Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Testnevelők! Milyen a mai iskolások mozgásigénye? fórum

Testnevelők! Milyen a mai iskolások mozgásigénye? (beszélgetős fórum)


23. cirmesitompika (válaszként erre: 22. - 2d5a00656a)
2008. nov. 13. 11:26
Úgy kellene. De ha nincs lehetősége elmenni, akkor legalább kizavarni a jó levegőre játszani. Nem újabbnál újabb kütyüket megvenni, és melléültetni. Elég, ha télen be vagyunk zárva.
22. 2d5a00656a (válaszként erre: 20. - Cirmesitompika)
2008. nov. 12. 16:28
Nem ez a szomorú/ez is/Hanem hogy mindezt ,a fejletlenséget,sutaságot,kövérséget,cukorbetegséget.az iskola vagy a testnevelés számlájára akarják rálőcsölni a szülők.Nem a tesi órákon kell megoldani a gyerek mozgáshiányát,ez csak egy szelep napközben a sok ülős óra között,hanem el kell hordani a gyerekeket edzeni,a nekik megfelelő mozgásra ahol sikerélményük van ,és kikapcsolódhatnak,és fizikálisan is kifáradhatnak.
2008. nov. 12. 16:24
Minden nap kéne tornaórának lenni,de nagyon sok helyen nincs sajnos.(
20. cirmesitompika (válaszként erre: 19. - 2d5a00656a)
2008. nov. 12. 16:22

Megbocsájtunk. Amúgy teljesen igazad van. Sajnos:-((

De ez szomorú.

2008. nov. 12. 11:37
Bocs a hibákért rövid a szünet:D
18. 2d5a00656a (válaszként erre: 1. - Cirmesitompika)
2008. nov. 12. 11:28

Kétféle gyerek létezik

Vanak azoka kiknek a szülei alsó tagozatban vállaljáka gyerek elhorsdását edzésre,és így sportos gyerekek lesznek,és vannak azok akiket nem ,ők lesznek a számítógépes punnyadók.Sajnos a mai világban nem meri,és nem is szabab elengedni a gyerekeket egyedül,de így aszülőkre egyel több teher hárul.Sajnos egy osztályból kb 1/3 sportos 2/3 nem.A mi időnkben nem volt me g a lahatősége annak hogy otthon lekössük magunkat,nem volt tv 100 csatornával x-box számítógép psp ,nintendó stb ezért egymést kerestük inkább ha unatkoztunk.

nem lehet őket elítélni,és ha a szülők egy kicsit magukba mélyednek,ők mennyi szabadtéri szórakozást űznek??Mit lát a gyerek tőlük??Az egész társadalomra jellemző ez a dolog ,nemcsak a kölykökre.Nézd meg ,az a csalá amelyikben a felnőttek sportosak a gyerekeik is azzá válnak


Egy testnevelő tanár

2008. nov. 12. 11:20

Azt hiszem eltaláltuk a nagylányomnak való iskolát. Egyre több dolgot tanulnak egymástól és roppant büszke rá.

Már a Timike is "tornázik" vele.

Az ugrálókötelet vették fel új szokásként szünetben való ugrabugráláshoz.

2008. okt. 14. 14:06
A lányom sulijában a szünetekben is tanítják egymást különböző mutatványokra. Nagyon élvezi és büszkén mutatja mikor hazaér, hogy ma mit tanult. Nekem ez furcsa, mert eddig szünetekben bunyó, balhé, sétálgatás zajlott a szemem előtt. Nagyon örülök, hogy neki összejön.
2008. okt. 10. 13:29
Egyébként ez a punnyadás télen még rosszabb lesz, hisz vacak az idő. Emlékszem, mi akkora hóban gázoltunk, meg hóvárakat építettünk, meg alagutat. Persze nem is említem a szokványos téli sportokat. De a mostani hómennyiség még ki se csábítja a gyerekeket játszani.
2008. okt. 4. 17:05
Igen én is spotrisibe jártam edzésekre, különórákra és az érettségiig aktívan sportoltam. A lányom most elsős, de már 2 edzésre is jár a tornatagozat mellett. Szerintem is szuper dolog a mozgás.
13. 372f7e7275 (válaszként erre: 12. - Gyöngyi)
2008. okt. 2. 15:19
nekem már többször mondtad hogy horror:)alapszinten imádom a tenárnénijeinket,főleg hogy lűátom hogy a fiam is szereti őket,így egy bő tanéven túl....viszont efféle dolgokkal nem értek egyet:(
2008. okt. 2. 15:09

Én már mondtam máskor is, hogy számomra kissé horror amiket néha olvasok más sulikról...

Nálunk minden nap van tesiÓra, ha nem jutunk be a tornaterembe, akkor az udvaron, amíg jó az idő. utána a pincében van egy tornaszobánk oda megyünk.

Hogy azzal büntessenek, hogy elmarad a tesióra!!!

11. 372f7e7275 (válaszként erre: 10. - Gyöngyi)
2008. okt. 2. 15:01
igazatok van,viszont olvasd el mit irtam a mi tesióráinkrol:(((
10. gyöngyi (válaszként erre: 1. - Cirmesitompika)
2008. okt. 2. 15:00
Így bizony, teljesen igazad van. Ezeket a gyerekekt autóval hozzák-viszik mindenhová. Ha megyünk az osztályommal valahová már a buszmegállóig elmenés is komoly fáradság némelyiknek.
2008. okt. 2. 14:58
Én továbbra is úgy látom a pedagógusok is tehetnének érte valamit....mint irtam nálunk nem tesznek...
8. pumukli75 (válaszként erre: 7. - Cirmesitompika)
2008. okt. 2. 14:10
De érdekel:)Én is sportoltam 12évig suli mellett jártam edzésekre és imádtam:)Az én gyerekeimet is szeretném a sport szeretetére nevelni...az h a mai gyerekek nagy része ül a gép elött naphosszat a szülő hibája szerintem is
2008. okt. 2. 14:01
Talán ez a dolog nem is érdekel senkit. Pedig szerintem annyira lehangoló. Vagy én vagyok fura?
6. cirmesitompika (válaszként erre: 5. - Hisztikirálynő)
2008. szept. 24. 18:31
Egyetértek veled és örülök, hogy vannak még ilyen szülők. Sok sikert, persze még dumálhatunk.
2008. szept. 24. 13:54

Sziasztok!

Én pedagógus végzettségű vagyok, de sajna nem dolgozom tanítóként.

A tapasztalatom az, hogy szerintem a szülők hozzáállásán sok múlik. Rajtuk keresztül szereti meg a gyermek a mozgást. Sok szülő érzi úgy, hogy jobb, ha a gyerek otthon ül, mondjuk tévézik, számítógéppel játszik, mint kint legyen. Mert akkor ugye nézni kéne rá, esetleg játszani vele, az meg ugye macera.

Ha a gyerek olyan környezetben nő fel, ahol a szülők nagy hangsúlyt fektetnek a mozgásra, a közös kinti játékokra, a sportolásra, akkor a gyerek is nagy valószínűséggel szereti fog sportolni.

Én ennek fényében igyekszem majd úgy nevelni a kislányomat, hogy szeressen majd kint játszani, labdázni, kerékpározni. Nagy segítségemre lesz ebben a férjem, aki imád mozogni, kosárlabdázni jár egy héten kétszer, a kollégáival focizik, stb. Szerintem a kicsik mozgásigényének kielégítésében nemcsak a sportolásnak van nagy szerepe, hanem a táncnak is. Ha lehetőség lesz rá (és persze a kislányom is szeretné), mindenképpen szeretném majd valamilyen táncos foglalkozásra (pl. néptánc) beíratni. Igaz, ez még elég messze van:)

2008. szept. 24. 13:38
Szerintem is hasznos,az iskolai tesióra pedig kellene,hiányzik...
3. cirmesitompika (válaszként erre: 2. - 372f7e7275)
2008. szept. 24. 13:35
Hát igen. A mi időnkben más volt. Mi egyszerűen nem mertünk rosszalkodni. Az én lányom tesitagozatos-elsős, úszás is van, meg karate és kéziedzésre jár, de még így is van este energiája bohóckodni, viháncolni. Nincs igaza a szülőknek. A sport megváltás a szellemi leterhelés után- szerintem.
2008. szept. 24. 12:09

Én csak egyszerü szülő vagyok,vidéki,így mindennap vannak levegőn,biciklizünk,lasztizunk,hintázunk,mászókázuk és egyebek...

Kisfiam második osztályos,igazábol nem tudom hány alkalommal van a tanrendben testnevelés óra,de nekünk gyakorlatilag hetekig nincs esetleg....kedden utolsó óránk a hivatalos testnevelés,az egyik tanitónéni tartja,nincs külön testnevelőtanáruk az alsósoknak...amin kiakadok az az hogy sokszor elmarad mert pl rosszak...az én tesitanárom ha rosszak voltunk futtatott pár kört a nagypályán vagy lenyomatott X fekvőtámaszt vagy felülést:)Ők ha rosszak aznap büntiböl nem tornáznak:(((Vagy ha igen,át sem öltöznek csak ruhában,farmerben,vagy a levegőzést az udvaron betudják tesiórának-rendszeresen....

A szülők jó része nem bánja mondván úgyis fáradtak,mivel utsó óra ne jöjjenek izzadtan haza...mondjuk ez utóbbit nem bánnám,tehát ha napközben megoldanák,de úgyvagyok fene bánja csak tornáznának!!

Mi járunk külön edzésre de az osztálytársak 90°a nem.

2008. szept. 24. 12:03

Jól veszem észre, hogy a mai gyerekek teljesen más szemmel nézik a világot, mint én? Vagy a gyerekkorom adta lehetőségek voltak mások? Folyton bringázni, focizni, erdőt járni, a szabadban lenni!!! Ma meg tv, számítógép, játékok(a szobában),stb. Most, hogy testnevelő vagyok, még inkább ezt látom. Hamar elfáradnak, nem bírják, útálják a felméréseket, és inkább nem is mozognának. Tisztelet a kivételnek. Ez így van?

Persze nem csak kollégák írásait várom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook