Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Most nem adom fel -20kg a cél! Ha te is így gondolod, csatlakozz! fórum

Most nem adom fel -20kg a cél! Ha te is így gondolod, csatlakozz! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
228. Mazsinka (válaszként erre: 227. - MankaPanka)
2014. jan. 15. 14:25
Mit jelent az, hogy bejön egy diéta? Hogy fogy 60 dekát két hét alatt, míg én öt kilót a fikázott ebédemmel? Akkor el lehetne gondolkodni, hogy mi jön be, meg kinek.
2014. jan. 15. 14:18
A lényeg,lehet vitatkozni,és érdemes is,mert mindenkinek más jön be.
2014. jan. 15. 14:16
Mazsinka,ez egy fórum,ahol mindenki leírja a tapasztalatait,nem a saját módszerét próbálja rátukmálni másra.Mindenkinél más jön be.Nálam öt éve,a kiegyensúlyozott ebéd a hús,KRUMPLI köret,savanyúság,reformált süti volt délután 3-ig,a fogyási szakaszban.Bolognai durumspagetti,rakott karfiol hagyományosan,amiknek megfelelő volt a kódja.És fogytam!!Este virsli,tojás,zöldség.És heti egyszer tuti ettem reggel csokit,vagy sütit,ami cukros,lisztes.És 3 hónap alatt lefogytam,még kicsi túlzás is volt.És ezeket-,a cukros,finomlisztes kivételével-utána már este is ehettem,ha kívántam és 4 évig vissza sem jött,hiszen 2-es súlytartó.De nyilván nem tonnaszámra.Utána sajna lusta lettem,meló után örültem,ha ettem este,bármit,cukros,lisztes,így vissza is jött.Tehát most sem fogok megvonni semmit magamótl,kitapasztalatam nekem mi jött be.Az akkori kódok szerint is működött a dolog száz meg száz embernél,nőnél,férfinál,gyereknél.
225. Chelsey (válaszként erre: 222. - Patapucs)
2014. jan. 15. 14:12

egyébként tényleg időigényes ez az állandó adiniszträció

egy időben csináltam, de beleuntam

224. Mazsinka (válaszként erre: 223. - Chelsey)
2014. jan. 15. 14:12
Te direkt csinálod ezt? Először le akarsz gyilkolni mindenkit, aki gyümölcsöt eszik, mert az merő szénhidrátbomba, vagy édesítőt, mert az is káros, aztán azt, aki egyáltalán a szájához nyúl, de a krumpli belefér, nem azzal van a gond, hanem az én én levesemmel. Most őszintén...
223. Chelsey (válaszként erre: 220. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 14:08
Leves? Hol?
222. patapucs (válaszként erre: 213. - Chelsey)
2014. jan. 15. 14:08

:-)

Csak azért írtam, mert rengeteg olyan recept van fenn a bázisban, ahol az elárolgás nem szerepel.

Amúgy tudod: az ember mindig magából indul ki és én erre kezdetben nem gondoltam - persze tök' logikus, hogy be kell írni.

221. MankaPanka (válaszként erre: 214. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 15. 13:57
Igen,az update lényege végülis ez lenne,de arra akartam kilyukadni,hogy aki éppen a fogyási fázisban van,és a lentebb említett okok miatt nem tud egyszer-egyszer a no cukor,no finomliszt-es ételekhez nyúlni reggel,mert elfogyott pl. a boltban,vagy korán kellett bemenni a munkahelyére,és az ottani büfében nem kapni ilyet,annak ne legyen bűntudata.Maximum 10-el több felülést csinál:)Szerencsére ma már szinte mindenhol kapni egészséges ételeket,így könnyebb fogyni,de a szuperdiéták előírói is könnyebben átesnek a ló túloldalára emiatt.Pl.:fehér kenyér nagyon hízlal,együnk teljes kiörlésűt a diétában.Mostanában meg már a teljes kiörlésű is hízlal,mert ugyanannyi kalória van benne.Együnk pufi rizset,vagy abonettet a szendvicshez.Értitek hová akarok kilyukadni...:)
2014. jan. 15. 13:52
Majd tíz év múlva, mire lefogysz ezzel a tempóval. Egyébként a krumpli az "ápdét" szerint hízlal, és egy kiegyensúlyozott ebéd: leves, hús, saláta. Ez van. Ezzel lehet vitatkozni, de nem érdemes.
219. 5c0313b0fc (válaszként erre: 218. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 13:52

Na látod erről beszélek, lila gőzöd sincs, hogy ki mitől, mi miatt, stb. stb. csak itt vádaskodsz, és egyebek.

35 év óta nincs a háztartásomban cukor, amikor megörököltem szó szerint az édesanyám után a rengeteg sacharint. Mert akkor még csak az volt a cukorbetegeknek.

Pontosan őrá való tekintettel nem is sütöttünk otthon tésztákat, szerencsére nem vagyok édes-szájú, ezért nincs nálam sem süti, és nincs csipegetés. És persze nincsen csoki és hasonlók sem.

Hogy én hogyan és mitől híztam meg, az az én dolgom, és nem tartozik rád, de nagyon szeretném már, ha végre találnál magadnak valami mást, amivel eljátszadozhatnál itt. Rólam pedig le lehet szállni!!!! ... szép magyarsággal!!!!

218. Mazsinka (válaszként erre: 214. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 15. 13:47

Azt hiszed, te nem fogsz visszahízni, ha felhagysz a kalóriaszámolással és a süti csipegetéssel? Ha megint háromszor fogsz majd vacsorázni, és két-három kocka csoki helyett egy egész tábla lemegy?


Megsúgom: vissza fogsz hízni, mindenki visszahízik, aki hízékony, és nem tartja egy életen át a szabályait, függetlenül attól, hogy mik azok a szabályok. Vagy talán azt hiszed, hogy aki hosszú ideig fogyokúrázik, az aztán kedvére visszaállhat a régi kerékvágásba? Csak azon jojóznak, akik rövidebb idő alatt fogytak le? Nem. Én sem a levegőtől híztam vissza, hanem azért, mert kétpofára ettem, mert ahhoz volt kedvem.


Még le sem fogytál, de már a visszahízás a téma. Nem lefogyni nehéz, megtartani, de majd rájössz te is.

217. 5c0313b0fc (válaszként erre: 212. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 13:45

Leves, meg csirkecomb + köret + sali = hétvégi, ünnepi ebédnek is elmegy! Aki síma hétköznap is ezt ebédel, az ne vádoljon másokat, hogy zabálnak!

Egy tányér paradicsomos krumpli ebédre kenyér nélkül, minden nélkül = 500 kcal, és ennyi is elég a boldogsághoz, nem kell ahhoz még csirkecomb és hasonlók!!!

Szállj egy kicsit magadba, nézz magadba, mielőtt az észt osztogatod, meg a lekicsinylő, leminősítő hangnemet másokkal szemben megengeded magadnak!

Bocsánat én sem szereténk kötözködni, de ha már ennyire tudod, hogy azok akik kövérek, mit zabálnak össze.... hát én ma pl. ezt.

216. Kantara
2014. jan. 15. 13:42
mondjuk ... épp eper "joghurtot" eszem gyümölcsökkel megszórva :/
215. Kantara (válaszként erre: 207. - Chelsey)
2014. jan. 15. 13:42

többször felmerült a kérdés, hogy mi a fenének eszünk édeset, mikor ugye evés: táplálkozás, nem kellene az édeshez ragaszkodni mert az nasi. Így aztán se cukor, se édesítő nem sokkolja a szervezetet.

Csak ugye az a baj, hogy szeretjük... :(

Azért így másfél év távlatából elmondhatom, hogy az édességigényem töredékére csökkent, ha rám tör, akkor datolya, mézes dió vagy pár szem gyümölcs bőven elég. Persze ezt nem napi szinten értem. Szóval le kellene kattannunk az édesről. Úgy egyébként is. A cukor méreg, az édesítő meg becsapás.

214. 5c0313b0fc (válaszként erre: 203. - MankaPanka)
2014. jan. 15. 13:38

Igen, itt írtad le, hogy aki nem feltétlenül fogyókúrázni akar, hanem egy olyan táplálkozási szokást kialakítani, amely éveken keresztül is tartható, az nem fogja magát a kenyér- és tésztaféléktől egy egész életre megfosztani.

Aki pedig a gyors fogyókúra híve, az nyugodtan mondjon le arra a pár hónapra a 3-es kóddal rendelkező kajákról, majd amikor a jojó-hatás miatt ismét elkezdi a fogyókúrát, akkor majd ismét lemond róla ....


A másik, amit itt írtál, hogy bizony-bizony nem mindenki teheti meg, hogy a Norbi-féle kenyeret, lisztet, sütit és hasonlókat vásárolja, mindenki addig nyújtózkodik, ameddig a takarója ér.


Egyébként ha már itt tartunk, még jó, hogy Mazsinka írta, hogy nem akar kötözködni...

Mi van, amikor kifejezetten kötözködni akar!!!

Az ég óvja azt, akit kiszemel magának! :))))

213. Chelsey (válaszként erre: 209. - Patapucs)
2014. jan. 15. 13:28
Ez teljesen evidens! Azért számolod ki a végén az egy grammra jutó kalóriát, hisz az elején nem tudod még a végsúlyt csak a totál kalóriát - ez utóbbit elég egyszer kiszámolni, nem változik.
212. Mazsinka (válaszként erre: 211. - MankaPanka)
2014. jan. 15. 13:06
Azért, mert az emberek szeretnek zabálni. Igaz, hogy nem nehéz, fizikai munkát végez a férjem, de én egy ebédre megsütök (amikor kaja szigorlat van) két combot körettel plusz leves, oszt jónapot. Megesszük, jóllakunk. Nem kell egy egész csirke a boldogsághoz.
211. MankaPanka (válaszként erre: 205. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 12:55
Igen,pontosan erről szól az átreformálás,de sajnos Magyarországon sokan nem tehetik meg,hogy a drágább alapanyagokat vegyék,és nemcsak maguknak,hanem a családnak is abból főzzenek,vagy kétfelé főzzenek.Akik reggeltől estig fizikai munkát végeznek,egy-két hagyományos sütitől sem fognak elhízni.Én arra céloztam ezzel,hogy ha ez becsúszik,mert épp nincs kéznél egészséges változat,akkor sem kell az egész diétát és magunkat lehúzni a wc-n.:)Egyébként én Norbi-lisztet szoktam venni,ami fele-fele arányban keverhető finomliszttel is akár,és elég kb.2 hónapig.Rántott húst annyira nem szeretem szerencsére,de egy update-morzsát is veszek,illetve 1-2 csomag tészta,ha este is akarok enni.Mi még csak ketten vagyunk a férjemmel,így nem lesz nehéz.Most ott rontottam el,hogy nem figyeltem este sem.Spagetti,rizs,krumpli is ment,mozgás kb.nulla,fel is szaladt egy-két év alatt 10 kiló.
2014. jan. 15. 12:43

Sziasztok.

Eddig számoltam a kalóriákat. Én mától befejeztem. Helyben veszem a kenyérféléket, nincs mindenre ráírva mi mennyi, így nem is tudom kiszámolni.

Meg úgy érzem begolyózok egy idő után.

Annyit számoltam meg mértem, hogy úgy érzem tudni fogom miből mennyit szabad enni.


A tegnapi nap katasztrófa volt, folyamatosan rám tört az édesség utáni sóvárgás.


Nektek milyen volt a tegnapi napotok?

209. patapucs (válaszként erre: 204. - Chelsey)
2014. jan. 15. 12:38

Bocsi, hogy beleszólok, de a végén is le kell mérni a készételt.

Az egyes összetevők súlya és a készétel súlya közötti különbséget elpárolgásként negatív előjellel kell még oda felvésni.

Ha nem így teszel, nem lesz valós az egy egységre jutó zsír, stb. érték.

Ezt nekem is egy félig moderátor-felhasználó mondta.

208. Mazsinka (válaszként erre: 207. - Chelsey)
2014. jan. 15. 12:38

Azért nem nagyon sütögettem én se, mert nem mindig sikerült, meg azért, mert nem akartam Norbi ezt-azt-amazt venni. Azért volt pár finomság, de csak stagnálásra valók.


Másrészt meg a minőség mit jelent? Ez is relatív...


Én nyírfacukrot használok, szerintem az jó, de vannak ételek, amikbe az egyszerű pötyit is beleteszem, ha drágábbat akarsz, akkor ott a Zero Norbi cukor, az 0 kalóriát tartalmaz, és nincs mellékíze, semmi. Jobb, mint a stevia, eritrit.


A gyümölcslevek nullák.


Legjobb lenne, ha a kezünket se tennénk a szánkhoz, mert attól is hízunk. :)

207. Chelsey (válaszként erre: 205. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 12:28

A kókuszliszttel jobb vigyázni, ha sütiről van szó. Elég fűrészporos dolgok lesznek belőle:)

Az édesítők közül a legtöbb még a cukornál is rosszabb választás, sajnos.


Ez is amolyan nézet kérdése, hogy melyiket tartod fontosabbnak. Azt, hogy mennyiséget ehess valamiből, még ha édesítőt is kell emiatt enned vagy esetleg nem vagy csak nagyon keveset eszel belőle.


Ott vannak például a gyümölcslevek, amik már önmagukban is elég veszélyesek, de kitalálták, hogy csökkentik az energiatartalmukat. Igen ám, de ezek csak arra jók, hogy azok is megvegyék, akik a kalóriabevitelüket korlátozni akarják.


Egyébként érdemes elgondolkodni azon, hogy az emésztés folyamata már akkor beindul, amikor a kezünkkel a szánkhoz közelítjük az ételt. Édesre készül az agy, meg is kapja az édes ízt, innentől kezdve minden beindul, ahogy a cukor fogyasztásakor szokott. Csakhogy nem mégsem cukrot eszünk. Ez azért okozhat némi problémát hosszú távon.


A franc se tudja, melyik a jó. Mindenre mindennek a szöge ellentétére is van logikus elmélet, mindenféle kísérleti eredménnyel.

206. Mazsinka (válaszként erre: 204. - Chelsey)
2014. jan. 15. 12:21
Ezt soha az életben nem csinálnám, esetleg akkor, ha pisztolyt szorítanak a torkomhoz.
205. Mazsinka (válaszként erre: 203. - MankaPanka)
2014. jan. 15. 12:19
Erre találták ki az update sütiket. Pl. süthetsz édesítővel piskótát, liszt helyett kókuszliszttel. Teszel rá édesítővel készült pudingot, és édesítővel felvert tejszínhabot, szórhatsz bele epret. Ahelyett, hogy ez megtörténne, inkább a hagyományosból csipegetnek egyesek, csak két falat, három, négy, öt... és mehet a levesbe az egész. Persze hogy fogytál, ha az ember egy kicsit is átreformálja az étkezéseit, akkor már fogy, az más kérdés, mennyit, mennyi idő alatt, és hogy elég volt-e ez a fogyás.
204. Chelsey (válaszként erre: 198. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 15. 12:15

Ez nem így működik:))

Fogod a dolgokat és a mérlegről teszed bele a fazékba. Ez nem jelent semmi pluszt (a beírás az igen). A kész ételnek lesz egy súlya, a kalóriát már ugye az elején összeírtad, szóval a végére adott az egy grammra jutó kalória. A tányérkádat a mérlegre teszed és úgy pakolsz bele. Máris tudod, hogy mennyi. Nem kell a répákat, borsókat számolgatni :DDDD


Egyébként kétségkívül macerásabb, mint simán enni bármiből, bármennyit.

203. MankaPanka (válaszként erre: 197. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 12:04
Szép napot.Én úgy gondolom,hogy baromság a kódok folyamatos újítása.Én még az első könyvvel fogytam le 3 hónap alatt kb.12 kilót.És nem én vagyok a egyetlen.Ettem reggel csokit is,sütit.Persze nem mindennap,mert nem is mindig kívántam,pontosan azért,mert tudtam,hogy megehetem.Az agyban dől el minden.Nyilván,a 3-as kódú ételek teljes elhagyása,vagy 2-essé alakítása gyorsabban hoz eredményt,de nem kell a bűntudat akkor sem,ha délig bekapunk pár kocka milka-csokit,croissant,kiflit,zsömlét.Hiszen végülis egy egész életen át tartható programról beszélünk,ami nem fogyókúra.Nem hiszem,hogy valaki egész életében lemondana néhány bűnös falatról,vagy a kihagyná a családi ebédeket,ünnepeket.Ettől lesz életmód.
202. Chelsey (válaszként erre: 196. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 12:03
Ha iszik mellé egy nagy pohár üdítőt vagy gyümölcslevet (amiről sokan azt gondolják, hogy egészséges, pedig nem), akkor már meg is van a tábla csoki.
201. Chelsey (válaszként erre: 195. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 15. 11:51
Naplózni teljesen jó, mert láthatod, hogy ha valamennyire eltérsz a Norbi szabályoktól, akkor az milyen súlyváltozást okoz.
200. Mazsinka (válaszként erre: 199. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 15. 11:46
Már korábban is beszéltünk, és számon szoktam tartani, hogy kivel miről tereferélek, onnan tudom a dolgaidat. Az update oldalt pedig magam is követem régóta, sok új dolgot tudtam meg onnan az ételekről, amit magam is hasznosítok, ennyivel is bölcsebb lettem. Ne aggódj, nem a te kioktatásod céljából kutakodtam a témában.
199. 5c0313b0fc (válaszként erre: 197. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 11:41
Köszi a támogató, segítő hozzászólásodat. Aranyos vagy, hogy ennyire utána-néztél, ki vagyok, mi vagyok, bár még nagyon sok mindent nem tudsz rólam. De aranyos vagy, hogy aggódsz értem. Igyekszem megszívlelni amit írtál, egész biztosan lesz közte olyan is, amiket még akár meg is fogadok, és beépítek az étrendembe!
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook