Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Első személyi igazolvány! Mit tudtok arról hogyha a gyerek még nem tölti be a 14 évet nem kell illeték, de utána már igen? fórum

Első személyi igazolvány! Mit tudtok arról hogyha a gyerek még nem tölti be a 14 évet nem kell illeték, de utána már igen? (tudásbázis kérdés)


25. 298b15dfdd (válaszként erre: 23. - Fjutta)
2012. máj. 15. 14:36
Hamar készen van,alig egy hét.
24. Fjutta
2012. máj. 15. 13:49
Most csináltattam 13 éves lányomnak személyit külföldi út miatt és ingyenes volt.Azonban elmondták hogy ez csak 14 életévének betöltéséig érvényes és hogy menjünk be legalább pár nappal előtte mert akkor még ingyenesen meg tudják csinálni az új személyit utána viszont díjköteles 1500Ft.
23. Fjutta
2012. máj. 15. 13:41
Nem tudjátok véletlenűl hogy hol lehet tudakozódni hogy mikor készül el a személyi
22. e1ba0e35af (válaszként erre: 21. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 14. 19:14
Szívesen!:)
21. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 20. - E1ba0e35af)
2012. márc. 14. 18:03
Ez nagyon bíztató,köszönöm szépen neked! :))
2012. márc. 14. 18:02
Most kérdeztem a keresztlányomat,első igazolványa,szerdán csináltatta,következő hét hétfőjén megkapta,egy hónapra ígérték./Győr
2012. márc. 14. 17:05

Csináltatott vki mostanában személyit?Ma szerettem volna csináltatni a fiamnak az első személyi igazolványát.Most az mellékes,hogy épp technikai okok miatt nem tudtak csinálni,de állítólag egy hónap mire kész lesz.Ez tényleg így van?Mik a tapasztalatok?Jövő héten utazna külföldre,útlevele nincs és arra sincs pénzem sajnos.(főleg gyorsítottra)

Köszönöm!

18. Kata 1977 (válaszként erre: 17. - 815218becf)
2011. júl. 5. 16:21

Hát elég nagy szemétség hogy 1-2 napon is problémáznak.

Mert jó az az 1500 forint nem a világ de ezt is megspórolhatná az ember.

Fényképet gondolom ott csinálnak,ugye?

Nektek kellett előtte időpont vagy csak úgy mentetek?

Az jó ha 1 hét alatt meg is jön.

A fiam nagyon akar már mert nagy fiúnak érzi magát csak agyilag is fel kéne nőni:-))

2011. júl. 5. 14:39
Szia! 14 év felett még ha 1 nappal is túl van már akkor 1500 ft az illeték,. csak onnan tudom, hogy a mult hét előtt csináltattam a fiamnak és 2 nap volt a szülinapjáig, az önkormányzatnál is azt mondták, hogy ha 2 nap mulva megyünk akkor már illetéket kell fizetni, jó mi???? Kell az egyik szülő személyije, lakcímkártyája és a gyerek születési anyakönyvi kivonata, lakcímkártyája. 1 hét mulva már küldték is postán. Üdv.
16. Kata 1977 (válaszként erre: 15. - Kriszton79)
2011. júl. 5. 13:32

Köszi az infót!

Nálunk június 20.án töltötte a 14-et.

2011. júl. 5. 13:27

Szia!

Nálunk friss az "élmény", most voltunk. Amennyiben még nem töltötte be a 14-et akkor ingyenes, ha betöltötte, akkor fizetni kell érte. Egyik szülőnek mindenképp kell mennie, és az alábbi okmányokat kérték: lakcímkártya, anyakönyvi kivonat, és amennyiben volt előtte már személyi igazolványa, akkor azt is. Nekünk van a gyerekeknek személyije, és mivel az édesapa külföldön dolgozik (én csak nevelőanyja vagyok)így meg kellett várni, h az apuka hazaérjen. Természetesen mivel 6 hetenként jár haza, addigra betöltötte a fiam a 14-et, így fizethettünk érte :)))

14. Anyagi (válaszként erre: 9. - Kata 1977)
2011. júl. 4. 20:23

Csak születési anyakönyvit.

És ha jól emlékszem ne elég egyedül mennie, de ez nem biztos, mert az enyém még nem töltötte be a 14-et.

13. Nénje
2011. júl. 4. 20:18

Sziasztok!

Nálunk jövő áprilisban lesz aktuális a személyi a gyereknek,de én úgy tudom,hogy ha a 14.életév betöltése előtt készül,akkor csak 1 év az érvényessége...tehát nem ússzuk meg az 1500 ft-ot.


Ezt találtam még a neten:

Személyazonosító igazolvány:

14 év alatt első kiadás: Illetékmentes

14 év alatt eltulajdonítás: illetékmentes

14 év alatt elvesztés, megrongálódás, megsemmisülés: 1.500,-Ft

14. év betöltése után aláírás miatt cserélt SZIG: illetékmentes

14-70 év között lejárt, érvényes, elveszett, adatváltozás, eltulajdonították, megsemmisült,

megrongálódott, ha kell ideiglenes SZIG is ami 30 napos akkor: 1.500,-Ft, ami 120 napos azaz

átmenetileg állandó nem adható ki akkor: 3.000,-Ft

70 év felett vesztés esetén is, ha nem rendelkezik más érvényes okmánnyal: Illetékmentes

70 év felett, ha rendelkezik más érvényes okmánnyal: 1.500,-Ft


Személyazonosító igazolvány érvényessége:

6 éves életkor betöltéséig: 3 év

6 éves életkor fölött: 14. életévének betöltéséig

14. életév betöltésétől 20. életév betöltéséig: 8 év

20 éves életkor betöltése után: 10 év

70 éves életkor betöltése után: Határidő nélküli


Személyazonosító igazolvány kiadása:

14. életév betöltéséig a személyazonosító igazolvány aláírást nem tartalmaz (14. életév betöltése előtt

60 nappal már felvihető az aláírás), szükséges hozzá a születési anyakönyvi kivonat és a személyi lap

vagy lakcímkártya.

Az aláírás nélküli személyazonosító igazolványokat 14. életév betöltésekor le kell cserélni

ILLETÉKMENTESEN.

14. életév betöltése után kezdeményezett személyazonosító igazolvány illetéke 1.500,- Ft. Továbbá

szükséges a születési anyakönyvi kivonat és a személyi lap vagy lakcímkártya, valamint az érvényes

útlevél, ha rendelkezik ilyennel.

12. Kata 1977 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2011. júl. 4. 19:47

Nagyon szépen köszönöm ezt a részletes leírást!!

Ezen a héten akkor meg is ejtjük.

2011. júl. 4. 19:44

Az első állandó személyazonosító igazolvány igénylése (cselekvőképes, magyar állampolgár esetében):


2009. június 28-ától a 14 éven aluli kiskorúak számára is igényelhető személyazonosító igazolvány, valamint a lakcímet igazoló hatósági igazolványukba (lakcímigazolványba) kérelemre bejegyeztethető a szülők, törvényes képviselők neve és aktuális telefonszáma.


A 14 éven aluli kiskorú részére illetékmentesen lehet igényelni személyazonosító igazolványt, ha arra nem az elveszett, megsemmisült, megrongálódott okmány pótlása esetén kerül sor. A 14 éven aluli kiskorú számára illetékmentes a lakcímigazolvány kiadása is, ha az a szülő, törvényes képviselő nevének, telefonszámának feltüntetése érdekében, vagy e kérelemre feltüntethető adatok megváltozása miatt történik.


A személyazonosító igazolvány kiadása lehetővé teszi a kiskorú gyermekek számára is a szabad mozgás jogának gyakorlását az Európai Unión belül anélkül, hogy a szülőnek többletráfordítással útlevelet kelljen készíttetnie a kiskorú részére.


A szülő vagy törvényes képviselő nevének és telefonszámának a kiskorú lakcímigazolványába történő bejegyzése a 14 éven aluli gyermekek biztonságát szolgálja.


Az ügyintézéshez szükséges a kiskorú gyermek, valamint törvényes képviselőjének (szülő vagy szülők) személyes megjelenése.


Az eljárás kezdeményezése és a bemutatásra szolgáló okmányok:


14. életévét be nem töltött:

érvényes útlevél,

amennyiben nem rendelkezik érvényes útlevéllel születési anyakönyvi kivonat,

az útlevél mellé bemutatni a születési anyakönyvi kivonatot , illetékmentes


14 életév felett:

érvényes útlevél

amennyiben nem rendelkezik érvényes útlevéllel születési anyakönyvi kivonat

nem kötelező, de célszerű az útlevél mellé bemutatni a születési anyakönyvi kivonatot


illeték a fenti esetben:1.500.-Ft



Amennyiben pedig a kérelmező már rendelkezik a lakcímét és a személyazonosító számát tartalmazó új típusú, kártya formátumú hatósági igazolvánnyal (rövidebb nevén lakcímkártyával) akkor azt az eljárás során be kell mutatni.

10. Kata 1977 (válaszként erre: 8. - Sirga)
2011. júl. 4. 19:44

ezek szerint tényleg így van:-(

mekkora szemétség most az a pár nap!

9. Kata 1977 (válaszként erre: 5. - Zsuzsi anya)
2011. júl. 4. 19:43

és mit kellett vinni?

adó kártyát,lakcím kártyát meg diák igazolványt?

8. Sirga (válaszként erre: 3. - Kata 1977)
2011. júl. 4. 19:42
Úgy tudom, a 14. születésnap előtt ingyenes. A betöltés napjától 1500 Ft(volt tavaly).
7. Kata 1977 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2011. júl. 4. 19:42

köszi

ezek szerint nagyon le vagyok maradva:-)

én még 14 évesen csináltattam

6. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Kata 1977)
2011. júl. 4. 19:40

születéstől fogva lehet már személyit csináltatni


a kerületetekben vagy városotokban lévő okmányirodában kell csináltatni, annak a honalpját keresd meg, ott vannak a feltételek

5. zsuzsi anya (válaszként erre: 3. - Kata 1977)
2011. júl. 4. 19:39
mi is nem rég voltunk csináltatni de nem kellet fizetni,az első igazolványra nem kell fízetni
4. Kata 1977 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2011. júl. 4. 19:38
:-))
2011. júl. 4. 19:38

Mit tudtok arról hogyha a gyerek még nem tölti be a 14 évet nem kell illeték,de utána már igen?

Ez tényleg így van?

Én azt hittem eleve csak 14éves kortól lehet csináltatni.

A gyereket elküldhetem egyedül is vagy jobb ha vele megyek?

Már elmúlt 14 és nagyon okos,értelmes srác.

2011. júl. 4. 19:37

[link]


Bródy János - Személyi igazolvány


:)))

2011. júl. 4. 19:36
Első személyi igazolvány!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook