Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudtok arról, hogy leviszik a GYED-et 1 évre? fórum

Mit tudtok arról, hogy leviszik a GYED-et 1 évre? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
457. kattyus (válaszként erre: 450. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 15. 08:41
Ha kinézek az irodám ablakán éppen közmunkások takarítják az út melletti árkot. Beszélgettünk, és nincsenek felháborodva, hogy dolgozni kell. Romák, magyarok együtt dolgoznak. Még dalolásznak is. De! Aki nem fogadta el a munkát! Kérdem én? Az miből él? Stinte biztosra veszem hogy ők azok akik feketén melóznak.
456. pinky20080216 (válaszként erre: 454. - Danama)
2009. ápr. 15. 08:38
Köszönöm szépen aranyos vagy..tese panaszkodhatsz két kis tündér teszi boldoggá az életed:)
455. 7dea0ad493 (válaszként erre: 451. - Danama)
2009. ápr. 15. 08:38

Nesze neked, dolgozzál,megérdemled:))))Becsületes munka jutalma hogy fizess mindent a gyerekednek.Néha nem is csodálkozom hogy egyre többen kihasználják a kiskapukat.Csak ez nem vezet sehova...

Az a szomorú, hogy vannak még becsületes emberek, akik nem pofátlanok, és élhetetlenek,na,azok szívják meg.Komolyan rossz helyre születtünk :((

454. danama (válaszként erre: 452. - Pinky20080216)
2009. ápr. 15. 08:32
nagyon szép a kislányod
453. 7dea0ad493 (válaszként erre: 451. - Danama)
2009. ápr. 15. 08:30

És benyeli az összes támogatást.Na ez a baj.

Nagyon sokan nincsenek rászorulva a juttatásra, és mégis megkapják.Ez szomorú

2009. ápr. 15. 08:30
Sziasztok a naplomba tettem egy linket amit nekem is küldtek szavazni a Gyed röviditése ellen!
451. danama (válaszként erre: 449. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 15. 08:28

igen, ilyenek vagyunk mi is és semmi nem jár...

képzeld régen én egyedül neveltem sokáig a a lányomat rendes bejelentett munkahely és azért dolgoztam hétvégenként is , hogy a folyamatos pótlékkal több pénzem legyen a gyerekre, mivel így a bérem 50 forinttal több lett, nem kapott a gyerekem feles óvit, bezzeg a vállalkozó a terepjárójával igen, hiszen szegény minimál béres

2009. ápr. 15. 08:26
Pl ennek az új rendeletnek is örülök, hogy csak az kapjon segélyt, aki közmunkát végez.Ez is egy szűrő, pl megkapja a támogatást, egy hét múlva behívják közmunkára, ha elvállalja kap fizetést, ha nem, megvonják a segélyt.Elég elszomorító hogy mennyien nem fogadják el....Azok tuti nem rászorulók.
449. 7dea0ad493 (válaszként erre: 446. - Danama)
2009. ápr. 15. 08:22

Ezt mondom én is...

Sokan tartják megélhetési eszköznek a gyereket, és szegény gyerek megszívja emiatt.

Azokat kéne inkább támogatni adókedvezménnyel, áfa visszatérítéssel akik rendesen dolgoznak, és tényleg azért szülnek mert el tudják tartani, és a gyereke is értékes tagja lesz a társadalomnak,ott ahol anya, vagy apa, szerencsés esetben mindketten becsülettel dolgozak, azok kapják a juttatást.

448. csókica (válaszként erre: 446. - Danama)
2009. ápr. 15. 08:21
Van ilyen az önkormányzatnál "Rendszeres gyermekvédelmi támogatás"a neve,bár ez is a család jövedelméhez van kötve,de sosem lehet tudni,lehet hogy azt is eltörlik.
447. 7dea0ad493 (válaszként erre: 443. - 093599874c)
2009. ápr. 15. 08:19

Hát ez lesújtó amit írtál:((

Az a baj hogy az ovoda, és a bölcsi önkormányzati intézmény, és önkormányzat határozza meg azt központilag hogy legyen nyitva.Ha nincs pénze az önkormányzatnak, nem nyit ki előbb,és nem marad tovább nyitva, mert nincs miből fizetni a személyzetet.Ez is egy probléma.

446. danama (válaszként erre: 445. - 093599874c)
2009. ápr. 15. 08:16

igen,

én azt vezetném be, hogy gyerek kapjon támogatást, de azt a suliban, óviban való kajára, tancuccra lehetne csak, így azok nem vállalnának annyi gyereket akik belőlük élnek, de ha mégis születik gyerek az nem éhezne

445. 093599874c (válaszként erre: 444. - Danama)
2009. ápr. 15. 08:13

Na igen... Akinek a gyereke, mint a politikusoké is, elit iskolákba jár, az nem látja a szomorú magyar igazságot, valóságot.

Mondjuk a másik oldalon ott van az is, hogy van, aki itt is dolgozhatna, de nem teszi, mert az sok "nehézséggel" jár...de erről nem írhatok, mert megszűntetné hoxa a fórumot, mielőtt még pillogatnék egyet. :D

444. danama (válaszként erre: 443. - 093599874c)
2009. ápr. 15. 08:04
nagyon szomorú a helyzet, sajnos ezt a akik hozzák a törvényeket nem veszik figyelemben, hiszen nem ők élnek benne .-(
443. 093599874c (válaszként erre: 434. - Spinneli)
2009. ápr. 15. 07:51

Sziasztok. Gyorsan beleolvastam a fórumba, mert nagyon érdekeseket írtatok, csak irtó kevés az időm, anyósom lába gipszben, úgyhogy de jó nekem, kettő háztartásom van!

Szóval... sokminden eszembe jutott, amit én láttam itt, a környéken, az aprófalvas Zalában...

A saját tapasztalatom oviból... Egy kis, családias oviba járt a fiam, ahol kb. 20 fő körüli a létszám. Egy óvónővel és két dadával dolgoznak ott a gyerkőcök mellett. Az ovi reggel 8 órakor nyit ki, de ha nagyon muszáj, akkor fél 8.-kor fogadják a gyerekeket. Nyárom két hónap szünidő van, a maradék időben csak 8 óra után lehet vinni a gyereked. Hát, nekem elég gáz volt mindez. 3 faluból önkormányzati kisbusz jön házhoz a gyerekekért, de az is későn, fél 8 - háromnegyed 8 körül. A 20 gyerek szülei közül egy másik kislány szülei és mi a férjemmel voltunk aktív dolgozók, a többi munkanélküli.

Nekem 6-ra vagy 8-ra kell járnom nappalos műszakba egy szociális otthonba, ahol nővér vagyok, a férjem 7 órakor indul legkésőbb dolgozni... Az én buszom -elmegy a lakhelyemről háromnegyed 7-kor... Amikor még messze nincsen ovi. Na, ez nem érdekelt senkit. Az óvodai dolgozók felháborodtak, amikor kértük, nyisson előbb az ovi. Szerintük nem volt rá igény... Nálunk a férjem maradt itthon, mert az volt a szerencsénk, hogy főnök a munkahelyén... Úgyhogy reggelente kocsival szállította a fiamat az oviba fél 8-ra, persze plussz költségen.

Az étkeztetés... Vannak olyan gyerkek, akik az oviban, suliban esznek utoljára délután és másnap ott esznek először. Egyszer rágóztam, amikor kísértem a fiamat az önkormányzati kisbuszon az oviba. Odahajolt hozzám egy kisfiú és azt mondta, "néni, adjál nekem is enni, nagyon éhes vagyok". A kivit, mint gyümölcsöt a 20 gyerekből kb. 2-3 ismeri. Nincsen ruhájuk, cipőjük az évszaknak megfelelő. Apukák, anyukák tömege munkanélküli, alkoholista.

A suli... A fiamat az első héten meg akarták verni. Nem játékért, nem rosszaságból... á, dehogy. Kifigyelték, hogy mindig van tízóraija, keksze, csokija, teája. Azt akarták elvenni tőle.

A cerkái mindig eltűnögetnek, kesztyűből kb. 7 párat fogyasztott el a télen. Gyógycipője a benticipő, azt a tanárok mindennap elzárják, miután átvette, hogy el ne tűnjön.

A mosdók nincsenek nyitva, mert a gyerekek egy része nem ismeri a wc használatát... Soroljam még? Ez a XXI. század itt, a falvakban...

442. 7dea0ad493 (válaszként erre: 441. - Danama)
2009. ápr. 14. 14:52
Hát ettől félek én is
441. danama (válaszként erre: 439. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 14. 14:38
majd a nagyon gazdag réteg fog szülni, mert ők feketén jól élnek meg a kisebbség mert nekik úgy is minden járni fog, mint eddig
440. 7dea0ad493 (válaszként erre: 437. - Zsandrea)
2009. ápr. 14. 12:20
Lenne itt bölcsöde, és ovoda is, ha kezdetektől fogva nem 3 évig finanszírozták volna az otthonlétet, hanem 1 évig.Akkor az a pénz elég lenne ha kiszámolod egy rendes bölcsödei ellátásra.Sajna ez az egy éven felüli két éves periódus mennyi pénzbe került az államnak, szóval ebből lenne bölcsi
439. 7dea0ad493 (válaszként erre: 436. - Drnéni)
2009. ápr. 14. 12:15

"Másrészt a gyerekvállalást megnehezíteni a legnagyobb butaság, hisz a mostani gyerekek lesznek 20-40 év múlva az aktív réteg, a "motor". Nem a születendő gyerekek számát kellene visszaszorítani, hanem azon fáradozni (hatékonyan) a közpénzekből, hogy felnőve aktív, értékes tagjai legyenek a társadalomnak."



Csak gondolj bele, ki szül ma sok gyereket?Nem azok akiknek majd a gyerekei akiket szül, értékes tagjai lesznek a társadalomnak

Az a baj hogy sajna olyan magas a szociális juttatás, hogy sokan megélhetési forrásként tekintenek a gyerekeszülésre, mert jobb nekik otthon mint főállású anya, annál hogy elmenjen dolgozni, mert"nem éri meg"

És azok a gyerekek nem azt látják majd hogy kell felelősségteljesen országot építeni, az tuti, hogy ők majd nem termelik ki a nyugdíjad.Ez a baj

438. 7dea0ad493 (válaszként erre: 426. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 14. 12:12

Szívemből szóltál :)))



Azt hozzáteszem hogy nem egy van olyan aki 18 évesen szül vagy 3 -at két évente. Aztán mire a legkisebb gyerek is ovodaérett lesz, anyuka, már 7 éve otthon 100%-ban az állam pénzén....Tessék ki lehet számolni mennyi kiesés ez, és még sírnak hogy nem jár ez-meg az alanyi jogon.


Aztán ott van még az hogy szinte minden nyugati országban max 1 év az otthon eltöltendő idő, csak itt van az hogy anyuka 3 évig veri a klaviatúrát a hoxán,azon a jogcímen hogy a gyereknek 3 évig az anyja mellett van a helye.

Aztán eltelik a három év, jó esetben visszaveszik,ha van olyan hülye munkáltató aki 3 évig fenntart ilyen munkanélküliség mellet egy munkhaelyet, rossz esetben, meg mire épp visszamenne, megint jön egy gyerek, és az megint 3 év az állam pénzén.

Szóval támogassa az állam a gyerekvállalást, de ne olyan áron, hogy a többi dolgozó ember meg éhenhal.....

437. Zsandrea (válaszként erre: 436. - Drnéni)
2009. ápr. 14. 11:59

Ebben teljes mértékben egyet értek. Igen tartalmasan fogalmaztad meg amit én is érzek ezzel kapcsolatban. Számomra érthetelen hogy ez a kormányzat mennyire nem támogatja a gyerekvállalást. (szocpol, gyes, gyed, lombik program stb. kérdésekben)

Ha viszont körbenézünk a világban csak nálunk jár a gyed és a gyes a gyermek 3 éves koráig. Az viszont tény, hogy más országokban nincsenek is rászorulva a családok ennyire a támogatásra, mint nálunk.

Ha visszamegyek dolgozni 1 év után nincs elég bölcsődei férőhely, és én nem tudnék egy dadát alkalmazni aki vigyázz a gyermekemre.

Én amondó vagyok, hogy amíg ennyire nincsenek feltételei annak, hogy az anya dolgozzon, és a gyerekét bölcsődében hagyja, addig ezt nem tudják bevezetni.

436. drnéni (válaszként erre: 426. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 5. 14:25

Szerintem egy egészséges társadalomban a szolidaritásnak is nagy szerepe van, egyébként inkább hordáról van szó, ahol addig maradsz életben, amíg erős vagy, ha meginogsz, a többi eltapos. Szerintem is fel lehetne használni okosabban is a közös javakat, úgy, hogy inkább a munkavállalás és felelős életvezetés irányába hasson, sőt, át kellene gondolni az arányokat is; de szerintem ép ésszel senki sem akarna lemondani arról a biztonságról, amit egy szolidáris társadalom nyújt a tagjai számára. Bárki megbetegedhet, bárkinek megszűnhet a munkahelye, stb., nem csak a sokadik generációs kisebbségi munkanélküli szorulhat rád.

Addig örülj, amíg te tudsz segíteni másoknak, és nem te szorulsz más segítségére.


Másrészt a gyerekvállalást megnehezíteni a legnagyobb butaság, hisz a mostani gyerekek lesznek 20-40 év múlva az aktív réteg, a "motor". Nem a születendő gyerekek számát kellene visszaszorítani, hanem azon fáradozni (hatékonyan) a közpénzekből, hogy felnőve aktív, értékes tagjai legyenek a társadalomnak.

435. correct (válaszként erre: 434. - Spinneli)
2009. ápr. 5. 13:53
Eszembe jutott valami, nem erre lett volna most példa egy kisebb településen? Csak felháborodott az a család. Valami rémlik de nem emlékszem pontosan.
434. spinneli (válaszként erre: 428. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 5. 11:24
a természetben való juttatást, ahogyan írod egy más tipusú támogatás keretében (nem alanyi jogúban) adják...egyébként ez egy nehéz kérdés...anno. a csp-t úgy kaphatta meg a család ha igazolták, hogy a gyerek tv.-ben előírt tankötelezettségéig jár iskolába.
433. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 432. - Correct)
2009. ápr. 5. 01:46

ebben nagyon igazad van. a 27 MILLIÁRD Ft-ot lenyúló bankvezért 3,6 MILLIÓ FT-ra büntető bíróval azért készítenék egy mélyinterjút...vagy építettünk völgyhidat 43 MRD-ból, amit sima autópályaként építhettünk volna 3 MRD-ból is...

Szvsz azt kell látni, hogy ebben az erkölcsileg dupla "0" országban mindenki csak magára számíthat. Én nem tudom elítélni az adócsaló kisvállalkozót, de nem írom tovább a véleményemet, mert ez egy politikamentes oldal...:)

432. correct (válaszként erre: 431. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 5. 01:34

Ez érthető, de van ilyen is, volt is, lesz is. De nem csak ilyen. Vannak fent is akik lenyúlják, nem csak ezek a lentiek akik kocsmába ölik.

Én soha nem gépeztem, játszottam el pénzt, nem iszom, nem dohányzom, nem bulizom, nem veszek luxuscikkeket, mindent a kislányomra költök, és a megélhetésre.

Ezért írtam, hogy nem mindenki azért munkanélküli, hogy lopja a napot. Mert most is így írtad: "mindenki". Kihangsúlyozom, én nem.

431. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 430. - Correct)
2009. ápr. 5. 01:28

ezért írtam azt, hogy adják természetbeni juttatásként.Nem a gyerektől sajnálom, ha már megszületett, akkor legalább mi, a társadalom, segítsük hozzá ahhoz, hogy boldogulni tudjon.

Attól vagyok már rosszul, hogy mindenki siránkozik, hogy milyen sz@r neki, közben a csp-t, segélyt elveri a játékgépen, cigit meg piát vesz. Én nem azért dolgozom, hogy munkanélküli apuka, anyuka, bratyizzon a kocsmában a haverokkal a csp-ból, segélyből, stb-ből...

430. correct (válaszként erre: 426. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 5. 01:20
Nem mindenki tehet arról, hogy munkanélküli, attól még nem naplopó. Ez már nem az a világ, ahol ha dolgozni akarsz, akkor kapsz is munkát, még egy jó szakma ellenére sem. Saját tapasztalat. És még valami: a munkanélküliek gyermeke nem ér kevesebbet a korábban dolgozók gyermekeinél, nem tehetnek róla, hogy a szüleiknek volt vagy nem volt munkájuk. Szóval ezért vannak a dolgok úgy, ahogy.
2009. ápr. 5. 01:07
felőlem pelenkában is adhatják,de rohadtul nem tetszik már, hogy napi 12-14 órát dolgozok, és nettóban a megtermelt jövedelmem kb. 30%-át kapom meg, miközben van, aki csak azért csinál 3-4-5-sok gyereket, hogy legyen miből kocsmázni...
428. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 427. - Spinneli)
2009. ápr. 5. 01:03
A csp-t szvsz vagy adják adókedvezményként, vagy aki nem fizet adót, annak természetben. (tankönyv, ovodai, iskolai étkezés,nyelvtanfolyam, stb...) Nemár az alkoholista szülő igya, v cigizze el... dehát jövőre választás...:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook