Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mostanában lett pozitív a teszted? Gyere beszélgetni...2010. márc. végi- ápr. eleji babák fórum

Mostanában lett pozitív a teszted? Gyere beszélgetni...2010. márc. végi- ápr. eleji babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
334. arvi (válaszként erre: 333. - Estrella2001)
2009. szept. 14. 08:37

Szia!

Nekem ugyan ez még csak az első terhességem, de már volt szerencsém vérezgetéshez, sőt egyszer rendesen nagyobb menyiségű vérzésem is jelentkezettt és kórházba töltöttem 4 napot.

Állítólag amíg csak alaklomszerűen és barnás-rózsaszínes válladékozás van, addig nem kell megijedni. Mikor én véreztem rögtön azt kérdezték, hogy éltem-e mostanában nemi életet, mert az után lehetséges enyhe vérzés. Valamint magnézium hiány miatt is lehetséges vérezgetés. Gondolom még eléggé a terhességed elején vagy. Ugye? Nálad is lehet magnézium hiány. Én nem ijesztgetnék senkit, de áldom az eszem, hogy szinte rögtön orvoshoz fordultam. Sose lehet tudni. Szerintem, ahogy tudod kérdezd meg a dokid, hogy mit ajánl. Lehet, hogy ír fel valamilyen gyógyszert, ami segíti a kicsi beágyazódását vagy Magne B6-ot ajánl.

2009. szept. 13. 21:00
Sziasztok! Most vagyok itt először. Már van 2 gyermekem. A másodiknál a terhesség első heteiben csak össze-vissza volt rózsaszínű vérzésem. Most megint hasonlóan néz ki a helyzet. Volt már másnak is hasonló tapasztalata? 39 éves vagyok, de nagyon szeretnék még egy gyermeket, lehet, hogy más oka van ennek? Ki mit tud erről?
2009. szept. 9. 14:36
szisztok, mi csak jövő hét szerdán jutunk el a 12 hetes uh vizsgálatra, majd beszámolok! vigyázzatok magatokra
331. 2e268a1b3f (válaszként erre: 330. - Arvi)
2009. szept. 8. 19:17
Szia. Regebb en is itt voltam ezen a forumon. Hat igen egy kicsit eltuntem de jol vagyok. Most leptem a 13 hetbe es hat felejthetetlen elmeny volt mikor ultrahangon meglattuk a picit. Maris elfogultak vagyunk, nekunk o a legedesebb, legszebb ... baba. De gondolom mas is igy van ezzel. Mindenki masnak meg konnyu varandosagot es minden egyebb jot kivanok.
330. arvi
2009. szept. 8. 15:12

HAHOO LÁNYOK!

Mi történt, hogy ilyen hírtelen eltünt mindenki? Gondolom még senki nem szült meg és kezdett egy új fórumba ...

Sőt, mostanában kellett a nagytöbbségnek átesnie a 12 hetes vizsgálatokon. Meséljetek! Milyen volt újralátni a kicsiket, mikor már mindene olyan szépen látszik? Minden eredményetek rendben van?

329. Dinus82 (válaszként erre: 328. - Betta76)
2009. aug. 29. 07:25

Szia!

Nagyon köszi!

Végre van valami, amitől nem vagyok eltiltva. :)

328. Betta76 (válaszként erre: 325. - Dinus82)
2009. aug. 28. 20:36
Dinus, én szedem a femibiont,most néztem meg a dobozán az összetételt, laktozt nem látok rajta hogy tartalmazna...
327. Dinus82 (válaszként erre: 326. - Noedi)
2009. aug. 28. 18:02

O.K. Köszi! Kukkolok a neten.

Hát, szerencsére már majdnem mindenből lehet kapni laktózmentes terméket. Igaz, minimum dupla áron. Hát, ez van... (Aki lisztérzékeny, annak sokkal rosszabb, mint nekem)

Van még egy rágótablettám is, amit ha szétrágok, akkor utána fél órával bármilyen tejterméket ehetek, de most babavárás alatt azt inkább hanyagolom.

Volt is parám attól, hogy most hogyan jutok elegendő kálciumhoz.

Calcium Sandozt ajánlották, de nem a szívem csücske. Mindegy, babácskámért ez a legkevesebb, amit meg kell tennem.

326. noedi (válaszként erre: 325. - Dinus82)
2009. aug. 28. 16:21

szia Dinus,


azt nem nem tudom, hogy tartalmaz-e laktózt, és sajnos már megnézni sem tudom neked, mert kidobtam a dobozát.. :( A gyógyszerész meg tudja neked tuti mondani.


Akkor ez azt jelenti, hogy nem ehetsz semmilyen tejterméket? :(

325. Dinus82 (válaszként erre: 324. - Noedi)
2009. aug. 28. 12:52

Szia!

Azt nem tudod véletlenül, hogy a Femibion tartalmaz-e laktózt? Én laktózérzékeny vagyok, ezért nem szedhetem az Elevitet, mert annak a külső bevonatában van.

324. noedi (válaszként erre: 323. - Betta76)
2009. aug. 28. 09:13

Sziasztok, én is csak jót tudok mondani a femibion800-ról, nekem nagyon bevált (bár mást én nem is próbáltam).

A 6. héttôl szedem, és azért ezt, mert ezt ajánlotta a dokim.

Nekem az jött le, hogy valamit mindenképpen ajánlott szedni, mert hiába eszel sok gyümölcsöt, zöldséget, nem minden úgy szívódik fel, ahogy arra egy kismamának szüksége van rá.

Igaz, nem olcsó a femibion, de állítólag ez a legkomplexebb, és jód is van benne, ami a többiben nincs azt hiszem.

A 12. hét letelte után át kell állni a femobion400-ra, mert a 2. trimesztertôl már más vitaminok lesznek a fontosak, mint az elején, ez is tetszik benne, hogy specifikusan arra az idôszakra szól, és csak az van benne, ami akkor fontos.

Ez német fejlesztés, az Elevit amerikai (azért is reklámozzák sokat az Elevitet, mert van egy csomó pénzük a kampányokra, nem azért mert annyira jó..) a Gravida, meg a Materna azt hiszem magyar.


Jó vitamin választást, remélem, tudtam segíteni.

323. Betta76 (válaszként erre: 318. - 2e268a1b3f)
2009. aug. 28. 08:46
Én a femibion 800-at szedem, erről olvastam a legjobbakat, és nincs benne semmi felesleges vitamin amire nincs szükség,csak ami kell, és a nagy adag folsav, olyan fajta ami fel is tud szívódni. Nekem nincs tőle hányingerem meg más se, és nem is híztam egy dekát se, 2 hónapja szedem, amúgy hajlamos vagyok a hízásra és eddig mindig minden vitamintól azonnal jöttek a kilók.
322. Betta76 (válaszként erre: 314. - Bridzsit76)
2009. aug. 28. 08:43

Nagyon sajnálom ami veled történt! :(

De fel a fejjel, remélem hamarosan sikerülni fog neked is!!!

321. Dinus82 (válaszként erre: 314. - Bridzsit76)
2009. aug. 28. 07:11

Szia!

Én is nagyon sajnálom, ami Veled történt. Őszintén bíztam benne, hogy minden rendben lesz.

Csak az előttem szólókhoz tudok csatlakozni. Ne adjátok fel!

Szívből kívánom, hogy mielőbb sikerrel járjatok és boldog kismama lehess.

320. noedi (válaszként erre: 314. - Bridzsit76)
2009. aug. 27. 20:13

Nagyon sajnálom a történteket.. :( Megérintett a dolog, ez borzasztó...


Gondolom majd a doki is mondja, de ha nem, mindenképp kérj teljes kivizsgálást, hogy kiderüljenek az okok.


Kitartást és erôt kívánok a továbbiakhoz, és ne adjátok fel semmiképpen sem!

319. Bridzsit76 (válaszként erre: 318. - 2e268a1b3f)
2009. aug. 27. 19:40

Szia! Én az Elevitet nem ajánlom, állítólag van benn e A vitamin ami nem igazán tesz jót.

Konkrétan a Femibion 800-ról hallottam a legjobbakat. Hányingerem nincs tőle. Szedtem már a Gravidát is és azzal se volt gondom. Émelygés mindegyik mellett volt, de ez csak a terhesség miatt.

2009. aug. 27. 19:36
Sziasztok. En 12 hetes vagyok es az orvos ram bizta, hogy ezentul Elevitet vagy maternat szedjek. Az Elevit hanyingert okoz ezert marad a Materna. Az igaz hogy az hizlal is. Van tapasztalotok efelol. Ha igen megkoszonnem mert nem tudom mit tegyek. Etvagyam az mint a farkase.
317. Bridzsit76 (válaszként erre: 316. - Rexona)
2009. aug. 27. 19:27

Semmit nem vettem észre. Nem véreztem és a terhességi tüneteim is állandóak.

Köszönöm a bíztatást. Nagyon rossz érzés, de már most tudom, hogy amint lehet belevágunk újból, nem adom fel!!!!

316. rexona (válaszként erre: 314. - Bridzsit76)
2009. aug. 27. 19:12

Nemis találok szavakat erre a dologra. :-((


És nem vettél észre semmit? Véreztél közben?


De még fiatal vagy. Még lehet gyermeked, hidd el!!!!

315. rexona (válaszként erre: 313. - Noedi)
2009. aug. 27. 19:09

Én már nemtudom, hogy van ez.

De biztos, hogy két hetet kell várni.


Bár elég mérges vagyok ilyenkor, hogy ennyi különbségek vannak ilyen kis országon/megyén belül.

314. Bridzsit76 (válaszként erre: 306. - Noedi)
2009. aug. 27. 19:08

Szia Noedi és Szisztok LÁnyok!

Sajnos mostantól nem tartozhatom ebbe a fórumba mivel ma voltam a kontrol UH-n.

Szóval bekövetkezett az amitől rettegtem és amit valahol az eszemmel tudtam, /pedig a szívem mélyén még reménykedtem. / Sajnos üres volt a petezsák, az a kis embrió ami a múlt héten még látszott, már az se volt ott. . . .

El vagyok keseredve, azt hittem azok után amin múlt évben keresztül mentem, most minden jóra fordul. De nem így lett. . .

Köszönöm a bíztatásotokat, nagyon sokat jelentett számomra. És drukkolok nektek, hogy simán és boldogan teljen a babavárásotok, és persze figyelemmel kísérlek benneteket...

313. noedi (válaszként erre: 309. - Rexona)
2009. aug. 27. 16:21

De furi, hogy csak 2 hét múlva van nálatok genetikai szûréses eredmény.. Az hogy lehet?


Ahova én megyek hétfôn, ott azonnal megmondják a vérvizsgálat és az UH után az eredményeket (kombinált szekvenciálisra küldött a doki).

312. Dinus82 (válaszként erre: 311. - 398848b10e)
2009. aug. 27. 13:13
A doki semmilyen beutalót nem ad. Majd a védőnő. Ő most még csak a terhesség tényét állapítja meg.
2009. aug. 27. 09:04
Tegnap léptem a 7.terhességi hétb mit lát a doki,ma megyek vissza uh-ra,beutlókat még nem fog adni,ugye?
310. Dinus82 (válaszként erre: 309. - Rexona)
2009. aug. 27. 06:45

Szia!

Nem, semmilyen vérvétel nem volt kedden. Genetikai UH majd a következő lesz a 18-20. hét körül. Nyaki redőt nézte a doki, meg feljegyezte a méreteit, de ennyi.

Amúgy nagyon jó volt látni. 5 hete még csak egy kis bogyó volt, most meg már keze, lába kalimpált. Igazi kis Ficánka. :)

Jah, hát az izgulás most kitölti szerintem mindannyiunk mindennapjait. :)

309. rexona (válaszként erre: 308. - Dinus82)
2009. aug. 26. 22:08

Szia. És milyen volt a tegnapi? Volt vérvétel is igaz? A genetikai UH miatt.

Én úgy tudom eredmény kb. csak 2 hét múlva várható.

Asszem izgulós egy időszakom lesz.

308. Dinus82 (válaszként erre: 304. - Rexona)
2009. aug. 26. 20:03

Szia!

Nálunk úgy van (Zalában), hogy a terhesség megállapítására van az úgynevezett nulladik UH. Nekem ez a 7 hét körül volt. Én ezután már mentem a védőnőhöz, mert a doki kérte, hogy mire legközelebb megyek hozzá, addigra legyen kiskönyvem. A védőnő beírta a kiskönyvbe a további 4 kötelező UH esedékességét.

12. hét (ez meg volt tegnap)

18-20. hét körül

30-32. hét körül

36. hét.

Hogy ezen kívül csinálnak-e csak úgy, azt nem tudom, de elég rossz lenne majdnem 2 hónapot várni a következőre.

307. rexona (válaszként erre: 305. - Noedi)
2009. aug. 26. 18:34

Persze.

Már túl vagyok a vér-vizelet vizsgálaton, belgyógyászati vizsgálaton is. És 2-szer voltam már védőnőél. Pont tegnap.

306. noedi (válaszként erre: 299. - Bridzsit76)
2009. aug. 26. 18:32

Szia Bridzsit, na örülök, hogy tudtam kicsit segíteni, minden rendben lesz, hidd el!


Tényleg ez tök jó a fórumban, hogy megírhatod a kérdéseid, aggályaid, és sorstársakra lelsz.. :)


Ez így van, nagy különbségek lehetnek az UH gépek felbontásában...ezért is várom nagyon a hétfôt, mert állítólag a genetikaira ahova megyünk ott csúcsszuper gépek vannak. :)

Persze azért izgulok is, hogy minden rendben legyen a babával.

Délután elolvastam, miket szûrnek majd, és hát lehet hogy nem kellett volna, borzasztó genetikai betegségekrôl írtak...rémálom. :(

Persze, tudom, hogy ezek nagyon ritkák, de akkor is totál ijesztô. Ti ne olvassátok el inkább...

305. noedi (válaszként erre: 304. - Rexona)
2009. aug. 26. 18:23

Hát ez kb. ahány ház annyi szokás, de elvileg 2 kötelezô UH alkalom van a 12 hétig: az egyik a korai terhesség megállapítása, a másik a 10. héten az életképes embrió igazolása. És elvileg ezzel az igazolással lehet menni a védônôhöz. Vagyis nekem így magyarázta a dokim.

(Nekem azért volt eggyel több, mert a 8. héten fájt, keményedett a hasam, és meg kellett nézni, hogy minden rendben van-e odabent.)


Védônôhöz már küldött az orvosod?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook