Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most megy ötödikbe a gyermeked? Beszélgessünk! fórum

Most megy ötödikbe a gyermeked? Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2010. okt. 1. 22:59
Hétfőn már szerencsére suli, így most pótolgatunk szorgalmasan.-)
2051. danama (válaszként erre: 2050. - 7a8b421bcf)
2010. szept. 29. 16:58
sajna az hamar megy
2010. szept. 29. 16:26
Bence már hétfőn biztosan megy suliba, ma azt hiszem háromszor köhintette el magát. Én még beteg vagyok, de az asztmám miatt eze gy hosszabb folyamat. Elmentünk bevásárolni neki ma délután nadrágokat, tréningruhát, benti cipőt, atlétát, pólót...Ne tudjátok meg mennyi pénzt hagytunk ott, pedig nem is a legdrágábbakat választottuk. De ami kell, az kell.
2049. danama (válaszként erre: 2048. - 7a8b421bcf)
2010. szept. 29. 12:51
meggyógyultatok már?
2048. 7a8b421bcf (válaszként erre: 2046. - Danama)
2010. szept. 24. 15:01

Na ne tudjátok meg, mi pénzt otthagytunk már:-((

Itt nálunk most vírus van, ez hozza ezt a hörgőgyulladásos-arcüreg gyulladásos nyavaját:-((

Az osztályból hatan hiányoznak.

Úgy hallottam, jött viszont egy új fiú, aprócska szőke legény, de nagyon koszos, és pokolian rossz. Nem agyon várom a megismerkedést:-))

2047. 480b578442 (válaszként erre: 2045. - 7a8b421bcf)
2010. szept. 24. 14:26

Pedig hol van még az influenza járvány!:)

Jobbulást nektek.

2046. danama (válaszként erre: 2045. - 7a8b421bcf)
2010. szept. 24. 13:15
tuti, lassan számlát nyithattok a patikusnál :-(
2010. szept. 24. 13:09
Nagyon köszönjük, ránk fér minden jó kívánság. Már a férjem is beteg, délután megy az orvoshoz:-(
2044. danama
2010. szept. 24. 13:08
Bencének és Timinek sok pihit és gyors gyógyulást kívánok
2043. virgilius (válaszként erre: 2042. - 480b578442)
2010. szept. 21. 11:55

Az úszás azért elég laza tud lenni, ha normális edzőt fogtok ki, inkább pihentető. :)

A focival nekem az a bajom, hogy durva. Amekkorákat ezek bikáznak, fejen találja és elájul. Arról nem beszélve, hogy év elején az egyik gyerek a kaput fejelte le, még jó, hogy megúszta ragasztással...

A leigazolt versenyzőkkel mindenütt aláíratnak ezt-azt, ha pedig nem igazolják le, akkor nem indulhat rendes versenyen. (Pl országoson sakkból.) Sakkon iszonyat sok verseny van, ráadásul hosszúak, és nekem persze végig kell ülnöm. :X Már többször próbáltam mondogatni, hogy hagyjuk abba, de ugyanakkor meg maga a sakk nagyon hasznos, fejleszti a koncentrálóképességet, és élvezet is egy szép játszmát lejátszani. Szóval egyelőre maradunk, de csak lájtosabb formában, nem az 5 éves szerződéses helyen. :(

2042. 480b578442 (válaszként erre: 2041. - Virgilius)
2010. szept. 21. 11:47

Az eszem meg áll! Ilyet még nem is hallottam.

Gondolom az egyesület csak így kapja meg utánuk a támogatást.De undorító, h már az ilyen kicsi gyerekekből is hasznot húznak fújjj!

Most hívott a férjem, h hívta a fiam judo edzője mikor megyünk és akarunk e még járni.A hónapban ugyanis nem voltunk.Haj nem tudom majd megbeszéljük.A focival nekem csak az a bajom, h a szivet, tüdőt nagyon megterheli és nekem a fiam ugye aszmás, arról nem beszélve ha egyszer minennek télen polóba focizni mi már kaptunk is egy tüdőgyuszit.(Könnyen összeszedjük)

Az uszással meg az, h az megint koncentrációt igényel és nekünk pont olyan kellene ahol el tudná magát a suli után engedni.A judo jó és az edző is de ez a sok verseny!Most is azt mondta a páromnak szerdán ne menjünk be mert valami terhelhetőségi felmérés lesz és mivel mi a hónapban nem voltunk igy nem vette be a névsorba.

2041. virgilius (válaszként erre: 2040. - 480b578442)
2010. szept. 21. 11:37

Dehogynem, ez igazi szerződés, és 5 évre kellett volna elköteleződni. Könyörgöm, egy 8 éves gyerekkel???

Az enyém is focizik a suliban, heti kétszer, de szerencsére azt normálisan csinálják, nyugisan.

2040. 480b578442 (válaszként erre: 2036. - Virgilius)
2010. szept. 21. 11:24

Hűségnyilatkozat!? Eldobom magam!

Szerződést ne kössünk arra a gyerekre?

Á komolyan mondom!

Az én fiam most a foci felé kacsingat.Most mondtam kérdezze meg a suliban mikor és hány órától van de nekünk is azt mondták ha elkezdi év végégig nem szabad kiszállni.

Ez az uniós hozzá állás mindenhol.Képezzünk beszélő robotokat.

2039. virgilius
2010. szept. 21. 11:01
Mindenhol van elvben, mert kötelező, de ott azért nem tanulják meg rendesen mind a négy úszásnemet többnyire. De mi most a versenysportról beszéltünk amúgy is, az egyesületekről.
2010. szept. 21. 09:19
Sziasztok! Nálunk is a tanmenetben van az úszásoktatás, hetente egyszer járnak, a tesi órák része.
2037. danama
2010. szept. 21. 07:31

jó reggelt!


nálunk megtanult Daniella úszni, de nekik az órarendben volt az úszás

2036. virgilius (válaszként erre: 2035. - 480b578442)
2010. szept. 20. 23:24

Na ja, máshová menni lehet (persze csak ha nem írsz alá hűségnyilatkozatot, az elsőtől ezért is menekültünk el), csak hiába élünk Bp-en és van több tucat klub, azért itt is komolyak a távolságok, nem tudom akárhová elhordani, egyedül meg nem mehet még. Szóval bonyolult. :) Enyémek nagyjából megtanultak úszni, csak a pillangó az, ami gyengébben megy.

Jó éjt! :)

2035. 480b578442 (válaszként erre: 2034. - Virgilius)
2010. szept. 20. 23:18

2 évig jártunk uszodába de nem tanult meg uszni hanem idén nyáron én a strandon tanítottam meg:)

Nekünk is felajánlotta egy másik edző, h vigyem át hozzá mert szokta figyelni és elég ügyes.Nade csak ne figyelgesse mert akkor már ennek sem lett volna jó vége:))


Ha szeret sakkozni akkor én sem hagynám, h abba hagyja.Kísérletezni kell legfeljebb ha érzitek, h ez is többet akar majd megint átviszed máshová:)


Na azt hiszem én megyek mert mindjárt kelés.


Jó éjt!

2034. virgilius (válaszként erre: 2033. - 480b578442)
2010. szept. 20. 23:12
Na ja, csak mi van, ha a gyermek nem akarja abbahagyni sem a sportját, de arra sem hajlandó, hogy minden mást háttérbe szorítson miatta? A fiamat ezért vittük át másik egyesületbe sakkból, mert szeret ő sakkozni, de nem kizárólag azzal akarja tölteni a szabadidejét. Most lájtosabb helyen vagyunk. :) Úszással mázlink volt, illetve addig kerestünk normális edzőt, míg meg nem találtuk azt a helyet, ahol nyugiban megtanították őket úszni, és nem ordibáltak meg keménykedtek hozzá. Nem volt könnyű. :S
2033. 480b578442 (válaszként erre: 2032. - Virgilius)
2010. szept. 20. 23:02

Mi is így jártunk az uszással.4 évesen beirattam az aszmája miatt.Ezt az edzővel közöltem nem akarom versenyeztetni csak egészségi okokból.Na persze, h nem értette meg és ahogy mondtad éreztette is vele.

Ha nem akarod selejtként kezellek és volt alázás is pld. kis pocsolás miatt kizavarta a medencéből az első 5 percben és edzés végéig az öltözőben ült.Ha nem vagyok ott nem hiszem el pedig az uszás nem olcsó szórakozás:)

Na én akkor olyan raplit csaptam, h volt az uszodában vizhangja, az edző a szauna kabinból nem mert kijönni.4 éves volt és haptákba kellett volna állni a medencében?

Ezért mentünk át judora ami nagyon jó volt ugy 2-3 évig de már ezen az edzőn is ugyan ezt érzem.

Na én ezért nem kísérletezek hanem marad a tollas meg a falevél gereblyézés(ma önként csinálta)

2032. virgilius (válaszként erre: 2031. - 480b578442)
2010. szept. 20. 22:45

Mi is hasonló okból váltottunk egyesületet sakkból, heti háromszor 3 óra edzés lett volna, plusz még gyakoroljon otthon is. :X Aki nem lesz magántanuló, az gyakorlatilag semmit nem tud elérni versenysportban, és ha csak "lötyög", akkor az edző elküldi.

A lányom meg most kezd komolyabban egy másik sportot (ő 7 éves), már előre félek, mi lesz ebből is... Ha jó lesz benne, akkor széthajtják, ha nem, akkor lealázzák. :(

2031. 480b578442 (válaszként erre: 2030. - Virgilius)
2010. szept. 20. 22:39

Így van pontosan.

Roppant dühítő! Régen aki akart sportolt de nem kellett versenyezni és ha néhány edzést kihagyott sem volt baj.MOSTMEG!

Heti 3-szor edzés 5-től fél 7-ig.DE ez nekünk 4-től fél 8-ig mert ennyi az utazás.Viszont az edző közölte jó lenne ha 4-re járnánk néha mert mi nem szoktunk nyáron edzőtáborba menni és le van maradva no meg az övvizsgára is készülni kell.Na hát nem képzeli, h 3-fél 8-ig fogok egyedül kinnt üldögélni mivel nincs értelme hazamenni Így ott várom meg az edzés végét.

Még nem tudja az edzője, h abbahagyjuk, szerdán akarok bemenni hozzá.Na és azt még nem is vettem bele, h a suli is egyre nehezebb illetve azzal a fránya sportorvossal is mindig szenvedünk mert egy fél nap minimum ráadásul a város másik végén.

Ennek az a hátránya, h pld ma tollasoznom kellett vele holnap pedig biciglizni készülünk.

2030. virgilius (válaszként erre: 2029. - 480b578442)
2010. szept. 20. 22:16
Nekünk is ilyesmi a bajunk, mármint sport témában. Csak úgy lazán nem nagyon lehet csinálni semmit, ha egyesületbe kerül a gyerek, akkor az edző kihajtaná a lelkét is, olyan, hogy tömegsport csak elvétve létezik. Szerencsére a suliban van foci meg szertorna, bár utóbbinál már jönnek a versenyek rendre. De a sakkban kiváltképp ez van, szakkör egy szint fölött nem létezik, csak egyesület, és ha nem vállalod a napi 2-3 óra edzést (minimum), akkor egy pont után nem nagyon lehet továbblépni.
2029. 480b578442 (válaszként erre: 2026. - Sicike)
2010. szept. 20. 22:11

Az én fiam is pont ilyen fajta és ha ez kicsit vigasztal(de gondolom nem)ma kapott egy beírást 3-ad magával ráadásul a tájékoztatóba, h beszélgessünk el vele mert szét van esve, hanyag.

Én is láttam a múltheti beírásokból.Hát elbeszélgettem és büntetés is van.Remélem lesz hatása mert ettől többet nem nagyon tudok.Egyébként ő is sportol versenyszerüen és nagyon szeret mozogni.Egy dologban én is tanácstalan vagyok.4 éves korától sportol de most ugy tünik abba kell hagyni mert már nem nagyon megoldható az elvitele.(Elköltöztünk és elég messzire kellene hordani és lassan ugy néz ki dolgozni fogok így ez méginkább nem lesz megoldható, azonkívül az edző is egyre többet akar)De, h akkor mi lesz!

Fogadó órára szerintem mindenképp menj el én is ezt fogom tenni.De azért ott kérdezd meg a tanártól, h szerinte tényleg ennyire problémás gyerek mert te nem látod, h rosszabb lenne mint a többi.Egyébként meg sz...d le ha te ezt érzed.Vannak tanárok akik folytonos beírásokkal próbálnak fegyelmezni.Valahol érthető is hisz egyre kevesebb eszköz áll az oktatási törvény miatt a rendelkezésükre.

2028. danama (válaszként erre: 2027. - 7a8b421bcf)
2010. szept. 20. 17:28
jaj, sok tea és pihi
2027. 7a8b421bcf (válaszként erre: 2025. - 1fb0dcbfc6)
2010. szept. 20. 16:33
Köszike! Mindkettőnknek arcürege van, lehet kúrálgatni magunkat:-(
2026. Sicike (válaszként erre: 2020. - 480b578442)
2010. szept. 20. 13:31

Nem tudom mi tévő legyek.

Ártani sem akarok neki,netán olajat önteni a tűzre.

Válaszoltam neki,1 papírra,de a fiam nem adta oda az ofőnek,anya,ezzel még jobban rámszállna-címmel.

Most várok.De már kivagyok,mert meséltem több anyukának is itt a környéken,akik azt mondták,nevetséges.Én úgy gondolom hogy határon belül viselkedik a fiam.Nem ül a sarokban csendben,nem az a gyermek.De ez nem gondolom,hogy baj lenne.Úgy gondolom neki már apróságokért haza írkálnak,még másnak enyje-bejnyéznek.

Negyedikes.

Nagyon gondolkodom másik sulin vagy sima osztályba.De épp most?

Mindene a sport,nagyon megviselné az osztály- vagy az iskola váltás.

Október elején lesz fogadó óra,s ha addig nem lesz semmi,addig nem reagálok.Talán jobb is,mert most tényleg pipa vagyok.

Nem beszélve arról,hogy első,másodikban kitűnő volt,versenyekre járt,most meg úgy kell nógatni hogy tanuljon,mert már minek? ha jól tanul,sincs miért...???most így látja.

2010. szept. 20. 13:12

Sziasztok!Sajnos ezzel az idővel együtt jár a megfázás:((

Jobbulást Nektek Timi!!



Barbara ma futóversenyre ment délután.

2010. szept. 20. 12:27
Köszi lányok, ma délután viszem a háziorvoshoz a szombati ügyelet után, hogy írja ki pihenni a hétre. Ömlik az orra, szombaton 100 db zsepit pusztított el! Nagyon köhög! Valamit én is elkaptam, arc-vagy homloküregre gyanakszom, úgyhogy én is megyek az orvosomhoz:-(
2023. 7a8b421bcf (válaszként erre: 2018. - Sicike)
2010. szept. 20. 12:26
Nem semmi egy pedagógus!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook