Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudtok arról, hogy leviszik a GYED-et 1 évre? fórum

Mit tudtok arról, hogy leviszik a GYED-et 1 évre? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
217. correct (válaszként erre: 209. - F8db0709b8)
2009. ápr. 1. 09:22

A GYES alanyi jogon járt.

Nem kéne ezekhez pl. családi pótlék, Alkotmányt módosítani?! Ahhoz pedig 2/3-os parlamenti többség kell, a Fidesz pedig nem fogja támogatni.

216. correct (válaszként erre: 208. - Ee50b7c391)
2009. ápr. 1. 09:20

Szia!

Mi anno 49 nm-en laktunk, másfél szobás albérlet volt de csak az egyik szobát használtuk.

Nekem akkor GYES és CSALÁDI összesen 34 ezer forint volt. Ebből kellett kifizetni a 25 ezres albérletet + számlák, amik együttesen így 40-45 ezer volt. És eddig csak lakbér+számla. Ott volt a volt párom, ő akkor 60-70 körül hozott, de volt, hogy csak 15-öt.

Hozzáteszem, volt, hogy elitta a pénzt és sok ment el cigarettára is, nála. Karácsony szentestére virradó éjjel is elitta a pénzt.

De megéltünk, miközben pelenkákat is kellett sorra vásárolni.

SOHA egyetlenegyszer nem "vetemedtem" volna arra, hogy hitelt vegyek fel. Akkor vennék fel lakásra hitelt, ha többmillióm lenne és tényleg jó helyzetem a munkaerőpiacon.

Anno előállt a párom a hitellel. Azt mondta, ha a lakbért fizetjük akkor a hitelt is tudjuk.

Na de, mondom én, honnan tudhatja az ember, hogy mi lesz 15 év múlva? Ne is menjünk olyan messzire, mondjuk, csak fél év múlva...

Mostmár jobb a helyzetem: van szakmám is nem csak érettségim, és tök jó, mert ÍGY SINCS munkám. Letelt a GYES, óóó, már 5 éves lesz a lányom a nyáron. És nincs munka. Pedig direkt tanultam.

Én látom visszafelé, hogy Te semmi rosszat nem akarsz írni, leegyszerűsítve a dolgot, meg lehet élni GYES-ből is, csak kinek esik jól GYED helyett hirtelen lemenni kisebb lére. Viszont, a GYES-t is meg akarják szüntetni abban a formájában, ahogyan eddig volt. Most 1 éves korig járna. A többire Dobrev Klárika mondta, hogy szorgalmazni fogja magánbölcsődék nyitását, merthogy a többiben hely nincs...ami 70 ezer forint lenne/hó. Dobrev Klárika elmehet a.

215. 5e48d37001 (válaszként erre: 174. - Ee50b7c391)
2009. ápr. 1. 09:15
De mi van azokkal a nőkkel,akiknek nincs semmi hátterük,akik mögött nem áll kereső férj és szülői támogatás,mert esetleg így alakult az életük önhibájukon kívűl.Azok ,hogy adnak enni a gyerekeiknek a Gyesből?Itt nem csak arról van szó,hogy kivesz fel hitelt,és ki nem és kinek mekkora a lakása,mert történetesen aki anyaotthonban él arra az nem is vonatkozik amit írtál.Itt arról van szó,hogy mindenkit leszarnak,széplopták az országot,és a hibáikat most rajtunk verik le.
214. supin (válaszként erre: 209. - F8db0709b8)
2009. ápr. 1. 09:10
Ördögi kör. Mertugye nincs munkahely sem ahol dolgozni lehetne. Ítt nálunk pl. semmi a nőknek. Most szünt meg ismét 1 üzem.
213. dezi69 (válaszként erre: 211. - Supin)
2009. ápr. 1. 09:09

A szinvonal majd ott kezdődik,ha annyit keresünk,mint a piros székben ülő 77-ik s...

Addig csak éldegélünk,és nem keverjük össze ezt bármi mással.

212. borbelya (válaszként erre: 208. - Ee50b7c391)
2009. ápr. 1. 09:05
Addig nyújtozkodom. És hidd el nem érdekelne a 32 nm , egyáltalán! (jelzem nem lakunk sokkal nagyobb lakásban!)
211. supin
2009. ápr. 1. 08:57
Mért baj az ha valaki szeretne szinvonalasan élni???
210. dezi69
2009. ápr. 1. 08:53
A helyzet az,hogy mindenki más szempontok szerint itélkezik a rendszerről vagy bármi másról.Csak megoldani nem tudjuk,de azt még senkitől nem hallottam,hogy vajon mivel tehetjük könnyebbé?!Jobb lenne azt is megírni,hogy kinél mi vált be,hogy fizetni tudja a számlát,vagy etetni a gyereket.Hátha a saját tapasztalat nagyobb segítség lesz,mint az,hogy ökölbe szorított kézzel reménykedünk a jóban.Helyettünk nem oldja meg senki a bajokat,mert Fent a kisemberekkel nem foglalkoznak úgy sem.
209. f8db0709b8 (válaszként erre: 185. - B5c02266cc)
2009. ápr. 1. 08:49

Megváltoztatják a gyest is,mert MUNKAVISZONYT kell igazolni,hogy kapja aki szül!Szülés elötti 2 évben 180 napot!

A gyednél közvetlen elötte kell 180 nap!

2009. ápr. 1. 08:35

Se nem karas több száz ezret, se nem tartotanak el és nem is tartottak el és ezután se fognak.

Igen,39495ft-ot hoz a posát gyes és családi, és ebből oldom meg a dolgaim rám eső felét. De még ha több szzezret keresne akkor sem lenne ez másképp mert minden költséget felezünk.

Egy egyszobás lakásban lakunk!!!Ezt azért irom igy felkiáltőjellel , hogy felfogjátok miről beszélek.Melyikőtök lakik 32 négyzetméteren,közületek akik igyen szépen reagáltatok a hozzászólásomra?

Mert csak azt hangoztatjátok,hoy 50ezer a fűtésszámla , meg hogy hitel...és viszik a házat.

Mi 32nm-en lakunk.Nos?????

Most sajnáljalak ,hogy akkora házban laksz,hogy nem fogod tudni fizetni a fűtésszámlát?

Vagy mert anniy hitelt vettél fel,hogy lehet nem tudod majd fizetni?

Én is dolgoztam egész életemben, mellette egyfolytában tanulok és vehettem volna fel én is hitelt de nem tettem mert a tipikus magyar mentalitás,hogy vegyünk csak fel htelt mert most épp tudom fizetni.

Már évek óta baj van ebben az országban,tehát már pár éve rizikózik aki akkora hitelt vesz fel amiből olyan házat épit ahol 50ezer a fűtésszámla.

Tehát nem engem kell baszogatni,hanem godolkozni kell és csak addig nyujtzózkodni amig a takaró ér.

2009. ápr. 1. 08:26
Stuncogo:Okés , semmi baj :-)
206. dezi69 (válaszként erre: 205. - B5c02266cc)
2009. ápr. 1. 08:08
Meg kellene tanulnunk nem becsületesen élni a 2 év gyes/gyed alatt és akkor nem fájna a fejünk.Jobban megtérülne,mint egy diploma.
205. b5c02266cc (válaszként erre: 191. - Dezi69)
2009. ápr. 1. 07:59
Nálunk ugyanez a helyzet.
204. dezi69
2009. ápr. 1. 07:57
Nagyon felháborítónak tartom,hogy ilyen állapotok elé nézünk,de talán nem lennénk ennyire pesszimisták,ha ott Fent azon gondolkodnának,hogy munkahelyeket teremtsenek és nem azon,hogy nyírbálják meg az adókkal a munkáltatókat,amiből fizetjük a gyereknek a pelenkát.Lindus29 teljesen megértelek,neked valamivel nehezebb is a gyerkőcöt "kiszolgálni" és biztos vagyok benne,hogy minden megkeresett forintotoknak meg van a helye.Én 2005-ben adtam vissza a vállalkozóimat,nem is bánom.Szépen hangzott,hogy jól kerestem,de a kiadásaim is többek voltak,mint most,mikor alkalmazásban dolgozom.Ecsetelhetjük bárhogy,a végeredmény,hogy az állam zsebét kell tömnünk,ha akarjuk,ha nem.
203. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 75. - 1f9774333a)
2009. ápr. 1. 07:51
Rád voksolok!!!
202. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 49. - Ee50b7c391)
2009. ápr. 1. 07:46

Ne haragudj! Persze, nem így gondoltam, csak nagyon feldühít ez az egész, és nem fogalmaztam pontosan!!! Mégegyszer bocsánat! És a romákat sem akartam általánosítani, közöttük is vannak, akik igenis dolgonak/tak/nának, és a magyarok között is vannak olyanok, akik csak a segélyekre, az államra támaszkodnak,de sajnos, ha végignézzük, hogy kik mernek kettő, három esetleg több gyermeket vállalni, akkor elég szörnyű eredményt kapunk! És akkor jönnek azzal az okosak, hogy dolgozzunk, oké én meg is tenném, meg szerintem sokan mások is, de könyörgöm hol??? A Te történeted talán az egyik legjobb példa arra, hogy sem várandósan, sem kisgyermekkel nem lehet elhelyezkedni ma Magyarországon, szinte diszkriminációnak számít, ha valakinek kisgyereke van, és persze az semmegoldott, hogy az aki el tud helyezkedni és tud dolgozni, az hova rakja a gyerekét! Nekem volt munkahelyem, papíron még van is, 3 évre vettek fel helyettem dolgozót, de mi lezs ha jövőre vissza kell mennem dolgozni? Vissza tudok menni? Meddig? 30 napra, aztán kirúgnak?

Tudom milyen nehéz meló mellett egyetemre járni, én is csináltam, bár én fősulira jártam - ami nem egyetem-, de mellett hol egész nap, hol délután, hol éjszaka, és minden 7végén dolgoztam, szerettem volna hamarabb gyereket szülni, de nem vállahattuk, nem volt hova, mikorra pedig lett és Levi is lett, és boldogok voltunk/vagyunk, hogy ha minden oké jöhet a másodikm addigra drága sz@r kormányunk így keresztbe tesz az embereknek! Még egyszer kérlek ne haragudj, nagyon nem szerettelek volna megbántani!

201. supin
2009. ápr. 1. 06:36
Ha alanyi jogon járhat,akkor aki dolgozott annak járjon a gyed!!!!!!
200. correct (válaszként erre: 197. - Tücsimücsi)
2009. márc. 31. 22:16
Én tücsim! Sajnos én is csak 23 ezer GYES-t kaptam 3 éven át! Megéltem, megéltünk, de ez nem állapot amit már most akarnak. Igazad van. Már csak azért is :P Na, m ost rossz a hangulatom :(
199. correct (válaszként erre: 196. - 52d3e0b8a8)
2009. márc. 31. 22:14
De, csak de, Babu :(((((
198. 093599874c (válaszként erre: 191. - Dezi69)
2009. márc. 31. 22:11

Nálunk a férjen múlik... ő a bankár, a pénzbeosztó a családban :))) Nagyon jól megy neki.

Be tudja osztani a pénzt, mert kapok én gyedet, aztán ő fizut, vállal maszekot és van egy vállalkozása. Szóval, be tudja osztani a négy helyről érkező pénzt, csak éppen velünk nem találkozik...

Szerintem nem mindegy, hogy mennyi a gyed és kapod e. Nem mindegy, hogy milyen életszínvonalat biztosítasz a gyerkőcnek. A fiam beteg, az a legkevesebb, hogy a gyógyszer miatt jojózik a súlya. Szóval ruha minden második hónapban 30-40 ezer forintért ugrik... utána gyógycipő, sulicuccok, a kicsinek mindig a ruha, a kaja... nem élünk extrán, de nagyon sok a kiadásunk. És a férjem szerint nem megvenni valamit nehéz, hanem fenntartani. Mert hiába van meg a számítógép, ha nem tudjuk fizetni a netet... vagy a kocsi, ha nemt tudjuk tankolni. Például.

Engem várnak nagyon a munkahelyemen, de hova tenném a gyereket, ha kellene menni?

Én a gyes mellett már dolgoztam fél műszakban és nem volt egy fantasztikus érzés, amikor a fiam rázta sírva a bezárt kaput, ordított utánam én pedig mentem éjszakára dolgozni :(

197. tücsimücsi (válaszként erre: 193. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 31. 21:32
Nem harapom én le:) De én még ilyet senkitől nem hallottam aki azt mondta volna, hogy elég a Gyes összege ( még ha a másik dolgozik is ).
196. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 195. - Correct)
2009. márc. 31. 21:28
Csak nem?! :)
195. correct
2009. márc. 31. 20:44
Hajjajjjj:S
194. dezi69 (válaszként erre: 192. - Tücsimücsi)
2009. márc. 31. 20:28
Nyugi,majd holnap rácáfolunk!Újult erővel könnyebb lesz!
2009. márc. 31. 20:25
azért nem kellene leharapni a fejét:(
192. tücsimücsi (válaszként erre: 174. - Ee50b7c391)
2009. márc. 31. 20:23
ASZTAPASZTA..!!! Hallod neked nagyon jó dolgod lehet, ha így nyilatkozol és megélsz alig több, mint 20 ezer forintból. Mondd, hogyan csinálod...??? Te tényleg Magyarországon élsz???
191. dezi69 (válaszként erre: 185. - B5c02266cc)
2009. márc. 31. 20:16
Látod,nem mindenki fogja fel,hogy nem lesz fényesebb a helyzetünk.Te is érted és még sokan-remélem-hogy ez senkinek nem gyalog-galopp.Nálunk első a számla kifizetés,félre a koszt-pénz,a többit meg bűvészet beosztani,hogy jusson is maradjon is,élj is.Kell,hogy megtartsunk egy nívót,de nem a gyerek kárára,hogy nyaralunk,te gyerekem nem eszel.Persze mindent meg lehet oldani,de ára van és ez mindig az asszonyon múlik,nem a férjen,független attól,hogy ő mennyit keres.Amiért meg egész életemben dolgoztam és tartottam másokat,hát elvárhatom,hogy alanyi jogon kapjak is belőle.Ha már ezt is lefaragni készülnek,nem tudok hozzá mosolyogni.
190. borbelya (válaszként erre: 188. - Danama)
2009. márc. 31. 19:47
Valami hasonló van nálunk is, csak kicsit kevesebb és hárman vagyunk rá! A havi rezsink pedig hónapról, hónapra emelkedik!
189. borbelya (válaszként erre: 174. - Ee50b7c391)
2009. márc. 31. 19:40
Tudod lehet hogy te otthon tudsz maradni, hogy csak gyest kapsz, de nekem a férjem nem keres több százezret hogy meg tudjunk élni! Igen nagy gondban lennénk, mert a rezsire nem futná....
188. danama (válaszként erre: 174. - Ee50b7c391)
2009. márc. 31. 18:52

Akkor téged eddig is eltartottak!

Én évekig fizettem adót, a 13 fizetésemnek az 55 %-át levonták adóba, annyit kaptam ami a fizu papíron szerepelt!

Nincs semmilyen fekete jövedelmünk, mert csak azok tudnak gyesből élni akiknek, van illetve még azok az emberek akiknek mindegy, hogy ki van a gyerek feneke a gatyából!

A férjem is rendesen bejelentetten dolgozik, a gyedem 64 ezer, és az alapon bruttó 150 ezer volt amiből mindig csak 95 láttam !

Most gyed + családi + férjem fizu= 160, és négyen vagyunk rá!

A fűtés meg a rezsi havonta 70-80, érted már?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook