Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudtok arról, hogy leviszik a GYED-et 1 évre? fórum

Mit tudtok arról, hogy leviszik a GYED-et 1 évre? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
427. spinneli (válaszként erre: 426. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 5. 00:53
ugyanez álljon a családi pótlékra is akkor?
2009. ápr. 5. 00:40
Szerintem igazságtalan, hogy a gyedet rövidítik meg, mivel az legalább munkaviszonyhoz kötött, tehát aki kapja, legalább letett valamit az asztalra.Az alanyi jogon járó támogatásokat kellene átalakítani pl. adókedvezményre. Meg egyébként is mi az, hogy alanyi jogon jár? Nehogy már az adómból neveljen fel az állam egy csomó naplopót (4. generációs munkanélküli kissebbségit- na most Hoxa vagy engem, vagy a topicot törölni fogja:) )csak azért, mert megszületett...Egy "egészséges"társadalomban annak kellene lenni az alapelvnek, hogy mindenki a saját maga által hozzáadott érték alapján részesüljön a közvagyonból. Egyébként a legfontosabb társadalmi érdek hosszú távon - 10 év és felette- hogy növekedjen az adó és járulékfizető lakosság létszáma. (itt az adó és járulékfizetőn van a hangsúly!!!)Ezzel az intézkedéssel nem ezt fogják elérni...
425. spinneli (válaszként erre: 422. - Dezi69)
2009. ápr. 4. 23:35
nemcsak beteg gyerekeknek jár, mindenkinek, aki igazolni tudja, hogy munka miatt van szüksége rá.
424. zebracsikó (válaszként erre: 411. - Dezi69)
2009. ápr. 4. 22:22

Rémes ezt olvasni!

Én is óvodában dolgozom(bár én elég spec. területen és óraadóként), de mindig van olyan gyerek, aki hiányzik, de nincs lemondva az étkezése, meg aki keveset eszik, stb.

Szóval látom, hogy mindig marad étel -reggeli is, ebéd is, nem is kevés - persze ebből a dadus nénik csomagolnak maguknak hazulra is.


Embertelennek találom, hogy az ovi, az ott dolgozó EMBEREK, akik PEDAGÓGUSOK bárhogyan nem biztosítják a gyermek ellátását.


Nekem nem lenne szívem kiültetni egy gyereket a folyosóra!

2009. ápr. 4. 22:12
Most mondták a híradóba, hogy a gyed 2 éves koráig kapható a babára.
422. dezi69 (válaszként erre: 421. - 9ea67a7a1c)
2009. ápr. 4. 17:29
Sziasztok!Valahogy én ezt nem értelmeztem jól,mert igen van ilyen,de a beteg vagy egyéb fogyatékosságban szenvedőnek,sajnos az ismereteim szerint mi ebből is kiesünk.Ha csak értelmezési hibát ejtettem,akkor tényleg jó lenne sokkal többet tudni erről.
421. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 420. - Spinneli)
2009. ápr. 4. 15:11
én is ezt látom pedig nagyon jó dolog és segélyt,munkanélkülit bármit úgyis fizetnek sokaknak illetve többen végeznek igazábol haszontalan használhatatlan tanfolyamot...ehelyett egy gyerekgondozói vagy hasonló egy efféle álláslehetőséggel értelmesebb dolog lenne....
420. spinneli (válaszként erre: 419. - 9ea67a7a1c)
2009. ápr. 4. 13:27
nem kötelező, vállalható ellátás ha jól tudom..sajnos a legtöbb önkorinak nincs erre fedezete.
419. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 418. - Spinneli)
2009. ápr. 4. 08:19

jaj nagyon szivesen,engem is érdekelt!Ezt szabályozza vajon valami hogy ilyenre lehetősége van e az önkormányzatnak,szóval ott csinálnak ahol akarnak?gondolom nem törvényileg kötelező bár az lenne a jó:(mostanában nálunk az efféle szerveket bejártam szóval önkormányzat családsegitő nevtan és társai de nem hallottam ilyesmiröl szóval itt nincs:((de nagyon jó dolog!!

bár a gondok egy része megoldódna az ovis nyitvatartás hosszabbitásával is,mert mig fél5-3/45re nem ér haza a szülő a megyeszékhelyröl buszal vagy vonattal,addig negyed6-fél6ra hazaérne tehát többen tudnának 8-16ig tartó munkaidőben munkát vállalni!

418. spinneli (válaszként erre: 417. - 9ea67a7a1c)
2009. ápr. 3. 23:34

így van.


(köszi jutka, csak most tévedtem vissza ide.)

417. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 416. - 9ea67a7a1c)
2009. ápr. 3. 19:19
tehát elvileg a szülő fizet egy téritést egyénileg meghatározottan a gondozót pedig az önkormányzat vagy egy szerve fizeti?
2009. ápr. 3. 19:17

Találtam egy ilyet......nem tudom erre gondoltál e spin:)

Egyébként nem hallottam még róla hogy működően lenne ilyen....olyat tudok hogy van ahol működnek családi napköziféleségek,vagyis oviszerüség magánháznál valamikép szabályozva de nem tudom pontosan....ott nincs kötött idő hogy mikor kell hozni vinni a gyereket,van amikor ott is alszik éjjel.


A házi gyermekfelügyelet során a gondozó a - gyermek életkorának, egészségi állapotának megfelelő - gondozást és a felügyeletet a szülő (vagy a törvényes képviselő) otthonában biztosítja Az alapellátás keretében gyermekek napközbeni ellátásaként házi gyermekfelügyelet a gyermek 20 hetes korától az általános iskolai tanulmányokat folytató, tanköteles korú gyermek ellátásában akadályozott szülő kérelmére nyújtható .


A házi gyermekfelügyelet igénybevétele


Ezt az ellátási formát a szülő kérelmére akkor lehet igénybe venni, ha


1. a gyermek fogyatékossága vagy súlyos betegsége miatt egyéb napközbeni ellátást nem tud igénybe venni,

2. a gyermeket nappali intézményben helyezték el, de a nappali intézmény nyitvatartási idején túl felügyelet nélkül marad,

3. a gyermek napközbeni ellátásban részesül, de átmeneti kóros állapota miatt hosszabb ideig otthoni gondozásra szorul.


Különösen indokolt lehet a gyermek napközbeni ellátásának e formája, ha az egyedülálló szülő váltott műszakban jár dolgozni, vagy átmenetileg akadályozva van a gyermeknevelésben, illetve ha erre ikergyermekek gondozása, nevelése érdekében van szükség . .


A házi gyermekfelügyelet keretében segítséget kell nyújtani az iskolai tanulmányok folytatásához is, amennyiben a gyermek tanulmányait fogyatékossága vagy súlyos betegsége miatt magántanulóként folytatja .


Az ellátást végezheti hivatásos és társadalmi gondozó is, akiknek a családi napközit biztosító személyekre előírt feltételeknek kell megfelelniük. A gondozói tevékenység, illetve az ellátás időtartama mindig a szülő munkarendjéhez igazodik, és ezen idő alatt a gondozó csak a gyermek gondozására vehető igénybe .


A házi gyermekfelügyelet térítési díja


A gyermekek napközbeni ellátásért - a gyermekétkeztetést kivéve - nem kell térítési díjat fizetni, de a házi gyermekfelügyelet esetén a gondozót óradíj illeti meg, amely a gondozási napló alapján számítandó. Az óradíj megállapításakor az ellátásra fordított időnek minősül a lakásban töltött időn kívül a gyermekkel egyéb helyen eltöltött, illetve a gyerek érdekében végzett tevékenységre fordított idő is. Ha egy családban több gyermekre is házi gyermekfelügyelet keretében vigyáznak, akkor a második és minden további gyermek után fizetendő térítési díj az első gyermek után fizetendő térítési díj 25 százaléka. Az ellátásért fizetendő személyi térítési díj (óradíj) azonban - függetlenül az ellátásban részesülő gyermekek számától - nem haladhatja meg a szülő rendszeres havi jövedelmének a 15 százalékát, valamint ha étkeztetést is biztosítanak az ellátás során a rendszeres havi jövedelmének a 20 százalékát. .

415. borbelya (válaszként erre: 413. - Spinneli)
2009. ápr. 3. 19:13
Ez mi is pontosan? Megkérlek, kicsit kifejtenéd?
414. borbelya (válaszként erre: 411. - Dezi69)
2009. ápr. 3. 19:13
Istenem, tök összeszorult a szívem!
2009. ápr. 3. 18:20

ide is:


ajánlom az anyukáknak itt is, hogy nézzék meg, hogy működik-e a településen házi gyermekfelügyelet a családsegítő, vagy gyermekjóléti kp. gondozásában-jövedelemhez igazodó tarifákkal dolgoznak, és igazodnak az anyuka munkahelyéhez.

412. 1f9774333a (válaszként erre: 380. - Supin)
2009. ápr. 3. 18:15
Köszönöm szépen, úgy legyen:)))
411. dezi69
2009. ápr. 3. 17:40
Anyukám oviban dolgozik,de az összevonások miatt kaotikus állapotok vannak.Minden csoportban csak 2 óvónő és egy dada,aki akár van,akár nincs.Már beiratkozáskor létszám stop van,és nem kapja az intézmény az önkormányzattól az étkezési hozzájárulást.A szülő nem tudja kifizetni a havi étkeztetést és anyukám fájó szívvel nézi a gyereket a folyosón,hogy ebédidőben ki kell ültetni egy kispadra,mert anyuka nem fizetése miatt neki nem jár az ebéd.Ezt hol érti meg egy gyerek?Csak kiközösítik,egy érzelem szegény gyerek válik belőle,ami kihat az egész életére.Nem tudom ezután még mi jöhet,de biztos vannak még esetek,amiről nem tudunk.
410. dezi69
2009. ápr. 3. 17:31
amíg nincs normálisabb kormány,és felülbírált önkormányzatok,addig nem lesz megoldott a bölcsi és ovi kérdés.Majd kommunákat alakítanak a szülők és társadalmi munkában ellátják a környékbeli gyerekeket.
2009. ápr. 3. 17:27
vita:)
2009. ápr. 3. 17:27
a 368as hozzászólásomban ép a bölcsi,ovi probléma felé próbáltam terelni a szót de akkor még csak a vite ment:))
407. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 393. - Macs77)
2009. ápr. 3. 17:26
Belgiumba "vándorolt" magát néha románnak néha erdélyi magyarnak valló nyugdijaskoru házaspár erőssen sminkelt nagyszáju hölgytagja azt vágta a képembe hogy "magyarban könnyű,ott jár a gyes!!"ők kint valami uton módon mindig kaptak önkormányzati lakásfélét,szedett vedett népek között,de nekik megfelelt....önmgában a gyes lópikula nem az a baj ha elveszik,hanem az hogy helyette nem kapunk állást+bölcsit,ovit...
406. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 392. - Macs77)
2009. ápr. 3. 17:23
valami pénzt ott is kapnak a gyerekre,csak más néven...legalábbis pár éve voltunk kint és akkor annyit kapott az a lány akinél laktunk kb mint én itthon gyest.....ő "gyerekpénz"ként emlegette nem tudom milyen címen kapta.....
405. danama (válaszként erre: 382. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 3. 15:46
szánalmas az a csaj, ne is hergeld magad
404. dezi69 (válaszként erre: 401. - Danama)
2009. ápr. 3. 15:23
Ez az!Munkahelyeket kellene teremteni a nem hasznosított önkormányzati ingatlanokban,mint bölcsi és akkor sokak gondja megoldódna.Most te is törheted a fejed,hogy dolgozol,amiből éltek vagy otthon maradsz még és kuporogsz.Katasztrófa,hogy némelyik oldalon mit írnak az újságok!
403. borbelya (válaszként erre: 401. - Danama)
2009. ápr. 3. 15:22
Nálunk van bölcsi, nem is egy, csak hely nincs!
402. borbelya (válaszként erre: 399. - Macs77)
2009. ápr. 3. 15:21
Neeem szerintem visszamenőleg nem csökkentik.
401. danama (válaszként erre: 399. - Macs77)
2009. ápr. 3. 15:17
nem tudom, de én is kíváncsi vagyok, az én fiam is csak 8 hónapos, bölcsi sehol a környéken :-(
400. pemete (válaszként erre: 399. - Macs77)
2009. ápr. 3. 15:17
Akik már gyeden vannak azoktól nem vonhatják meg.
399. macs77
2009. ápr. 3. 15:07

Amúgy szerintetek ez az egy év gyed azokra is vonatkozni fog, akik mér gyeden vannak? Vagy mi nekünk még 2 év?(jelenleg 3,5 hónapos a kislányom, mondjuk én 1,5 év múlva visszamegyek dolgozni, ezt beszéltük meg a melóhelyen.)


Na, többet nem írok/kérdezek, belőlem is megárt a sok :), amúgy is mindjárt kel a picilány.

Sziasztok

398. macs77 (válaszként erre: 396. - Borbelya)
2009. ápr. 3. 15:06
Igen, külföldön, ha nem jutsz be bölcsibe, marad a babysitter, ott ezt megtehetik.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook