Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Napi ajánlat ovisoknak, iskolásoknak. fórum

Napi ajánlat ovisoknak, iskolásoknak. (beszélgetős fórum)

2013. ápr. 10. 15:10

Olvassátok el: kicsit más, de mégis valahol ide passzol...


[link]

19. ittmost (válaszként erre: 16. - Vica66)
2013. ápr. 8. 07:42

ja,télleg,igazad van :)

csak láttam számokat,és megrémültem..ahelyett,h gondolkodtam volna:)

18. trapiti (válaszként erre: 4. - Mirtuszvirág)
2013. ápr. 5. 22:51

Sajnos ott ahol az önkormányzat nem tesz hozzá a térítési díjhoz komolyabban, ott nincs pénz arra hogy minőségi étel legyen az asztalon.

Azt nem hiszem, hogy jó megoldás ha külön ételt viszel neki, nem szerencsés szerintem ha ok (betegség) nélkül így megkülönbözteted.

Megoldás?

Több is van...

Az én lányom pl. nem szeret kenyérfélét enni, így fél órával hamarabb kelünk és itthon reggelizik (általában joghurt, tej, túrókrém, rántotta, sonka, sajt, kevés zöldséggel, gyümölccsel - ezek közül választ 2-3 félét). Az oviban nem kéri a kenyeret csak a teát/tejet/kakaót és ha olyasmi van a kenyérhez pl. kockasajt. Ebédre ugyanazt eszi mint a többiek, mindent megkóstol és általában meg is eszi. Uzsonnak előtt érek oda érte, úgyhogy azt általában nem kéri, csak ha joghurt vagy hasonló van. Így az uzsonnát is külön oldom meg.


A másik lehetőség ha nagyon elégedetlen vagy, hogy alapítványi vagy magán óvodát keresel, de a minőséget mindenhol meg kell fizetni...

2013. ápr. 5. 22:42
Most megnéztem a mi kerületünket (a közeli iskola van fent, de ugyanazt kapja a VII. kerület összes önkormányzati óvodája és iskolája), kiválóan megfelelt a minősítés, és így is látom én is és a kislányom is szívesen eszi. De a legtöbb gyerek ennek ellenére is csak turkálja az ételt, a hús nem kell, a főzelék nem kell, a tojás sem kell... tészta, édesség, chips, hamburger... ezek a megszokott ételek sok gyereknek, így sajnos akármit tesznek elé, nem fogja megenni. Pedig nálunk tényleg jól és változatosan főznek. (Hozzáteszem, a térítési díj az egyik legalacsonyabb a városban, 365 vagy 385/nap nem emlékszem pontosan, de 400 alatt van).
16. vica66 (válaszként erre: 13. - Ittmost)
2013. ápr. 5. 14:09
ittmost, nem ennyiből főznek, ez a szülők térítési díja, ehhez még hozzátesz az önkormányzat (illetve az állam).
15. szafaripók (válaszként erre: 13. - Ittmost)
2013. ápr. 5. 14:00
Nálunk 445 ft-ot fizet a szülő, és még 250-et csap hozzá az önkorm. Így egy napra a gyerek étkeztetése az oviban 695 ft...
14. mirtuszvirág (válaszként erre: 12. - E28c748947)
2013. ápr. 5. 13:46

Remélem, hogy egy keveset azért enni fog ő is. Csak mindeközben százával olvasni tanulmányokat arról, hogy milyen fontos a megfelelő étkezés a fejlődő szervezetnek, nem csak fizikai fejlődésről van szó, hanem a szellemiről is.


Sok mindent meg tudok érteni, mert tisztában vagyok az ország gazdasági helyzetével. De nehéz befogadnom, hogy 3-4 éves korú gyerekek főétkezése "jellegtelen, szagtalan és íztelen" és ez kapja az átlagos jelölést…Mi van a mondással: Az vagy, amit megeszel?

13. ittmost (válaszként erre: 12. - E28c748947)
2013. ápr. 5. 13:40
Most olvastam:nálunk faluhelyen,borsodban ovi:290 ft,iskolás:340 ft./fő/ nap
12. e28c748947 (válaszként erre: 11. - Mirtuszvirág)
2013. ápr. 5. 13:38

Nem, sajnos az a baj, hogy egy gyermek étkeztetésére pár száz forint jut naponta....Ebből kell "kihozni a reggelit, ebédet uzsonnát.Állati kevés, így nem jut minőségi kajára.Vagy csak ritkán.

Egyébként a csordaszellem tényleg működik az oviban.Ikerlányaim vannak, az egyik bármit bármikor, a másik nagyon válogat, nekem is sokszor fejtörést okoz/ott.DE az oviban, ha keveset is, de eszik.

11. mirtuszvirág (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2013. ápr. 5. 13:32

Lehetséges, hogy a többi gyerek miatt ő is enni fog, de még leírni is fura: Ha a többi gyerek eszik, talán ő is hozzászokik a rosszabb minőségű ételekhez.


Felnőtt fejjel tudom, hogy nagyon meg kell nézni milyen szemetet akarnak eladni a boltokban pl. hús vagy sajt néven. Megtehetem, hogy nem veszem meg a szemetet a kutyaeledelnek való húst. De az ovinak nem én vásárolok. Ahol rendszeresen „nem tiszta, mócsingos a hús” ott vajon hova tűnik a szín hús? Vagy úgy adják le a megrendelés, hogy a mócsingot kérem?

2013. ápr. 5. 13:26
Én először megpróbálnám, hogy egye az ottani kosztot. Ha nem eszik, az óvónők úgyis szólnak, de te is kérdezheted. Utána majd kitaláltok együtt egy megoldást.
9. ittmost (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2013. ápr. 5. 13:25

Jobbnak jobb,az biztos..de valószínű a kosztot nem fogják megváltoztatni,még ha akár a fele társaság kérné is.

a gyeröknek meg enni kell.

C megoldás:hagyni,h egyen keveset a gyerek az oviban,aztán lesz ami lesz.

8. mirtuszvirág (válaszként erre: 5. - Ittmost)
2013. ápr. 5. 13:23

Nekem is eszembe jutott, hogy viszem neki az ételt, ha nagyon nem ízlik neki az étel. De egyelőre úgy tudom, csak ételallergiás gyerekeknek szabad vinni. Hazudni nem szeretnék…

Egyébként nem válogatós a gyermekem, szinte minden ételt megeszik, ha finom. A leveseket például imádja, kétszer is kell neki szedni. A menzán viszont egy-két kanál után nem kér többet., amit egyébként nem csodálok, hiszen én sem szívesen eszem meg.

7. szafaripók (válaszként erre: 5. - Ittmost)
2013. ápr. 5. 13:15
Szerintem meg jobb, ha nem hazudsz. A gyerekorvos elvileg kapcsolatban van az ovival, meg a védőnő is, hamar kiderül, hogy csak az oviban "allergiás"...
6. szafaripók (válaszként erre: 4. - Mirtuszvirág)
2013. ápr. 5. 13:15

Azért "tömegnyomás" hatására hidd el, megváltozik.

Nálunk van olyan kisfiú, aki otthon nem eszik semmilyen köretet (krumpli, rizs, tészta), de az oviban igen. Ez a kettősség meg is maradt.

5. ittmost (válaszként erre: 4. - Mirtuszvirág)
2013. ápr. 5. 13:14

A barátnőméknél valódi volt a probéma,hogy a fia csak pár félét evett meg,otthon is,így bevitte neki az ételt dobozban.

de ha kényelmetlen ezt mondani,akkor mondd,h mittém érzékeny a gyerek pár dologra,és azért viszel be neki ételt,nehogy baja legyen.

2013. ápr. 5. 12:42

A listában található intézmények többségében átlagosnak minősítették az ételeket. Kb. 80% kapott átlagos értékelést. Itt található olyan, hogy aromaszegény, íztelen, jellegtelen. Sajnos a listában nagyobb részt budapesti intézmények vannak, de folyamatosan végzik a vizsgálatokat.

Óvodát kezdi a gyermekem ősszel, ezért informálódom több fronton is. Mint minden anya igyekeztem a legjobbat adni a gyermekemnek, ezt szokta meg. Nem is eszi meg a rosszízű vagy fura ételeket. Havonta pár alkalommal eszünk menzás ételeket. Vagyis eszem. Mert a gyermekem nem eszi meg. Belekotor, belekóstol, de nem eszik rendesen.

Mit tesztek, ha a gyermeketek nem eszik az oviban?

3. mirtuszvirág (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2013. ápr. 5. 12:41
Mázlid van, sajnos felénk nem ilyen jó a helyzet. Azt hiszem átlagosak lennénk. De szörnyű, hogy ez az átlag.
2013. ápr. 5. 12:17

Szerencsére nálunk nincs ilyen gond. Szoktam látni a fiamék ebédjét, azt én is megenném!:)) Guszta, jó illatú, és a gyerekek is falják.

Az más kérdés, hogy reggelire, uzsira 1-1 szelet kenyér vajon mire elég?

2013. ápr. 5. 12:15

Nincs kellően átsütve. Jellegtelen, gyenge, az étolaj illata érezhető. Jellegtelen, aromaszegény. Sületlen ízhatású.


Fűszerpaprikától színezett, zavaros lében különböző méretű húskockák. Tetején narancssárga zsírcseppek. Néhány rosszul tisztított, zsíros húsdarab.


Zöldbabkonzervre emlékeztető ízű, nem kellemes, aroma- és fűszerszegény.


A hús többsége zsíros, hártyás, mócsingos.


Erősen fokhagymás, enyhén dohos.


Erősen sós, enyhén állott (dohos) burgonya-alapanyagra jellemző íz érezhető, enyhe kesernyés utóízzel, nem kellemes.


Te megennéd?


Gyermek közétkeztetésből származó ételek (ebéd) érzékszervi vizsgálata - részeredmények


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook