. 13:18
Húh, azért babáknál az félelmetes lehet! Ha már túl vagytok rajta, mindenképpen írd meg hogy ment. :)
699. pasdechat (válaszként erre: 698. - LiliumSouliei)
2013. ápr. 4. 12:37
én arra gondoltm, h elviszem egy magánlaborba. nekem úgyis kell mennem néha, elviszem magammal. azt mondták, h megpróbálnak vénát szúrni, már megérdeklődtem. :)
698. LiliumSouliei (válaszként erre: 697. - Pasdechat)
2013. ápr. 4. 11:39
Igen, ez engem sem hagy teljesen nyugodni. Nálunk is volt ilyen vizsgálat, csakhogy nem kaptunk semmilyen eredményt róla, aztán kiderült hogy ha nincs eltérés akkor nem értesítenek. Legalább látnám az értékeket és megnyugodhatnék. A pajzsmirigy dokitól is kérdeztem ezt, hogy a babát nem kellene-e vizsgálni, de azt mondta, hogy ő emiatt nem fogja megszúrkálni és ha később van valami akkor meg lehet vizsgálni. De nem fogjuk kivárni, hogy legyen valami, hanem ha már nem lesz ilyen picibaba, akkor majd elvégeztetjük ezt a vizsgálatot. Főleg, mert én is egész terhesség alatt pajzsmirigygyógyit szedtem és szerintem is hathatott rájuk. Ti hol és mikor fogtok ennek utánajárni, van már valami konkrétum hol vizsgálnák meg a lányod?
697. pasdechat (válaszként erre: 688. - LiliumSouliei)
2013. ápr. 4. 07:18
tervezed majd megnézni a baba tsh-ját? én a sote 2-n szültem, ott van anyagcsere vizsgálat, ami elvileg a pajzsmirigyre is kiterjed, az nálunk jó volt, de picit azért izgat, h milyen lehet a tsh-ja. kicsit később sztem megnézetem, csak hát a szúrás.... :( én ugye pajzsmirigy-hormont szedtem még a terhesség alatt. mondjuk mindegy, h hormont vagy gátlószert, mindenképp hathatott rájuk is. vagy rosszul gondolom?
696. pasdechat (válaszként erre: 695. - LiliumSouliei)
2013. ápr. 4. 07:15
hát még az első év, mintha most szültem volna. komolyan! :))))
695. LiliumSouliei (válaszként erre: 694. - Pasdechat)
2013. ápr. 3. 11:08
Biztos sikerülni fog nektek! Igen, a kislányommal minden rendben, szép nagyobbacska baba, jól fejlődik és nagyon ügyes, nagyon keveset sír és hamar csinál sokmindent :) Most már 6 hetes, hihetetlen milyen gyorsan elmentek ezek a hetek... Mi is úgy tervezzük, hogy majd kb. 1 év múlva jöjjön a kistesó.
694. pasdechat (válaszként erre: 693. - LiliumSouliei)
2013. ápr. 3. 09:56
igazából azt mondta az endokrinológus, h ilyen eredményekkel, amik nekem voltak most, simán teherbe lehet esni és a progim is jó volt, tehát az ir sem játszott már szerepet, de nem baj, majd sikerül. semmi sem sürgős, most szombaton volt 1 éves a kislányom. :) igazából még nem is gondoltuk, h sikerülhet, csak az rosszabb, amikor kicsit beleéled magad és mégsem.... ha ebben az évben összejön, annak örülünk. minden rendben a kislányoddal? mennyi idős most?
693. LiliumSouliei (válaszként erre: 689. - Pasdechat)
2013. ápr. 3. 09:50
Sajnálom hogy elhalványult a teszted! Sajnos ebben a pajzsmirigy simán közrejátszhat, nekem is tavaly tavasszal több ciklusban is előfordult ilyen tesztelés. Drukkolok hogy hamarosan sikerrel járjatok!!!
692. pasdechat (válaszként erre: 687. - Defnike)
2013. ápr. 2. 11:13
üdv köztünk (sajnos)!
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook