Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mostanában lett pozitív a teszted? Gyere beszélgetni...2010. márc. végi- ápr. eleji babák fórum

Mostanában lett pozitív a teszted? Gyere beszélgetni...2010. márc. végi- ápr. eleji babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
364. Dinus82
2009. okt. 8. 07:35

Sziasztok!

Azt nem tudja valaki, hogy ezt a BMI-t hogyan kell kiszámolni. Ha jól tudom, akkor testsúlyból és magasságból, de pontosan nem vágom.

363. Tundchen (válaszként erre: 359. - 2e268a1b3f)
2009. okt. 7. 13:49

Lássunk egy táblázatot, szintén átlagos adatokkal, de most már BMI szerinti bontásban:


BMI 18,5 alatt (sovány):

Átlagos súlynövekedés a 9 hónap alatt: 16-18 kg

Ebből az 1. trimeszterben: ~ 0,5 kg/hónap

2./3. trimeszterben: ~ 0,6 kg/hét



BMI 18.5 - 24.9 között (normál):

Átlagos súlynövekedés a 9 hónap alatt: 13,5-15,5 kg

Ebből az 1. trimeszterben: ~ 0,5 kg/hónap

2./3. trimeszterben: ~ 0,5 kg/hét



BMI 25.0 - 29.9 között (túlsúlyos):

Átlagos súlynövekedés a 9 hónap alatt: 10-12 kg

Ebből az 1. trimeszterben: ~ 0,5 kg/hónap

2./3. trimeszterben: ~ 0,3 kg/hét



BMI 30 felett (elhízott):

Átlagos súlynövekedés a 9 hónap alatt: 6,5-9 kg

Ebből az 1. trimeszterben: ~ 0,5 kg/hónap

2./3. trimeszterben: ~ 0,2 kg/hét

2009. okt. 7. 13:48

Sziasztok! Még a fórum elején itt jártam, de nem nézegettem már egy ideje... Én eddig 2 kg-ot híztam, 65 kilósan lettem terhes, most vagyok a 17ik héten... a napokban kezd a hasam nőni, de tényleg napról napra egyre nagyobb.

Olvastam itt a hoxán egy cikket, terhesség második trimeszter, ahol le van írva, hogy milyen bmi indexnél mennyi a normális... aki vékonyabban esik teherbe, többet hízik, kb ez a lényeg...

361. Dinus82 (válaszként erre: 359. - 2e268a1b3f)
2009. okt. 7. 13:47

Szia!

Én is a 18. héten vagyok most, de szerencsére még csak fogytam. Én is túlsúllyal kezdtem a terhességet, mint Beáta, szóval nálunk ez érthető. 84 kilóval kezdtem a terhességet és ma voltam védőnőnél, ma 82-t mértünk.

Szerintem ne aggódj, nálad ennyi bőven belefér. Ha túl sokat híztál volna, a védőnő úgyis szólna. A legfontosabb, hogy a babáddal minden rendben van. :)

2009. okt. 7. 13:31

Szia!


Én a kezdethez képest mínuszan vagyok, na de más a helyzet... 90 kg-nál simán fentebb vagyok, majd 97 voltam mikor terhes lettem. Most a 16. hétben vagyok... Szóval csak nyugi, nálad ez nem gond...

2009. okt. 7. 12:41
Sziasztok. Ti, hogy alltok a hizassal? Most vagyok a 18 hetben, ezidaig minden rendben a babaval csak azt veszem eszre, hogy mostanaban hizok minden heten 1 kg. Mi lesz belolem mire megszulok? A maternat szedem 1 honapja. Van etvagyam is de azert probalom mersekelni es foleg hanyagolni az edesseget. Igaz 41 kg voltam teherbeeseskor es most 46,47 vagyok.A 12 hetben meg csak plusz 2 kg volt rajtam. Szerintetek normalis suly ez? Vegulis a lenyeg azon van, hogy egeszseges babam legyen de gurulni se akarok az elhizastol. Alig vagyok 155 magas. Ha van tapasztalatotok,velemenyetek kerlek irjatok meg.Koszonom mindenkinek.
358. Dinus82 (válaszként erre: 357. - Tulipan82)
2009. okt. 7. 09:51
Ma már sikerült. :) Egyre jobb lesz... Talán csak valami front zavart meg ennyire.
357. tulipan82 (válaszként erre: 356. - Dinus82)
2009. okt. 7. 09:37
Elhiszem, hogy rossz éjszakád lehetett.. :-( Próbálj meg annyit aludni, amennyit csak tudsz, hogy pótold a kimaradt éjszakát..!! :-)
356. Dinus82 (válaszként erre: 355. - Tulipan82)
2009. okt. 6. 19:22

Ez aranyos volt. :-))) Legalább még reménykedhet, hogy valóban kislány. Ma már nem olyan negatív a hozzáállásom, mint tegnap.


Sajnos ma beutaltak a kardiológiára, és gyógyszereket kaptam szívritmus szabályozásra, meg pulzus csökkentésre. Most már sokkal jobban vagyok, de borzalmas éjszakám volt.

355. tulipan82 (válaszként erre: 354. - Dinus82)
2009. okt. 5. 17:02

Szia Dinus!


Sajnálom, hogy nem tudtátok meg.. :-( Ennyire szégyenlős volt? Akkor esélyes, hogy kiscsaj, mert ha fiú, akkor biztos büszkén mutogatja a qkiját.. Az idegen bácsinak:-)) (dokinak) + nem fogja csak úgy mutogatni.. :-)) Van esze már kicsi korától, csak maradjon is mindig ilyen! :-))

354. Dinus82 (válaszként erre: 351. - Tulipan82)
2009. okt. 5. 13:50

Szia!

Nem tudtuk meg sajnos... Azt mondta a doki, hogy inkább lány, mint fiú, de ez így elég bizonytalan.

Kb. még 6 hétig tarthat a tudatlanságunk. 4D-n talán kiderül november végén.

353. tulipan82 (válaszként erre: 352. - Beata21bea)
2009. okt. 5. 10:05

Szia!:-)


Drukkolok, hogy teljesüljön a vágyatok!:-) Én a kezdetektől nagyon sokat vagyok rosszul, még most is, pedig betöltöttem a 15 hetet.. Kajában úgy össze-vissza megy minden, de a zsíros kenyeret savanyúsággal pl. mindennap meg tudom enni..

2009. okt. 5. 07:36

Sziasztok!

Nekem a megérzésem szerint fiú, mert nincsenek rosszulléteim. Az első terhességem volt ilyen, akkor fiam született. A másodikat nagyon megkínlódtam, ő lány lett... Biztosat még nem tudok... A gyerekek és a család nagy része kislányt szeretne... na, majd kiderül :))

351. tulipan82 (válaszként erre: 350. - Dinus82)
2009. okt. 4. 16:38
Gondolom, hogy nem leszel szomorú..:-) Egy Kisfiú is nagyon édes tud lenni, igaz Ők nem annyira bújósak, mint egy Kislány..Én is Kislányt szeretnék..Megírod holnap?:-)
350. Dinus82 (válaszként erre: 349. - Tulipan82)
2009. okt. 4. 13:14

Szia!

Én holnap délre megyek a 18 hetesre. Remélem akkor már okosabb leszek. A megérzés az, hogy kislány lesz. Mindenki aki rám néz, azt mondja kislány lesz. Remélem bejön. :)

De ha mégsem, akkor sem leszek szomorú. :)

2009. okt. 4. 12:57
Sziasztok Kismamik!:-) Van köztetek akinél már kiderült a Pocilakó neme? Vagy ha még nem, mit éreztek? Tudom, hogy mindegy, csak egészséges legyen, de azért mégis..? Az én Picimnek nem látott a doki semmit a lába között, de biztosabbat majd a 18 hetesen tudok meg..remélem..Már van egy kis/nagyfiam:-), jó lenne Neki egy hugi..:-)
348. beata21bea (válaszként erre: 347. - ..vesszőcske)
2009. okt. 1. 14:27
No comment... erre nem lehet mit mondani... Most már túl vagytok rajta, "csak" várni kell.. Szorítok!
347. ..vesszőcske (válaszként erre: 342. - Beata21bea)
2009. okt. 1. 12:31
Szió! A poén, hogy nekem van magándokim, de a genetikai tanácsadóba nem lehet választani, ott mindenkivel így bánnak, mert állami.
2009. szept. 29. 14:15
Eddig is volt influenza, ezután is lesz, csak nyilván ez másik törzs... Szóval tuti nem, és a gyerekeknek sem adatom be
345. Dinus82 (válaszként erre: 343. - Arvi)
2009. szept. 29. 13:54

Szia!

Én sem adatom be. Szerintem ezt a dolgot leginkább a média fújja fel, mert valaki jó sok pénzt kaszál rajta. Meg ezzel terelik el a figyelmet a híradóban sokkal lényegesebb dolgokról, amikről mi nem is tudunk semmit. Van a családban állatorvos. Mikor a madárinfluenza volt ennyire felkapott, akkor tőle hallottam először ezt a véleményt, de be kell látni, hogy igaza van.

344. beata21bea (válaszként erre: 343. - Arvi)
2009. szept. 29. 13:33
Szia, én tuti nem!
343. arvi
2009. szept. 29. 13:17

Sziasztok!


Érdekelne mindenki véleménye egy kérdésben, ami mostanában nagyon foglalkoztat és igen vegyes hozzáállásokkal találkozom: Influenza, valamint H1N1 elleni védőoltás! Ki mit gondol, beadatjátok vagy sem?

342. beata21bea (válaszként erre: 341. - ..vesszőcske)
2009. szept. 25. 09:31
Jaj, te szegény!! Nagyon sajnálom.... Sajnos a hozzáállással tényleg baj van, ha nem magánrendelésre megy az ember... Szorítok nektek! Tényleg sok a vaklárma! Inkább ne lenne semmi... magyar egészségügy... Nagyon sok az a 6 hét, tudom, de hidd el, együtt érzek veletek! Jelentkezz, ha tudsz valamit!
2009. szept. 24. 18:26

Sziasztok lányok! Tudom, mostanság eltűntem, de meg van rá az okom, sajnos.

Látom, hogy beszélgetettek erről a genetikai vizsgálatokról. Én most vagyok 14 hetes. 11 hetesen és 3 naposan csináltak nekem genetikai uh-ot és vettek vért és rossz az eredményem. Az uh-on rendben volt a baba, a nyaki redő 2,2mm, tehát jó, viszont a vérvételem eredménye kataszrófa. A PAPP-A fehérje 0,19 Mom, a szabad béta HCG 2,2Mom, ez sem valami jó, de a PAPP-A eredményem nagyon alacsony 0,7-2-ig lenne jó. Elküldtek amniocentézisre (magzatvíz vizsgálat, hason keresztül, a 17. héten lesz). Azt olvastam, hogy nem mindegy, hogy hány hetesen és hány naposan csinálják, a legideálisabb a 12. héten. Lehetséges, hogy nekem túl korán csinálták, vagy egyszerűen máshogy működik a szervezetem, vagy ami a legrosszabb, hogy lehet beteg a babám. Jövő hét hétfőn megyek Szegedre egy genetikus professzorhoz, megnézetem vele is, mert ha ő sem lát semmit, akkor nem tudom mit gondoljak. Az itteni genetikus nő nem mondott semmit, rendesen flegmázott velünk, szóval...

A lényeg, hogy bár ne csináltak volna nekem ilyen vérvételt, mert lehet, hogy tök felesleges és csak idegesítenek vele. Még 6 hét mire kiderül, hogy egészséges-e a baba, addig meg fogok őrülni. A 16. heti vérvételt is megcsinálják, de annak az eredménye nem fog megjönni addig, míg a magzatvíz vételre megyek, szóval úgy néz ki, hogy nem is érdekli őket, hogy az mit mutat... Nem értem ezt az egészet, úgy megkeserítették a napjaimat és nem mondanak semmit. Lányok! Jobb, hogy nem mentetek ilyen vizsgálatra, mert a 16. heti kimutatja, ha baj van és akkor legalább nem kell 6 hetet várni, csak 3-at, míg megjön az eredmény, így meg... Ez a várakozás a borzasztó, nagyon, nagyon, nagyon...

2009. szept. 23. 16:49

Sziasztok!


Bea! Még én is a saját ruháimat hordom , bár én még csak 12 hetes vagyok. 2 kg minusz nekem is van , csak nem tudom mitől mikor kb. 5 x hánytam ezidáig összesen, de nem bánkódok.Sőt:)))

Bár nekem mintha már kezdene nőni a hasam, bár még a párom nem látja, kivéve ha felpuffadok.örülök, hogy írtál és elkezd élni a fórum.

339. beata21bea (válaszként erre: 338. - Arvi)
2009. szept. 23. 08:25

Szia!


Tök jó, hogy vannak ilyen rendes dokik is. És ez nem magánrendelés volt? Hihetetlen... Jelentem, én még a régi ruháimat hordom!! A súlyom nem változott, a kiinduláshoz képest -2 csíkos teszt- 1-2 kg mínuszban vagyunk!! Ti hogy álltok?

338. arvi (válaszként erre: 337. - Beata21bea)
2009. szept. 22. 15:13

Nem irigyellek a meló miatt! Én irodai munkát végzek és nem dolgozom magam halálra, de még így is totál hulla tudok lenni a nap végére.

Én kicsit megcsúszva voltam a "12 hetes" UH-n, mert addigra már elmúltam 13 hetes, de így jött össze. Azt hiszem szerencsésebb voltam, mert nálunk nagyon kedves volt az ultrahangos orvosnő. Nézett szívhangot, számolt ujjacskákat megnéztük a kis agyát, gyomrát, veséket és rendesen megnézhettük a kicsit - már amennyire engedte, mert egy pillanatra sem állt meg.

Mi szép nagyok vagyunk: 85 mm + 35 mm lábacskák! Szerencsére minden eredmény rendben van.

A hét végén megyek AFP-re és 2 hét múlva megint ultrahang. Akkora már DVD-t is akarunk vinni, mert nagyon nagy élmény volt látni gyerkőcöt most is.


Nektek, hogy áll a súlygyarapodás meg a pocinövekedés? Gondolom már senki nem fér bele a régi farmerjába.

337. beata21bea (válaszként erre: 335. - Arvi)
2009. szept. 22. 11:33

Sziasztok!


Tényleg eltűntem kissé... A melóhelyen a kollegina lelépett csúf módon, így megint 2-en csinálunk mindent... Szóval még jó, hogy magán alapon is elmentem a kórházi 12 hetes előtt, mert ott nagyon bunkók voltak. A lényeg, hogy 59 mm, a bpd 20, azaz minden oké.. A kórházban még szívhangot sem néztek... no commment. Remélem a többieknek jobb tapasztalatai vannak. :)

336. Dinus82
2009. szept. 21. 19:52

Sziasztok!

Én ma a 16 hetes AFP-n voltam reggel. Most még lesz egy pici izgalom az eredményig.

Este voltam dokinál. Vizsgálat után néztünk szívhangot is. Olyan jó volt hallani. :) Ha minden igaz október 5-én lesz 18 hetes UH.


Én is kíváncsi lennék, hogy mi újság a többiekkel. Írjatok! :)

335. arvi
2009. szept. 21. 13:01

Sziasztok!


Hát lányok, nem nagyon megy mostanában ez a fórumozás! Mi történt? Mindenki teljesen eltűnt!

Beáta! Te is ígérted, hogy jelentkezel a 12 hetes UH után, hogy mi újság a kicsivel!

Gyerünk lányok, írjatok!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook