Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
781. luciti (válaszként erre: 779. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 00:45
Amugy hogy hogy nem alszol meg? nem fekszel koran te sem?
780. luciti (válaszként erre: 779. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 00:41

Semmi baj, nalam sincs ekezet, parom gepe s nem allitgattam. :) ez a gyors eves nalam is megvan, nem tudok nyugodtan leullni:))

panikkal kapcsolatban milyen erdekes dolgokat tudsz? van kedved leirni?

779. Debra Morgan (válaszként erre: 778. - Luciti)
2013. szept. 10. 00:35
Nem fogsz bekattani! ;) jaja ismeros a porges is. Nalam az is volt, hogy nindig mindennel siettem. Gyorsan ettem, rohantam az utcan mert nem volt normalis biztonsagerzetem. Sot ha lattam h pl a boltban hosszu a sor, inkabb be se mentem. Jaj dehogyis gondoltam h sajnalod magad. :) tudom milyen szornyu erzes ez... Remelem ki tudsz menni hamarosan a parod utan egeszsegesen. Bocsi h nincs ekezet csak kozben mar telorol irok. Egyebkent a panikkal kapcsolatban tudok erdekes dolgot.
778. luciti (válaszként erre: 777. - Luciti)
2013. szept. 10. 00:15
Meg sokszor ugy erzem mintha fel lennek huzva..egyszeruen nem tudok nyugodtan lefekudni, mindig ugy erzem valamit csinalnom kellene meg...pedig semmi nagyon surgos dolgom soha nincs. Lehet hogy tenyleg bekattanok szep lassan :))
777. luciti (válaszként erre: 776. - Debra Morgan)
2013. szept. 10. 00:10

T3 at nem neztek.A T4 volt becsillagozva. Nagy igazsagot mondott csk az a baj hogy most nem igazan az a nyugis idoszak van. Olaszorszagban voltunk parommal, aztan Svajcba szeretnenk menni. En hazajottem o meg kiment mar lassan 5 honapja. O talalt munkat, lassan nekem is menni kellene, teljesen uj kornyezet senki ismeros, munkat kellene keresnem es igy erzem magam.

Tudom hulyen hangzik, de nem banom ha kiderul ezzel van a baj..csak tudnam mar hogy mi van. mert hallottam mar eleget hogy panikroham, de tavaly szeptember ota erzem azt hogy nem kapok levegot minden nap. szoval eleg durva szerintem.nem sajnalom magam allandoan nehogy azt gondold csak neha igy ramjon.

Roham az nem volt azota, tavaly volt szeptember vegen meg oktober elejen par,nekem sem volt sok, de akkor megvoltam gyozodve hogy ott halok meg. nagyon rosszul voltam. Ez a szivdobogas erzes meg annyira nem durva, nem is igazan figyeltem a hogy meddig tart.

776. Debra Morgan (válaszként erre: 775. - Luciti)
2013. szept. 9. 23:55

Bizony, nagy igazságot mondott a doktornő.:) Nem szabad sokat idegeskedni.

T3 eredmény? Első ránézésre jónak tűnik a TsH, meg a T4 is minimális eltérést mutat. Be volt csillagozva a három közül valamelyik?

Emlékszem, nekem a legelsőnél álltak ám az eredmények a szélrózsa minden irányába.:D Dokim majd' hülyét kapott, mikor meglátta. Ám gyógyszeres kezeléssel nagyon könnyen be lehet állítani. Mondom, nekem öt darab "rohamszerű" érzéssel tudatta a pm túlműködés, hogy belépett az életembe. (Hogy a fene ette volna meg.)Mikor orvoshoz mentem, hogy márpedig ez nem pánikbetegség, akkor már gyakorlatilag fel se tudtam idézni ezeket a torokszorító tüneteket.


Nagyon kíváncsi leszek, hogy nálad mi lesz. Szorítok, hogy rendben legyen minden. Azóta volt rohamod? Meddig tart, amíg elmúlik a szívdobogás-érzés?

775. luciti (válaszként erre: 773. - Debra Morgan)
2013. szept. 9. 23:41

Na most mar en is azt mondom ajjajjj. Borom is annyira szaraz, felhuzok egy fekete nadragot feher lesz belul annyira szaraz a labam peldaul. Gondolom olvastad mar volt mar egy tsh, eddig birtam varni, most mar mennek megint mert belefaradtam hogy igy erzem magam 26 evesen es egy eve tart mar ez az allapot. Remelem tud fogadni s akkor amint lehet irany a labor is.

Nem dohanyzom. Etvagyam nincs egyaltalan, alig birok enni valamit, persze fogytam is, de azt mondta a doki hogy normalis ha keveset eszem.177 magas vagyok es 60 kg, szoval nem vagyok meg olyan nagyon vekony szerintem. Apum egeszen mashogy gondolja :))Nyakam nincs bedagadva, azt is nezte az orvos. Viszont utobbi idoben szur vagy nyom a szivem korul is, ott baloldalt. Aztan probalok nem idegeskedni csak nehez igy.Belefaradtam. A doktorno is azt mondta hogy nezzem az elet napos oldalat..:)) igazabol ezt konnyu mondani de pl felmegyek az emeletre annyire elfaradok hogy kapkodom a levegot. Igy a napos oldal bearnyekolodik kicsit. Azt is mondtam hogy nekem igazabol mar mindegy mi az ok csak talaljak meg es kezdjenek vele valamit. Mert ez hogy nezzem a napos oldalt meg hogy eletmodvaltas kell hanem eletem vegeig kinlodni fogok refluxxal az nem nagy segitseg. Hja meg legutobb olyat is mondott a doktorno hogy ne stresszeljem magam mert igy vagy asztmas leszek vagy pajzsmirigyemmel lesz gond.

774. luciti
2013. szept. 9. 23:25

kék irisz kivancsi vagyok a velemenyedre, latom elegge otthon vagy a temaban. Leirtam roviden a problemamat lent. A labor eredmeny a kovetkezo


TSH 3,56 uIU/ml normal ertek 0.25 - 5 uIU/ml

FT4 22,22 pmol/l normal ertek 10,6 - 19,4 pmol/l


A doktorno azt mondta hogy ha az FT4 emelkedik akkor a TSH nak csokkenie kellene, es varjunk egy kicsit aztan kuld endokrinologuhoz vagy laborba, nem is emlekszem igazan. A heten szeretnek visszamenni hozza es utana laborba.. viszont erdekel az is hogy te mit gondolsz.a tsh ha normal erteken belul van akkor minden rendben akkor is ha az ft4 magas, vagy elnezhettek valamit a laborban, vagy lehet hogy megis pajzsmirigy problema okozza az osszes tunetem??

773. Debra Morgan (válaszként erre: 772. - Luciti)
2013. szept. 9. 23:16

Szia! Örülök, hogy megosztottad, hátha picit tudok segíteni.:)

Első olvasásra azt mondtam: ajajajj. Hajhullás, kézremegés, izzadás, hőhullámok, szapora pulzus, és még sorolhatnám. Igen, ezek sajnos a pajzsmirigy-túlműködés tipikus tünetei.

Emlékszem, nekem is ezek voltak. Plusz a bőröm is nagyon száraz volt. Meg ugye iszonyú gyors volt az anyagcsere, sokszor ment a hasam. Jó étvágy mellett fogytam. Nehézlégzésem nem volt, csak akkor, amikor már megjelent a nyakamon a strumma.


Szerintem kérj a dokidtól egy TSH vizsgálatot(TSH, T3, T4). Ilyenkor csak egy ampulla vért vesznek és általában egy hét múlva van is eredmény. Nyugodtabb lennél utána te is, és ha mégsem a pm-mel van gond, akkor lehetne tovább haladni.


Dohányzol? Étvágy? Tapasztaltál fogyást? Nyakad nincs bedagadva? Ezekből sokat le lehet szűrni.


Írj nyugodtan, ha még van kérdésed, igyekszem válaszolni.:) És ne idegeskedj addig se.(Tudom, könnyű mondani, de nem fog veled semmi rossz történni.)

772. luciti (válaszként erre: 765. - Debra Morgan)
2013. szept. 9. 23:02

Egy ideje be benezek ide is es olvasgatok. Neked tenyleg panikrohamszeru tuneteket okozott a pajzsmirigy tulmukodes? szapora szívverés, izzadás, halálfélelem, elesettség érzés ez nekem is volt jo kis nehezlegzessel tarsitva meg tavaly szeptemberben. Mivel a nehezlegzes nem mult el elmentem dokihoz aki azzal jott hogy panikroham. Aztan volt meg par ilyen alkalom es a nehezlegzes megmaradt, de rohamok nem voltak tobbet. Voltam par orvosnal azota de sokkal elorebb nem jutottunk. Most legutobb azt mondtak hogy refluxtol van, viszont laborban is voltam tsh t meg ft4 et neztek, es az ft4 magas. en meg azon gondolkodom hogy mi van ha megis a pajzsmiriggyel van baj es azert nem mulik a nehezlegzes. mert hiaba szedem a bogyot refluxra a nehezlegzes egyszeruen megmaradt. Meg ilyenek vannak meg hogy rettenetesen hull a hajam, nagyon faradok, remeg a kezem, dagad a labam is, sokszor ugyerzem mindjart kiugrik a szivem, meg eleg rosszul viselem a meleget is, sokszor egyik percrol a masikra leizzadok na meg a nehezlegzes.26 eves vagyok amugy.Es mit akarnak adni az orvosok?? nyugatot.rettenetesek komolyan mondom. Mert a nyugato az aztan megold mindent.


bocsi hogy neked irtam ide ezt a egeszet, csak hogy olvastam a torteneted kezdtem ugy erezni hogy talan megis oka van annak ami velem tortenik es nem idegalapon van az egesz.

771. Debra Morgan (válaszként erre: 770. - A0c1361e44)
2013. szept. 8. 10:36

Szupi, hogy a te szíved is rendben van! :)

Huh, hát igazából nekem mindig is alacsony volt a vérnyomásom, ilyen 98/64 szokott lenni, pulzus meg 68-72. De azt mondta a háziorvos, hogy ez nem betegség, és nem ír fel gyógyszert, hanem mozogjak, sportoljak kicsit és beáll. Igaza volt, mert ha bicajozok egy nagyot, utána mindig tökjó.

Pulzusom még akkor sem volt nagyon magas, amikor nem tudtam, h mi a fene van velem. Asszem ilyen 90 valamennyi volt a max. Meg egyszer volt 100 körül és megijedtem. De amióta szedek rá gyógyszert nagyon szépen belőtte.


A tüneteim gyakorlatilag megszűntek, mióta kezelve van a betegség. Na jó, persze nem vagyok egy erőember.:D De amióta elfogadtam, hogy ez nekem van, és majd elmúlik egyszer, azóta nem nagyon észlelem a tipikus tüneteket. Csak a havi előtt egy héttel. Na akkor van ám minden baj: hőhullám, idegbetegség, átkapcsolás fúria-üzemmódba.:DD De végül is ennyi.

Esetleg még az, hogy amikor megyünk a nyárból az őszbe, meg jön a hülye óra átállítás, akkor van egy nagyon-nagyon enyhe kis szomorúság/depi.

770. a0c1361e44 (válaszként erre: 769. - Debra Morgan)
2013. szept. 8. 07:15

Semmi jele nemvolt. Én nem éreztem, a dokim mondta a műtét után.

Hát igen, a szapora pulzus okoz ilyen tüneteket, gondolom ezért szedsz bétablokkolót. Én is szedtem egy ideig, mert 140 körül volt a pulzusom, és én is járok időnként kardiológiára és pont azért, hogy a pm. ne szedje szét a szívemet. Az enyém is egészséges:)

Vérnyomásod jó? Nekem évszakváltáskor kicsit ugrál a vérnyomásom, főleg így ősszel. Lehet te is azt érzed? Nekem inkább olyan panaszaim voltak, hogy ha sétáltam, akkor is kapkodtam a levegőt, így, ha valakivel beszéltem telefonon, akkor rendszerint megkérdezték, hogy futok e? És nagyon gyenge voltam. Nem tudtam kinyitni az üdítős palackot, nem tudtam gugolásból felállni segítség nélkül, nem tudtam felszállni buszra, csak úgy, ha segítettem kézzel. Én is nagyon izgága voltam.

2013. szept. 7. 21:49

Jujj...akkor nem lehetett egyszerű neked.:( Hát igazából voltak nyelési problémáim, de mióta kiderült, hogy tökre nem befelé nő, megszűnt.:D Halál komoly.

Ha nem zavarlak a kérdéseimmel, akkor arra még kíváncsi lennék, hogy milyen jele volt, hogy mellkasba terjedt? Mert néha az nekem fájogat. Meg szedek napi egy szem Betalocot, de néha olyan fura érzésem van a szívem körül. Vagyis olyan, mintha ököllel belülről megütnék a bordámat. Bocsi, hülye megfogalmazás tudom, de tényleg ilyen. Erre az ultrahangot végző doktornő azt mondta h sajna a pm zavar okozza egyértelműen. Mert csináltattam pár hónapja szív ultrahangot, mert zavart a dolog. De kiderült, hogy egészséges a szívem és minden normális. Egyébként ez az "ütő" érzés évszakváltásokkor jelentkezik csak néhány alkalommal.

768. a0c1361e44 (válaszként erre: 767. - Debra Morgan)
2013. szept. 7. 21:25

Fúúú, akkor jó! A kollégámat közel 100 ezerrel könnyítették meg.


Igen eszükbe juthatna, de nem szokott. Nagyon ritka az amelyiknek eszébe jut.


Ha nem túl nagy a göb és csak strúma és nem zavar a nyelésben és egyebekben, akkor valahogy meg kellene úszni a műtétet, bár az is igaz, hogy akinél szóba került, az bizony nem ússza meg.

Ja, és persze, ha a tüneteid nem vészesek!


Tulajdonképpen jobban lettem, bár most más bajaim vannak, nem olyanok, mint a műtét előtt.

Nem, nekem nem voltak a műtét után fájdalmai, de nem tudtam beszélni 2,5 hónapi, mert lebénultak a hangszalagjaim és a gégém.


Igen, van félni valód, hiszen minden műtét kockázattal jár, és bár nincs kis műtét és nagy műtét, csak műtét, de ez nagy műtétnek számít. Én pl. 6 órát voltam a műtőben, a komplikációk miatt.

Nem akarlak riogatni, mert ha kell a műtét, akkor kell, de ha nem okoz problémát, akkor én nem erőltetném.

Nekem azért volt fontos, mert nagyon lefogytam (normál súlyból 23 kg-ot és 6 hét alatt), valamint nagyon rosszul voltam. Ha gyógyszerrel tudtak volna stabilizálni, akkor nem megyek bele a műtétbe. Na, meg persze hatalmasra nőtt főként befelé. A kivett pm-em 11x5,5x2,6 CM! volt kétszer és hagytak is bent, és benőtt a mellkasom alá is.

767. Debra Morgan (válaszként erre: 766. - A0c1361e44)
2013. szept. 7. 20:53

Szió! Köszi a válaszod. Igazából ingyen voltak a vizsgálatok, mert nem Szegeden csináltattam őket, pont azért, mert nem akartam, hogy a gatyám rámenjen. Ott csak a műtét lesz, meg ugye a konzultáció a doktornővel került pénzbe. De csak ennyi. Jó-jó, értem, amit írtál, de már sajnos népbetegségnek számít a pajzsmirigy zavar, szóval eszükbe juthatna azért. Meddig tart beikszelni a TSH-t a lapon?


Néha elkeseredek, hogy undorító egy betegség ez. Soha nem lehet már meggyógyulni belőle?? Akkor se, ha megműtenek?:( Egyébként a golyva a jobb lebenyben van és kb. három centi. Szeretném persze elkerülni valahogy, de hogy? Régebben gargalizáltam galaj teával, meg be is borogattam, után mintha picit kisebb lett volna.


Egyébként az eredményeim akkor se vészesek, ha túlműködik, minimális az eltérés a tartományhoz képest, és a gyógyszer gyorsan rendbe rakja.


Te jobban lettél a műtét után? Fájt? Van félnivalóm?

766. a0c1361e44 (válaszként erre: 765. - Debra Morgan)
2013. szept. 7. 19:45

Ritka az a háziorvos, amelyiknek eszébe jut a pm., így ne legyél elégedetlen! Sőt! Kezelt is. A gyógyszer áráról nem tehet, de a patikus tehet arról, hogy nem szólt neked. Valószínű, hogy 2011-ben az endokrinológus is ezt tette volna, mármint a methotyrines kezelést alkalmazta volna, mert túlműködve nem műtenek meg, így előtte gyógyszerrel rendezni kell a működést. Szerintem majdnem felesleges volt elmenned magándokihoz, hiszen a az endokrinológus sztk alapon a vizsgálatok ingyen elvégeztette volna. Biztos meg volt annak az oka, hogy nem küldött rögtön műtétre.

Én 10 évig működtem össze-vissza és engem is már csak akkor műtöttel meg, amikor nem lehetett gyógyszerrel kezelni, illetve nagyra nőtt a pm-em.

Azért egy pm. műtét nem sétagalopp és utána is megmarad sok tünet.

Nekem az endokrinológus ajánlott sebészt.

2013. szept. 7. 18:34

Sziasztok!



Én is sajnos évek óta küzdök már ezzel a betegséggel. 29 éves nő vagyok, nincs gyerekem. 2008-ban kezdődött, vagyis azok voltak a előjelei. Tisztára olyanok voltak, mintha pánikrohamaim lennének.(szapora szívverés, izzadás, halálfélelem, elesettség érzés) Szörnyű volt. :( Félre is kezeltek rendesen az orvosok, nyugtató (Frontin), pszichiáter. Azt hittem, megőrülök. Mire aztán 2010-ben a háziorvosomnak eszébe jutott, hogy ugyan nézzünk már egy TSH-t, mert iszonyú sovány vagyok. Persze kiderült, hogy túlműködik, de valamiért úgy gondolta, hogy ő meggyógyít, és nem küldött tovább endokrinológushoz... Egy évi szarakodás után, 2011-ben nagy nehezen tovább küldött szakorvoshoz, mert már addigra a nyakam is dagadt. De a szakorvos meg ezt konkrétan lesz...ta. Úgyhogy idén nyáron kerestem egy szegedi magánorvost, és láss csodát, műtétet javasolt, és csak egy szem Metothyrint. CSomó vizsgálatot el kellett végezni, izotóp, nyelőcső vizsgálat, stb. Most jelenleg már csak egy nagy labor, egy biopszia és egy mellkasröntgen van hátra, aztán mehet a műtét. Viszont ezekre még időpontom sincs.:( De legalább haladunk valamit. Szerencsére a golyva nem befelé nő, úgyhogy legalább nem jelent akkora veszélyt. Idegeneknek meg fel se tűnik, hogy van ott egy kis daganat a nyakamon. De totál gallyra vágott az elején, amikor azt hittem pánikbeteg vagyok...De nem is volt több kb. öt "rohamnál" több,és még akkor se szólt volna senki...Nade túltettem magam rajta. :)


A másik dolog ami teljesen kiborított, hogy egy doboz Metothyrin ára kb. 1800 Ft körül mozog. És nem szólt volna a háziorvosom, hogy van belőle 100 szemes tabletta 500!!! Ft-ért... Ha nincs gyógyszerész ismerősöm, akkor ma is egy vagyont fizetnék. Gyalázatos!


Kicsit hosszúra sikeredett az irományom, remélem valaki elolvassa azért. További kellemes napot nektek!


ui: a Frontint három hónapja elhagytam magamtól és nagyon büszke vagyok:) kicsit durvának éreztem, hogy rászoktattak. Rájöttem, semmi szükségem rá. Jó, mondjuk csak este ettem mindig 0.25g-ot, de ez se kell, és aludni is nagyon jól tudok nélküle. :)))

2013. szept. 7. 07:14
Köszönöm a hozzászólásod, legközelebb kérek beutalót.
763. a0c1361e44 (válaszként erre: 762. - C383f88f42)
2013. szept. 7. 07:07

Szerintem kérj beutalót endokrinológushoz, mert a TSH alapján nem jó a pm. működésed és az endokrinológus fogja tudni, hogy miért produkálsz túlműködős értékekkel alulműködős tüneteket.

Egyébként hasonló cipőben jártam én is. Bár fárad voltam, dagadt a lábam, időnként híztam, magas volt a koleszterinem és a cukrom, és a pulzusom is, ennek ellenére túlműködő lettem, aminek egy műtét lett az eredménye. Fogyj le? A dokid meg menjen libapásztornak, mert ha orvos lenne, akkor tudná, hogy nem jól működő pm-nél nem könnyű a súly megváltoztatása. Sem fogyni nem egyszerű, sem hízni, sem megtartani a súlyt.

762. c383f88f42 (válaszként erre: 761. - A0c1361e44)
2013. szept. 6. 21:54

Szia!

Csak a házidokinál voltam. Szerinte ilyen eredménnyel nem kell menem máshová, mert nincs ezzel baj.Ez volt augusztus elején közölte le kell fogynom azt a 20kilót októberre és majd akkor menjek vissza hozzá. Egyéb vérvizsgálatra Ő nem adhat beutalót így más értékeket nem tudok. Ezenkívül viszeresek a lábaim és nyirok ödémám van (szerinte ez is csak a túlsúlytól), ideges, feszült és ingerlékeny vagyok. Hát kb ennyi. Köszönöm, hogy ilyen gyorsan reagáltál.

761. a0c1361e44 (válaszként erre: 759. - C383f88f42)
2013. szept. 6. 20:00

Szia!

Hova jársz dokihoz?

Nagy tudású lehet...ATPO-t néztek?

Szerintem autoimmun vagy és most túlműködős szakaszban.

Más tünet?

2013. szept. 6. 15:22
elírtam tsh 0.07
2013. szept. 6. 15:21
Sziasztok! Én is nagyon vacakul érzem magam, álló helyzetben is képes vagyok elaludni szörnyű fáradt vagyok folyamatosan, híztam 2hónap alatt 20kg-ot, izzadás, depresszió. Azt gondoltam alul működik a pajzsmirigyem meglepetésemre tsh 00.7, t3, t4 határértéken belül. Erre a házidokim azt monja ez nem betegség mert nem produkálok túlműködéses panaszokat.
2013. aug. 22. 13:32

Nem, nem kell abba hagyni semmit, max. a jódot kerülni kell. Miért ne lehetne sportolni? az egy más kérdés, ha nem bírod vagy ha rohamosan fogysz a betegségtől, de egyébként lehet sportolni. Napozni is lehet és szaunázni is. Ha ezeket tiltják, akkor az csak azért lehet, mert nem kapsz rendesen levegőt és ugye a szaunában amúgy is nehéz a légzés.

2000 óta vagyok diagnosztizált pm. beteg, de csak akkor hagyok ki tevékenységet, ha nehezemre esik, egyébként hetente 2x járok tornázni és bicajozok is sokat.

A düh kitörés azért van, mert pörögsz a túlműködéstől Érdekes, hogy most gondolok erre először, mármint arra, hogy miért voltam régen olyan sírós, mert már nem vagyok az. A multivitamin szerintem amúgy sem egészséges, mert ugye a vitaminok nem csak az egészséges sejteket táplálják, hanem a pl. rákos sejteket is. Bőven elég az a vitamin, amit beviszünk az étellel.az autoimmun pm. betegség egyik fő jellegzetessége a váltakozó működés, amit nehéz beállítani, ezért gyakori ellenőrzésre van szükség. Havonta kellene ellenőrizni az értékeket. Arról, hogy allergiás voltál a methotyrinre a doki nem tehet. Én ezt a gyógyszer hosszú hónapokig szedtem és semmi bajom nem volt tőle. Persze 3 naponta vérképet ellenőriztek. Igen, legtöbb pm. beteg kicsit depressziós, kicsit érdektelen, libidó=0 és még sorolhatnám. És igen, a hőhullámok és persze a menstruáció, ami nekem pl. teljesen elmúlt. A hőhullámaim enyhültek, de sajna még vannak, csak sokkal szolidabban és sokkal ritkábban.

Nyugi!

757. Berni34 (válaszként erre: 745. - Giulia)
2013. aug. 22. 11:57
Szia! az összes tünetedet átélem én is és egyszerűen már utálom az egészet. Mintha megfosztana a normális élettől. tudom, hogy vannak ennél rosszabb betegségek is... Soha nem gondoltam volna , hogy a pajzsmirigy betegsége ennyire befolyásolja az ember minden napját. én is állandóan fáradtnak érzem magam még elmosogatni is nehezemre esik. Az én TSH-m is most jelenleg 0,04 . Túl sok Letroxot szedettek velem mert amúgy meg inkább pajzsmirigy alulműködésem van. 2 éve is szintén pajzsmirigy túlműködésem volt. Hónapokig nem derült ki, hogy mi bajom lehet. Állandóan beteg lázas voltam, tele volt a szám belülről mindenféle fertőzéssel, a pulzusom az egekben volt, hetekig lázasan jártam dolgozni, mert nem hitték el, hogy beteg vagyok. iszonyatos pánikrohamaim voltam és állandóan sírtam, mire saját magam elmentem vérvételre és kiderült a probléma. Rögtön kaptam methotyrint amitől azt hittem elpatkolok annyira rosszul voltam tőle. Majd leváltották propycilre. utána már jobban lettem, aztán 2 hónap után átcsapott alulműködésbe és kaptam a letroxot. A szelént nekem is javasolták már, igaz, hogy még nem vettem. meg én úgy tudom, hogy teljesen el kell hagyni a jódos dolgokat. (sót, multivitamint). nem lehet aktívan sportolni, szolárium, szauna, napozás sem ajánlott egyáltalán! És ami a legfontosabb lenne a NYUGALOM! Stresszmentes élet! :-) Ami ugyebár a mai világban lehetetlen...
756. Berni34
2013. aug. 22. 11:46
sziasztok! nálam 3 éve diagnosztizálták az autóimmun pajzsmirigy betegségemet. először alulműködött, majd túlműködött és így felváltva. Szedtem Letroxot, majd methothyrint, majd allergiás lettem rá és utána propycilt. jelenleg ott tartok, hogy túl sok Letroxot szedettek velem és most megint pajzsmirigy túlműködésem van. Mind a két végletnek megtapasztaltam az összes szar hatását az emberi szervezetre. 7 kg-t híztam, állandóan fáradt vagyok, depressziós, pánikbeteget , nem bírom a meleget. Most a túlmőködéstől dührohamaim vannak, állandó hasmenés, iszonyatosan feszült vagyok és olyan a fejem mintha nem is az enyém lenne! Na és persze az állandó hőhullámokról nem is beszélve amikor a talpadon is folyik a víz! másnak is vannak ilyen aktív tünetei? Más is észrevette esetleg saját magán, hogy depressziósabb, érdektelenebb minden iránt?
755. a0c1361e44 (válaszként erre: 753. - Kicsikemoncsika)
2013. aug. 20. 07:26

Tehát ez azt jelenti, hogy a referencián belül vagy, de lehet neked már túlműködős panaszokat okoz.

Csak egy példa: én észre sem veszem, ha a pulzusom 100 körül van. A kolléganőm már 80 körül a halálán van.

Nekem a mérhetetlen TSH nem okoz problémát, de van aki ettől már rosszul van.


Jó lenne tudni, hogy a referencián belül hol vagy és azt is, hogy ha a TSH-d jó, akkor a többi is jó vajon? FT4, FT3, mert lehet ezek magasak, csak jó TSH esetén ezt nem nézik. Milyen tüneteid vannak? Miért vizsgáltak?

754. temmp (válaszként erre: 753. - Kicsikemoncsika)
2013. aug. 19. 22:49
Te nem tudod magad elkérni a laborból az eredményed? Nálunk vonalkdóddal adják.
2013. aug. 19. 22:29

arra varjatok gombot, hogy a házi orvosom álltal túlműködik a pajzsmirigyem, minden tünet stimmel is rá (amiknek utana olvastam, azok mind meg is vannak )

Voltam endokrinologusnál, elég flegma es idiota nő, 3x csapta le a telefont mire a telefonba annyit mondott miután felhivtam és mondtam a nevem és a vérerdményemért erdeklődtem, hogy minden rendben van a véremmel. És lebacta a telefon 4x is.

Majdnem két hónap után kapok egy levelet, hogy hivjam fel őket, felhivom aztán kiderül, hogy az eredményem jó, amit állitolag eddig is tudtam, de hogy el kell mennem ultrahangra is. Kérdezem minek? VÁlasz? Kötelező!

Hogy lehet az, hogy egyik orvosnál túlműködik, meg minden jel arra mutat, közben meg semmi...

Tapasztalat? És mielőtt valaki másik orvost tanácsol, sajna nincs másik :(

752. Regin_a (válaszként erre: 736. - Regin_a)
2013. jún. 11. 15:20

Nos ha már "orvoslátogató" lettem, elugrottam ma a körzetihez, foglaljuk össze mi is van

P.mirigy túlműködés!

És igen, Methotyrint kellene szedni és hetente vér-laborra

A fehér vérsejteket valahogy rombolni tudja, azt mondta

Mit okozhat ez az egész, három fülem lesz vagy meghalok?

Á nem, de az anyagcsere meg az érrendszer így úgy.

Kell még egy kiegészitő UH ugyis,

meg van más nyűgöm most, úgyhogy köszöntem, majd jelentkezem.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook