Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Most nem adom fel -20kg a cél! Ha te is így gondolod, csatlakozz! fórum

Most nem adom fel -20kg a cél! Ha te is így gondolod, csatlakozz! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
258. Mazsinka (válaszként erre: 256. - Chelsey)
2014. jan. 15. 16:36

Igen, fél kiló hetente, szerintem legrosszabb esetben. Az havi két kiló. Nem sok. Ehhez hozzá kell tenni, hogy az eleje könnyen megy, a többi neccesebb. De azért akik belecsapnak a lecsóba, azok többet szoktak az első hónapban fogyni.


Én. pl. paleoval hetet fogytam, de nem sanyargattam magam. Meg is lepődtem rajta.


Jó, hogy ilyen informált vagy, látszik, hogy komolyan veszed, utánanéztél mindennek, s nem légből kapott hülyeségekkel próbálsz érvelni. Abban igazad van, hogy nagyon sok buktató van, az ember nem is tudja már, hogy kalóriát számoljon vagy ch-t, hogy egyen-e gyümölcsöt vagy ne, jó-e a méz, édesítő...fel lehet hozni ezt-azt pro és kontra. Azért azt kellene nézni szerintem, ami a diétákban közös. Én azt szűrtem le, hogy ez a ch háttérbe szorítása. Ez jellemzi az update-et, az Atkins-t, Dukan-t, ketót. Aztán mindből ki lehet szűrni egyenkénti okosságokat, pl. ok, eszem zöldséget, de figyelembe veszem, hogy a borsó kettes kód (?) az update szerint, a paleosok nem eszik, mert a bélnek nem jó. Vagy: a gyümölcs egészséges, paleosok eszik, mások nem eszik, középút: megeszem reggel, keveset. Én így szoktam. A méz egészséges, de hízlal, lássuk az édesítőket, a nyírfacukorról jót mondanak, akkor az jöhet, a többi rákkeltő (mi nem), akkor hanyagolom... paleo tiltja a tejtermékeket, én túrót eszem,joghurtot és sajtot, tejet már nem iszom. A kenyér, liszt, tészta semmilyen diétába sem illeszthető be, ezért azt kihagyom. Kivételt képeznek az ilyen 90 napos, 10 napos, kétperces diéták, de azokat nem veszem komolyan.

257. Chelsey (válaszként erre: 255. - MankaPanka)
2014. jan. 15. 16:21

Amikor én meghíztam, akkor sose normális időben ettem, vagy éppen nem normális kajákat.


Nappal csokis kekszen, üdítőkön (gyümölcslevek, kóla és társai), este pedig pizza vagy hasonló, hétvégén több fogásos éttermi kaja. A sok irodában töltött óra mellett már nem igen volt idő edzésre. Pontosabban étterem helyett nem mentem edzésre hétvégén.

256. Chelsey (válaszként erre: 254. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 16:18

Pedig pont a fél kiló lenne ideális egy hét alatt, persze zsírból.


Egyébként én csináltam ezt, amit mondasz, tényleg macerás és tényleg a kaja körül forog minden. Legalábbis ilyen benyomása van az embernek egy idő után, főleg, ha még edz is. Mondjuk én ráértem, de nem volt hozzá kedvem. Van értelmesebb dolog is, mint táblázatot tölteni.


Most támadt egy ötletem és összeválogattam magamnak 20-25 dekás ételeket, amiknek ismert a pontos összetétele (alapanyag és tápérték is). Ez max 1200 kcal, mert csak a három főétkezést rendelem, a másik kettő szabadon választott. Legrosszabb esetben se több 500-600 kcalnál, de inkább 300 kcal körül van összesen. Így 1400-1700 kcal körül eszem naponta. A számolgatással nem kell foglalkoznom, mert már más elvégezte helyettem, azt a kettő köztest, meg fejből tudom, ha tévedek se történik tragédia.


Remélem, ez most követhető lesz, hisz én válogattam, csak azokat, amiket szeretek.

2014. jan. 15. 16:08
Óvatosabb leszek,ez egyértelmű,hiszen tudom,hogy mit rontottam el.Sokszor nem is főztem,elmentünk étterembe,ott meg nehogy már kihagyjam a jó kis hízlaló ételeket ugye.:)A legnagyobb baj igazából a szinte 0 mozgás,ami azelőtt heti minimum 4-5 aerobic volt.És amellett,ha egyszer-egyszer becsúszott valami bűnösebb dolog,semmi baj nem volt.De a mozgás elmaradt,a kényelem viszont nem...
254. Mazsinka (válaszként erre: 252. - Chelsey)
2014. jan. 15. 16:01
Ironizálni próbáltam. Az viszont, ha nagyon lassan fogysz, nem motivál, és egy idő után úgy érzed, szélmalomharcot vívsz. Ez is egy kihívás, nem vagy éhes, csak csalódott. Most képzeld el! A kompi előtt ülsz, és a kalóriabázisba vésed fel, hogy miket ettél, osztasz, szorzol, előtte méred a kaját, utána méred a kaját, az egész evészeted ennek bűvkörében zajlik. Megbolondulnék. S ennek eredménye: két hét alatt fél kiló. Wow! Na, ekkor dobnám én be a sarokba a mérleget, és állnék neki a pizzaszeletnek.
253. Chelsey (válaszként erre: 243. - 32fcc62d1f)
2014. jan. 15. 16:01

Ne irigyelj, inkább mennék én a dolgomra, de a fiam elkapott valami vírust!

Az éppen aktuális elfoglaltságának függvényében kapok "kimenőt", ilyenkor lógok itt. Most az emeleten Alma Zenekar koncert van, én a földszintről hallgatom, mert fellázadtam :D

252. Chelsey (válaszként erre: 250. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 15:57
A káposztadiéta és társai azért más, ott erősen túlélőüzemmódra kapcsol az ember, egyre kevesebb az eredmény, egyre nagyobb a gyötrelem vele.
251. Chelsey (válaszként erre: 248. - MankaPanka)
2014. jan. 15. 15:56

Ha óvatosabb vagy legközelebb, akkor megtarthatod az étrendedet is nagyjából és magadnak se kell külön főznöd.


Nem tudom, mennyire vagytok sütisek. Mi nem annyira. Mármint, ha van a fogunkra való, akkor addig esszük, ameddig látjuk, de itthon olyat még nem hallottam, hogy süss sütit légy szíves. Szóval, rajtam múlik. Nyáron vettem maglisztet, amiből piskótát készítettem idény gyümölcsökkel megszórva. Gondoltam, majd jó lesz nekem nassolni, a férjemnek meg cikizni. Erre amikor legközelebb piskótát akartam sütni és ebbéli szándékomat jeleztem a népnek, kérték, hogy a maglisztből legyen, mert az annyira finom.


Szóval így véletlenszerűen is ki lehet fogni egy pár kedvencet. Persze, olyanoknál nem működik, akik hetente akár többször is sütnek.


A másik szokásom, hogy sütit a környék legjobb cukrászától veszem. Mindenkinek egyet, amit szeret. Így elkerülöm, hogy három tepsi süti legyen itthon (ami simán elfogyna két nap alatt). Igaz, hogy egy-egy süti sokkal drágább a cukrásztól, de nem drágább, mintha háromfélét sütnék. És biztosan nem eszünk meg belőle egynél többet - hisz nem veszek többet kivétel, ha vendégek jönnek, azok meg nem mindennaposak úgysem. Nekem ez inkább ésszerű, mint nagyzolás. De egyéni, hogy ki hogyan értelmezi.

2014. jan. 15. 15:54
A káposzta diéta is tartható addig, míg fel nem hagysz vele.
249. Mazsinka (válaszként erre: 248. - MankaPanka)
2014. jan. 15. 15:53
Tartható, csak épp nem tartod, hanem visszaállsz. Akkor mi benne a tartható? S mitől nem tartható a másik, ha a végeredmény ugyanaz: visszahízás?
248. MankaPanka (válaszként erre: 245. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 15:45
Nem nem,ebből látszik,hogy nem figyelsz...Én nem azért szedtem vissza,mert megdőlt a teória.Hanem azért,mert annyi év tartása után valamiért visszaálltam a sima lisztre és cukorra,holott nem is volt otthon ezekhez hasonló évekig.És este is ettem hasonlókat,mondván,úgyis fogok tornázni mellette többet.Hát persze,hogy nem így volt.valószínűleg azért történt,mert a férjem nem eszi meg ezeket a dolgokat,és beleuntam a külön főzésbe.Elkényelmesedtem magyarán mondva.
247. Chelsey (válaszként erre: 240. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 15:39
3-4 évig próbálkozik a szervezet visszaszerezni az elvesztett súlyt. Úgyhogy majd utána lehet csak elmondani, hogy valaki megszabadult tőle. De még igazából az sem végleges, mert ugye, aki egyszer valamiért meghízott, azzal megtörténhet máskor is... :(
246. 5c0313b0fc (válaszként erre: 243. - 32fcc62d1f)
2014. jan. 15. 15:33

Hát erről beszéltem, ill. ezt akartam itt "egyesekkel" megértetni, hogy más dolog a fogyókúra, és más dolog egy életmód-kialakítás, a lassan járj-tovább érsz-verzió. Vannak, akik értik ezt, és elfogadják, mások pedig csak a saját igazukat vallják helyesnek, és minden mást sárba taposnak.

Üdv. a csapatban! Mikor kezdted?

245. Mazsinka (válaszként erre: 242. - MankaPanka)
2014. jan. 15. 15:27

"Ezért kerestem azt a módszert,amit nem kibírni kell,míg vége nincs,hanem ami életmód."


Nem bántásból, de ugyanúgy visszaszedted, tehát a teória megdőlt.


Én nem vontam meg a szénhidrátot, csak megnéztem, milyen formában viszem be. Mellesleg a zöldségekben is van.


A szervezet elsavasodásáért a szénhidrát a felelős, nem a saláta.


Ha nem jól érzed magad a ch-megvonástól, akkor tészta, süti, cukor helyett ehetsz te mást is, amiben van: pár szem aszalt szilva pl.


A rosszullét egy ideig "normális", de ha úgy döntenél, hogy mégsem viszel be ch-t, akkor beállna a szervezetedben a ketózis, vagyis a tested csinálna magának a zsírodból, és elmúlnának a tünetek is.


Értem én, hogy egyesekre az újdonság erejével hat a nagy januári fogadalom "lefogyok" címszó alatt, de én már többször megjártam ezt az utat, és tudok a buktatóiról is beszélni, nemcsak a rózsaszín ködöt látom. Végig is kell csinálni, meg is kell tartani, ami nehezebb.


Az update a te módszered?

244. 32fcc62d1f (válaszként erre: 241. - 408020f45e)
2014. jan. 15. 15:25
köszi :)
2014. jan. 15. 15:23

Csak sikerült végig olvasni titeket!

Kicsit irigykedem, hogyan csináljátok, hogy ennyi időt a gép előtt tudtok ülni.


Életmódváltás!

Ez a kulcs és ezt bárki a saját igényeire tudja faragni úgy, hogy akár egy egész életen át tartható legyen.

Nem lóverseny ez kérem szépen.

Nekem 1 hét alatt csak 80 deka ment le, de tartom, sőt, lassan már 93 lesz a közel 96-ból. Eszek kenyeret, igaz tk.-t, eszek krumlit, ettem sütit is, persze módjával, nem jutalomként. Eszek gyümölcsöt is, ha van itthon, akkor éppen banánt. A benne lévő ásványi anyagok, vitaminok kompenzálják a cukor tartalmát.

242. MankaPanka (válaszként erre: 240. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 15:17

Ezzel egyetértek tökéletesen.Kell egy kezdő lökés,seggberúgás.Nálam pl.most az volt,hogy a férjem egyik haverja jegyezte meg,hogy felszedtem pár kilót.Ciki az ilyen,hiszen, aki nap mint nap lát,annak nem tűnik annyira fel,ő meg kb.2-3 havonta lát.

Én is átgondoltam ezt a kritikát,és hiába "csak" kb.10 kiló az a fölösleg,tennem kell ellene.

De én azt vallom,hogy semmit ne vonjunk meg magunktól a diéta idején sem,csak figyeljük a test jelzéseit.Én,ha nem eszek szénhidrátot,csak saláta,hús,zöldség,akkor annyira fáj a fejem,és marja a sav a gyomrom,hogy a munkát sem bírom normálisan végezni.Ingerült is vagyok.És ez vagy a szeretteimen csattan,vagy ahhoz vezet,hogy feladom a megvonásos diétát.

Ezért kerestem azt a módszert,amit nem kibírni kell,míg vége nincs,hanem ami életmód.

241. 408020f45e (válaszként erre: 234. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 15. 15:05

Nagy szakértő nem vagyok:) Szóval az "írástudók" szerint a Hold ciklusa 4 hétre van osztva. Az már régóta ismert, hogy a Holdnak nagy hatása van a földi életre. Ha másra nem gondolunk pl az ár-apály vagy pl. a terhességet is hold hetekben számolják (ezért jön ki nem 9 hanem gyakran 10 hónapra a szülés- 38-39-40. hétre)

Amíg a Hold telő időszakban van, addig a mi diétások úgy érezhetjük, hogy kicsit mintha árral szemben úsznánk:D Aztán holnap telihold és utána fogyni fog, ilyenkor jó belehúzni a dolgokba. Aztán van az újhold, amikor semmit sem látni a Holdból, majd megjelenik egy vékonyka sarló és elkezd hízni, na akkor megint jön a szembeár!:D

Azt is mondják, hogy amit az ember újholdkor elhatároz, azt véghez is tudja vinni. Na ide már csak azt jegyzem meg, hogy a legutóbbi újhold, január elsején volt!!!!:D A következő január 30.-án lesz.

Ha beírod a keresőbe Holdnaptár 2014 az egész évi kiadja és lehet tervezgetni:)

Nagyjából ennyi!:)

2014. jan. 15. 14:58

Az van, hogy azért jönnek ide a nők, hogy egymás lelkét simogassák: "az belefér", "ügyes vagy", "ehetsz sütit, ha neked az beválik", "persze, majd holnap ledolgozod, vagy sohanapján"...


S így mindenki boldog ebben az áldásos, megnyugató állapotban.


Nem hiszem, hogy egy túlsúlyosnak erre lenne szüksége, inkább egy fenékbebillentésre sok esetben.


De a kritikát azt nem illik átgondolni, a tanácsot nem illik megfogadni, mindenki rosszindulatú, aki nem bólogat és hátbavereget.


Nekem is bevált a napi 2 alma diéta. Attól az még se nem jó, se nem egészséges. Ez nem erről szól, hanem tényekről, aminek illik utánaolvasni.


Kíváncsi lennék, fél év elteltével ki hol fog tartani. Magamat is beleértve.

239. MankaPanka (válaszként erre: 236. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 14:56

"Mit jelent az, hogy bejön egy diéta? Hogy fogy 60 dekát két hét alatt, míg én öt kilót a fikázott ebédemmel? Akkor el lehetne gondolkodni, hogy mi jön be, meg kinek."-ez az látod.

Itt hazudtoltad meg egy picit magad.Hiszen ez bejött neked.És bírsz krumpli,rizs,tészta nélkül létezni a későbbiek folyamán is.Más viszont nem.Tehát mégiscsak mindenkinek más jön be.

Lehet véleményed nyilván,de szerintem nem azok járnak jól,akik szénhidrátmegvonással hirtelen lefogynak,hanem azok,akik szénhidrát mellett is.

238. 5c0313b0fc (válaszként erre: 237. - Chelsey)
2014. jan. 15. 14:51
Köszi, mindjárt megyek és megnézem!
237. Chelsey (válaszként erre: 234. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 15. 14:44
236. Mazsinka (válaszként erre: 233. - MankaPanka)
2014. jan. 15. 14:42

"Ez szuper,ügyes vagy,de a fikázott ebédedet kell 20-30 év múlva is enned,hogy ne hízz vissza."


Ezt mondtam én is.


Nekem a krumpli nem hiányzik, akkor sem sütök, ha nem diétázom. A kenyér, tészta se különösebben, inkább az édesség, süti, nasi... ezeket meg fogyási szakaszban nem enném.

235. Mazsinka (válaszként erre: 232. - Angyal78)
2014. jan. 15. 14:40
Csak nagyon kevés ember tud úgy lefogyni 20-30-40 kilót, hogy egy életre meg is tartja maradéktalanul. Nagy önfegyelem kell hozzá.
234. 5c0313b0fc (válaszként erre: 230. - 408020f45e)
2014. jan. 15. 14:36

Szia-szia! Ha szépen kérlek, elmondanád, hogy is van ez a fogyó hold, teli hold ...

Hallottam már róla, de nem sikerült még csak lejegyzetelnem sem, pedig más esetekben már bebizonyosodott, hogy érdemes odafigyelni a holdnaptárra.

Légy szives! Nagyon szépen kérlek! :))))

233. MankaPanka (válaszként erre: 228. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 14:34
Ez szuper,ügyes vagy,de a fikázott ebédedet kell 20-30 év múlva is enned,hogy ne hízz vissza.Hiszen megszokja a szervezet.Ha bírod,akkor,tényleg gratulálok,nem cinikusan,hanem szívből.Én tudom magamról,hogy nem bírnám krumpli,rizs nélkül az életet,ezért olyan módszert választottam,amibe fogyási szakaszban is belefér.
2014. jan. 15. 14:33
Sziasztok csajok.Na de kérem mi folyik most itt?? Csajok azért van ez a forum hogy kicsit támogassuk egymást segitsunk egymásnak ki mit hogyan stb.Nincs senkinek sem oka sem joga egymást cseszegetni hiszen mindenki egy cipőben jár csak van akinek tőbb van akinek kevesebb felesleges kg van.Nem lehet itèlkezni egymás felett és nem is kell van akinek bejön jo a norbis diéta, másiknak meg a kaloriabázis.Hiszen mindegyikunk más valakinek lehet gyordabban mennek a kg és van olyan akinek nem hiába eszik ugyan annyit mint a másik.Ès ebbe nincs is semmi mindenkinek más a szervezrte más az anyagcseréje stb.Mindenki ugy diétázik ahogy neki jo és amit kb bir a pénztálcája.Szerintem ezért nem kellene egymásnak esni.Most ezt csak azért irtam mert nem volt jo vissza olvasni egy-két bejegyzést.ÈN azt mondom mindenki azt csinálja amiben hisz és akkor biztod le tud fogyni ok??!!Puszi mindenkinek!
231. Mazsinka (válaszként erre: 229. - Chelsey)
2014. jan. 15. 14:32
Minden bizonnyal.
2014. jan. 15. 14:31

Sziasztok!

Mindenkinek szép, esőmentes napot!:) Nálunk most éppen nem esik!:)))

Jelentem a 8 órás diéta, amibe legutóbb fogtam, egészen tarthatónak tűnik!:) Még korai lenne arról beszélnem, hogy mennyire válik be vagy mennyire jó. Minden esetre szépen tudom tartani és már ez is eredmény!:D

Olyan sokat írtatok, hogy alig győztem visszaolvasni, de jól van ez. Él a fórum, ez a fő;)

Kitartás lányok, a telihold után jobb lesz!Péntektől már fogyóba megy át és ez egy picit besegít nekünk is. Nem azt mondom, hogy a dolgokat megoldja helyettünk, de segíthet:))))

Mindenkinek további szép napot!

229. Chelsey (válaszként erre: 228. - Mazsinka)
2014. jan. 15. 14:30
Hm, honnan tudod, hogy nem ő fogyott többet zsírból?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook