Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mostanában lett pozitív a teszted? Gyere beszélgetni...2010. márc. végi- ápr. eleji babák fórum

Mostanában lett pozitív a teszted? Gyere beszélgetni...2010. márc. végi- ápr. eleji babák (beszélgetős fórum)


124. noedi
2009. júl. 26. 11:53

sziasztok, én a 7. hét végén járok.

Tök jól vagyok,semmi rosszullét, semmi hányinger szerencsére.

Az első vizsgálat a nőgyógyászomnál a 6. hét elején volt. A képernyőn egy kis fekete foltot láttam, nagyon izgalmas volt!!!

Pénteken voltam az első vérvizsgálaton+TORCH és EKG a kórházban, és kicsit megszeppentem: az Uzsoki totál szét van verve, épp felújítják a szülészetet, káosz uralkodik. Még nem köteleztem el magam persze, hogy hol szüljek majd, meg eddig csak nőgyógyászati magánrendelésen voltam, és így nagyon nagy a kontraszt ugye.. :( Ingerült, bunkó nővérek, undorító környezet, futószalagon megy a betegellátás, nulla emberség, nulla odafigyelés..

Nektek mi a tapasztalatotok? Gondolt valamelyikőtök magánkórházas szülésre? Ha igen, kb. mennyibe kerül? Köszi!

123. Tundchen (válaszként erre: 122. - 2e268a1b3f)
2009. júl. 24. 19:32

Én kb 5-6 hetes vagyok most... a hasam estére mindig megpuffad. Álmos vagyok, nem túl vészes, de magamhoz képest jóval fáradtabb vagyok, mint máskor... meló után legtöbbször lefeküdnék kicsit pihenni, máskor meg... :)

Ma pedig hányingerem van, délután közepe óta, pedig reméltem, hogy ez elkerül... :)

2009. júl. 24. 18:14
Akik most 6 hetesek vagytok, ereztek valamit? Rosszullet, faradtsag, haspuffadas stb. Nektek milyen erzeseitek vannak?
121. 2e268a1b3f (válaszként erre: 113. - Beata21bea)
2009. júl. 24. 18:12
Az elso vizsgalatom 6 hetesen volt. Volt ott minden, huvelyi es hasi uh is de szivveres meg nem. Jovo heten ujra megyek, talan akkor...
120. 026d48edeb (válaszként erre: 117. - Beata21bea)
2009. júl. 24. 14:12

Szia Bea Hogy vagy??


Ha emlekszel mi vagyok pontosan egyidosek :)))

Te mikor mesz dokihoz???

2009. júl. 24. 14:11

En ugy tudok irigykedni az UH ert..:)))


Itt angliaban a 12 hetes az elso UH :S

118. 026d48edeb (válaszként erre: 116. - Müzmüz)
2009. júl. 24. 14:10

Huuuu muzmuz ez nagyon jooo :))))

Otulok:))))

Majd rakd fel :)))

117. beata21bea (válaszként erre: 116. - Müzmüz)
2009. júl. 24. 13:51
Hüvelyi uh-ról is van fotó? Mi a szösz...
116. müzmüz (válaszként erre: 113. - Beata21bea)
2009. júl. 24. 13:41
5 hetes UH-n még csak a petezsákot látták, rá 2 hétre már 14 mm és szívhang:-) Hüvelyi Uh volt, az van a dokimnak. Fotót is kaptam:-)
115. arvi (válaszként erre: 111. - Rexona)
2009. júl. 24. 13:26

Szia Rexona!


Kitartás a babaprojekthez! Az biztos, hogy manapság csak annak nem jön össze rögtön, aki igazán szeretné. Mi is kb 9 hónapig próbálkoztunk és a rendszertelen ciklusom egy kicsit se segített a dolgon. Lelkileg elég embert próbáló, de a végén minden várakozás megtérül.

Én próbálkoztam az ovulációm meghatározásával, mert ugye közvetlen utána van esélyed a teherbeesésre. Vettem is vagy 10 db ovulációs tesztet, de végül csak kettőt használtam fel. (azokkal viszont sikerült is belőnöm a megfelelő időpontot :))Ha gondolod nagyon szívesen postázom neked a többit.

114. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 113. - Beata21bea)
2009. júl. 24. 12:40
Én papiron 6 hetesen voltam ,élő embrió látszott,CRL 4mm,már volt szívhangja.A nagyfiaimnál hasi Uhon voltam régebben,mostanában hüvelyit csinálnak ott ahol járok és legtöbb helyen koraterhességnél,üres hólyaggal kell bemenni.
2009. júl. 24. 12:38

Sziasztok!

Aki volt uh-n, kb 6 hetesen, kérlek, számoljatok be, mi volt. Volt már szívverés? És hüvelyi vagy hasi uh volt?

Köszi előre is!

2009. júl. 24. 11:12
Mégegyszer kitartás rexona!!! Neked is lesz babád, és nem hagyunk el:-)
111. rexona
2009. júl. 24. 09:35

Dejó lenne ha már ide fórumoznék!!!

Sajna még csak a babatervezősben vagyok. :-(

110. müzmüz (válaszként erre: 109. - Arvi)
2009. júl. 24. 08:03
Szia Arvi! Nekünk is első babánk lesz. A ciklusom nekem is össze-vissza van, a doki még nem is mond semmit a hetekre. 2 héttel ezelőtt is 5 hetes voltam, meg most is, és a szülés várható ideje maradt márc.6:-) De ne aggódj, az uh-n látni fogja a fejlődést. Nekem az alapján mond majd hetet, figyeli, hogy mikor ér el egy olyan pontra, ami viszonylag fix, és majd akkor azt mondja, hogy na, akkor most vagyunk x hetesek. Ezen ne aggódj. Én is irodában dolgozok, és úgy a legjobb, ha jól behúzom magam az asztal alá, a lábam felteszem a szék kerekere, hogy magasabban legyenek, és szép kényelmes, de nagy terpeszben ülök:-) A ruhák nekem is kezdenek kicsik lenni, de van lennacim, ami lazán gumis, így velem változik:-)
109. arvi (válaszként erre: 108. - Zsani82)
2009. júl. 23. 15:14

Szia!


Az, hogy hány hetes vagyok látod, egy nagyon jó kérdés! A ciklusom ugyanis az elmúlt bő fél évben teljesen a feje tetejére állt. Addig se a megszokott 28 nap volt, hanem 34, de legalább az biztosan. Aztán az egész borult - még mindig rejtély, hogy miért és folyamatosan 50-60 napos ciklusokat produkáltam. Itt jöttek persze a kivizsgálások, amik hónapok alatt se mutattak ki semmi rendelleneset és a dokival már a gyógyszeres kezelést tervezgettük, mikor egyszer úgy gondoltam, hogy talán most összejöhet a picur és ... sikerült. Na ez volt júni közepén, de az utolsó menstruációm május 12-én volt. Na ilyenkor, hogy számolunk?

Eddig egy Kaáli Intézetben vizsgálódtattam magam és ott már láttam is a kicsimet, de terhesgondozásra már máshova kell mennem és csak jövő hétre volt már időpont. Majd akkor megtudom, hogy pontosan mennyi idősek vagyunk.

A rosszúllétek szerencsére kimerülnek a reggeli enyhe émelygésben. Neked? A szagok viszont teljesen kikészítenek.

Valami szagűző tuti tipp?

108. zsani82 (válaszként erre: 107. - Arvi)
2009. júl. 23. 14:49

Szia!!

Először is gratulálni szeretnék nektek a csöppséghez:))))

Akármilyen furcsán is hangzik igaz pici a manó,de a ruhák tényleg kényelmetlenek,noha nem a baba mérete miatt:))),hanem már eleve a hasfeszülés a haspuffadás,és hogy a méh mérete nő,szóval tényleg kényelmesebb egy egyberuha vagy bővebb naci,szoknya.

Vivin is irta lejebb hogy szorítja a kis pociját a gatyó:))))Pedig ő is még "csak"7hetes:)))))))))))

Nem vagy egyáltalán képzelgős,a poci nő,terjeszkedik:)))))és bizony van olyan ruci ami kényelmetlen lehet:)))))

Irodai ücsörgésre kényelmes receptem nincs sajna:((((((((

Amugy te hány hetes vagy?Rosszullétek?,

Jó egészséget nektek,vigyázz magadra:)))

107. arvi (válaszként erre: 106. - Zsani82)
2009. júl. 23. 14:28

Sziasztok!


Zsani! Írod, hogy valami egyberuhát keresel. Szerinted már látszik valami rajtad? Nálunk még senki nem tud a terhességemről és el se tudom képzelni, hogy látszik-e bármi is. Nálad tapasztalat?


Én még nagyon kis tapasztalatlanka vagyok. Most jön még az első babánk és amilyen totális káosz a ciklusom teljes csoda, hogy egyáltalán összejött.

A ruha-dolgot azt hittem csak bebeszélem magamnak, és a nadrágjaim nem is szorítanak annyira, mint ahogy érzem. Jó tudni, hogy nem én lettem képzelgős, hanem tényleg már ennyire az elején is szűkebbek a nadrágok. Méghozzá ülő munkát végzek és sokszor sehogy se tudok kényelmesen forgolódni. Valakinek nincs irodai ücsörgésre kényelmes receptje?

106. zsani82 (válaszként erre: 105. - ViviN)
2009. júl. 23. 13:13

Fogalmam sincs hogy hogy lehet,bár mondjuk ahány kalkulátor annyi kiirt dátum:))))))

Na majd a végén meglátjuk hogy mikor fog jönni a kiirt időpontra még ugyis rászámolok +- 1 hetet!!!!!

Tudom hogy ma mész dokihoz,nagyon szurkolok neked!!!!!!Majd irj hogy mi volt!!!Puszillak!!

Jajj ne is mondd szombaton megyünk esküvőre nekem is bekell szerezni valami kényelmes egyberuhát,ami jó lenge(úgy beszélek mint aki már kb 7-8 hós))),na mindegy de akkor se kényelmesek már a rucijaim:)))))))))

105. ViviN (válaszként erre: 104. - Zsani82)
2009. júl. 23. 12:57

Sziasztok! Zsani, nekem juni 13 volt az uccsó mensi és márc. 20-at ír a kalkulátor! Az hogy lehet?

Én ma megyek dokihoz délután.

Hát igen, jókor szülünk, sose irígyeltem az ilyen melegben a 8-9 hós kismamikat! Ruhát ne is mondjátok, tegnap vásároltam be 2 szoknyát, legalább az nem nyomja a hasamat, mikor ülök! Óriás leszek 8 hónap múlva! :D:D:D

104. zsani82
2009. júl. 23. 12:32

Sziasztok!!!!

Üdvözlök mindenkit,szeretnék hozzátok csatlakozni!!!

Második gyerkőcömet várom,nekem jun 12én volt meg utoljára,márc 16-ra vagyok kiirva.Holnap leszek 6 hetes,dokinál még nem voltam.

Ilyen mensi előtti érzéseim vannak,meg haspuffadás,vitamint szedek,nekem az első gyerkőcnél a Centrum Maternát ajánlották,bevált nagyon szupiii!!!!!

Hányinger,rosszullét semmi,nagyon örülnék ha olyan terhességem lenne mint a lányommal,mert imádtam vele terhesnek lenni,fél óra alatt megszületett:))))))))))))))

Mindegy hogy milyen nemű lesz,de kipróbálnám szivesen egy fiús anyukaként:))))

Ti gondolkodtatok már neveken??Jaa am én se férek bele egy gatyómba se,de szerencsére ismét télen leszek nagy terhes,és azokat felvehetem amit Rékával:)))))))

Bocsi kicsit hosszú lettem,majd még bizti lesznek kérdéseim!!!

Mindenkinek csodálatos babavárást kívánok!!!!!!

2009. júl. 23. 12:08

Sziasztok!

Ma kaptam uh-ra időpontot, aug.6-ra!! Remélem, minden oké lesz.

Jó egészséget mindenkinek!

102. kitti1981 (válaszként erre: 90. - Arvi)
2009. júl. 23. 11:29
Szia! Az anyukámnak rögtön elmondtam vagyis a legközelebbi családtagnak a férjem szülei később tudták meg ,de még amíg nem töltöttem be a 3 hónapot a legjobb barátnőm is rögtön, majd amikor már biztos volt amikor is eltelt a 3 hó utána mindenkinek! :)
101. ViviN (válaszként erre: 100. - Müzmüz)
2009. júl. 23. 11:00

Jaj de jó Müzmüz, hogy minden ok! Szorítsatok, én ma megyek 16:50-re! Izgulok nagyon!

Nálunk a lakásban kb 26-27 fok van, itt egész jó. De ha kimegyek?! Tegnap 3szor zuhanyoztam. Éjjel megy a ventillátor így is... borzalom, és ma lesz vagy 38 fok! ÁÁÁÁÁÁ

2009. júl. 23. 10:55
légkondis irodában ülök, szóval itt egész jól vagyok. A vad hideget sem szeretem, úgyhogy az ablak is nyitva, pazarló módon, de így jól vagyok. Éjjel nem sokat tudtam aludni, vert a víz. Hőhullámok törnek rám. Reggel felkeltem, és mire kiértem a fürdőbe már úgy leizzadtam, hogy megpihentem kicsit:-(
2009. júl. 23. 08:51
Ti hogy bírjátok ezt a meleget?
98. ..vesszőcske (válaszként erre: 97. - Müzmüz)
2009. júl. 23. 08:41
SZió! Nem baj az, majd megnő a picikéd :D Én is nagyon várom már, hogy a doki megerősítsen a dologban :D
2009. júl. 23. 08:31
Mi a jó hírt az után mondtuk meg a családnak, hogy a doki is megerősített a dolgot, tényleg manót várunk. Még nem volt szívhang sem, csak a petezsák. De csak a közeli rokonoknak mondtuk meg, nehogy elkiabáljuk. Ennek két hete, most már van szívhang is, de a nagyszülőknek majd csak 2 hét múlva mondjuk meg. Nem akarjuk, hogy beleéljék magukat, mert még sajnos bármi történhet. Persze nem fog, de akkor is:-) Nem szeretném még őket is hallgatni. Náluk a mi manónk lesz az első dédunoka. A barátoknak a szülők után mondtuk meg most hétvégén, de azt is csak a közeli haveroknak.
2009. júl. 23. 08:21

Sziasztok Lányok!


Tegnap voltam dokinál. Még mindig csak 5 hetet írt a papírra, megállt az idő:-) Mivel hosszú a ciklusom nem olyan egyszerű kiszámolni, hogy hol tarthatok, ezért inkább nem találgat, hanem majd ha a manó eléri azt a méretet ami már meghatározó, akkor azt mondja, hogy annyi:-) De azért sokat nőtt, 11 nap alatt 3, 5 mm-ből már 14 mm-es a petezsák, és jól látható benne a manókezdemény:-) Már van pulzálás, megmutatta hogy pulzál, meg felhangosította, a szívizmok már dolgoznak. Annyira jó volt hallani, de azt hiszem fel sem fogtam:-) Még nem hívja embriónak, csak 20 mm felett, de már közel vagyunk hozzá:-) A vérezgetést nem érti, nem lát semmit, minden a helyén van, zárt a méh. Azt mondta, hogy pihenjek, és ha pihenés hatására sem szűnik, vagy valamiért erősödik, akkor kiír fekvésre, amíg megerősödik a manó. De nem izgulok, láttam a pici manóm, ver a szive, nem lesz, nem lehet semmi gond:-) Párom vigyáz rám, pakolni sem enged, és megyünk nyaralni, ahol annyit pihenek, hogy csak na:-)

95. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 93. - ViviN)
2009. júl. 23. 07:48
kérj és idővel biztosan lesz ha nem is azonnal,de hoxa szokott csinálni egyedieket is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook