Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most megy ötödikbe a gyermeked? Beszélgessünk! fórum

Most megy ötödikbe a gyermeked? Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2142. danama
2011. júl. 10. 11:06
ja láttam az A..ban aranyos kutyusos füzeteket sapik meg kalapok vannak a kutyusokon, de nagyon drága.
2141. danama (válaszként erre: 2140. - Honeywald)
2011. júl. 10. 11:03

pedig én úgy emlékszem, hogy volt már általánosban matekból, csak nem tudom melyik évben kezdtük el használni.


én is a kis füzeteknek a híve vagyok :-)

2140. honeywald (válaszként erre: 2121. - Danama)
2011. júl. 10. 02:17
Spirál füzet általánosban? még egyetemen se tudok vele írni.... hülyeség lenne, a gyerek hülyén fogja tartani a kezét... kicsiknél pláne tilos
2139. virgilius
2011. júl. 10. 01:51

Nálunk pont fordítva, a lányom mindenáron rajztagozatra szeretett volna járni, de énekre vették fel. Két évig próbálta megszeretni, nem ment. Most váltunk máshol, rajzra... A fiam viszont, akit sosem érdekelt különösebben a rajz, rajztagozatos. Szerencsére szereti, és nem esnek túlzásokba sem.

Különóraügyileg én úgy gondolom, hogy addig járhat, amíg nincs a tanulás terhére. A fiam elég sok mindenre jár (zene, sport, hittan), de a leckéje mindig kész van időben. Ha eljutunk arra a pontra, hogy ez nem így lesz, akkor le kell állnia egy-két dologgal.

2138. 480b578442 (válaszként erre: 2137. - Sicike)
2011. júl. 10. 00:05

Igen ezt megértem én is így látom. Az iskolák felhasználják őket a saját csillogásukra és én is azt tapasztalom nem számít milyen áron. A mi sulink is ilyen de én még idejében első félévkor helyretettem ezt a dolgot a tanítónénivel azóta nem tőle várja a csodákat.(rajztagozatra járunk mert a közelben nem volt más lehetőség de nem szeret rajzolni viszont a tannéni Pikásszót akart belőle faragni)De így jártunk a sporttal is. Szerette, hozta az érmeket de mikor 4 év után közöltem az edzővel sok a heti 3 edzés, versenyek, különedzés (ami azért kellett volna mert az edző azt mondta többet is ki tudna hozni a gyerekből ha engedném)a suli mellett és ha lehet csak edzésre járnánk és kihagynánk a versenyeket persze belement de utána már valahogy másképp állt a gyerekhez így abbahagytuk mert én is azt gondolom a tanulás az első.

Biztos jó lesz neki a másik suliban de azért légy résen és ha ízzik a bomba te robbantsd fel:)

2137. Sicike
2011. júl. 9. 23:06

Korábban írtam,hogy sport tagozatra járt.Ezzel nem is volt gond,hisz élete a mozgás,a sport,főként a foci,na meg az atlétika.De a mindennapi testnevelési órákon felül még járt kedden,csüt.-ön atlétikára,szerdán du. dse,pénteken néptánc,és amikor el jutott még focira is,akkor focizott is.

És hulla fáradtan jött meg,a leckék elmaradtak a napköziben,mert du.-i foglalkozásokra járt a napközi ideje alatt,és sajna éjszakába nyúló tanulások,leckeelmaradások stb. volt ennek a következménye,aztán beírások 1-2,aztán sok,de a végén már minden apró cseprő dolgokért,akkor nem szóltam,egyszer,kétszer,sokszor,mert vitát sem akartam,abból kifolyólag hogy kb. második,harmadik osztály óta az osztályfőnökkel bizonyos kérdésekben nem értettünk egyet,de legyintve azt mondtuk,jaj,már csak év,fogjuk be,kibírjuk.Aha,év végére elegünk lett.Sajnos későn intézkedtem,mikor már robbant a bomba,amikor már tisztázni sem tudtam a dolgainkat.De amikor az iskolát képviselni kellett a fiamnak sportban,döntésünk nélkül elvárták a fiamat a versenyekre......szó-szó,ezek csak pl.-k amiket leírtam,és reménykedem hogy az új suliban jobb lesz,új diákok,tanárok,a suli is más beállítottságú,nem hajszolják úgy agyon őket,és most jöttem rá,hogy ez sem utolsó szempont.Szereti a sportot a fiam,de én úgy vagyok,nem minden áron,a régi suliban a versenyszellemre,a hajtásra,a hajszolásra buzdították őket,ugye sportiskola volt.De átértékelődött bennünk minden.Első az iskolai tanulmány,aztán a sport,és nem minden,élet-halál áron.Nagyon remélem jól be fog drágám illeszkedni.Már ült bent 3 napot,kipróbálni év végén.Reménykedem a legjobban.Az biztos az előző suliba már utálattal járt.Remélem sok pozitívum éri és sok jó.Na,és remélem tanulás terén jól alakít majd.

2136. virgilius (válaszként erre: 2135. - 480b578442)
2011. júl. 9. 11:48
Szerintem ez az első állítás 50-50. Attól függ, kiben volt inkább a hiba, illetve tényleg arról volt-e szó, hogy nem passzolt össze a pedagógus és a gyermek, nem pedig arról, hogy a gyermeknek nem jön be az iskola mint olyan. A fiam osztályába sokan jöttek újak az évek során, többségük jól beilleszkedett, két olyan gyerkőc van, aki sajnos utóbbi kategóriának tűnik, de talán nekik is jobb azért itt egy fokkal.
2135. 480b578442 (válaszként erre: 2133. - Sicike)
2011. júl. 9. 00:16

Ez szomorú kívánom, hogy a másik suliban jobban érezze magát bár az én meglátásom az ha nem megy az egyikben nem fog a másikban sem, de ne legyen igazam.A véleményünket mindig meg kell mondani pont a gyerek érdekében akkor is ha ezáltal a tanárt magunkra haragítjuk majd megbékél, viszont ha nem szólsz azt hiszik, hogy ez nektek így jó.

Nekem a fiamnál már számtalan példa volt mikor összezőrrentem tanárokkal a véleménykülönbségünk miatt. Előszőr mérgesek voltak és kicsit éreztették a gyerekkel de utána mikor letisztult bennük mindig pont pozitívan hatott most év végén pedig a jobb jegyet kapta a kétes tantárgyakból annak ellenére, hogy 2 héttel a suli befejezése előtt volt megint az Ófővel kis nézeteltérésünk.

Az tőrtént ugyanis, hogy kiadta az anyáknapi verset amire azt hittem az egész műsor aztán a gyerekem sírva mondta, hogy ez csak az ő része és nem akarja megtanulni meg elmenni sem.Tényleg nagyon sok volt és felháborított miért kell egy anyáknapi műsorra ennyi verset megtanulni pont év végén mikor már alapból fáradtak és azt mondtam akkor ne tanulja meg nem megyünk el anyáknapjára és ez rendje-módja szerint be is írtam az üzenőbe. Persze a tanárnő nem fogadta el és 1 hétig kergette a verstanulással és megüzente, hogy akkor igazgatóit fog kapni én pedig vissza üzentem, hogy adjon.Gondolom ezek után én voltam tanárnő szemében a rossz anyuka de mikor lehiggadt már hűlt helye volt a dühének.Mindenki annyit enged meg magának amennyit te megengedsz neki.

2134. danama (válaszként erre: 2133. - Sicike)
2011. júl. 8. 14:14
nagyon sajnálom :-(
2133. Sicike (válaszként erre: 2131. - Tücsimücsi)
2011. júl. 8. 00:09

Apránként húzták le a jegyeit elméleti tárgyakból hármasig,a rajz stb ilyenek 5-ösök lettek.Éjszakákig tanult egész évben valami mégis hibádzott érdekes módon,de az év végi dogái is mind 4-es lett,nem értem,talán már kedve sem volt,minden apróságért haza irkáltak,nem nyaltunk csontig magyarán,s akkor mikor meg kellett volna mondanom a véleményemet,nem mondtam el,a gyereket néztem,szó-szó,a megkülönböztetésből,a stílusból lett elegünk,az évzáróról bőgve jöttünk meg,sorolhatnám.Most csak fohászkodom,h. a másik suliban visszajön a kedve,amit ott letörtek tanulás,minden terén....

Rémálom volt az elmúlt év.

2132. 480b578442 (válaszként erre: 2126. - Sicike)
2011. júl. 7. 22:35
Pál útcai fiúk
2131. tücsimücsi (válaszként erre: 2126. - Sicike)
2011. júl. 5. 20:44
Megkérdezhetem miért zártatok nehéz évet? Emlékszem tavaly annyira jó tanuló volt a gyermeked, hogy csak hajszál híján nem volt kitűnő...
2130. danama (válaszként erre: 2125. - Andi6020)
2011. júl. 5. 17:13
már szóltam :-)
2129. danama (válaszként erre: 2125. - Andi6020)
2011. júl. 5. 17:12
de mindjárt kérem, hogy ötödikesre átírjuk
2128. Sicike
2011. júl. 4. 22:59

Na,igen,akkor azt gondoltam,hogy az megoldás lesz,végig kínlódtunk lelkileg még 1 évet,pedig akkor mentünk volna,lehet jobb lett volna....

Mindegy,bizakodunk.Az 100,h.itt nem volt jó a gyereknek sem...neki pláne.

2127. tücsimücsi (válaszként erre: 2126. - Sicike)
2011. júl. 3. 21:38
Szia! Miért váltotok sulit? Hiszen azt írtad, alig várod hogy felsőbe menjen, akkor más lesz minden...
2126. Sicike
2011. júl. 3. 21:35

Sziasztok.

Nagyon,de nagyon régen voltam.

Röviden,tömören: nagyon nehéz évet zártunk,aminek a vége suli váltás lett.

Most csak bizakodunk,hátha..... meglátjuk.

Kötelező olvasmány nálatok????

2125. andi6020
2011. júl. 3. 20:49
Idén nem íratjátok át a fórum címét?
2011. júl. 3. 18:26
Most már ide is csatlakozok, mert a lányom most lesz negyedikes:-))
2123. virgilius (válaszként erre: 2122. - Danama)
2011. júl. 3. 15:14
Nálunk nincs ilyen, biztos a hittan miatt (egyházi suli).
2122. danama (válaszként erre: 2121. - Virgilius)
2011. júl. 3. 14:56
talán valami egészségismeret vagy mi
2121. virgilius
2011. júl. 3. 10:37
Senki többet az új tantárgyakról? Engem is érdekelne, kinél mi jön még be ötödikben. Talán van, ahol az infó is? Fizika-kémia majd csak később lesz, nem tudom, mi lehet még a törin meg a természetismereten kívül.
2120. virgilius (válaszként erre: 2119. - Danama)
2011. júl. 1. 16:45
Környezet helyett természetismeret és töri.
2119. danama
2011. júl. 1. 16:34

haliho!


ti mit tudtok mennyi új tantárgy lesz majd ötödikben?

2118. virgilius (válaszként erre: 2117. - 480b578442)
2011. ápr. 4. 19:28

Nagyon jó lehetett a buli!

Ez az ugratós viszont, ááá!!! ... :D

2011. ápr. 4. 17:55

Hétvégén megtartottuk a fiam szülinapját.

Igaz már 2 hete volt de vártuk a jóidőt, hogy kint lehessünk az udvaron.Kint is terítettem meg Kb 10 gyerek volt részben fiuk 3 lány. Kincskeresőt játszottunk, lerajzoltam a kertünket térképre és x-el jelőltem a kincsek helyét.Apró cukorkákat, rágót becsomagoltam és elrejtettem az udvar különböző helyein.Azé volt a kincs aki megtaálta. Roppant tetszett nekik ma mondták a fiamnak mikor jöhetnek megint:)Már ki is találtam következő alkalommal mit játszunk.

A kertünk végén kezdődik az erdő számháborúzni fogunk.

Na persze csináltak hülyeséget is felmentek a tisztásra ami szintén a közelben van a házunkból odalátok pont ezért engedtem meg. Építettek egy ugratót ami előtt lefeküdtek vagy 6-an és egymást ugratták át biciglivel.Azt hittem elájulok mikor megláttam!

2116. virgilius (válaszként erre: 2115. - 480b578442)
2011. márc. 28. 15:25
Aha, idén a másodikosom osztályában is rendes jegyeket kaptak már félévkor is.
2115. 480b578442 (válaszként erre: 2114. - Virgilius)
2011. márc. 28. 15:15

Tényleg?!

Nálunk szöveges értékelés és csak félévtől kapnak jegyeket.

2114. virgilius (válaszként erre: 2113. - 480b578442)
2011. márc. 28. 00:02
Nálunk osztályzatok voltak, számjegyekkel.
2011. márc. 27. 22:20

Mi sem várjuk az már jóval keményebb és az én fiamnak egyébként sem erőssége a tanulás (de azért nem megy olyan rosszúl)

Nekünk a farsang múlthéten volt.Ők Hawaii táncosok voltak amire egész jó kis koreográfiát is összedobtak.Nyertek vele.

A hímnuszon mi már túl vagyunk 4-es lett mert kicsit pontatlan volt és szigorúan vették.

Ti honnan tudjátok, hogy hanyas lett a félévi? Nekünk csak szöveges értékelés volt még.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook