Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csevegjünk az általános iskolásokról! fórum

Csevegjünk az általános iskolásokról! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
187. Nika35
2011. jan. 25. 10:51
Nagyon remélem,hogy nem lesz több betegség.
186. Mosoly30 (válaszként erre: 185. - Nika35)
2011. jan. 25. 09:54
Szegényke. Remélem idén elkerülik az ilyen betegségek.
185. Nika35 (válaszként erre: 184. - Mosoly30)
2011. jan. 25. 09:46
Tüdőgyulladás.:((Amikor meg jobban lett a hasmenés és a hányás döntötte le a lábáról.
2011. jan. 25. 09:39
Milyen betegsége volt, hogy egész decemberben nem volt suliban???
183. Nika35
2011. jan. 25. 09:38
Szia!Szép napot neked is!A 73-as hsz-ben már leírtam a félévi bizit,a németet kell kijavítania,de egyébként egész tűrhető.Sajnos decemberben nem volt suliba a betegsége miatt így a javításra nem volt sok esélye.:((
2011. jan. 25. 09:04
Sziasztok! Mindenkinek vidám napot kívánok. Jók lettek a fél évi bizik?
2011. jan. 22. 10:37
Nálunk is a tanárok maguk válasszák ki a tankönyveket, amiből szeretnének tanítani. Évfolyamonként, osztályonként teljesen más.
180. Nika35 (válaszként erre: 178. - A14deb9047)
2011. jan. 22. 10:30
Nem tudom,hogy más iskolákban,hogy van ,a fiam sulijába a tanárok döntik el,hogy milyen könyvből tanítanak.A,B,C osztályban pl.más és más a matematikakönyv.
179. martin3 (válaszként erre: 176. - Mosoly30)
2011. jan. 21. 21:07

nem feltétlen a te gyerkőcödre értettem, hanem általánosságban írtam. azért az fura, hogy mindig azoknak ez a kifogása, akik jóformán nem figyelnek az órán...érdekes a szorgalmas, odafigyelő gyerekeknél nem ez a helyzet, persze velük is kell otthon foglalkozni, de sokkal kevesebbet, mert eleve figyelt az órán, így a nagy részét már ott megtanulta.

amúgy minden gyerek képessége más és más, van akivel már elsőben többet kellene foglalkozni, csak a rohanó világunkban sok szülő nem figyel oda kellően, a gyerek hamar lemarad, sőt mondhatnám behozhatatlanul és máris kész a baj...a gyerek nem érti, hát nem figyel, unatkozik, aztán persze otthon nem is érti miről is volt szó az órán, minek tanuljon, ha nem érti...ördögi kör...nehéz belőle kiszállni..

178. a14deb9047 (válaszként erre: 177. - Nika35)
2011. jan. 21. 19:22
Nem a pedagógus dönti el, hogy melyik könyvből tanítson. Bizony, van, amikor újra kell tanulnia szinte az egészet. Most ősszel kaptam könyvet, és olyan anyag van benne, ami még a főiskolai szakkönyvben sincs.
177. Nika35
2011. jan. 21. 18:38

Azért kell elmagyarázni neki otthon újból mert a tanár a lehető legbonyolultabban adja le az anyagot.

(Ez csak az én véleményem)vagy sehogy,mert újságot olvas!

176. Mosoly30 (válaszként erre: 175. - Martin3)
2011. jan. 21. 17:39
Az én gyerekeimnél nem nagyon van jobb tanuló az osztályban.
175. martin3 (válaszként erre: 167. - Mosoly30)
2011. jan. 21. 17:20
az eszedbe sem jut, hogy esetleg a gyerek nem figyelt kellően? és ezért kell neki sokat magyarázni otthon? mert ábrándozik, dumál, nem figyel, mert az buli..és még a jó tanulóknak is elvonja a figyelmét?
2011. jan. 21. 16:41
nekünk elég jó lett a félévi bizi igaz rengeteget tanultam velük.Ha jó jegyeket akarunk sajna muszáj segíteni nekik!!ez van én eddig nagyon elégedett vagyok a tanárokkal,nem hinném,hogy ne a gyerek érdekeit néznék legalább is nálunk így látom
173. Nika35
2011. jan. 21. 13:12
Látom nem csak nálunk vannak érdekes tanárok!:((
172. Mosoly30 (válaszként erre: 169. - Etke75)
2011. jan. 21. 13:06
Ez csúcs jók a válaszok, de nem ez a lényeg.:)))))) Talán az az angol tanár az angol nyelvel nincs tisztában. Szerintem ott van a legnagyobb probléma a mai tanárokkal, hogy még a saját tantárgyukat se tudják rendesen akkor, hogy akarják a gyerekkel megtanítani??????
2011. jan. 21. 12:54
Bizonyítványok?kinek milyen lett?
170. Nika35 (válaszként erre: 169. - Etke75)
2011. jan. 21. 12:46

Komolyan mondom ez már katasztrófa ami a mai tanároknál megy!Tisztelet a kivételnek!

Javítókulcs!!Talán a tanár sem tudta a helyes válaszokat???!!!Nem csodálkoznék rajta!

169. Etke75
2011. jan. 21. 12:34
Nekem a fiam hozott angolbó egy karó dolgozatot. Megnéztük a férjemmel a feladatok, nagy része jó volt. A tanárnő azzal magyarázta a gyereknek az egyest, hogy nyelvtanilag helyes amit leírt, de nem ezek a válaszok voltak a javítókúlcsban. Hát javítókulcs alapján kell egy nyelvi dolgozatot javítani, nem azalapján amit a gyerek leírt?
168. Nika35
2011. jan. 21. 11:40
Hát igen ez jó kérdés!Alig várom a fogadóórát,február elején lesz!!Sajnos még sokára!!
2011. jan. 21. 11:38
Egyetértek azzal, hogy nem a te dolgod a tananyag leadása. Ők elvileg ezért kapnak nem is olyan kevés fizetést. Én is sokszor már azon gondolkodok minek járnak a gyerekeim iskolába, ha szinte mindent itthon kell nekik elmagyarázni megtanítani. Az egy dolog, hogy segítünk nekik, ha kell ez szerintem természetes, de az azért durva, hogy a tanárok munkáját végezzük. Kíváncsi vagyok mit mond majd neked a tanár fogadó órán. Mondjuk nekünk szülőknek mindent meg tudnak magyarázni. De akkor a gyerekeknek könyörgök mért nem.
166. Nika35 (válaszként erre: 165. - Mosoly30)
2011. jan. 21. 11:13

Azt,hogy elmagyarázza a táblánál az ok!De mikor mondtam a fiamnak,hogy tök egyszerű az egész mert a képletbe csak be kell helyettesíteni a számokat akkor nézett rám hülyén és megkérdezte,anya mi az a képlet??!!Pedig nem hülye és jól megy neki a matek!

Ez a pedagógus hozzáállás nem tetszik,fogadóórán 100% rákérdezek a tegnapi munkájára.Úgy érzem nem az én feladatom itthon elmagyarázni a tananyag lényegét!Nagyon szívesen segítek neki a napi tananyagban de azt nem várhatja a tanárnő,hogy az ő feladatát én végezzem el.Rosszul látom??!!

Szerintem is jobb lett volna,ha minden feladatot leírnak,mert abban tényleg igazad van,hogy milyenek a gyerekek.

2011. jan. 21. 10:51
Nem tudom a tanárnő ezzel mit szeretett volna elérni. Még az értem, hogy 1-2 feladatot levezet a táblánál és megkéri a gyerekeket, hogy nagyon figyeljenek rá és ne írjanak közbe, hogy megértség az egész számítás menetét. Lehet azt gondolta olyan jól elmagyarázta az órán az anyagot, hogy mindenki megértette. Aki meg még sem az majd otthon a könyvből megnézi a képleteket meg a szabályokat. De azért azt tudjuk és a tanároknak még jobban tudják hisz ebben élnek nap mint nap, hogy mennyire figyelnek oda a mai gyerekeke. Nevetgélnek leveleznek én azt gondolom jobb módszer ha írják a füzetbe mert akkor több megmarad bennük. És nincs annyi idejük mással foglalkozni.
164. Nika35
2011. jan. 21. 09:01
Sziasztok!Érdekelne a véleményetek a következőről:matematika óra,felszín számítás.A tanárnő a táblánál csináltatta meg a feladatokat,a füzetbe nem kellett leírni a felszínszámítás menetét!!Házi feladat5 példa-ez nem sok de,és itt van ami nagyon felbosszantott!Arra nem volt képes a tanárnő,hogy a felszínszámítás képletét leíratta volna a füzetbe!Körtelefon a szülők között,mert mindenki azt hitte,hogy a gyerekeink voltak lusták leírni az órai munka menetét de kiderült ami számomra sajnálatos és elgondolkodtató,hogy a tanárnő kifejezett kérése volt a tegnapi napon,hogy csak figyeljenek!!!Nem lett volna ideje??Kettő matematika óra volt tegnap egymás után!!Remélem érthetően írtam le mi is a probléma.Köszönöm előre is a véleményeket.
2011. jan. 20. 08:59
Sziasztok! Várom továbbra is a pozitív, negatív véleményeket, tapasztalatokat az iskolákról iskolásokról.
162. Mosoly30 (válaszként erre: 161. - 325b42d966)
2011. jan. 18. 11:58
Igen sajnos ez így van nagyon sokat kell otthon gyakorolni, tanulni, hogy tudjuk tartani a lépést az iskolai tananyaggal. Ha az ember azt akarja, hogy vigye valamire a gyereke akkor bizony otthon is tanulniuk kell szegényeket. Én se örülök ennek a rohanó felgyorsult világnak, de nem tudunk mit tenni.
2011. jan. 18. 11:04
Sziasztok,az én fiam református iskolába jár most 2.osztályba,az iskola választásnál fontosnak tartottuk hogy a gyerek olyan környezetben legyen naponta 8-órát (iskola otthonos)ahol figyelnek rá,ha kell szigorúak,ha kell dicsérni is tudnak és a vallás is fontos szerepet kapott az iskola választásnál,már a felvételi beszélgetésnél elmondták hogy mennyire fontos hogy a tanárok és a szülő együtt neveljék a gyermeket hiszen naponta az alvást leszámítva többet van ott a gyerek mint itthon.Így másfél év elteltével,úgy érzem hogy jól választottunk,bár néha van különbség a tanárok és a mi véleményünk között ,én amivel nem nagyon értek egyett az az iskola otthon én nem hiszem hogy a délutáni tanulással a tanár sokra megy a gyerekekkel főleg ha kint jó idő van.Az én fiam is sürűn bámul kifelé,és már szerdára nagyon fáradt hiába alszik hétközben 8-kor.,és hát a tanulás még itthon is folytatódik ha hazajön 1-óra játék aztán tanulunk,ismételünk,verset tanulunk,és hétvégén mégtöbbet,,,,,,,,,,,,a tananyag aztán az sem semmi már most előre félek a következő évektől.Erika
2011. jan. 18. 09:24
Sziasztok! Elfogyott mindenkinek a véleménye, meglátása, tapasztalata az általános iskolásokról?
159. Etke75
2011. jan. 16. 20:59
Nem tudok mit mondani, de sajnos nekem is vannak negatív tapasztalataim. Amint már előzőekben írtam a fiamnak fantasztikus tanító nénije volt sajnos csak harmadik év végéig, nálunk ez a szokás. Negyedikben kapott egy tanító bácsit. Nem is volt vele semmi baj, csak jött a továbbtanulás. Páran szülők úgy döntöttünk, hogy mindent mérlegelve, a közeli város egyházi gimijébe iratjuk a gyerekeket. Mivel nálunk a szomszéd faluból (társ község) 5 évben csatlakozik az etnikum. Nem kell ecsetelnem micsoda lelki terrot kaptak onnantól kezdve a gyerekek. Többször elhangzott, hogy ilyen tudással titeket onnan ki fognak vágni, sőt még a felvételin sem mentek át. Nem kell, hogy mondjam, hogy a felvételi sikerrel járt és 4-esnél rosszabb jegye nem lesz a biziben a fiamnak, pedig a két iskola között zongorázni lehet a különbséget. Én nagyon meg vagyok elégedve a teljesítményével.
158. 8285925b39 (válaszként erre: 157. - 8285925b39)
2011. jan. 16. 20:32
...hja... ötöst kapott persze, de ez helyzetünkben lényegtelen. :)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook