Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
858. macliz (válaszként erre: 855. - Bözsi néni)
2019. szept. 9. 22:31
Nem vékonyabb
857. macliz (válaszként erre: 855. - Bözsi néni)
2019. szept. 9. 22:30
Nekem a régi akril kisebb és kényelmesebb. Ráadásul a vertex szájpadlása hátrébb nyulik
856. macliz (válaszként erre: 853. - 55Judit)
2019. szept. 9. 22:29
Pénzkidobás. Ugyan jó mint a hagyományos akril de én azért csináltattam vertex fogsort mert a hagyományos égette a számat. Hát a vertex is égeti pedig allergiamentesnek van kikiáltva. Ősszel mehetek allergiatesztre. Oda egy kalap pénz. Egyébként nem is puha , nem tudom mitől rugalmas,,,,,
855. Bözsi néni (válaszként erre: 854. - Macliz)
2019. szept. 9. 22:27
És nem vékonyabb, mint az akril?
854. macliz (válaszként erre: 852. - Krisz9)
2019. szept. 9. 22:25
Én csináltattam vertex et. A viselése pont olyan mint a hagyományos akril fogsoré. Ugyanolyan kemény. Nem tudom mitől rugalmas!!!
853. 55Judit (válaszként erre: 852. - Krisz9)
2019. szept. 9. 10:50

Bár én még csak nézelődő vagyok a témában, és érdekel ez is.

Nézted már? [link]

Lehet ajánlatot is kérni.

852. Krisz9
2019. szept. 9. 09:39
Sziasztok én veltex thermosenszre gyüjtök debreceni vagyok nezegetem az árakat mindenhol nincs kí írva sokk helyen kinek van veltexe tudna mondani róla valamit!ekvileg ahogy olvastam könnyebb hordani tud olyan fogtechnikust aki nem olyan draga a csinaltatasa!
851. sanyóka (válaszként erre: 850. - Arany52)
2019. szept. 7. 18:15
Köszönöm, de még megpróbálok közelebbit keresni. Cegléd környékén lenne nekem jó, de ha más nem lesz, akkor lehet, hogy felhívom őket.
850. arany52 (válaszként erre: 849. - Sanyóka)
2019. szept. 7. 08:31
Én a Budafok Dentálnál csináltattam. 3. Kerület , Árpádfejedelem útja. Nem ragasztok. Még egy ponton tör,de azt megmutatom.
849. sanyóka (válaszként erre: 848. - Atlass)
2019. szept. 7. 08:07

Én is úgy szoktam, hogy amikor berakom, akkor én is elkezdem mozgatni, jobbra-balra, hogy a levegő kijöjjön alóla és akkor jól tapad, csak az a problémám, hogy ragasztanom kell, mert ha nem ragasztom, akor is tudok ugyan vele enni, de olyankor kerül-fordul elmozdul.

Nem tudna nekem valaki ajánlani egy jó fogtechnikust Pest megyében vagy esetleg Budapesten? Akár privátban is megadhatná a címét, nagyon megköszönném, mert már nagyon unom a ragasztózást...

848. atlass (válaszként erre: 837. - MamaesBelabacsi)
2019. szept. 4. 08:37
Értem. Nekem az a tapasztalatom, hogy tényleg meg kell tanulni vele enni úgy, hogy stabil maradjon. Nekem is van ez a lecsusszanásos gondom, de már egyre ritkábban fordul elő. Írtam itt lentebb ezt a trükköt, hogy amikor beteszem kicsit nyomom felfelé és jobbra ballra meg előre hátra mozgatom és akkor baromijól betapad. Evésnél meg igyekszem olyan helyre pozicionálni a falatot, hogy még erősebb legyen a tapadás. Ez nem ment az első pár hétben, sőt, evés közben többször is lecsúszott a fogam. Most már nincs ilyen gondom és nem is nyugszom addig amíg teljesen meg nem szüntetem.
847. atlass (válaszként erre: 841. - Macliz)
2019. szept. 4. 08:30
Igen, ezen dolgozom, hogy kitapasztaljam és már vannak trükkjeim. Azért hajlok arra hogy a fog nem hibás, mert van amikor úgy feltapad, hogy este szó szerint feszíteni kell, hogy lejöjjön, annyira fel van tapadva. Ez a fog sehol nem tört nem nyomott az első pillanattól kezdve és nem is kellett rajta semmit igazítani. Ha megpróbálom kézzel feszegetni minden oldalon körbe, akkor nem jön le, lehet érezni, hogy olyan masszívan tapad, mint a beton. Szóval az lesz amit a technikus mond, hogy egy izom okozza. Vagy ahogyan Te írtad a szám anatómiája miatt. Én még arra gondolok, hogy esetleg az alsó fogsorral ahogyan összekoppan, lehet hogy az billenti meg valahol és akkor alámegy a levegő, de persze ez is esetleges. Most van egy trükköm, amikor beteszem a fogat, picit tolom fel és közben jobbra ballra, előre hátra megcsúsztatom kicsit, hogy becuppanjon tökéletesen a helyére, ez nagyon sokat javított a problémán. Meg igyekszem kitapasztalni és úgy enni vele, hogy ne csússszanjon le. Köszönöm! :)
846. atlass (válaszként erre: 842. - Macliz)
2019. szept. 4. 08:19
Köszönöm a választ, kiveszem, de a technikus azt mondja, hogy olyan korzserű anyagból van, amit állandó viselésre terveztek. Egyébként tényleg rendkívül vékony a fogmű, megszokás után szinte nem is lehet észre venni, hogy bent van. Nekem az előző alsó részleges fogsosrom olyan vastag böhöm nehéz műanyagból volt, hogy az egyik oldalon folyamatosan rángattam az arcomat, mert nem fért el rendesen a fog. Szóval a mostani új fogsoraim tényleg egészen más anyagból vannak és épphogy a nap második felében érzem már úgy, hogy olyan nagyon jól felfekszik, bemelegszik, hogy este sajnálom kivenni, mert reggel megint meg kell várni amig rámelegszik az állkapcsomra és akkor lesz jó passzos.
845. atlass (válaszként erre: 839. - Macliz)
2019. szept. 4. 08:07
Nagyon köszi!
844. Bözsi néni (válaszként erre: 840. - Macliz)
2019. szept. 3. 20:13
Hát igen, szép összeget buktál már így is sajnos. Remélem, ezzel majd nem lesz problémád.
843. macliz (válaszként erre: 833. - MamaesBelabacsi)
2019. szept. 3. 19:12
szia, szerintem pszcihésen van neked az a fulladás hányinger ami a ragasztót illeti, van egy sajnálatos asztma betegséged és ezt meg fokozza a ragasztó használata, a tudat hogy egy idegen anyag van a szádban elég rossz lehet, én ragasztottam 5 évig a felsőt de elegem lett , alábéleltettem, és most jó passzos, de nekem meg az a gond hogy égeti a számat , hiába jó fizikailag. Allergia mentest csináltattam, 240 000 ért ami szintén égeti a számat, most meg ami talán allergia mentes az 550 000 ne kerül , de allergiateszt nélkül nem csináltatok olyan anyagból
842. macliz (válaszként erre: 835. - Atlass)
2019. szept. 3. 19:06

Az én technikusom azt mondta éjjelre vegyem ki, tegyem vízbe, időnként tisztító tablettás vízbe.


Azért kell kivenni hogy éjjel a szájnyálkahártya regenerálódjon -


Szerintem fulladást nem okozna.

841. macliz (válaszként erre: 827. - Atlass)
2019. szept. 3. 19:00
szia, nekem még nem volt ilyen, hogy lemozduljon a felső, vagy fogsor hiba, vagy pedig a szád anatómiájának a hibája lehet hogy bizonyos harapáskor lemozdul mert megszünik a vákumhatás. próbálj rájönni milyen harapás pozicióban mozdul le, és azt kerüld ha ehet ilyet tenni.
840. macliz (válaszként erre: 824. - Bözsi néni)
2019. szept. 3. 18:56
Szia ,kérdeztem ezt is a fogtechnikustól hogy ő szerinte kell e allergia teszt de nem kell. DE én utána járok még addig hogy arra az anyagra végeznek e tesztet, se időm sem pénzem sem idegzetem ujra bukni mégpedig nagyon sok pénzt
839. macliz (válaszként erre: 830. - Atlass)
2019. szept. 3. 18:52

szia, itt az oldal ahol néztem, van 3 féle a bal oldali menüben lehet kiválasztani


[link]

838. arany52
2019. szept. 3. 16:03

Nekem a felső teljesen stabil, és jelenleg az alsó is eléggé, igaz itt tartja egy kapocs. Fogtechnikus szerint ha azt a fogat is elveszítem, akkor rosszabb lesz.

Igen, a fogorvosok a beültetés felé irányítják a beteget, mert az jó pénz, de nem mindenkinek lehet, pld nekem se vérzékenység miatt. Jelenleg én elégedett vagyok a fogtechnikussal. Igaz 6 próba volt, többszöri próbálkozás, de úgy látszik megérte.

Régi fogam én is ragasztottam, valóban fullasztó és kellemetlen az íze. Remélem nem lesz rá egy ideig szükségem.

837. MamaesBelabacsi (válaszként erre: 834. - Atlass)
2019. szept. 3. 15:19

Kedves Atlass!


Az a gondom h evesnel nem olyan stabil foleg a felso...ezert vagyok kenytelen ragasztani.

836. bozsu55 (válaszként erre: 835. - Atlass)
2019. szept. 3. 15:08
Folyamatosan viseli, több év tapasztalatából javaslom, no meg a technikus is!
835. atlass
2019. szept. 3. 15:00
Kérdésem a régi fogsorosokhoz, ki kell venni éjszakára, vagy bent tartani jobb? Az interneten össze-vissza írnak erről. A fogtechnikusom azt mondja jobb folyamatosan viselni és csak mosáskor kivenni. A neten azt olvastam, hogy éjszakára ki kell venni mert fulladást okozhat. Most akkor melyik?
834. atlass (válaszként erre: 833. - MamaesBelabacsi)
2019. szept. 3. 14:57
Szia! Muszáj ragasztani? Ha jó a fogsor akkor meg kell álljon ragasztó nélkül.
2019. szept. 3. 14:42

Sziasztok! Izmentes ragasztot hasznalok h stabilabb legyen. Reszleges potlasom van alul felul. Asztmas vagyok van h fulladok amikor beragasztom berakom es vagy 5-10 percig kuzdok mire elmulik a kohoges fulladas oklendezes...


Mit tegyek h elmuljon ?!

Lassan 3 hete hasznalom a potlasokat.

Koszonom elore is a segito valaszokat!

832. atlass (válaszként erre: 807. - MamaesBelabacsi)
2019. szept. 3. 14:33
Kell pár hét amíg majd a sajátodnak érzed. Ha tetszik és jól funkcionál, akkor hamar megszokod és a sajátoddá fog válni.
831. atlass (válaszként erre: 818. - Arany52)
2019. szept. 3. 14:28
A felső egyáltalán nem tapad fel? Az azért nagyon nem jó :(
830. atlass (válaszként erre: 822. - Macliz)
2019. szept. 3. 14:25
Szia, ez az amerikai rugalmas anyag nagyon érdekel engem is, lehet róla olvasni valahol a neten? Van neki valami spéci neve?
829. atlass (válaszként erre: 820. - Arany52)
2019. szept. 3. 14:24
Bocsi elnéztem, nem Kriszta írta, hanem Arany52 :)
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook