Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mostanában lett pozitív a teszted? Gyere beszélgetni...2010. márc. végi- ápr. eleji babák fórum

Mostanában lett pozitív a teszted? Gyere beszélgetni...2010. márc. végi- ápr. eleji babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
274. noedi (válaszként erre: 273. - Beata21bea)
2009. aug. 24. 16:50

szia Bea,

hû, ilyen hamar megosztottátok a nagy hírt?


Mi babonából megvárjuk a betöltött 12. hetet... Lehet, hogy nem kéne?

2009. aug. 24. 14:22
Örülök, hogy mindenki jól van, nálunk egyre többen megtudják a jó hírt, de a feketeleves még hátravan, azaz a nagyanyám... majd ha már látszik, nehogy szívinfarktust kapjon. (bezzeg apósom még dicsekedett is) Hát, nem vagyunk egyformák
272. noedi (válaszként erre: 271. - Arvi)
2009. aug. 23. 16:10

szia arvi, hú, ez elég ijesztôen hangzik, de örülök, hogy jobban vagytok!


Múlt héten én is nagyon megijedtem, pedig én csak kicsi barnás maszatot tapasztaltam...:(

Azóta már abbamaradt szerencsére, de akkor minden rossz átfutott az agyamon, ami egy kismamával megtörténhet...

271. arvi
2009. aug. 19. 12:55

Sziasztok!

Mi is újra itt vagyunk. Eltűntünk pár napra, mert múlt csütörtökön elkezdtem vérezni és az éjszakát már kórházban töltöttem. Szerencsére a kicsinek nem lett semmi baja, csak jól ráijesztett mindenkire! Valószínű, hogy valahogy egy vérömleny keletkezett és az okozott vérzést. Csütörtöktől keddig a kórházban kellett maradnom és még legalább 2 hét táppénzre kiírt ma a nőgyógyászom, hogy semmiképp ne ugráljak.

Félelmetes, hogy mennyi kismamával történik ilyen. Ezek a rosszcsont kölykök már most szórakoznak a szüleikkel.

Viszont csak most látom, ,hogy milyen félelmetesen gyorsan fejlődik a kicsikém! 3 hete a nőgyógyász ultrahangján 12 mm volt, múlt csütörtökön, mikor este jelentkeztem az ügyeleten már 38 mm nagy volt, hétfőn meg már 43 mm. Mostmár értem, hogy néha miért fájdogál a hasam!

Csajok mindenki nagyon vigyázzon magára, mert senkinek nem kívánom ezt az ijedelmet, amit mi most átéltünk!

2009. aug. 19. 07:45
szisztok, örülök, hogy gyűlik a létszám és sok-sok kismami csatlakozik. Mi jól vagyunk, reggeli hányinger semmi, inkább este vagyok rosszul, de hányni csak 1x hánytam. (8 hét 2 nap) a vizelet és vérvétel jövő héten esedékes, belgyógyászhoz szeptember 21-re kaptam időpontot.. Nem kapkodják el... Kitartást mindenkinek!
2009. aug. 18. 22:14
Jav.: kitartás:-)
2009. aug. 18. 22:13
Sziasztok! Én is csatlakozom ahhoz/azokhoz, aki/akik ma ejtették + az Uh-vizsgálatot. Babócámmal minden okés odabenn, ma vagyunk 8+3 naposak, 19 mm. Végre láttam a pici szívecskéjét dobogni! :-) Még Kisfiam is mta a szonográfusnak, h. nézzétek, ott a kistesóm! :-) Március 27-re vagyok kiírva. Szül rajtam kívűl más is akkor? (elvileg) Hogy vagytok? Én nagyjából jól, már egész jól hozzá vagyok szokva a mindennapos rosszullétekhez! Kitratás Nektek is akik ebben 'szenvedtek', remélem már nem tart sokáig az rosszullétes időszak! Puszi!
267. rexona
2009. aug. 18. 20:19

Sziasztok lányok!

Ti hogy álltok a vizsgálatokkal?

Konkrétan a vér-vizelet vizsgálatra gondolok.

Én ma mentem az eredményeimért, és sajnos van a vizeletben baktérium. Gyulladást állapítottak meg, és (pyuriát) gennyvizelés.

Szóval ideges lettem, ahogy kezembe vettem a papírt.

Rögtön megmutattam a kórházban egy urológusnak, aki Cedax 400-at írt fel. (elég erős) Féltem a babát.

Holnap megyek belgyógyászati vizsgálatra. Oda is viszem a mai eredményeimet. Majd meglátom, hogy ott mit mondanak.


Volt valakinek hasonló a terhesség alatt?

2009. aug. 18. 09:33
Sziasztok!1 hete csatlakoztam hozzátok,ma voltam orvosnál már láttuk a törpénket 2,5 mmesek vagyunk ma látott a doki még egy üres petezsákot,de lehet h nem is üres és mégis fejlődik benne a másik babócánk csak még nem látta?vki tudna ebbe segíteni?egy kicsit kétségbe vagyok esve első babánk egyszerre 2 gyerkőc lenne és csak 20 éves vagyok holnap töltjük be a 6.hetet
265. noedi
2009. aug. 16. 11:28

Sziasztok,


én is sok szeretettel üdvözlöm az újakat, olyan jó, hogy egyre többen vagyunk!


Tulipán, a rosszullétekkel-hányással kapcsolatban sajnos nem tudok tanácsot adni, mert én nem voltam rosszul még egyszer sem (eddig még legalábbis még nem, most a 10. hétben vagyok).


Sokan a hideg friss gyümölcsre esküsznek egyébként, vagy mi pl. tej nélküli gyümölcsturmixot iszunk reggelente, az nagyon jó kis reggeli ám!

2009. aug. 15. 22:33

Sziasztok: tulipán és katka:)))

Üdv a csapatban, örülök, hogy csatlakoztatok:D

2009. aug. 15. 20:49

Szia Katka!:-)


Sok boldogságot a Babaváráshoz!:-) Nagyjából egy időben fogunk szülni, én elvileg márc.27-én.. Dehát a Kisfiam is anno 39.hétre született..majd meglátjuk.. Remélem végig kísérjük 1más terhességét Mkinek.. És persze megosztjuk folyamatosan 1mással a pozitív és a negatív tapasztalatokat!:-) Puszi!

262. katka85 (válaszként erre: 4. - 026d48edeb)
2009. aug. 15. 19:15

Sziasztok!


Csatlakoznék hozzátok! Elvileg márc 29 és ápr 01 között kellene majd megszületnie a babócánknak, aki nekünk az első lenne.

Én 24 éves vagyok, Szekszárd mellett lakunk.

Még nem voltam orvosnál 2-3 hét múlva akarok majd menni.


Köszi, hogy befogadtok!


Kata

2009. aug. 15. 18:28
Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok!:-) Március végére várom a 2.gyerekemet. Hogy viselitek az időjárás-ingadozást és a rosszulléteket -ha vannak-? Nekem a kisfiamnál összesen 1x vt rosszullétem -hányinger, szédülés-,de most meg folyamatosan, sőt sajnos hányás is..:-(( Sokféle módszert kipróbáltam, egyenlőre hiába, mindennaposak a rosszullétek.. Remélem elmúlik max. a 12.héten..De addig még hátra van 4 hetem..
260. 398848b10e (válaszként erre: 257. - Noedi)
2009. aug. 15. 18:02
Szia!már 2 napja szedem a duphastont,már érzem h hat a gyógyszer csak néha,de akkor is minimálisan fájdogál a hasam!
259. timi1979 (válaszként erre: 248. - 874eb11dfd)
2009. aug. 14. 20:04
Szia!Barnás folyás?Ahogy a napokat számoltam ez lehet beágyazódás miatt.:))))))
258. noedi (válaszként erre: 254. - Betta76)
2009. aug. 14. 19:28

Ez nagyon érdekes, köszi, hogy megosztottad velünk a részleteket, sosem tudtam elképzelni ez a stimulálás dolog, hogy mûködik..


Gratulálok a bébihez, vigyázzatok rá nagyon!

257. noedi (válaszként erre: 255. - 398848b10e)
2009. aug. 14. 19:24

Az tuti biztos, hogy nem a gyógyszertôl ment el a babájuk, hisz ez pont amiatt van, hogy stabilizálja/növelje a hormonokat, és segítsen megtartani a terhességet.

Bízz a dokidban, biztos nem véletlenül írta fel ezt a gyógyszert!

256. -!Maya!- (válaszként erre: 245. - ..vesszőcske)
2009. aug. 14. 15:27

Szia Drága vesszőcske:)

A vérvétel nekem sem esett túl jól, mondtam is a nőnek, hogy hátra dőlnék, ha lehet, mert olyan szarul ültem a székbe, de mint aki nem is hallja, már be is szúrta a tűt én meg annyira kapaszkodtam a másik kezemmel, hogy le ne essek. De tényleg hála túl vagyunk rajta, na de még lesz néhány:DD

Ha kétféle adatod van, akkor szerintem várd meg a köv uh eredményedet és az majd beigazolja, hogy melyik a helyes. De szerintem a doki mond jót, mert az általában a baba mérete alapján már tudja, hogy hanyadik hétben vagy, de az uh gép is kiírja, legalábbis nekem odaírta kedden, hogy 9+1 hét.

255. 398848b10e (válaszként erre: 249. - Noedi)
2009. aug. 14. 13:33
Szia úgy a 4-5.hétbe vagyok nem mondott konkrétat a doki h miért adta remélem segít a gyógyszer tényleg írtad h étkezés közbe veszed be nekem ezt nem mondta meg nekem napi 2x kell szednem,köszi a megnyugtatást csak sokat olvastam olyat is h ezt a gyógyszert szedte és elment neki a babó csak aggódunk a kis pocaklakóért.majd írsz h hogy vagytok mert kíváncsi vagyok.én is majd írok h mennyire hat ez a gyógyszer
254. Betta76 (válaszként erre: 252. - Noedi)
2009. aug. 14. 09:58

Megjegyzem ritkán sikerül a dolog, nálam elsőre bejött.

Ha kevés a gyógyszer azért, meg könnyű túlstimulálni akkor meg azért nem sikerül. Meg ha más baj is van akkor is kisebb az esély. pl pajzsmirigy betegség, vagy ha a férfi leletei se tökéletesek..

nálunk más gond nem volt...

253. Betta76 (válaszként erre: 252. - Noedi)
2009. aug. 14. 09:54

Igen!

Kaptam a ciklus első felében 5 napig clostylbegyt tablettát meg 5 db merional injekciót (hormon), aztán a 11-dik napon uh-al megnézték hogy lett-e tüszö a kezeléstől, és a tüszők(nekem 4 db növögetett) méretétől függően megmondták hogy melyik napon hány orakor kell beadni egy másik szurit(ovitrelle) ami megrepeszti kb beadás után 2 nappal, és igy még azt a napot is pontosan tudtuk mikor kell együtt lenni a babáért.

Úgyhogy én napra pontosan tudom mikor fogant a baba.

Mértem a hőmet a is, és úgyvolt ahogy a doki is mondta, amikor együtt kellett lenni másnaptól felugrott a hő és fennt is maradt utána már..

252. noedi (válaszként erre: 251. - Betta76)
2009. aug. 14. 09:28
és ez hogy mûködik? mármint hogy stimulálják a peteérést? gyógyszerekkel?
251. Betta76 (válaszként erre: 249. - Noedi)
2009. aug. 14. 09:22

Én Utrogestan-t kaptam, szintén 3x1-et, gondolom ez is ugyanazt a célt szolgálja mint a duphaston, segít megtartani a terhességet.

Én azért kaptam mert nem volt peteérésem és stimlulálni kellett és úgy jött össze a baba, ezért nagyobb a vetélés kockázata.

De eddig minden ok!

250. noedi (válaszként erre: 241. - -!Maya!-)
2009. aug. 14. 09:12

szia Maya, hozzám elvileg 31-én jön, de mivel pont aznap megyek a genetikai UH-ra, ezért lehet, hogy el kell halasztani...

Kedves volt a védônô, bár nem volt rám sok ideje, azért beszélgettünk kicsit, miközben kitöltötte a kiskönyvemet.


Köszi, megnézem a neten a genetikai UH-t, és majd beszámolok a fejleményekrôl 31-e után... :)

249. noedi (válaszként erre: 244. - 398848b10e)
2009. aug. 14. 09:09

szia Nicsi, én is szedem a duphastont, és nekem is fájdogált, szurkált a hasam, azért mentem a 8. héten a dokihoz, mert nem éreztem jól magam.

Ez egy hormongyógyszer egyébként, ami a terhesség megtartásában segít, legalábbis nekem úgy magyarázta a doki, hogy az elsô idôkben - amíg nincs lepény - nagyon fontos, hogy megfelelô legyen a sárgatest hormon szintje, ugyanis ha alacsony, az akár vetéléshez is vezethet.

Na de semmi gond, erre ne is gondolj, mert ha szeded ezt a cuccot, akkor nem lehet baj. Én napi 3-at kell bevegyek étkezés közben, tök jól vagyok, azóta nem szúrt/fájt a pocim egyszer sem.. :)

Hányadik héten vagy?

2009. aug. 13. 21:58

sziasztok!

Nektek volt barnás folyásotok? :D

Nekem most barnás folyásom van, és 25-én jött meg, ma meg még csak 13 van... :S

247. ..vesszőcske (válaszként erre: 246. - Rexona)
2009. aug. 13. 21:55
Ma voltam vérvételen, vizelet, vérnyomás, súly, belgyógy. Kedden uh-on. A dokim azt mondta, hogy 2 hét múlva újra megnézi és akkor megtudja mondani, hogy pontosan hány hetes vagyok... Én is mondtam neki, hogy ha nem tudom pontosan, akkor honnan tudjam, hogy mikor kell afp-re mennem!!! Hát kabaré...
246. rexona (válaszként erre: 245. - ..vesszőcske)
2009. aug. 13. 21:42

Hello.

Na, ez jó.

Én úgy tudom, hogy az orvos az ultrahang kép alapján, meg azokból az adatokból tudja, amit az UH mér. Tehát az UH is betudja azonosítani, hogy hány hetes lehetsz.

Na, meg persze az utolsó menstruációból számolnak.

De ezeket gondolom te is tudtad.


Pedig fontos megállapítani pontosan, hogy hanyadik hétben vagy, ugyanis az AFP vizsgálatnál az nagyon fontos.


Neked milyen vizsgálatok voltak eddig? Vérvétel, vizelet? Más is?

2009. aug. 13. 21:10

Sziasztok lányok!!!


Maya, én is ma voltam ezeken a vizsgálatokon! Nehezen bírtam a vérvételt, de túl vagyok rajta :D


Kedden voltam uh-on. A baba 1 cm-es, a petezsák 2 cm-es, úgyhogy 2 hét alatt sokat nőtt, hallottam a szívhangot is, de csak hüvelyin. A védőnő szerint 8 hetes vagyok, a doki szerint meg 7. Na akkor most mi van? Melyiket kell számolni?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook