Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mostanában lett pozitív a teszted? Gyere beszélgetni...2010. márc. végi- ápr. eleji babák fórum

Mostanában lett pozitív a teszted? Gyere beszélgetni...2010. márc. végi- ápr. eleji babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
304. rexona (válaszként erre: 291. - Noedi)
2009. aug. 26. 17:48

Nektek az orvos ajánlja, hogy menjetek UH-ra, vagy ti kéritek??

Nálunk nincs ilyen, hogy szívhangot néz az orvos. Van az első UH, amikor megállapítja a terhességet (nekem ez 4 hetes korban volt), a következő pedig a 12 hetes lesz.


(Bács-kiskun megyében lakom)

303. rexona (válaszként erre: 286. - Bridzsit76)
2009. aug. 26. 17:44

De gondoltam, csak mindenki azt mondta (védőnő, nőgyógyász), hogy a legközelebbi UH 12. hetes korban lesz.

Aztán ebbe kezdtem belenyugodni. De sajnos énis izgulós vagyok.

Sokat stresszelek azon, hogy vajon minden rendben lesz-e.

302. Betta76 (válaszként erre: 301. - Bridzsit76)
2009. aug. 26. 16:13
valahogy én is így érzem, sosincs ennek vége:)
301. Bridzsit76 (válaszként erre: 290. - Betta76)
2009. aug. 26. 15:18

Értem! Én nagyon szorítok neked. Biztos minden rendben lesz.

Azért furi nem? Az egész ,,babaprojekt" kész izgalom. Először azért, hogy legyen PÉ, aztán azért, hogy megtermékenyüljön, aztán, hogy NE jöjjön meg a menzi, aztán, hogy jó helyen tapadjon meg, aztán, hogy legyen szívhang és sorólhatnám tovább. Nincs is vége soha!!!!

300. Bridzsit76 (válaszként erre: 297. - Dinus82)
2009. aug. 26. 15:16
Mindenképp megírom! És köszönöm!
299. Bridzsit76 (válaszként erre: 291. - Noedi)
2009. aug. 26. 15:15

Szia Noedi!

Semmi gond a névcsere! Így is nagyon jól esett a bíztatásod. Mondták, hogy UH gép és UH gép között is nagy lehet a különbség.

Próbálok bizakodni még....

Elhiszem, hogy várod a hétfőt, ez teljesen normális, hogy minnél többszőr szeretné látni a babócáját, és meggyőződni arról, hogy minden rendeben zajlik odabent. Biztos szép élmény lesz!

298. Betta76 (válaszként erre: 296. - Noedi)
2009. aug. 26. 13:53

igen, ikrekkel nincs is semmi baj, örülünk neki, csak a háromnál már lehetnek gondok, nézegettem hogy ott már elég nagy %-ban lehet valami..

Mindenhol azt irják hogy a természet nem ennyi babára találta ki a női testet, meg sokkal magasabb a vetélés kockázata, a koraszülés, kis sulyu beteg baba, meghát ha bármi történik akkor később ugye akár az összes babát elveszthetem.

297. Dinus82 (válaszként erre: 284. - Bridzsit76)
2009. aug. 26. 13:45

Biztos minden rendben lesz. Írd, meg holnap, hogy mi volt UH-on. Szorítok Neked!

Amúgy nekem egyszer még barnázásom is volt, mégis minden rendben van. Veled is így lesz.

Köszi a jókívánságot!

296. noedi (válaszként erre: 295. - Betta76)
2009. aug. 26. 13:45

Aha, értem. De persze gondolom úgy vagytok vele, hogy inkább/akár több, mint egy se, nem?


Vigyázz magadra, és a bogyókákra is nagyon!

295. Betta76
2009. aug. 26. 13:41

Kezelés volt,hormont kaptam mert nem volt peteérés, túl jól sikerült:)

Mondjuk a 11.-dik napon az UH-n összesen 4 tüsző volt amik értek.. Én nem gondoltam hogy ebből több baba lehet,azt hittem ez nem olyan sok, de a doki nem állitotta le a dolgot, ennyi erőből négyen is lehetnének :)

294. noedi (válaszként erre: 293. - Betta76)
2009. aug. 26. 13:38

Persze, érthetô, azért nagyon gratulálok, akár 2 akár 3 lesz! :)


Természetesen lett az ikerterhesség vagy kezelésre jártatok? (Barátnôméknek természetesen lettek az ikercsajok, pedig már épp el akartak volna kezdeni valami meddôségi programot...)

293. Betta76 (válaszként erre: 292. - Noedi)
2009. aug. 26. 13:32

:)

a doki kérése az volt hogy a létszám dolgot egyelőre hagyjuk a 12.dik hétig, terhes vagyok és ennyi, ne éljem magam bele semmi többe, bármi lehet a vége,ezért a hetenkénti kontroll, a harmadik baba ígyis kérdéses, furcsa volt a kinézete is és szivhang se volt, a másik kettö pedig tökéletes volt, jól látható erős szivveréssel!

292. noedi
2009. aug. 26. 12:59

jajj, összekevertem a neveket bocs, az elôbbi levelet Bridzsit76-nak szántam megnyugtatásul..


Betta, neked meg kitartás, 3 bébi az tényleg nem lenne semmi dolog..

291. noedi (válaszként erre: 288. - Betta76)
2009. aug. 26. 12:56

szia Betta,

nálam így nézett ki a dolog: amikor elôször voltam a dokinál a 6. héten, még csak egy fekete folt látszott, és semmi sem volt benne, se bébi, se szívhang. Azt mondta, ez tök normális, mert még csak kb. egy osztódó sejtrôl beszélünk, nem nagyon lehet kimutatni UH-val.

Aztán a 8. héten már látszott a fekete foltban egy icipici fehér folt is (ez a kép már fel is van feltöltve az adatlapomon), ahol középen mitha pulzálna valami..de nagyon rosszul kivehetô volt.

Majd a 10. héten órási változás: egy igazi kisbaba "nézett" vissza ránk a monitorról (mi itt láttuk/hallottuk elôször a szívhangot).


Érdemes megvárni a 10. hetet, mert akkor már tényleg van mit nézni (mi kértünk fotót és DVD-t is). Ekkor már van feje, keze, lába is a babának és mozog is, kapálózik, sôt a miénk úgy nézett ki, mintha bukfencezne, pörgött-forgott maga körül, és egyszer ki is nyitotta a száját és "megkóstolta" a kezét. :)


Szóval ne aggódj, minden OK lesz nálad is biztosan!

Most a türelem a legfontosabb, tudom, hogy nehéz, fôleg a rossz elôzmények miatt, de mindennek eljön az ideje, nagyon nagy élmény tud lenni a 10. héttôl az UH.

Én is nagyon várom, már, hogy hétfôn mehessek a 12. heti UH-ra, és újra láthassam a kis bogyókámat.. :)

290. Betta76
2009. aug. 26. 12:53
Hát egyelőre semmi sem biztos sajnos, 12-dik hétig várni kell, igazából hármat nem nagyon szeretnék mert akkor elég nagy az esélye annak hogy valami baj lesz. Remélem már a jővő héten többet fogunk tudni,ha látjuk mi változik esetleg az UH-n.
289. Bridzsit76 (válaszként erre: 287. - Betta76)
2009. aug. 26. 12:10

Szia Betta!

Gratulálok neked!!! És mondott valamit az orvos, hogy olyankor mi van ha valamelyik nem fejlődik tovább és nem szívódik fel? Arra gondolok, hogy ilyenkor talán nem piszkálják meg a terhességedet, hogy ne ártsanak a többi babának.

Boldog babavárást!!!

288. Betta76
2009. aug. 26. 10:39
ja, azt nem írtam hogy ez a 7 hetes UH volt..:)
287. Betta76
2009. aug. 26. 10:38
Sziasztok, én 2 napja voltam a második UH-n, most két babát látott a doki szivhanggal, és van egy harmadik akinek nincs szivhangja, hetente kell járnom UH-ra ezentúl hogy megfigyeljenek, 12.-dik hétig még bármelyik felszivódhat, illetve amelyiknek nincs szivhangja még az ígyis kérdéses..
286. Bridzsit76 (válaszként erre: 285. - Rexona)
2009. aug. 26. 10:19

Az előző terhességem sajnos rosszul végződött, így mindenképp több ,,odafigyelést" igényel a mostani is. Plusz én nagyon izgulós vagyok , ez egy kicsit nehezebbé teszi a babavárást...

Sajnos ismerem magam és kicsit túl izgulok mindent, remélem ezt most ok nélkül és megnyugtat az orvos.

Te semmiképp nem gondoltál arra, hogy legalább olyan 8 hét körül megnézzék a babót UH-n?

285. rexona (válaszként erre: 284. - Bridzsit76)
2009. aug. 26. 10:11

Nálam az a helyzet, hogy én akkor voltam UH-on, amikor megállapították, hogy terhes vagyok. 4 hetes voltam. Legközelebbi UH csak a 12 hetes genetikai UH lesz. Szóval nekem fogalmam sincs, hogy hallható-e már a szívhang. Most vagyok 7 hetes.

Vizsgálataim persze voltak már, de külön ezért UH-ra nem hívnak be.

Úgyhogy én csak a 12 hetes UH-on tudok meg 1-2 dolgot.

284. Bridzsit76 (válaszként erre: 283. - Dinus82)
2009. aug. 26. 09:00

Szia!

Köszönöm a kicsit megnyugtató válaszod! Akkor a méret miatt annyira nem kell aggódnom, ugye? Holnap megyek UH-ra, és nagyon nagyon reménykedem, hisz a terhességi tüneteim állandóak és nem volt se barnázás se vérzés eddig. :-) talán ez is ad egy kis okot az optimistaságra.

Boldog babavárást kívánok neked!

283. Dinus82 (válaszként erre: 281. - Bridzsit76)
2009. aug. 25. 21:40

Szia!

Nekem a 7-8. hét körült készült az első UH. Akkor volt a baba 4.8mm. Mi már láttuk akkor a dobogó szívecskét.

Lehet, hogy ezzel nem nyugtattalak meg, de volt mellettem egy másik csajszi is akivel nagyjából "egyidősek" vagyunk. Neki ugyanazon a napon még nem volt szívhang. Ma is együtt voltunk UH-n. Az Ő babájával is minden rendben van.

Pihenj sokat és vigyázz magadra. Remélem minden rendben lesz Veletek!

2009. aug. 25. 15:21

Nincs itt senki? :-(

Kérlek segítsetek ebben a szívhang dologban!

2009. aug. 25. 13:50

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. És egyben gratulálni minden babásnak!!!

Nekem június 30-án volt az utolsó menzim. kb. 3-4 hete teszteltem pozitívat. A menzihez képest már 8 hetes elmúltam, de sajnos a múlt héten szerdán (19.) az UH-n még nem látszott a szívhang, sőt azt mondta a doki alig lát embrionális részeket. Kb 5 mm CRL mért és 28 mm volt a petezsák. Nagyon megilyesztett. Megkérdezhetem, hogy kinél milyenek voltak a mért adatok ebben az időszakban? Illetve a szívhanggal kapcsolatban, van valaki akinek csak késöbb látszott?

280. rexona (válaszként erre: 278. - Noedi)
2009. aug. 25. 12:32
Oké! Majd írd meg légyszi!
279. beata21bea (válaszként erre: 274. - Noedi)
2009. aug. 25. 10:10
Szerintem annyira nincs hamar... már a 9. betöltött hét után a 10. hetet taposom, feltételezem, 2 gyerek után a 3. is rendben lesz. A másik kettőt sokkal hamarabb tudták, a 6-7. hét környékén. Ez nem jelenti azt, hogy nem izgulok a 12 hetes uh miatt, de remélem, minden rendben lesz...
278. noedi (válaszként erre: 277. - Rexona)
2009. aug. 25. 09:34

Hát még nem tudom pontosan, hogy zajlik le ez a genetikai vizsgálat...de igen, gondolom mondani fogja, hogy mit lát az UH-n, és van vérvizsgálat is hozzá reggel, ami segíti a diagnosztikát.


Majd beszámolok hétfôn, mi volt:)

277. rexona (válaszként erre: 276. - Noedi)
2009. aug. 25. 09:25

Értem.

Drukkolok, hogy minden oké legyen.

És ott helyben meg is mondják, hogy mi látszik az UH-on? Egyből mondja a doki, hogy mi a helyzet?

276. noedi (válaszként erre: 275. - Rexona)
2009. aug. 25. 07:49

Szia, a szûk család nekünk is tudja, nem tudtuk magunkbn tartani, a 7. héten mondtuk el, amikor a nôgyógyász igazolta a terhességet.

De a barátoknak/kollégáknak még nem árultuk el.


De már szerencsére nem kell sokat várni, csütörtökön betöltöm a 12. hetet, és 31-én hétfôn megyek a genetikai UH-ra. Ha ott minden OK, akkor állítólag nagy baj már nem valószínû, hogy lehet...

275. rexona (válaszként erre: 274. - Noedi)
2009. aug. 24. 19:03

Szia.

Képzeld, mikor 4 hetes voltam, akkor páromnak elmondtam a dolgot. (miután én elmentem UH-ra, és ott is megállapították a terhességet). Ez volt este fél 10-kor. Alighogy elmondtam, már hívta is az anyjáékat, hogy mi történt. Utána még két barátját. Szóval én nem tudtam leállítani. :-)

Most vagyok a 7. hétben, de a családból mindenki tudja.

(remélem nem lesz bajunk)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook