Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudtok arról, hogy leviszik a GYED-et 1 évre? fórum

Mit tudtok arról, hogy leviszik a GYED-et 1 évre? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
397. macs77 (válaszként erre: 395. - Dezi69)
2009. ápr. 3. 15:05
Hát ja :)
396. borbelya (válaszként erre: 392. - Macs77)
2009. ápr. 3. 15:03
Sok helyen így van Anglia, Hollandia), de ott megengedhetik, hogy babyszittert fogadjanak a gyerek mellé...itt szerintem nem sokan tehetik majd ezt!
395. dezi69 (válaszként erre: 393. - Macs77)
2009. ápr. 3. 15:02
És azt nem kérdezték meg,hogy sokkal kevesebből hogy tudsz kijönni?
394. dezi69 (válaszként erre: 391. - Borbelya)
2009. ápr. 3. 15:01
Hát elég szomorú!De most,hogy mondod,utána nézek.Attól nem fog változni a helyzet,mert munkahelyeket nem teremtenek,ha bölcsibe nem fér a gyerek,attól nem tudjuk megoldani az elhelyezését.1 év ide vagy oda,nagyon kemény időszak lesz,ha otthon kell maradni a gyerekkel,akkor apukára rabszolga sors vár,mert neki kell előteremtenie mindenünket.Már nem is tudom kit sajnáljak jobban a családban.Elismerésem mindazoknak a családoknak,akiknek ez nem fog különösebb gondot okozni,de tényleg nem tudom,hogy mivel spóroljunk még többet.Örömmel veszek minden praktikát,akinél már van régóta bevált módszer.
393. macs77
2009. ápr. 3. 15:01
Ja, amúgy a brüsszeli "kedves" rokonoktól már megkaptam, h nálunk milyen jó dolga van az anyáknak, h ilyen sokat itthon lehetnek a gyerekkel. Hátt...
392. macs77 (válaszként erre: 391. - Borbelya)
2009. ápr. 3. 14:58
Szia, lehet h rosszul válaszolok a kérdésedre, de külföldön (pl. Brüsszel, ott él az unokatesóm, gyerekekkel, onnan tudom), szal ott pár hónap a szülési szabi, utána mindenki megy vissza dolgozni. Lehet h nálunk is ezt akarják?
2009. ápr. 3. 14:50

Húúú lányok jól elcsúszott a téma, próbállak követni benneteket :)


Szerintem hagyjátok a csudába! Nem ér az egész ennyit!


Olvastam valamelyik hozzászólásban, hogy állítólag a gyed 1 éves időtartama unios kérés, erről tud valaki részletesebbet? Mert ha ez így van, akkor jöhet akárki, ez így lesz sajna:(

390. b5c02266cc (válaszként erre: 389. - 093599874c)
2009. ápr. 3. 14:50
Lehet:)
389. 093599874c (válaszként erre: 387. - B5c02266cc)
2009. ápr. 3. 14:49
Az egyetem a lényeg. Rájöttem.
388. 093599874c (válaszként erre: 385. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 3. 14:49

Minden tiszteletem a tiéd! Biztos nehéz lehet neked ennyi munka mellett! :D

Egyébként szerintem az a legrosszabb, ha ő egyetemre jár és nem fizet tandíjat. Mert akkor ezek szerint őt mi taníttatjuk az adónkból. Hát erre keresek én?! Meg persze ti is.

387. b5c02266cc (válaszként erre: 385. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 3. 14:48

Érdekes:)

Az adatlap szerint 9 hónapos a gyerek:DD



Most nem tudom lányok mikor fogok szülni ha ennyi ideig tart egy terhesség..nálam nem így számolták:)

mert én bunkó arra a következtetésre jutottam hogy ha 2006-ban már "otthon volt" a gyerek,akkor nem 9 hónaposnak kell lennie.Persze az is lehet hogy nem tudok számolni,mert nem járok egyetemre:)

386. dezi69 (válaszként erre: 382. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 3. 14:38
Ki nem állhatom a hazug embereket!Ezért tart az ország ott,ahol most vagyunk!A soraidat olvasva,mintha a kolleganőmet idézted volna.Olyan hazugságokat ereget,hogy a hajam égnek áll,csak rajta kívül nem hiszi el senki!Tudni kell,hogy a következő 10 percben saját magát buktatja le,pedig csak el kellene gondolkoznia.Már utálok dolgozni járni!Csak helyettem nem fizeti ki más a számlát és kaja sem terem az asztalon,ezért muszáj!Nekem is anyuka kellene,aki segít,és dédi,aki ellátja a háztartást,amíg én magammal foglalkozom.Fel sem húzom magam rajta,nem érdemel a téma/témázó ennyit.Erre mondják,hogy más seggével könnyű a csalánt verni.Vajon az övé már próbált több lovat is megülni,hogy ekkora szája legyen?Ja,és éltünk mi is külföldön,de ennyit ketten nem kerestünk napi 4-5 óra alvás mellett.Nekem ne mondja meg senki,hogy milyen kifizetődő a külföldi munka!Adót ott is fizetni kell és nem 2€ megfizetni azt a könyvelőt,aki ezzel foglalkozik!El kellene menni a postára megnézni,hogy a kis ember mennyit ad fel egy hónapban és neki mennyiért adnak egy kiló kenyeret!
385. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 384. - 093599874c)
2009. ápr. 3. 14:37

Most csirkecsontozó vagyok, előtte eperszedő, suli után meg babysitter voltam:)))

Ezt most vettem észre:

"Tandijat nem kell hál a jó égnek fizessek mert még 2006 előtt kezdtem és akkor még aki gyerekkel volt itthon az mentesült a tandij alól"

Nagyon alulfejlett lehet a gyerek, ha már 2006-ban otthon volt vele,és még csak most kezd járni tanulni és gügyögni:)))

Bár lehet, hogy csak szövegértésben vagyok rossz...

384. 093599874c (válaszként erre: 382. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 3. 14:24
OKOS VAGY! Ugye egyetemre jársz? :D
383. 093599874c (válaszként erre: 382. - 6c4fb2f974)
2009. ápr. 3. 14:23
De jó, hogy jöttél! És volt ideged és türelmed végigolvasni a hozzászólásokat. Én csak magamtól sejtettem, hogy valami nem stimmel.
382. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 368. - Ee50b7c391)
2009. ápr. 3. 14:17

az a gond a hozzászólásaiddal, hogy nem fedik a valóságot (hogy szépen fogalmazzak:))a stílus pedig nem joghallgatóra vall...

Segíthatnél tisztázni a hozzászólásaidban lévő néhány ellentmondást, csak azért, nehogy azt gondolja itt bárki, hogy nem igaz amit írsz.

PL:

Naplóbejegyzésed 2008.12.05:

"Kb 900.000!!!!!!!!! ft volt eddig az egyetem, tandij, könyv, felutazás stb."

345.fórum hsz.2009.04.03:

"Tandijat nem kell hál a jó égnek fizessek mert még 2006 előtt kezdtem és akkor még aki gyerekkel volt itthon az mentesült a tandij alól"

Decemberben még vóót tandíj, áprilisban már nincs?:)

26-os naplóbejegyzés 09.01.07:

"Én meg le vagyok égve teljesen.Minden pénzem elköltöttem decemberben és ő is és most nagyon várjuk a családit , ő meg a munkanélkülit mert mától van alkalmazásban mult honapban munkanélkülin volt."

307-es hsz, ma:

"én több országban az igazságszolgáltatásban dolgoztam,mellette mivel 3 nyelvebeszélek forditásokat vállaltam,tolmács voltam,tehát igy szereztem a vagyonom és nem holmi csirkecsontozó vagy eperszedő, esetleg babysitter voltam. "

Ez elég degradáló a csirkecsontozókra nézve:),és decemberben totál le voltatok égve, most meg már ott a vagyon:)taníts mester:)))


Amúgy tök felesleges nyomatni azt a szöveget, hogy te megélsz havi 39Ezerből, mert ez konkrétan badarság.

Te írtad, hogy csak márciusban valami hipoxyra meg játékkutyára 42 eFt-t költöttél, aminek a fele (a rád jutó rész) 21eFT.Ja, és a maradék 18 ezerből ettél, fizetted a rezsi felét, vettél ruhát költöttél a gyerekre stb...na neee:)

381. 093599874c (válaszként erre: 378. - Dezi69)
2009. ápr. 3. 14:14

Tudod, engem csak az bosszant, hogy ha valaki szerencsés (szülői háttér, jó állás, jó férj, mit tudom én) akkor azt lássa is meg. És ha más esetleg nem annyira az, esetleg "csak" húzza az igát, mint az állat, azt is vegye észre.

Én is leírtam anno, hogy nem az én gyedemből élünk, ugyan már, ki hinné el? Látom a magam életén, hogy de jó nekem, amiért a férjem keres is valamit, nemcsak a postást kell lesegetni.

Én sem vagyok idős, de azért a családanyákat, dolgozó nőket (ami én is vagyok) tisztelem. És akkor jön valaki, hogy milyen szánalmasak vagyunk, ostobák, bezzeg ő, az egyetemen...

380. supin (válaszként erre: 376. - 1f9774333a)
2009. ápr. 3. 14:12
Könnyű szülést és gyönyörű egészséges babát kívánok!!!
379. supin (válaszként erre: 376. - 1f9774333a)
2009. ápr. 3. 14:07
Hát igen, Ki kell bírni. De nagyon fel tudok háborodni azon,hogy akik most szülnek és előtte dolgoztak is,igy lenullázva legyenek.
378. dezi69
2009. ápr. 3. 14:03
Jó mély víz kellene itt néhány emberkének,hogy megtanuljon benne úszni,mert a strandolás nem ezen a fórumon van!Majd ha egyedül lesz,mint a kisujja,és nem lesz szülő,aki segítsen,akkor megtanulja mind,hogy megy az élet.Addig meg hiába mondunk mi bármit.Nekünk is muszáj volt megtanulni,hát majd meglátják,hogy nem is olyan egyszerű!
377. 093599874c (válaszként erre: 376. - 1f9774333a)
2009. ápr. 3. 14:03
Mostmár muszáj is kibírnod, de nem az élcelődést, a durvaságot, a gúnyt és hasonlókat. Azt kell kibírnod, ami előtted áll. Menni fog, ne aggódj! :D És szép is lesz.
2009. ápr. 3. 13:58

:) gondoltam:))


Jöhet bármi, kibírm:)

375. 093599874c (válaszként erre: 374. - 1f9774333a)
2009. ápr. 3. 13:56

Jaj, ugye nem hiszed, hogy ezt Neked írtam? :((((

Ezt még mindig az előzőekhez kapcsoltam, ami nem Neked szólt. Bocs, ha félreértetted!

Na, szép. Mindjárt szülsz, én meg itt véletlen negatív hatásokat sugárzok feléd. Nem akartam, puszi helyette! :D

2009. ápr. 3. 13:49

Én ezt nem írtam. Mármint, hgoy szánalmas lennél...


Én nem járok egyetemre, az nem attól függ, hgoy paraszt e az ember vagy sem...


Családanya? én két héten belül szülök, s engem is zavarna, ha gyest kapnék, hiszen nem azért dolgoztam immár 5 éve mint a barom, ha kellett havi 40 napot:)

373. 093599874c (válaszként erre: 372. - 1f9774333a)
2009. ápr. 3. 13:47

Talán. Így biztos elég szánalmas vagyok, ugye?

Meg a többiek is, akik aggódnak a gyerkőcök miatt. Lehet élni akármennyiből. Csak legyen zsíros bankszámlád vagy jól kereső férjed. Akkor elég a gyes is, vagy az sem baj, ha nincsen semmi a Te oldaladról.

Tisztelet meg másoknak minek? Aki egyetemet fog végezni, az tehet egy nagyot a másik fejére. Elvégre sokkal többet ér.

Gondolom, hogy itt a sok családanyának gyerkőcöstül nincsen semmilyen kapcsolata, csak a net. Biztosan... Bezzeg az egyetem. Többet ér bárminél. Nagymamák, sokat megélt anyukák vagy akár a mindennapokban helytálló családanyák véleményénél is.

372. 1f9774333a (válaszként erre: 371. - 093599874c)
2009. ápr. 3. 13:41
Ne idegesítsd fel magad, hidd el nem éri meg.
371. 093599874c (válaszként erre: 368. - Ee50b7c391)
2009. ápr. 3. 13:27

És nagyképű is vagy. Néhány hete volt arról műsor a tévében, hogy alacsonyak a ponthatárok az egyetemeken, sokan bekerülnek. Ráadásul olyanok is, akiknek nem kellene. Én nem hiszem, hogy mindent meg lehet szerezni az egyetemen. Intelligenciát biztosan nem.

És nem igen hiszem, hogy gyermeked van, 25 éves vagy és ennyi mindent csináltál. Lehet, hogy bűvész is vagy. Vagy Münchausen jó barátod.

Nekem ennyi a véleményem. Reagáld le magadban, nem vagyok kiváncsi rá itt a fórumon. Nagyon szerintem más sem, csak nem veszed észre.

370. 093599874c (válaszként erre: 340. - Ee50b7c391)
2009. ápr. 3. 13:24

Szerintem nem jogásznak kellene menned, hanem valami tanárfélének, hogy oktathass másokat. Azt gondolom, hogy 25 évesen sincsen túl nagy fogalmad az életről, talán inkább szerencséd és jó szülői háttered van. Nem azt mondtam, hogy igénytelen vagy, jogásznak tanulók már tudnak olvasni és értelmezni. Kinek kinek más az igénye, ezt mondtam. Mondjuk van, aki kis térben is jól érzi magát, van aki nem. És még sorolhatnnám.

Lásd meg a valóságot, nézz már körül! Embereket nézz és necsak a saját igazad bizonygasd. Biztosan nem mostanában láttál falusi iskolában gyerkőcöket. Nem biztos, hogy azért nincsen ételük, ruhájuk, felszerelésük, mert a szüleik hitele elviszi a pénzt.

Kioktató vagy és ez nem tetszik sokmindenkinek. Mondjuk többgyermekes családanyáknak biztosan nem, akik a maguk jövője mellett a gyermekeik jövője miatt is aggódnak.

Amúgy nem kell alpárian, közönségesen beszélni ahhoz, hogy valaki azzá váljon...

És tényleg vak vagy, ha a másik gondjáról van szó.

2009. ápr. 3. 11:08

Sziasztok!

A vitához nem kivánok hozzászólni,csak az alapkérdéshez...igen,nem önmagában az a gond hogy el kell menni dolgozni nem is csupán a munkahelyek nem nagy választéka főleg gyerekeseknek.....igazábol a megfelelő gyermekfelügyeleti hátteret kellene biztositani,bölcsiket,ovodákat bőviteni,a bezártakat ujra kinyitni.Ezzel munkahelyek is születnének hisz kell szak és technikai személyzet,és a dolgozó szülők utjábol is elhárulna a szinte legnagyobb akadály.

Ezentúl vissza lehetne állitani az intézmények nyitvatartási idejét az "én időmben lévőre".Mikor én voltam kisgyerek anya oviban dolgozott reggel negyed7kor nyitottak,viszont odamentek már 6ra mert tudták hogy van két kisgyerek akinek az anyukája szalad a buszhoz.Délután szintén negyed 6ig voltak de volt néha pár nap mikor picikét tovább szintén dolgozó anyukára várva.Nem volt panasz,volt munkahely tisztelték azt a szülőt aki munkábol siet a gyerekéért.....

Most megindokolták részben azzal a legtöbb obvi és bölcsi nyitvatartását hogy a gyereknek kell a család nem jó lelkileg rosszat tesz ha egész nap közösségben van.Aláirom akár lehet is benne valami,de az sem tesz jót a gyereknek ha éhezik,vagy csupán nélkülözik,rossz körülmények között él és hasonlók...no de családban van ez a lényeg:((((

Ha ezeket megteremtette bárki utánna joggal beszélhet a gyed és gyes idejének csökkentéséröl!

2009. ápr. 3. 10:44

Pokolian ostobák vagytok, tanuljátok már meg érteni is amit olvastok!

1:Milyen feketén szerzett jövedelemről beszéltek?Azért mert valaki nem magyarországon dolgozik, már mindjárt azt jelenti fekete munkát végez?

Láttatok már olyan bíróságok ahol nem hivatalosan dolgoztak a tisztségviselők?Csak mert én több országban az igazságszolgáltatásban dolgoztam,mellette mivel 3 nyelvebeszélek forditásokat vállaltam,tolmács voltam,tehát igy szereztem a vagyonom és nem holmi csirkecsontozó vagy eperszedő, esetleg babysitter voltam.

2: Ti írtátok,hogy fogjam be a POFÁM... stb. szóval ki az alpári?



Azt irjátok, mekkora szar vagyok mert nem látok bele abba amit ti irtok,de kérdezem én:Ti elfogadjátok amit én irtam??


Tolerancia.Ez az ami nem belőlem , hanem pont belőletek hiányzik, mert ha idejön vki aki más ir mint ahogy azt a ti kis világotokban elképzeltétek akkor máris "fogja be a pofáját".


Én nem irtam alpári jelzőket itt senkire, te/ti süllyedtetek erre a szintre nem én.


Büszkék lehettek magatokra!!!

Nem tudom eldöntei ezek után,hogy enniyre ostoba vagy , vagy esetleg ennyire irígy?


Az , pedig,hogy ki lesz jogász és ki nem, általában az érdeklődési kör, másodsorban a tanulmnyi eredmény dönti el, hisz hiába akarnál te, kedves illedelmes és értelmes hozzászóló az lenni, valószinünek tartom az életben nemhogy elvégezni nem tudnád, de bejutni se tudtál volna hisz max pontszám mellé 2 nyelvvizsga kellett a megfelelő pontszám eléréséhez.


Velem rossz lóra tettél, mert szakmámból adódóan tanulok és tudok kötekedni. Már az nevetséges,hogy azt irtafd, hogy "ez akar jogász lenni".Miért is? Te 3 hozzászólás után olyan idegbe jöttél,hogy alpári modorodon kivül mást nem tükrözött a hozzászólásod.


Magadat sajnáltatod és másokat beszmérelsz ahelyett,hogy magadba néznél!!!



:D EnNYI A VÉLEMÉNYEM

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook