Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
751. pasdechat (válaszként erre: 750. - Giulia)
2013. máj. 27. 13:55
küldöm privátban! nekem a terhességem előtt-alatt alulműködésem volt, utána túlműködésem (utóbbi magas anti-tpo-val) és mindkettőt helyretette nagyon gyorsan. nem olcsó, de sztem nagyon jó szakember.
750. giulia (válaszként erre: 748. - Pasdechat)
2013. máj. 27. 13:15
Azt megköszönném! :) Nem vagyok budapesti, de közel lakom, és amúgy is minden dokinkhoz budapestre járok :) Nekem is van 2 pesti dokim, de sajna egyik elhagyagolt, a másik pedig azt mondja várjunk... de mire?????? :(
749. giulia (válaszként erre: 746. - Pasdechat)
2013. máj. 27. 13:13
Én csak napi 1-et szedtem, úgy kezdtem..... most már napi 2t kell szednem, 1-et este, 1-et reggel.... De ahogy látom mindenki sokkal nagyobb dózisban kapta/kapja..... Én is havi kontrollra járok.....
748. pasdechat (válaszként erre: 745. - Giulia)
2013. máj. 27. 12:23
ha bp.-i vagy, tudok ajánlani egy szuper endokrinológust!
747. pasdechat (válaszként erre: 746. - Pasdechat)
2013. máj. 27. 12:23
0,001-ről indultam, most 1,53.
746. pasdechat (válaszként erre: 745. - Giulia)
2013. máj. 27. 12:23
nekem a szelént az alulműködéskor kellett szedni, de ehhez nem értek. hogy szeded a metothyrint? én propycilt szedek, de én nagy dózissal kezdtem és folyamatosan a kontrollok alapján kellett csökkenteni.
745. giulia
2013. máj. 27. 11:16

Sziasztok!

Olvasgattam a hozzászólásokat, és nekem is lenne kérdésem......

Én decemberben fogytam sokat, januárban majdnem bekómáltam, több mint 1 hónapig volt 100 fölött a pulzusom alvás közben is, nagyon legyengültem, a telefonom kiesett a kezemből stb. Azóta metothyrint szedek... Ez már 5 hónapja. Akkor minden eredményem csillagos volt. Volt, hogy 68 lehetett volna valamiből maximálisan, nekem 600 volt. A dokim azt mondta, csodálkozik, hogy fel tudok állni.... A TSH-m 0,008-al kezdődött, januárban, mikor gyógyszert kezdtem szedni, 0,006-ra csökkent. Az utoló eredményem (1 hónapja) azt muatta, hogy minden másom javult, alig vannak csillagos értékeim, beleértve a T3 és T4-et is, de a TSH-m nem javul, sőt, már csak 0,004.

Pénteken megyek kontrollra, úgyhogy jövőhéten valamikor meglesz az eredményem.... Már napi 2 gyógyszert is szedek, mellette szelént javasoltak. Eddig javulást éreztem a közérzetemben, de most megint úgy érzem 3 napja, mintha visszaestem vola: fáradt vagyok, nem tudom magam kipihenni, úgy kelek, mint akit éjjel összevertek, stb.

Van valami ötletetek mivel lehetne segíteni a gyógyulást? Elég furának érzem azt, hogy elvileg a TSH és a T3,T4 összefüggnek, tehát ha egyik magas másik általában alacsony (legalábbis nekem így magyarázták el), és nálam pedig minden javult, de a TSH-m folyamatosan romlik..... Nem értem mit csinálok rosszul.... Esetleg táplálkozás, vagy kiegszítő tabletta esetleg vitamin, vagy valami jó tanács? Mert így munkaképtelen is vagyok, és elég rossz itthon csak úgy "lenni" és várni a csodára, miközben tehetetlennek érzem magamat..... :(


Előre is köszönöm a válaszotokat! :)

Mindenkinek jó gyógyulást! :)

744. pasdechat (válaszként erre: 743. - Viki77_2)
2013. máj. 24. 11:38
a tsh tökéletes!
743. Viki77_2 (válaszként erre: 742. - Pasdechat)
2013. máj. 24. 09:18
Hú, jó kérdés, én nem tudom, nekem a TSH mindig 1,5 :) Most is annyi volt, látod írtam is. A múltkor egyszer volt 1,8, de most megint 1,55.
742. pasdechat (válaszként erre: 741. - Viki77_2)
2013. máj. 24. 08:57
ha a t3 magas, az nem alulműködés felé viszi a tsh-t? (magasabb lesz, mint eddig)?
2013. máj. 23. 00:45

Sziasztok,

lenne csak egy kérdésem, előre is köszi ha tudtok segíteni, a TSH-m 1,55 lett, a T4-em 15,1, de a T3-am most már 8,1 (6,5 a felső határ). Ez a tendencia 2 hónapja is ugyanígy festett, akkor még 7,1-es T3-mal.

Jelent ez valamit, vagy csak a vérnyomáscsökkentő ill. a szedett Meforal kavar be?

Próbáltam a pajzsmirigy mátrixon nézegetni, de nem jött ki semmi ott.

2013. máj. 21. 22:07
sziasztok! 1,53 lett a tsh-m és határértéken belülre került az anti-tpo-m. :) most még kétnaponta fél propycilt szedek.
739. a0c1361e44 (válaszként erre: 738. - Lombikbaba)
2013. máj. 15. 20:12
Ezekkel az értékekkel fogynod kellene, bár nem tudjuk, hogy milyen szokott lenni.
2013. máj. 15. 16:55

Sziasztok!

Ezen a fórumon új vagyok. Tanácsot kérnék tőletek.

TSH értékem alacsony 0.3

T3 értékem magas 6.1

Hematokrit alacsony: 35

Nem tudok fogyni, csak hízok. Állandóan hidegek a lábaim, magas pulzus 120, szinte állandóan! Hullik a hajam, fáradt vagyok...

Ez pajzsmirigy probléma lesz? 27-én megyek magánrendelésre. Érdemes pajzsmirigy ultrahangra mennem addig???

737. a0c1361e44 (válaszként erre: 736. - Regin_a)
2013. máj. 5. 15:08

Igen, az ember azt gondolná, hogy egy helyen elkészül minden akkor igen is le tudja kérni házon belül vagy akár nem házon belül is, hiszen a 21. században élünk és hát tudjuk, hogy távolról is elérhető egy csomó minden. Sokat gondolkodom, hogy esetleg a kórházakban nincs hálózat? Vagy mit csinálnak? Én is kiakadok azon, hogy pl. voltam az sztk-ban vérvételen, UH-n, stb. És amikor megyek mondjuk 1 év múlva, akkor elvárnák, hogy én vigyem el a kinyomtatott régi leleteket. volt már belőle problémám, így megkérdeztem a dokit, hogy megkeressem e a gépében?:)))


A methotyrin általában jól összefér más gyógyszerekkel, nem kell aggódnod, bár igen fura, hogy az orvos ezt nem tudja, bár volt már olyan is, hogy a patikus sem tudott válaszolni a kérdésemre. Ezt igen siralmasnak tartom.

Ha 3 éve kezelnek már ezzel a gyógyszerrel, remélem nem keverlek senkivel, akkor már illene valami mást is javasolni, mert rövid távon lehet nem károsít semmit a gyógyszer, de sajnos nem tudjuk, hogy több év mit tesz.

736. Regin_a (válaszként erre: 735. - A0c1361e44)
2013. máj. 5. 13:32

Féreértettted, a te kommentedböl idéztem azt a pulzust

Az enyém jellemzően normális


Masuekhez persze nem megyek, nincs rá pénzem

Megvolt az izotopos fotozás, megvolt az UH, most valami más irányú UH kell a dokinak

Kórházi doki

Az alagsorban csinálták a vizsgálatokat

A doki le tudja kérni belső hálózaton az eredméyneket,de kiirja -e CD-re az eredményt, a felvételeket

Írja, jó lesz az még valamire

Doki egyzswerűen kijelentette hogy nem tudja lekérni az eredményeket

Kissé keménykedtem, aztán le az alagsorba, vissza a dokihoz

Semmit nem mondott. Szedek más bogyókat is, kérdeztem összeférnek -e azokkal

Ő azt nem tudja, szedjem ezta a Mytho-micsodát

Megcsináltatom a másik UH-t és meglátom

Nem vagok egy nyúlbéla, eligazitom rendesen ha nem ad kielégitő magyarázatokat és gyógymódot

De

735. a0c1361e44 (válaszként erre: 734. - Regin_a)
2013. máj. 5. 10:00

Ilyen magas a pulzusod? Ha igen, akkor a fogyás be fog indulni, de ehhez napokon és heteken át ilyen magasnak kell lennie.


A göb különböző dolgokat csinálhat. Nekem pl. pajzsmirigy hormont termelt és ezért is működtem túl. Én hízni akkor híztam, amikor methothyrint szedtem, mert ugye ez gátolja a pm. hormon termelés, ami lassítja az anyagcserét, pulzust, így jön a hízás. Az elején jó volt, hogy híztam, mert csontkollekció voltam.

Milyen gyógyszert írt fel a dokid?

Sajnos az összes endokrinológus érdektelen, így hiába mennél maszekhoz, ők csak mosolygósabbak, amíg el nem mész az összes általuk kiírt vizsgálatra és ki nem fizeted a nagy pénzeket, amit egyébként megcsináltat az SZTK-s doki is. Nem alkalmaznak hatásosabb kezelés, nem is kedvesebbek, nem is tudnak többet...

734. Regin_a (válaszként erre: 732. - A0c1361e44)
2013. máj. 5. 09:17

Magas pulzus 120-140 között és a fogyás"


Semmi ilyesmim nincs, sőt mint irtam, híztam keveset

Göböm van, kb 2cm-es

Mi ez a göb, mit csinál?

733. Regin_a (válaszként erre: 710. - Pasdechat)
2013. máj. 5. 09:14

Nem szólt semmit a doki, semmi véleményt nem mondott

Egy farok volt!


Ujabb UH és irassam fel ezt a gyógyszert a körzetivel

Még nem tudtam elvergődni hozzá, majd jól kikérdezem, mi is a helyzet akkor most

732. a0c1361e44 (válaszként erre: 731. - Iza72)
2013. máj. 4. 21:46

Nekem általában túlműködésem volt. A legtöbb alkalommal nem volt tünetem max. annyi, hogy lefogytam. Aztán jött egy időszak, amikor kicsit felkapkodtam néhány kiló felesleget, vizesedett az arcom, a lábam, a kezeim, remegett a kezem és a lábaim is, nagyon gyenge voltam és erőtlen, és nagyon fáradt és jött az utolsó "roham". Magas pulzus 120-140 között és a fogyás ismét 23 kg 6 hét alatt. Ekkor kaptam ismét methotyrint 4 óránként kellett 2 db-ot szednem, majd 1 hónap múlva csökkenteni 4 óránként 1 db-ot, majd újabb 1 hónap múlva már csak naponta 3 db és kb. 1 évig napi 1 db. A tablettától egyszer alulműködő is lettem, ekkor lett a napi félre csökkentve. De nekem ez a műtét előkészítése is volt, mert nekem meg is nőtt a pm-em. Radiojod kezelést én sem akartam, mert nem tudom, hogy nem lenne e ártalmas, de a doki is a műtétet javasolta. 4 éve műtöttek, csak egy kicsit hagytak meg a pm-emből, ami egyáltalán nem működik, így jelenleg letroxot szedek, ami pajzsmirigy hormon. Azt hiszem én szerencsés vagyok, mert a súlyomat kordában tudom tartani. Persze nagyon kell figyelnem, így sokat mozgok és figyelek a kajámra. Azt hiszem jobb így, mint túlműködve, akkor azért sok gondom volt, most szinte csak a súlyommal kell küzdenem.

Tehát én a műtéttől jöttem rendbe. Gyógyszert nem szabadna ennyit szedni szerintem.

731. iza72 (válaszként erre: 730. - A0c1361e44)
2013. máj. 4. 20:28

fél évente megyek kb vérvételre...A Rádijód kezelésről szó volt de attol meg én félek,hogy majd átmegy alulmüködésbe mert már igy is volt mikor az volt.már arra gondoltam elmegyek privát dokihoz mert nem igazán foglalkozzik velem..a lábam dagad elvileg a magas pulzusszámtol és állandoan ideges feszült vagyok de ezek senkit nem érdekellnek néha ugy veszem észre..te mennyi idö alat jöttél rendbe?mennyi gyogyszert kellet szedned mert én már szedtem 3,2,1 et

köszi a válaszodat

730. a0c1361e44 (válaszként erre: 729. - Iza72)
2013. máj. 4. 18:59

És nem ajánlanak más kezelést? Radiojod kezelés, műtét?

Vért veszek rendszeresen?

Amikor én szedtem a metothyrint, akkor 3 naponta nézték a vérképemet.

729. iza72
2013. máj. 4. 18:46

Sziasztok!

olyan kérdésem lenne a tulmüködésre mindenki methotyrint szed vagy van rá más gyogyogyszer is.mert 3 éve szedem és ugy tudom ez kihathat a csontvelömre...most jók az eredményeim és nem értem az orvos miért nem mondja ne szedjem már várom a válaszotokat köszi

728. LiliumSouliei (válaszként erre: 726. - Pucóka86)
2013. máj. 2. 14:28
Szerintem ha a férfinál van ilyen eltérés, az nem gond.
727. temmp (válaszként erre: 726. - Pucóka86)
2013. máj. 2. 14:28

Feltételezem a neved alapján, hogy te vagy a nő és a párod a férfi :)

Csökkent spermaszámot és ezáltal meddőséget okozhat, azt nem tudom, hogy sérülhet-e a baba. Szerintem nyugodtan kérdezze meg az orvosát, nem ciki megkérdezni :D

2013. máj. 2. 14:12

Sziasztok,


Azt szeretném megkérdezni hogy a páromnak pajzsmirigy túltengése van és szeretnénk egy babát öszehozni :) . Lehet valami baja a babának ebből(mármint hogy úgy fogant meg hogy a páromnak magas a pajzsmirigye?Előre is köszönöm a válaszokat, és remélem nem kérdeztem hülyeséget! :)

Köszönöm!!!

725. pasdechat (válaszként erre: 724. - A0c1361e44)
2013. máj. 2. 13:17
jaaa, nekem nem ennyire és 2 hete még 1,3-as tsh-m volt, sztem hétfőn megyek újra nézetni. lehet, h csak a tavasz az oka (ami inkább most nyárnak tűnik). :)
724. a0c1361e44 (válaszként erre: 723. - Pasdechat)
2013. máj. 2. 07:19

Mennyire hullik a hajad?

Az én hajam 7,31 es TSH-nál hullott, de olyan szinten, hogy már nem mertem hajat mosni és fésülködni sem. Hajmosásnál a tusolótálca alján 1 cm-es rétegben állt a hajam, majd a szárítástól körülöttem kb. 50 cm-es sugarú területen szintén. A copfom, ami kb. 2 cm átmérőjű volt 1 cm-es lett. Ekkor elhagytam a methotyrint és fokozatosan megszűnt a hajhullásom.

723. pasdechat (válaszként erre: 720. - A0c1361e44)
2013. máj. 1. 20:15
nekem most kezdett hullani. bár mikor 2,8 volt a tsh-m, akkor nem hullott. asszem, tényleg megint megnézetem. állandóan vérvételre járok. :(
722. mokamoni (válaszként erre: 715. - Pasdechat)
2013. máj. 1. 18:41
Hát most havonta,így az elején.Aztán fél évente.
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook