Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » MLM rendszerről vélemény? Akár munkatapasztalat, akár vásárlóként? fórum

MLM rendszerről vélemény? Akár munkatapasztalat, akár vásárlóként? (beszélgetős fórum)


36. Gavrilo1 (válaszként erre: 35. - Mazsinka)
2012. máj. 12. 19:21
fogalmam sincs ez esetben
35. Mazsinka (válaszként erre: 34. - Gavrilo1)
2012. máj. 12. 19:16
Nem oda megyek, de még csak nem is Magyarországon lesz. Tudom, ez egy kicsit így túl általános, csak gondoltam hátha valakinek van valami ötlete. Valamilyen ...progress cég. (?)
34. Gavrilo1 (válaszként erre: 33. - Mazsinka)
2012. máj. 12. 19:13
Attól függ hova mész... Syma csarnok?
33. Mazsinka (válaszként erre: 32. - Gavrilo1)
2012. máj. 12. 19:03
Mi holnap megyünk egy "bemutatóra", előadásra, magam sem tudom, mire-nem lettünk teljesen felvilágosítva, csak sejtem, hogy valami ilyesmi lehet. Egy ismerősöm hívott meg minket, ki kell öltözni, azt tudom, lesz előadás, aztán ebéd. Valakinek ismerős ez a forgatókönyv? Mi lehet ez?
32. Gavrilo1 (válaszként erre: 31. - 8e9170fe09)
2012. máj. 12. 18:55
Nézz utána, aztán mondj adatokat.
31. 8e9170fe09 (válaszként erre: 24. - Bionet58)
2012. máj. 12. 18:19

Ez is csak a beetető maszlag része.

Már évtizedek óta ezt mondják, de az MLM részesedése a kereskedelemben kb. 1%. Az MLM őshazájában, az USA-ban sem több ennél!

30. bionet58 (válaszként erre: 27. - Timycat)
2012. máj. 12. 13:13
Bocsánat.
2012. máj. 12. 13:13

Nem való mindenkinek az MLM, ez a szakma nem alkalmazotti lelkületű embereknek való. Itt nincs főnök. Itt saját magad vagy a saját magad főnöke. Ha valaki főállásnak tekinti, vagy egy jó másodállásnak, amibe beletesz mindent, és akkor ki is tud venni. Ez a szakma azoknak való, akik állandóan kihívásokra vágynak, akik az alkalmazható tudásuk alapján akarnak tisztességes jövedelmet. Itt ha az ember keményen dolgozik, jóval több a pénze, mint a bizonytalan állásokban, ahol is az előre jutás igen nehéz, a fizu emelésről nem is beszélve.


Egyébként a vállalkozók sok milliót fizetnek ki a továbbképzésre, amit az MLM - ben fillérekért tanulhat meg a hagyományos vállalkozó is.

Én ismerek több hagyományos vállalkozót, akik kifejezetten ezért az alkalmazható tudás elsajátítása miatt csatlakozott valamelyik körültekintően választott hálózathoz.


Mellesleg nincs is egyikőjük cége sem "válságban" sőt....Fejlődnek, és a dolgozóik, akik jól dolgoznak biztonságban érezhetik magukat.

28. timycat (válaszként erre: 25. - Gavrilo1)
2012. máj. 12. 13:02
AmWay-ben nyomulnak, de te elhiszed hogy 2 kiló fokhagyma van egy 0,5 grammos kapszulában? Az anyag nem vész el csak átalakul fizikai törvény meg gagyi ugye, plusz mi durva áron kéne árulni azt a havi adagot? Egy dobozban 60 kiló fokhagyma, na ne röhögtessetek már :DD
27. timycat (válaszként erre: 21. - Bionet58)
2012. máj. 12. 12:59
nem akarok kötekedni, de őrülten bántja a szememet, frentsize-rsz nincs, FRANCHISE van
2012. máj. 12. 12:35
Egyetértek!!
25. Gavrilo1 (válaszként erre: 17. - Timycat)
2012. máj. 12. 11:00

Nem a megfelelő rendszert választották. Érdekes mód én ezeket egyáltalán nem tapasztaltam!!!

A telefonom annyira olcsó hogy most pl. nem is tudom lebeszélni az inygen perceimet, míg a családban ennyiért konkrétan 20 percet tudott beszélni a nagyon hírdetett L-dl-sel.

A fix munkahelyen átlag hetente 2X 2 órás meeting, képzés van, természetesen ezeknek háromnegyede munkaidőn kívűl, és persze bent kell maradni túlórázni, ügyelni stb. Itt szabad akaratából meetingezik, tárgyal az ember fia, senki sem kényszeríti.

És némely MLM rendszerben (nem ismerek csak párat)igen komoly ösztönző programok vannak, nem egy kis hajókázás. A tréningek ára se rug az egekbe, valahogy az az 1500 Ft nem egy egetrengető összeg egy egész napos nagyon színvonalas oktatásért, már ha épp nem ingyenes.

És igen a fokhagyma kapszula csodákra képes!!! Saját tapasztalat. Ettem a sima fokhagyma kivonatot is de cart se ért- pedig hónapokig csináltam, és ráadásul kikészítette a gyomrom és állandóan büdös voltam. Az emberek 70%-a megveszi az agyonhírdetett vacakokat , mert a TV-ben látta, sőt az orvosa is azt mondta, de el nem olvassa mi van benne (szinte semmi, de az drágán).

24. bionet58 (válaszként erre: 23. - Gavrilo1)
2012. máj. 12. 10:55

Tökéletesen igazad van. Az USA munkaügyi hivatala, már egyfajta kitörési lehetőségként ajánlja a hagyományos munkájukat elvesztőknek.


Egyébként meg az ami az egész világon meghonosult, olyan országokban is, ahol igen szigorú és következetes a törvénykezés, mégis hogyan lehetne törvénytelen piramis játék?

2012. máj. 12. 10:47
Itt szinte negatív véleményeket olvasok, pedig mennyire nem igaz!!! Nagyon sok multi cég is alkalmaz MLM elemeket, sőt sok országban ez alapján dolgoznak (de nem MO-n, itt az emberek nehezen fogadják ...) Itt is ténylegesen dolgoznod kell a megkeresett pénzedért, nem magától lesz valaki milliomos.... bár nagyon sokan ezt gondolják. Sajnos van nagyon sok gagyi, becsapós MLM cég- de ezek igen gyorsan bebuknak. Ahol belépési díjat kell fizetni, az már legyen mindenkinek gyanús. Ha a termékek jó minőségűek akkor igen jól lehet keresni, ha cég üzletpolitikája is jó. Oriflame, Avon nem a nagy nyereségek közé tartozik, ezeknél vannak sokkal jobbak is. Ja és semmi köze a piramis játékhoz, csak a felépítése, de a sima Rt, Kft is ugyan ilyen alapon működik, de ott a főnöknek semmi előnye nincs abból ha te jól dolgozol, a jó MLM cégnél pedig nagyon érdekelt benne, tehát mindenben segít nem akar áttaposni rajtad, nem cseszik ki veled ott ahol tud (tisztelet a kivételnek)!!!
22. bionet58 (válaszként erre: 21. - Bionet58)
2012. máj. 12. 10:17

A linkek, azért érdemes megnézni.


MLM -ről

[link] Piramis mítosz



[link] Robert Kiosaky

21. bionet58 (válaszként erre: 1. - B0651ea5de)
2012. máj. 12. 10:15

Én is fogok neked linket is küldeni, a személyes tapasztalat mellett. Azon kívül őszinte leszek.


Én már több mint húsz éve valamilyen formában MLM - ezek. A termékekre amiket kínáltam mindig nagy volt az igény. A fiam asztmáját is egy ilyen hozta rendbe. Nem házaltam soha, nem vette be a gyomrom, már akkor is másképp csináltam. Nem volt könnyű, viszont jól kerestem vele.


Ami a hálózatépítést illeti, nos az más volt. Nem ment. Senki nem mondta azt, hogy ez is egy szakma meg kell tanulni. A villanyszerelés is egy szakma, én levizsgáztam belőle, mert az erősáramú technikumhoz kellett, de nem tudok villanyt szerelni. Nincs meg hozzá az alkalmazható tudásom, csak az elméleti, avval meg sza...sem megyek.


Szóval ezért van nálunk baj az MLM - mel, mert nagyon sokan hazudnak a saját sikerük érdekében. De ez mindenben így van nálunk.


Mióta van Online MLM azóta egy szolgáltatással, és egy befektetéssel újra dolgozom benne, másfél évig tanultam. Azt tanultam meg végre, hogyan csinálhatom úgy, hogy én magam nem keresek senkit, csak és kizárólag engem keresnek, úgy a szolgáltatással kapcsolatban mint a befektetéssel. Én nem is említem senkinek, csak ha rákérdeznek, hogy mivel foglalkozom.


Visszatérve a termékekre. A drága reklámok, és a kereskedők kiküszöbölése miatt. Ami a profitot nagyon csökkenti, sőt sok esetben a költségeket sem tudják a gyártók érvényesíteni, a multik miatt. Szóval ezen felbuzdulva, egyre több mindent értékesítenek, és még többet fognak ebben a rendzerben, illetve frentsize -ben. Lásd Avon, Oriflame. Ezek is MLM.ek. Egyébként az MLM is egyfajta frentsize rendszer.


Ami meg a piramist illeti, a hagyományos munkahelyek, az állam, a vallások, stb. milyen felépítésűek? Ott a hierarchia tetejére felkerülni, nos hát eléggé esetleges, szinte lehetetlen.


Itt meg símán lekörőz az alattad levő, ha többet dolgozik. Én is jártam már így, és meg kellett kapaszkodnom.


Mellesleg volt polgári vállalkozásom is,és most is ténykedek másban is.


Itt a végén csak annyit, mint mindent ezt is lehet kulturáltan, és sikeresen végezni, és lehet undorító módon is. Sokan az utóbbi módon teszik. Mást is lehet ugyan úgy, kultúráltan, és undorító módon is. A más dolgokat, mint egészségügy, kereskedelem, biztosítás, bank, autószerelés, oktatás,jog és még sorolhatnám, szintén nagyon sokan undorító módon végzik nálunk.

20. szila5
2012. máj. 12. 01:17

Én is bedőltem egy volt kolléganőmnek és a férjének, kb. 100 ezer ft-ot buktam rajtuk; semmi extrát nem adtak a termékeik, és egyetlen egy embert sem tudtam beszervezni az tuti üzletbe; pedig egészség, könnyű pénz és saját magam főnöke vagyok munka mindenkinek jól jönne. :)

Nem ajánlom. Régebben, a válság előtt jobban mentek ezek, és aki rátermett értékesítő sok ismerősét be tudta etetni a dologgal.

Ma már vaterán és társain árulják a holmijukat sokan; olcsóbb, mintha a felettem állótól venném meg. :))

Akár mi is van a neten az MLM-ről, ez akkor is piramis játék. Az elején én sem ezt mondtam! :)

Egyszer azt mondtam a mentoromnak az egyik DVD-jükre, hogy ez tök olyan volt, mint a Vidám v...! Nevettünk, de pár hétre rá beláttam, nem is mondtam butaságot; olyan szektás, agymosásos szaga van. Senki sem szeretnék megsérteni, ez csak az én meglátásom.

19. b0651ea5de (válaszként erre: 17. - Timycat)
2012. máj. 12. 00:12
Megírnád privátba, hogy melyik cégnél dolgoznak?
18. timycat (válaszként erre: 17. - Timycat)
2012. máj. 11. 23:15
ja és a mi "levetett" ruháinkat hordják :S de nagyon-nagy üzletemberek
17. timycat (válaszként erre: 13. - B0651ea5de)
2012. máj. 11. 23:13

Kérdés hogy mit értesz "működés" alatt.


Van egy ismerős házaspár, 10 éve nyomják az egyik MLM-óriásban, kifele megy a vetítés, heti meetingek, hogy hűűű de frankón megy, xszázezer bevétel és úúúú de faca, csak azt felejtik el közölni kifele, hogy a kiadások (telefon, utazás-házalás, meetingek) után alig marad a kezükben valami, mert amit nem tudnak eladni, de a pontokat gyűjteni akarják mert kell a tripla gyémánt dupla gyönggyel azt megveszik maguknak, majd eladom címmel... ha az anyósék nem pénzelnék őket, már házuk sem lenne, 3 gyerek, neveli őket az utca, mert ők "dolgoznak", miközben már egy barátjuk sincs, mert csak arra mentek, hogy mindenkit levegyenek a caraikkal és menekülünk tőlük, mint a leprásoktól. Ha meglátom a kocsijukat a közért előtt, inkább be sem megyek... ja és a legjobb, hogy hálából a rendszer minden évben meghívja őket, mondjuk novemberben, 4 napos török hajóútra; az idő már akkor ott is car, csak az agytágítás megy és többe kerül nekik az utazás, mint amennyit ér az egész... de ők elvakultak és hiszik hogy nekik működik... é nyomják a h.lye szöveget hogy bevett 4 tablettát és jobban lát, meg egy szem bogyóban 2 kiló fokhagyma kivonat van; és ők ezt elhiszik; ja meg egy testápolótól lélegzik a hátuk :DDD

16. a31cf0fa6a (válaszként erre: 15. - B0651ea5de)
2012. máj. 11. 23:04
Gyakorlatban a vevőkör az új belépőkből áll akik megvesznek valami kezdőcsomagot, aztán mivel eladni nem tudják jobb híján magukra kenik.
15. b0651ea5de (válaszként erre: 14. - A31cf0fa6a)
2012. máj. 11. 23:02
Azt tudod ugye, hogy az mlm nem piramisjáték. Az mlm rendszerbe csak akkor kapsz fizetést, ha örökös vevőköröd van és nem csak összegyüjtesz párszor egy hordát aztán menjenek amerre látnak!
14. a31cf0fa6a (válaszként erre: 13. - B0651ea5de)
2012. máj. 11. 22:58
Úgy hogy 800 másikról leszedte a gatyát.
13. b0651ea5de (válaszként erre: 12. - A31cf0fa6a)
2012. máj. 11. 22:56
Értem, de akkor hogy lehet, hogy valakinek már 8 éve működik? :O
12. a31cf0fa6a (válaszként erre: 8. - B0651ea5de)
2012. máj. 11. 22:53
Sok negatívat fogsz kapni, és kevés pozitívat, főleg új lelkes frissen belépettektől.
2012. máj. 11. 22:32
Tapasztalatom nincs, csak annyi, hogy egyszer egy álláshirdetés során, ahol piackutató koordinátort kerestek, dőltem be majdnem. Állásinterjún közölték, hogy itt mindenki ilyen munkakörben kezd, és ha beszervezett x embert, akkor válik biztossá az állása. Nem sok köze volt ahhoz, amit meghirdettek. Nem is mentem bele, mert más tapasztalataim vannak a piackutatás terén..
2012. máj. 11. 22:30

Nekem nem jön be ez a rendszer!

Munkaként: nem tudom elképzelni magam benne.

Ez nem kihívás ez a munka, számomra unalmas más nevével fémjelzett termékekkel házalni, áradozni róla, és engem speciál egyáltalán nem érdekel h milyen terméket használ a szomszéd vagy a sokadik ismerős!

Vásárlóként:

Nem mondom h az Ökonetben pl. nincsenek hasznos termékek, de nem minden! 10-ből 1-2 termék ami teszik, de összességében nem vonz!

2012. máj. 11. 22:28
Szervezz be embereket magad alá, akik után te nyereséget kapsz, és ha alájuk is beszerveződik valaki, akkor neked annál nagyobb a bevételed. Lutri az egész, "zaklatni" kell embereket, hogy szálljanak be, annak érdekében, hogy neked jó legyen. Nekem ez a véleményem róla.
8. b0651ea5de (válaszként erre: 7. - A31cf0fa6a)
2012. máj. 11. 22:27
személyes tapasztalatokra vagyok kiváncsi :)
2012. máj. 11. 22:23

Itt minden le van írva amit érdemes tudni:


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook