Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanévnyitó iskolásoknak! Mikor? Óvodások első nap? fórum

Tanévnyitó iskolásoknak! Mikor? Óvodások első nap? (tudásbázis kérdés)


1 2
52. Krisztine2 (válaszként erre: 51. - Aeddc722e0)
2010. aug. 25. 08:04

Köszi.

Az esetből tanulva,legközelebb ezt fogom tenni.

51. aeddc722e0 (válaszként erre: 50. - Krisztine2)
2010. aug. 25. 00:06

Kriszti, valamit biztos félreértettetek. Zuglóban van 24 ovi, ennek felét bezárják junius 15-julius 15-ig.


A másik felét julius 16-augusztu 23-ig.


Két ütemben zárják az ovikat, és minden szülő kérheti, hogy a zárás idejére kéri a másik oviban az ügyeletet. Tudom, mert én tettem ki a faliújágra. És én fogadtam a másik oviból hozzánk érkező kisgyerekeket. Akik nagyon helyesek, aranyosak volt, és jól érezték magukat nálunk. A szülők azt mondták, annyira jó volt az ügyeletes oviban lenni!!


A zuglói óvodáknak egy fenntartójuk van (kivéve a magánóvodát) ezért amit írtam, az mindegyik ovira igaz.


Egyébként én abszolút jóindulattal javaslom, hogy minden nehézséget, problémát meg kell beszélni az óvónóvel, vezetővel. Természetesen nem támadva, hanem segítséget és együttműködést kérve. Hidd el Kriszti, hogy minden ilyen jellegű problémádat megoldották volna!! Akár a mi ovinkba is jöhetett volna a gyermeked!!

2010. aug. 24. 07:59

Nem vitázni akarok vagy "rágalmazni" csak nem értem...TÉNYLEG így volt ahogy írtam!

Szórakozásból nem hívtunk volna bébisittert egy kalap pénzért,ha a oviba is mehetett volna...

49. Krisztine2 (válaszként erre: 47. - Madárka47)
2010. aug. 24. 07:51

Érdekes:)

Tudod éppen "valamilyen rendeletre" hívatkozva mondták hogy két hétig mehet a gyerek ügyeletbe.A többit oldjuk meg...Akkor most hogy is van ez?:)

2010. aug. 23. 21:14

A napokban megtudjátok, mikor lesz az évnyitó.


Pedagógus vagyok - holnap megyünk először, én is csak holnap fogom megtudni.

Az első tanítási nap: szept. 1 - mindenhol.

2010. aug. 23. 21:02

Mivel én is lenni óvónő :-) Dafi véleményét osztom, mivel ez az előírás. ( na nem az, hogy Dafi véleményével egyezzek :-))))Ha van óvoda, ami önkormányzati, és nem így tart zárva, ahogy a rendeletek ezt megengedik, annak utána kell járni a felettes szerveknél (önkorm.)

Az olcsóbb táborokhoz pedig majd drukkolok.

2010. aug. 23. 20:34

:-))))))))))))))))


én sem vitázom, ugyanis én TUDOM, hogy mi az igazság. Kicsit ismerem Zugló óvodáit. Ez nem személyeskedés. De valótlanságokat állítani - csúnya dolog.

45. Krisztine2 (válaszként erre: 41. - Aeddc722e0)
2010. aug. 23. 09:08

Ja,személyeskedni meg nem nem kéne.Ha problémád van velem írj privát üzenetet!

Én nem mondok rád kígyót-békát meg hogy valótlan amit írsz!

Tudod tolerancia...(hiánya) :((

44. Krisztine2 (válaszként erre: 42. - Madárka47)
2010. aug. 23. 09:07

Nem mondani fogok hanem cselekedni:)

Azaz keresek egy megfizethető árú tábort.



Na,még valaki?:)

43. Krisztine2 (válaszként erre: 40. - Aeddc722e0)
2010. aug. 23. 09:05

Igen,két hét! ügyeletet lehetett kérni.

Azért mert ahol te dolgozol nem így van,nem azt jelenti hogy a "zuglói szülő valótlanságot állít"!

Én nem vitázom,mert nincs értelme;)

42. madárka47 (válaszként erre: 38. - Krisztine2)
2010. aug. 22. 20:53
Mit fogsz mondani akkor, mikor a gyermek iskolába jár majd? Ott egész nyáron zárva vannak. A táborok meg vagyonokba kerülnek.
2010. aug. 22. 19:16

Szóval igazán nem értem a méltatlankodást. Lehet, hogy semmi sem igaz abból, amit itt panaszkodnak??


Hisz a zuglói szülő is valótlanságot állított. Persze lehet itt a neten sok sületlenséget mondani.

40. aeddc722e0 (válaszként erre: 38. - Krisztine2)
2010. aug. 22. 19:13

Én meg zuglói óvónő vagyok. Ezer éve. És jól tudom, hogy hogyan tartanak zárva az ovik. Sőt azt is tudom, hogy a zárás időtartamár kijelölnek óvodákat, ahová simán lehet vinni a gyerekeket.

Szóval aki kéri (mindegy, hogy dolgozik, vagy nem!!!!) annak a kisgyerekét minden esetben elhelyezik.

39. Krisztine2 (válaszként erre: 38. - Krisztine2)
2010. aug. 22. 16:16

Erről beszélek,MI élünk itt,az ÉN gyerekem jár abba az oviba és MÁSOK OKOSKODNAK HOGY BIZTOS NINCS IS ILYEN OVI...

No comment.

38. Krisztine2 (válaszként erre: 37. - Aeddc722e0)
2010. aug. 22. 16:14

Nálunk Zuglóban Junius első hetében zárt az ovi,és aug. közepén nyit.Bocsika,"csak" 2 hónapig volt zárva.Mindjárt jobb nem?

Mondjuk nekünk ennyi szabink sincs,így jár aki dolgozni merészel:))

37. aeddc722e0 (válaszként erre: 27. - Krisztine2)
2010. aug. 20. 18:32

Krisztine,


melyik az az óvoda, ahol 3 hónap szünet van??

Szerintem nincs ilyen! max 4-5 hét a zárás.


Hogy engedik-e az otthon lévő szülő gyermekét nyáron oviba - az nyilván attól függ, hogy mennyire zsúfolt az ovi. (csak zárójelben jegyzem meg, hogy nem tehetne ilyent az ovi!!!)

36. sajert (válaszként erre: 30. - Hancsalean)
2010. aug. 18. 11:53

Jaj, azért nem kell leharapni a fejem.


Nálunk úgy van, hogy van a tanévnyitó csak ünnepség, szülői, megbeszélés máskor van. Eszembe se jutott, hogy akkor még mondhatnak valami hasznosat.

Mivel a gondod eleve az volt, hogy nem biztos, hogy meg tudod oldani a tanévnyitós elmenetel, ezért írtam, hogy azért ez nem egy nagy horderejű ügy - vagy csak mivel én mindig untam az iskolába is a kötelező ünnepélyeket, ezért utálom őket, így én ha nem muszáj, tuti nem fogom ezért a családom életét átszervezni.

2010. aug. 18. 11:30
Nálunk ma tették fel a suli honlapjára,aug 31-én lesz az évnyitó.
2010. aug. 17. 17:08

Én tegnap megvettem a könyveket.Csak néztem milyen könyvek vannak...:)

(most megy elsőbe)

33. Mariann7533 (válaszként erre: 32. - Hancsalean)
2010. aug. 17. 15:00

Akkor minden oké:)))

Nálunk 26-27-én van tankönyvosztás.

32. hancsalean (válaszként erre: 31. - Mariann7533)
2010. aug. 17. 14:44

Nem mondtak semmit, de ma volt könyvosztás és már tudni, hogy 31-én évnyitó és elsején iskola.

Az óvónénivel megbeszéltem ma, hogy 6-án kezdi csak a középső az ovit, így nem eshet semmi egybe:).

31. Mariann7533 (válaszként erre: 30. - Hancsalean)
2010. aug. 17. 14:11

Húú de izgalmas akkor neked:))))))Na meg a gyerkőcnek:))

Esetleg nem fognak küldeni körlevelet,hogy mégis mikor lesz évnyitó?

Nálunk tavaly küldtek,most pedig évzárón mondták,sőt adtak papírt,hogy mikor mikor lesz a mise,hány órától,és mikor lesz az évnyitó,mit vegyenek fel a gyerekek,mit vigyenek az első napra.

És ha megbeszélés lesz mindenképpen ott kell lenni,mert annyi infót kapsz,hogy csak győzd jegyzetelni:)))))))

30. hancsalean (válaszként erre: 24. - Sajert)
2010. aug. 17. 13:10
Talán mert most megy életében először a gyermekem iskolába! A tanévnyitó után pedig lesz egy megbeszélés is. Talán a még olvasni, írni nem tudó gyerekem jegyzeteljen egymaga?
29. Krisztine2 (válaszként erre: 28. - F8db0709b8)
2010. aug. 17. 11:41
Nem törödöm vele,csak bosszantó hogy valakinek egy hsz-e van,és abban is "ítélkezik".
28. f8db0709b8 (válaszként erre: 27. - Krisztine2)
2010. aug. 17. 10:13

Szia!

Én nem mertem itt megkérdezni,bár a suli honlapján nálunk sincs fent mikor van évnyitó,én is agyalok hol tudnám meg,mert kiírva még nincs.


Az ilyen beszólongatókkal meg ne törődj,mert mi tudjuk,hogy kinek szültünk,egyesekkel ellentétben:)

Én is dolgozom,párom is dolgozik,ezért van az ovi,és nem azért,mert nekik szültünk.

27. Krisztine2 (válaszként erre: 17. - Illés Anikó)
2010. aug. 17. 08:08

Én voltam aki kérdést tett fel és a topikindító erre válaszolt:)Nekem:)


Tudod én sem "az ovodának szültem gyereket" DE DOLGOZNI KELL!!!Itt nem arról van szó hogy az ovodának szüli a gyereket az ember...melyik munkahely az,ami tolerál 3 hónap szabit?Itt jön a képbe az ovoda.

Nekem az a természetes ha mindkét szülő dolgozik,és nem értem másoknak miért nem az...ha valaki dolgozni merészel akkor mindjárt az ovodának szüli a gyereket...



Senkit nem akartam bántani,senki ne vegye magára.Főleg ne Gyed-en,Gyes-en lévő Anyukák mert nem róluk írtam:)

26. Krisztine2 (válaszként erre: 24. - Sajert)
2010. aug. 17. 08:03
Az évnyitó nem kedv kérdése...
25. Mariann7533 (válaszként erre: 24. - Sajert)
2010. aug. 17. 06:39

Mi katolikus suliba járunk.A tanévnyitó misén illik ott lenni,ami 31-én du. ötkor lesz.

Viszont másnap reggel lesz az évnyitó,ott már a szülők nem nagyon szoktak ott lenni.Én tavaly ott voltam,mert elsős volt a lányom,és fényképeztem,meg olyan megható volt.Kb. fél órás volt,utána mennünk is kellett,mert mentek a gyerekek kipakolni,elfoglalni az osztálytermet meg ilyenek.

Szóval nálunk ez így van megoldva.

24. sajert (válaszként erre: 23. - Hancsalean)
2010. aug. 16. 23:06

Tudom, hogy lüke a kérdés, de miért ekkora szenzáció a tanévnyitó?? Én nem voltam egyen se (tanévzáró, bizonyítványosztás is kimaradt az életemből). Iskolás évemimben csak a ballagásokon voltam, de csakis akkor, amikor én ballagtam.


Én ezen nem biztos hogy paráznék, ha el tudnék, elmennék a nagyfiúval, ha nem, meg akkor szept. elsején suli. Szerintem egy gyerek halálra unja magát az ilyen rendezvényeken.

23. hancsalean (válaszként erre: 18. - Mohonc)
2010. aug. 16. 22:48
Felnőtt ember előrelátó szeretne lenni, nem kétségbeesés végett írtam ki a kérdést, hanem hogy tudjunk megfelelően szervezni ugyanis: a párom vizsgálatai 31-ére esnek, lesz még kontroll stb..., a legkisebb hozzám ragaszkodik a legjobban, de a naggyal bekell menni az iskolába valakinek az első napon, illetve tanévnyitókor is. A középsőt nem dobhatom be az óvodába 3 hónap nyár után, hogy tessék most újból járni fogsz, ráadásul más gyerekekkel és az óvónő is más lesz majd. Nekünk 3 gyerekkel előre kell tervezni, hogy minden gördülékenyen menjen. Pl. ha nem muszáj a középsőnek x naptól menni, akkor lesz aki vigyázzon rá ha a naggyal viszont mennem kell. A kicsi pedig addig kibírja az apukájával, de csak ha nem a vizsgálat (amira hónapokat kellett várni) napjára esik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook