Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2019. szept. 20. 21:15
Én izgulok és örülök egyszerre - ma telefonált a fogtechnikus, mehetek a fogamért. Megbeszéltük a holnapi (szombat) kora délutánt.
947. arany52 (válaszként erre: 946. - Macliz)
2019. szept. 17. 22:08
Ez nagyon jó, pénzt takarítasz meg, és egy már formailag bevált fogsorod lesz.
946. macliz
2019. szept. 17. 20:09
Ma bent volt egy fél napot az alsó, és nem éreztem semmit, szóval csak a felső okoz gondot az előzőekben leirtak miatt, csak azt kell alábéleltessem.
945. 55Judit (válaszként erre: 944. - Macliz)
2019. szept. 17. 16:32
Igaz.
944. macliz (válaszként erre: 943. - 55Judit)
2019. szept. 17. 16:15
Igen. De a vertex most fele annyira vékony mint a hagyományos akril fogsorom. Ha húz rá 1 mm akkor annyi lesz mint a régi. Csak ne égessen
943. 55Judit (válaszként erre: 942. - Macliz)
2019. szept. 17. 16:12
De azzal vastagabb is lesz. Bár még nem láttam ilyet, de szerintem 1 mm is sokkal kellemetlenebbé teheti. vagy a beszéd lesz nehezebb.
942. macliz (válaszként erre: 941. - 55Judit)
2019. szept. 17. 15:49
Keresi mindenki a legolcsóbb és egyben a legjobb megoldást. Én ma beraktam csak az alsót és szinte alig érzek valamit. De a felsővel gond van éget és valószinű azért mert a szájpadlásos fogsor sokkal nagyobb felületen fekszik fel, ráadásul a szájpadlás nyálkahártya szerintem sokkal érzékenyebb mint pl az alsó fogíny. Na a felsőt megpróbálom alábéleltetni olyan anyaggal ami nem allergizál. Szerintem jó lenne
941. 55Judit (válaszként erre: 940. - Macliz)
2019. szept. 17. 14:25
Rendben, igazad van, óvatos leszek. Egyenlőre nem kell, de egyre inkább érdekel a téma, és mások tapasztalatai az egyes pótlásokkal kapcsolatban. nem mintha lenne nagy választási lehetőségem, de mégis. :)
940. macliz (válaszként erre: 934. - 55Judit)
2019. szept. 17. 14:13
De azért nem árt az az allergiateszt. Jobb az elővigyázatosság. Jó azt mondják nem allergizál,,,és ha pont te vagy rá érzékeny? Nem okoskodni akarok de az nem olyan mint a kivehető fogsor hogy ha allergizál kikapom és annyi, ráadásul egy vagon pénz és kiszedetni rossz belegondolni is. A teszt 4 napos az nem nagy kaland. Ősstől tavaszig végzik,megyek mihejt lehet
939. Guruljka (válaszként erre: 938. - Guruljka)
2019. szept. 17. 14:11
Aztán leiratkoztam, annak is vagy egy éve már. Akkor döntöttem a fogtechnikus nő mellett.
938. Guruljka (válaszként erre: 936. - 55Judit)
2019. szept. 17. 14:10
Én ide pár éve feliratkoztam, az akciók folyamatosak.
937. macliz (válaszként erre: 929. - Arany52)
2019. szept. 17. 14:07
Próbáld meg másik technikust kérdezz meg hàtha lehet mégis
936. 55Judit (válaszként erre: 935. - Guruljka)
2019. szept. 17. 13:55

Sacc/kb. 1.5M-v al számolhatok. Félő, hogy mire meg kell csináltatnom nem jön össze, vagy ha ennyi igen, akkor fentebb viszik az árat. Bár ez ne valószínű, mert most a kedvezménnyel minden áron pácienst akarnak fogni. Lehet, kevés a jelentkező.


Belegondoltam már jó ideje. Ha fog nélkül lennék az elég gáz külsőt mutat, de a használhatatlan fog legalább annyi kellemetlenséggel jár, ha nem többel. A nagymamám úgy hozzászokott a fogatlansághoz, hogy az ínyével a csontot is megrágta. De legalábbis a kemény porcogókat jóízűen elropogtatta. ha kénytelen lennék választani a pénz kidobás rossz fogra és a fogatlanság között, inkább az utóbbit választanám.

935. Guruljka (válaszként erre: 934. - 55Judit)
2019. szept. 17. 13:17

[link]


Itt árakat is találsz.


Azt is írják, sorvadt csontba is be lehet néha ültetni.

934. 55Judit (válaszként erre: 933. - Guruljka)
2019. szept. 17. 13:08

valószínű nem mindenkinek alkalmas ez sem, de érdemes utánajárni annak, akinek egy csapást jelent a kivehető fogsora. Titán implantátum. nem allergizál. Csontok rögzítésekor is titán lemezeket használnak. Fiamnak is volt, semmi allergia tesztet nem végeztek előtte.


A fogak rögzítésére annyira vékony implantátumot használnak, hogy az ínyt sem kell felvágni miatta. Szóval ha oda kerül a sor, és lesz rávalóm, én ilyet szeretnék.

933. Guruljka (válaszként erre: 932. - 55Judit)
2019. szept. 17. 12:56

Ez is egyféle implantátum, tehát nem mindenkinek alkalmas.

Viszont úgy tudom, nem annyira drága, és részletfizetést is elfogadnak.

932. 55Judit
2019. szept. 17. 12:45

Ezt a fix fogsort most láttam hirdetésben. Mi a véleményetek?

[link]

931. arany52 (válaszként erre: 930. - MamaesBelabacsi)
2019. szept. 17. 12:26

Roppant nehéz helyzetben vagy kedves Tünde. A részleges fogsornál nekem is meglazult csapos fogam, így ragasztgattam. Hogy én ezt a ragacsot már hogy utálom! Reménykedtem , hogy most már nem kell, de ezt se usztam meg.

Hallott valaki a ragasztó párnacsíkról. Most ezzel kacérkodom, hogy kipróbálom. Ha van tapasztalatotok, örülnék, ha megosztanátok.

930. MamaesBelabacsi (válaszként erre: 927. - Kriszta.g)
2019. szept. 17. 12:18

Kedves Kriszta.g


Sajnos egyutt tudok erezni veled.. hasonlo koruak vagyunk. kuzdok en is a kivehetos reszleges protezissel.. sajnos a felso meg mindig nem jo raadaskent a felso csapos egyik fogamat ujra kell csinalni mert laza barmikor kieshet... ragasztotol oklendezem fulldoklom raadasul vagy a protezistol vagy a ragaszto osszetevojetol eg az egesz szam .. (plussz mellette asztmas is vagyok meg egyebb elelmiszer erzekeny) Tunde

929. arany52 (válaszként erre: 928. - Macliz)
2019. szept. 17. 11:59
Ez nagyon jó ötlet, már ha hajlik rá a fogtechnikus. Nekem az alsó soron az egyik felében van egy fémbetét, és ez tör. Kérdeztem, hogy nem kehetne-e puháb anyaggal bélelni. Válasz: nem. Most fogragasztót nyomok rá, ami pár óra alatt felolvad.
928. macliz (válaszként erre: 927. - Kriszta.g)
2019. szept. 17. 10:37

Igen tudom. Ráadásul ott a párkapcsolati tényező is ahol zavaró lehet a fogprobléma.


Tegnap kaptam egy jó tippet a belgyógyásztól mert vissza kellett menjek pajzsmirigy kontrollra. Azt mondta a fogallergiámra hogy próbáljam meg megkérdezni a fogtechnikustól aki 550 000 re mondta a tuti allergiamentes fogsort nekem. Hogy nem lehetne e alábélelni azzal az anyaggal a meglévő vertexet és akkor nem égetne. De ezek előtt is érdemes elvégeztetni az allergiatesztet arra az anyagra is. Igy lehet megúsznám 100 000 ből

2019. szept. 17. 10:17

Hát ez tényleg katasztrófa. Én se fogok már soha társaságban étkezni az tuti. Én is jobbat reméltem tudtam hogy nem kényelmes de nem sejtettem hogy ennyire rossz. És így leélni az életem.

Macliz tudod hogy én 39 vagyok. És nő. El tudod képzelni. 😪

926. arany52
2019. szept. 16. 17:20
Hát ez bizony katasztrófa, hol tör, hol kiesik evés közben. Ezzel se fogok étteremben étkezni. Sokkal jobbat reméltem. Jól a hatvan felett is nehéz elfogadni.
925. macliz (válaszként erre: 923. - Kriszta.g)
2019. szept. 16. 15:39
Szia. Én meg 42 évesen adok tanácsot vagy alkotok véleményt kivehető műfogsor témában. 35 évesen kezdtem az ,,ipart'' kész katasztrófa!!! Nameg ez az allergiatéma arról inkább jobb ha nem is beszélek.
924. viva70 (válaszként erre: 923. - Kriszta.g)
2019. szept. 16. 15:06
Látod én pótoltattam, aztán mégis így jártam...:(
2019. szept. 16. 14:46
Én ugyanígy jártam. 20-as éveimben kellett több hátsó őrlőt kihúzni nem pótoltattam nem is volt rá pénzem plusz nem akartam a maradékot beáldozni. Aztán sajnos a többi is tönkrement leépült a csont most meg ez a billegő műanyag vacak maradt. A műanyag íz meg az hogy alámegy minden undorító. És a folytonos ki be rakosgatás meg tönkreteszi a tartófogakat. Bánom nagyon h nem csináltattam hidat anno de persze ahogy írjátok az se biztos h örökké tart. Anyámnak kb 25 éve van. Persze van baja vele de bírja és tud enni és nem kell kivenni. 75 éves és nekem van csap alatt mosható fogam röhej.
922. viva70 (válaszként erre: 921. - Guruljka)
2019. szept. 16. 09:37
Hát igen..., nekem is nagyon fiatalon lett jobb oldalt felül kihúzva több fogam. Minden bizonnyal ezért épült a csontozatom ott le. Pedig lett pótolva koronával, híddal elég hamar. Sőt rágtam is azon az oldalon sokat. Többet, mint bal oldalt. De ezek szerint mégsem volt elég.
921. Guruljka (válaszként erre: 920. - Viva70)
2019. szept. 16. 00:39

Én eleve pozitívan állok hozzá, mert sok éve nemvolt rendes fogsorom már. Igazából 12-20 éves korom között romlottak a fogaim, inkább a tizen-éveimben húztak néhányat, és soha egy fogorvos nem szólt, hogy jó lenne pótoltatni. Idővel a támasz nélküli fogaim erre-arra dőltek, ott voltak a hiányző őrlők is, szóval nagyon régen már nem volt alul-felül illeszkedő fogsorom. Most lesz újra,sok év után. Biztosan egészen más lesz a beszédem is, de már egy éve, hogy pöszítek, vagy még több...

Szóval énalig várom, és remélem, úgy lesz, ahogy a fogtechnikus mondja, hogy a részlegest könnyebb megszokni.

920. viva70 (válaszként erre: 919. - Kriszta.g)
2019. szept. 15. 19:01
Részleges igen. Elhorganyzott megoldással. Jobb oldalon fent a szemfogamon lévő koronára van egy kis sín építve, és oda csatlakozik a kivehető fogsor rész. Plusz van egy szájpadon átívelő fémes része, ami a bal oldalon kapcsokkal rögzül a négyes-hatos fogakhoz. Végül is tudok vele teljes életet élni..., meg enni is bármit..., bár a puha ételek nem a legjobbak, mert lehúzzák. Ez az egyik rossz az instabilitás érzés, a másik, ami ennél is rosszabb maga az az idegen test érzés a számban. Meg persze maga a lelki rész, hogy nem tudom ezt elfogadni.
919. kriszta.g (válaszként erre: 916. - Viva70)
2019. szept. 15. 18:49
Én is megértem mert sokkal jobb megoldás de relatíve kevés embernek működik. Akkor tegyék elérhetőbbé. Illetve ott vannak akiknek eü okok miatt lehetetlen mint pl én vagy itt is többen, meg sokan, azokra is kéne gondolni, fejleszteni élhető megoldást. De sajnos a pénz irányít itt is ahogy máshol. Viva 70 milyen az a fél kivehetős fogsor? Úgy érted részleges? Nekem is olyan de képtelen vagyok megszokni.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook