Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudtok arról hogy aki nem rendelkezik állandó lakcimmel, az nem jogosult, az egészségügyi ellátásokra? fórum

Mit tudtok arról hogy aki nem rendelkezik állandó lakcimmel, az nem jogosult, az egészségügyi ellátásokra? (tudásbázis kérdés)

1 2
50. globus (válaszként erre: 49. - Sztavros)
2012. aug. 29. 23:06

A lakcím fontosságát, mert ebből indul ki az összes kétség.

OEP területi információját keresd fel.

49. Sztavros (válaszként erre: 48. - Globus)
2012. aug. 29. 22:36
Hat, ha hazamegyek, lehet, hogy be kene mennem megkerdezni, csak pillanatnyilag azt sem tudom, hova... A nyilvantartoba vagy a tb-hez? Es tulajdonkeppen mi is az, amit batran megkerdezhetek? ... :)
48. globus (válaszként erre: 47. - Sztavros)
2012. aug. 29. 22:31

Éppen tanácsolni akartam, hogy jelentkezz be egy ismerőshöz ideiglenesre.

Sajna itt csak találgatni tudunk, ketten se érünk fél hivatalnokot :)

47. Sztavros (válaszként erre: 45. - Globus)
2012. aug. 29. 22:28

Kb. egy eve jöttünk ki. Azt nem tudom, mikor vezettek ezt be. A facee-n terjedö info es ami ebben a 2009-es törvenyben van, az kisse ellentmondasos. Irtam a Központi Nyilvantarto Hivatalanak e-mail-t, de gondolhatod, mennyire sietnek valaszolni... Abban azt vetettem fel kerdeskent, (mert a facee-n, az volt, hogy ha külföldön vagy biztositott, akkor magyarorszagon meg kell szüntetned az allando lakcimedet, es csak ideiglenes lehet...), hogy ha megszüntetem az allando lakcimemet, akkor mi a turot csinaljak az autommal, mert zöldkartyat allando lakcimer allitanak ki, es nem allitjak ki külföldi cimre... Ahhhh

Nagyon bele lehet ebbe kavarodni.

46. globus (válaszként erre: 44. - Sztavros)
2012. aug. 29. 22:26

Éppen az oltásokra gondoltam :) Erősen lakcím-függő, kiértesítés, területileg illetékes orvosi rendelő, védőnő stb.

Érdekes szitu így, ez biztos.

45. globus (válaszként erre: 40. - Sztavros)
2012. aug. 29. 22:23
Így az eu-s kártya ok, és ellátás is jár rá, ebben biztos vagyok. Szerintem ha most vezetik be ezt a lakcímes dolgot, nem visszamenőlegesen érvényesítik. Gondolom, egy ideje már nem laksz itthon.
44. Sztavros (válaszként erre: 42. - Globus)
2012. aug. 29. 22:18

Nem fizetek, mert nem is lehet, mint utobb kiderült. Vagy itt, vagy otthon...

Ha jol ertem, akkor sürgössegi elleatasra mindenkepp jogosult leszek ezzel a kinti biztositassal is, de egy picike babanal mi szamit vajon sürgösseginek?

Tulajdonkeppen nevezheted ügyeskedesnek, hisz mar az is eleve ügyeskedes volt, hogy kijöttünk dolgozni. :) A baj annyi, hogy nem voltam tisztaban a szabalyokkal. Minden olyan siman ment, es eszembe sem jutott, hogy ha itt fizetek, mi van akkor az otthonival? Most kaptam fecee-n valami ertesitest ezügyben tök veletlenül...

Az mas eset, hogy innen szeretnek penzt kapni, hisz hadd ne mondjam, hanyszorosa itt a gyed meg ilyenek... De a csalad meg otthon van, es nem akarom öket egymastol sem megfoszatani.

Szoval en fizetnek, ha törvenyileg lehetne. Biztosan van valami megoldas, mert hat, csak nem tilos elhagynom kisbabaval az orszagot, es ha elmegyek mondjuk nyaralni Magyarorszagra, akkor csak ellatjak valahogy a babat!

Kötelezö vizsgalatokkal, meg oltasokkal nem tudom, mi van ilyenkor... Legfeljebb havonta visszajövünk... (hat, azert ezt nem gondolom teljesen komolyan...)

43. globus (válaszként erre: 41. - Sztavros)
2012. aug. 29. 22:06
Jól ki van ez találva...
42. globus (válaszként erre: 40. - Sztavros)
2012. aug. 29. 22:05
Valamilyen szinten mégiscsak ügyeskedsz, a kettő együtt ütni fogja egymást. Az érvényes biztosítások zöld jelet kapnak az online ellenőrzésnél, érvénytelenek pirosat (ők a nem fizetők), az egyéb országban biztosítottak pedig barnát. Mindenképpen kiderül a kinti biztosításod is, két országban nem lehet. Csak feltételezem, hogy összehangolják az eu-s adatokat. Lehet, hogy nem jól értettem, mintha azt írtad volna, hogy itthon nem fizetsz. Ha nem így van, bocs, most nem tudom megnézni.
2012. aug. 29. 22:02

Tájékoztató a TAJ számmal rendelkező magyar állampolgár részére, aki

EGT tagállamban, Svájcban, valamint egyezményes tagállamban biztosított


Ezt talaltam a neten. Ha valakit erdekel, felteszem az egeszet. Ebben az all, hogy 15 napon belül jelentenem kellett volna, hogy mashol vagyok biztositott. Ha ezt elmulasztottam, megbüntethetnek.

Arra gondoltam, kitöltöm a nyomtatvanyt es akkori datummal visszaküldöm, siman csak elakadt a postan.... :)

Na igen, de ezzel sincs sokminden megoldva, mert igy az otthoni automatikusan felfügesztödik, es amig a masik el, addig semmilyen mod nincs otthoni tb-re.... Pffff....

40. Sztavros (válaszként erre: 36. - Globus)
2012. aug. 29. 21:59
Termeszetesen van eu-s kartyam, es igen, kapni akarok, tovabbra is onnan, ahova a jarulekot fizettem ki, vagyis otthon szeretnek lakni (nem feltetelenül hivatalosan, marmint kint jo, ha ezt nem tudjak), es Nemetorszagbol akarom kapni a jutattasokat. Nyilvan nem viszem ugy haza a gyerekemet, ha nem megoldott otthon az elletasa, ha netan beteg. A kerdes az, hogy ezt hogy oldjam meg.
39. simple (válaszként erre: 36. - Globus)
2012. aug. 29. 21:52
Igen, de múltkor a tv-ben azt mondták, ez csak akkor érvényes, ha az itthoni címéről kijelentkezik az illető! Ha nem, akkor úgy veszik hogy itt él, és ebben az esetben kötelező fizetnie.
38. simple (válaszként erre: 35. - Sztavros)
2012. aug. 29. 21:49
Elvileg meg fognak büntetni, és utána fizetned kell majd. De ha szerencséd van akkor nem. Nem tudom, én nem voltam ilyen helyzetben, de a tv-ben több százezres büntetést emlegettek a múltkor, mikor erről volt szó.
37. globus
2012. aug. 29. 21:35

[link]

Bár ez a kártya a magyar állampolgárok külföldi ellátására vonatkozik, ugyanez fordított esetben is működik. Talán N.o.-ban kell kezdeményezni az eljárást.

36. globus (válaszként erre: 33. - Sztavros)
2012. aug. 29. 21:33

Első körben nem akarsz fizetni, a másodikban kapni akarsz, most akkor mi legyen? :)

Az itthoni betegbiztosításod egy idő után automatikusan megszűnik, ha nem fizetsz.


Államközi egyezmény alapján csak egyik országban kell tb-járulékot fizetni, csináltass EU-s kártyát, mindenütt érvényes.

35. Sztavros (válaszként erre: 34. - Simple)
2012. aug. 29. 21:30
Köszi a valaszt! Es most, hogy nem fizettem, mi lesz? Egyszerüen elkezdhetem csak siman tovabb fizetni, vagy meg fognak büntetni? Vagy most mi van?
34. simple (válaszként erre: 33. - Sztavros)
2012. aug. 29. 21:25
Ha nem jelentkeztél ki itthonról, tehát van bejelentett lakcímed, akkor fizetned kellett volna a tb-t is havonta. Hiába fizetted te ott, ahol éltél, itt is fizetned kellett volna, mivel nem jelentkeztél ki a lakcímedről. Szerintem is baromság, de a törvényeket nem én hozom sajnos. A második kérdésedre nem tudok válaszolni, de gyanítom hogy nem lesz ilyen egyszerű, sőt....
2012. aug. 29. 20:49

Sziasztok!


Helyzet a következö: Van magyar allando lakcimem, annak ellener, hogy eve mar külföldön elek es dolgozom, tehat ott is van allando lakcimeme es oda fizetek minden jarulekot stb-t. Nem fizetek otthon tb-t, amiröl a napokban azt olvastam, hogy kellene. Ez igez? Miert kellene otthon tb-t fizetnem, amikor mashol lakok es mashol fizetek?

Ez a kerdes egyik resze.

A masik kicsit bonyolultabb.

Külföldön, pontosabban Nemetorszagban fog megszületni a babank, de amint meglesz, röviddel azutan szeretnenk hazamenni. Viszont bejelentve maradunk No-ban, a gyed miatt, ami itt sokkal jobb. Hogyan kaphatok otthon eü elletast, es ami a lenyeg, a baba hogy kaphat??

Egyszerüen csak fizessem be csekken a havi tb-met es ennyi? Vagy van itt valami bonyodolom, gondolom...

32. Gy.Ibi (válaszként erre: 29. - Simple)
2010. jún. 15. 00:04
Akkor egy várost,vagy kerületet kell beírni.
31. sajert (válaszként erre: 29. - Simple)
2010. jún. 14. 23:42
Ez bennem is felmerült.
30. Gy.Ibi (válaszként erre: 27. - 2954d38182)
2010. jún. 14. 23:38

Megnéztem a lakcímnyilvántartónál/mert az kavart/

már csak tartózkodási helyet enged beírni.5 évig érvényes,aztán meg kell újítani.

29. simple
2010. jún. 14. 23:31
Létezik olyan egyáltalán, hogy kijelentkezem valahonnan, és nem jelentkezem be máshova? Úgyértem meg lehet csinálni?
28. sajert
2010. jún. 14. 23:26

Én is hallottam, hogy állandó lakcím hiányában szinte nem létező személy státuszba kerül az ember. Még hogy az ember nem választhatna, na bumm, de hogy egészségügyi, szociális stb. ellátás se jár miatta, az már felháborító.


Én csak azt hallottam, hogy meg akarják szüntetni ezt a baromságot, nem vagyok benne biztos hogy már a rendelet (vagy annak egy része) hatályon kívül lett volna helyezve.


Mikor voltak albérlőink, adóztunk utána, de akkor se engedtük meg, hogy állandóra be legyenek jelentve. Tartózkodási helyként mehetett, de azért állandóra...

27. 2954d38182 (válaszként erre: 25. - Gy.Ibi)
2010. jún. 14. 23:19
Igen? Akkor be is megyek és vissza iratom a személyimben a lakcímet....
26. simple
2010. jún. 14. 22:44
Múltkor a híradóban is erről volt szó, és ez valóban így van. Muszáj mindenkinek rendelkeznie állandó bejelentett lakcímmel, különben nem tekintik itt élő személynek. De ez régen is így volt, ha nem volt lakcím a személyiben, és a rendőr igazoltatott, már vitték is be.
25. Gy.Ibi
2010. jún. 14. 22:39
Nemrégen hallottam a rádióban,hogy az ideiglenes lakcímeket akarták megszüntetni,de egy hét alatt rájöttek,hogy rossz a jogszabály.Így minden marad a régiben.Persze a leveleket már kiküldték.
24. pintyőke72 (válaszként erre: 1. - Agneske61)
2010. jún. 14. 21:53
Ha ez így van,akkor felháborító!!
23. Boszy28 (válaszként erre: 18. - Agneske61)
2010. jún. 14. 21:20
pontosan ugyanezt kérdeztem én is :(
22. Boszy28 (válaszként erre: 16. - Agneske61)
2010. jún. 14. 21:18
na ez jó kérdés :(
21. 3521a947d3 (válaszként erre: 20. - Agneske61)
2010. jún. 14. 21:11
Semmi baj,csak nem értettem. :DD
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook