Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2200. Moncsicsa (válaszként erre: 2198. - Lemoncello)
2010. jún. 26. 22:03
Szia! Én 43.700 Ft körül vettem, nem emlékszem pontosan, de nem volt 44.000, az biztos.
2010. jún. 25. 21:40
Szia, patikánként változó az ára ugyanis szabadáras, de olyan 44-46 ezer között van, ha nem tévedek.
2010. jún. 25. 21:21
Tudja valaki, hogy most mennyibe kerül a Miréna? Köszi!
2197. Rita199 (válaszként erre: 2196. - Franciska68)
2010. jún. 25. 21:17

Szia!

Nagyon köszönöm, hogy gondoltál rám és válaszoltál.

Bevallom én sem tartozom a nagyon panaszkodósak közé, igaza van dr.Theissnek, hogy vannak ilyen nők....

Most így visszagondolva az előző mensi előtti héten is gondjaim voltak a vizesedéssel, de csak a bokámon látszott és ott csak ott éreztem. Amúgy nem voltak ilyen gondjaim, csak azóta vannak, mióta legelőször megműtöttek P3-as cytóval, majd rá 1 évre eü. küretem volt, mert csak úgy spontán elöntött a vér és nem akart megállni. De még mindig a mirena mellett szól minden eddig, én elfogadom a vizesedést is, meg a görcsöket, bármit, csak ne öntsön el a vér, mert már annyira kész voltam a látványától is, hogy az csak na. Már csak az kell, hogy a szervezetem is elviselje, ezért drukkolok minden nap, ne legyen gond. Végül is nem hiába alkották meg ezt a T-alakú "csodát". De azért találhatnának fel valami hasonló csodát azoknak is, akiknek nem vált be, vagy leesett, hogy Ők is tudjanak használni valami hasonlót és ne legyen panaszuk. Én mindenesetre minden tanácsot elolvasok és megfogadok, jól esnek és igyekszem betartani, vagy kipróbálni őket. Így mégegyszer köszi a választ, veszek gyógyteákat is.

Szép estét, jó éjszakát Minden jókedvű és kedvetlen Mirenásnak! Pihenjetek csajok egy kicsit a hétvégén, mert úgyis megvár minden házimunka minket.

2010. jún. 25. 18:47

Még valami kis érdekesség hogy miért is inkább a keveréket.


Női bajok gyógynövénye


A női bajokra jó hatást kifejtő gyógyfüvek között a közönséges cickafark áll az első helyen. Nem csupán a hüvely- és méhnyakgyulladás (fehér folyás) gyógyítására használjuk, hanem hormonszerű anyagainak hála a népi gyógyászatban menstruációs panaszokra – különösen a görcsös ciklusra – és a változás éveiben fellépő panaszok orvoslására is használják.


Dr. Theiss szerint a cickafark azokhoz a szívós nőkhöz mérhető, akik fájdalmukat inkább eltitkolják, mintsem dramatizálnák. Fájdalmak közepette is teszik kötelességüket, és csak akkor panaszkodnak, ha már nagyon rosszul érzik magukat.


FONTOS: a legújabb kutatások szerint a menstruációs panaszok hátterében olyan összetett hormonális problémák állnak, (progeszteronhiány, ösztrogéndominancia) hogy magában a cickafarkat nem javasoljuk fogyasztásra (hiszen ő egyoldalúan támogatja a hormonrendszerünket, mégpedig csakis az ösztrogén szintbe szól bele), hanem mindig a lejjebb említésre kerülő női bázisteát alkalmazzuk.

2195. Franciska68 (válaszként erre: 2193. - Rita199)
2010. jún. 25. 18:45

Teakeverékek cickafarkkal, a teljesség igénye nélkül


Női bázistea: 30 g cickafark, 30 g palástfű, 20 g kamilla, 20 g pásztortáska, ami idegerősítő és nyugtató citromfűvel (30 g) kiegészíthető. Több héten keresztül napi 2-3 csészényi fogyasztandó a teából. Egy csészéhez 1 teáskanálnyit forrázzunk le 2 dl vízzel, hagyjuk állni 20 percig, majd szűrjük le. Változókori hőhullámok esetén adjunk még 30 g tavaszi kankalint a bázisteához. Fehérfolyás esetén pedig 10 g fehér árvacsalánt.


Azt tanácsolom külön- külön egy zacskónyit vegyél én egyforma arányban keverem össze bár a kamillából egy csöppet kevesebbet mert nagyon nem bírom még a szagát sem.Én általában fél liternyit iszok meg,ami másfél teás kanálnyi fűből készül.Van egy nagyon jó mellékhatása is nem kötöm meg a vizet annyira mint eddig főleg ciklus környékén.

2010. jún. 25. 12:35

Sziasztok Lányok!


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Miréna a PMS dilihopp ellen nem véd. Csak a mnyhártyát vékonyítja el helyileg, illletve egy kis nyákváltoztatást végez. Ha vkinek 28 napos, normális,ovulációs ciklusa volt (jajj de jó neki), elméletileg a hormonhatások ugyanúgy megmaradnak, mivel ez a hormontok nem vesz részt olyan szinten a vérkeringésben, a hormonok ugyanúgy dolgoznak, csak a végén nincs mi lelökődjön, mert a mnyhártya elvékonyodott. ( legalábbis nálam a 2. év végére már nem volt mi :-))) Mastodyn csepp is elég hatásos emlőfájdalom, pms enyhítésére.... pussz Ani

2193. Rita199 (válaszként erre: 2192. - Franciska68)
2010. jún. 24. 21:25

Szia!

Szó szerint erre gondoltam.

Hol lehet ezt a "csoda" teát kapni? Holnap veszek belőle.

Hogy én erről miért nem hallottam hamarabb, lehet nem lennék ilyen idegbajos "nyanya" sem most.

2192. Franciska68 (válaszként erre: 2191. - Rita199)
2010. jún. 24. 19:45
Ha a dilin a rögtön robbanok, ellenem van a világ, utálom magam, no meg nem tudok aludni cirkuszt érted és ez kb 2-3 napig, akkor igen volt.Azt hiszem ezt nevezik PMS tünetnek.Most kipróbáltam a női bázis teát és nem jelentkeztek ezek a dilihoppok. Nagyon nem bánom ám.Meg a család sem
2191. Rita199
2010. jún. 24. 17:34

Sziasztok!

Megjött a 2.-ik mensim a felhelyezés óta. Remélem nem úgy leszek, mint legutóbb, hogy majd 1 hónapig tartott, no nem volt durva de a végén már csak csipp-csepp csepergett. Most is már gondoltam, hogy meg fog jönni, mert a bal mellem azt hittem szétmegy, annyira fájt vagy 3 napja, meg teljesen dilis voltam(vagyok nem tudom):-), de most, hogy megjött már nem vagyok annyira ideges. Azért márciustól most van meg 2x ez azért talán jó és a mennyisége is rengeteget csökkent. Szóval eddig úgy fest, hogy nem abba a "táborba" tartozom, akinek elmúlik a mensije 5 évig vagy valami hasonló:-( Valakinek volt hasonló "dilije" mensi előtt? Ahhoz képest, hogy nem bírom a tampont, mert begyulladok tőle nem gond, hogy betétet kell használnom, így szoktam meg.... Nem szedhetek fogamz.gátló tablettát, mert gondokat okozott, eddig minden a mirena mellett szól. Remélem nem lesz gondom vele, de ez még csak a 4. hónap.

Szép napot a továbbiakban! Rita

2010. jún. 22. 21:41

Sziasztok! Csak azért írok, mert pozitív irányban mozdulnak bennem a dolgok a mirenával kapcsolatban. Szóval megint megjött (35 napra, ami egész jó), de még a legerősebb napon is elég lett volna egész nap 1 betét. Tehát legalább már addig eljutottam, hogy a mennyiség csökken. Remélem ez most nem fog 2 hétig tartani, mint az utóbbiak, de csak ne legyek telhetetlen.Július 6.-án telik le a fél évem, de szerintem nem vetetem le, mert ha lassan is, de azért egyre jobbak a tapasztalatok.

Azt olvastam lejjebb, hogy másnál is előfordult, hogy nem rögtön a felhelyezés után érezte a párja a jelzőszálat. Az én életem párja is csak mostanában szólt, hogy mintha érezne valamit, amit eddig nem. Ez ugye nem jelent semmi rosszat? Attól nem félek, hogy esetleg vissza kell vágni a szálat, de mást nem szeretnék.

Jó éjszakát mindenkinek!

2189. Franciska68 (válaszként erre: 2185. - Évus69)
2010. jún. 22. 18:28

Hát szerintem hagyd meg a dolgot.Vagy csökken még a mennyisége vagy marad ennyi,de legalább van egy kényelmes fogamzásgátlód.Néz nekem 6. mensesem van 18 nap szünet 12-13 nap vérzés pecsételés.

Előtte 20 nap szünet 10 nap vérzés amiből 3-4 nap nagyon durva volt, nagy darabos, félóránként egy betéttel.Azért ennél ez még mindig jobbnak tűnik.Ráadásul 20 évig megszakítással néha óvszerrel védekeztünk ami után a 18 nap szabadság kész öröm. Szóval, kitartás.Ha dokid hímel-hámol,kérdezz meg egy másikat is.Üdv.

2188. 4c31632418 (válaszként erre: 2187. - Évus69)
2010. jún. 22. 17:52
Az teljesen jó, nekem általában 2 mm-t mérnek, és egyáltalán nics vérzésem. (de nem mindenkinek szűnik meg!!). Kitartás! Ani
2187. évus69 (válaszként erre: 2186. - 4c31632418)
2010. jún. 22. 15:26
3-4 mm-es a nyálkahártyám.
2186. 4c31632418 (válaszként erre: 2185. - Évus69)
2010. jún. 22. 15:18
Hány mm-s a mnyhárta ultrahangon?
2185. évus69 (válaszként erre: 2184. - 4c31632418)
2010. jún. 22. 12:29
Szia!Nincs közti vérzésem, rendesen megjön 28 napra.Csak az a baj, hogy picit csökkent le a mennyisége.Eltart 7-8 napig.
2184. 4c31632418 (válaszként erre: 2180. - Évus69)
2010. jún. 22. 09:48

Szia Évus!

Folyamatos köztivérzésed van, vagy "csak" menstruáció idején. Én 8 hónapig folyamatosan maszatoltam, de utána fokozatosan megszűnt. Szerintem várj még egy kicsit!!! Ani

2183. 099c0bed40 (válaszként erre: 2177. - Krisz80)
2010. jún. 21. 23:53

Szia, igen, utána kaptam egy másik mirenát de nekem az se jött be, 11 hónap után "megszültem" több napi görcsölés után..

Azóta a ridikülömben hordom a méhem helyett egy nagyon aranyos kis "illusztrációs gumiméhben", amit a dokinőm adott, és indig arra gondolok hogy ha este ne adj isten ismét megtámadna valami szatír, ezt előkapva felmutatom neki és elmondom hogy belé is fel lehet helyezni ha sokat izél,remélhetőleg azt hallva világgá szalad plusz egy életre elmegy a kedve attól hogy nőket molesztáljon.

( nem hülyéskedek, volt már rá példa hogy így jártam, azaz nem haszontalan ez a mirena még ridikülben hordva sem, tutira ér annyit mint a gázspray vagy egy sokkoló).

Na de inkább a méhetekben viseljétek, mert arra találták ki, nem szatír-ijesztgetésre.

2182. 099c0bed40 (válaszként erre: 2178. - 4c31632418)
2010. jún. 21. 23:45

Igen, van ilyen eszköz, ---szia Ani--, úgy hívják hogy tenákulum. ( egy horog szerű valami, de nem nagy és simán befér a méhnyakon úgy hogy nem okoz fájdalmat a végén levő kampóval meg ki lehet horgászni a felmászott jelzőszálat úgy hogy ne fájjon)

Sőt, most olvasom hogy újabban egyre többen arra esküsznek ( orvosok) hogy az a nyerőbb ha mindjárt a felrakáskor, illetve az 1. kontroll idején teljesen levágják a jelzőszálat, ugyanis ezzel nagymértékben csökken a felszálló fertőzések, a "tamponos balesetek" plusz "partnerszurizós" esetek száma.

Nyilván ha tövig levágják, akkor jó eszköz birtokában kell lenniük a levételkor is, különben nem tennének ilyent.

Én is szurkolok hogy gond nélkül lejőjjön, de biztos vgyok benne hogy így is lesz! ♥

2181. 099c0bed40 (válaszként erre: 2180. - Évus69)
2010. jún. 21. 23:37

Szia, ha a sok vérzés mellett van néhány olyan nap is amikor mint fogamzásgátlót is tudjátok használni, akkor véleményem szerint ne hagyd levenni.

Az orvosok amúgy szeretik ilyen "majd meglátja mi lesz akkor ha levesszük" című horrortörténetekkel rémisztgetni a betegeiket, nem tudom mi hasznuk belőle----gondold át nagyon, illetve kérd ki több doki tanácsát és csak minimum 3 egyforma orvosi vélemény alapján hidd el hogy úgy van ahogy mondják, addig semmiképpen ne.

2180. évus69
2010. jún. 21. 19:11
Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni 11 hónapja van mirenám erős vérzés és miomák miatt.A vérzésem min. csökkent le. Szerintetek várjak még. Az orvosom azt mondta leveheti, ha akarom, de akkor ismét brutál lesz a mensim.Egyébként más panaszom nincs.Segitsetek, adjatok tanácsot!
2179. csillagfürt (válaszként erre: 2169. - 4c31632418)
2010. jún. 21. 19:01
Igen, tette fel egyből az újat. Mindegy volt, mikor megyek, nem kellett mennem a mensi alatt. (hála Isten) A levételtől én is jobban féltem, de nem nagy ügy. A szálat meg majd addig keresi, míg meg nem lesz:) Várlak a fejleményekkel♥
2178. 4c31632418 (válaszként erre: 2172. - Moncsicsa)
2010. jún. 21. 14:43
Köszi a bíztatást Moncsi, Rita! Már ÖNŐ említette, hogy van egy spéci eszköz, amivel le tudják venni, ha a jelzőszál felcsúszott akkor is. Majd csak leveszik valahogy, de azért jó tudni, hogy nem vagyok egyedül. Még egy kevés ideig fennmaradhat. Viszont én is úgy szeretném, hogy helyette egy újat. Elméletileg úgy kellene folytatódnia, ahogy most van, vérzés nélkül. De természetesen majd beszámolok... Azért akinek már új van (2. szezonnál tart..:-)), írjon , hogy milyen volt az elsőről-2. váltás, tünetek...stb. Köszi! Ani
2177. krisz80 (válaszként erre: 2176. - 099c0bed40)
2010. jún. 21. 14:08
Köszi. Remélem megúszom ezt a részét, tudom ez ettől független, de a tablettával sem volt soha semmi gondom, a kezdetek kezdetén sem. Simán átálltam rá. És Te utána visszarakattad és azóta oké? Vagy feladtad? Bocs, de nem olvastam nagyon vissza.
2176. 099c0bed40 (válaszként erre: 2175. - Krisz80)
2010. jún. 21. 14:00

Szia, igen van,( pl. én is) de milliomodszor leírom amit erre mindig szoktam mondani: ahány nő, annyiféle szervezet, méh és reakciók a hormonspirálra, azaz más előzetes pozitív/negatív tapasztalata alapján lehetetlen eldönteni hogy Neked majd beválik-e avagy sem.

Mindez csak a felhelyezés után derül ki, nem előbb.

2175. krisz80
2010. jún. 21. 13:53
Sziasztok! Több évi tablettaszedés után kezdek gondolkodni azon, hogy én is rakatok fel spirált. Az lenne a kérdésem, hogy mik a tapasztalatok a "kilökődéssel" kapcsolatban? Van-e valaki, akinek lecsúszott/elmozdult a helyéről?
2174. Rita199 (válaszként erre: 2169. - 4c31632418)
2010. jún. 21. 12:34

Szia!

Ne izgulj, majd izgulunk helyetted is:-) Nem lesz semmi gond, de azért majd írd meg mi újság Veled.

Rita

2173. Rita199 (válaszként erre: 2170. - Szivárvány70)
2010. jún. 21. 12:31

Szia!

Örülök, hogy írtál. Drukkolok, hogy mindig kevesebb legyen a vérzésed minden hónapban és köszi, hogy megosztottad velünk mindezt.

Szép napot(már ahol előbújik): Rita

2172. Moncsicsa (válaszként erre: 2169. - 4c31632418)
2010. jún. 21. 12:05
Szia! Nekem sem volt meg a jelzőszál a sima spirálomnál évek óta, és azt mondta a doki tavaly, hogy ha levételre kerül sor, akkor két lehetőség van: vagy megtalálja a jelzőszálat és le tudja venni a spirált, vagy pedig altatás. Mikor két hónapja eljött a "nagy nap", mondhatni hogy zabszem nem fért... de annyira ügyes volt a doki, hogy hipp-hopp megtalálta, és lent is volt már. :-) Nekem a sima spirál után kellett egy hónapot várnom hogy a Mirenát felrakja, nem tudom hogy ennél a spirálnál hogy van... Szóval ne izgulj a levétel miatt, biztos hogy ügyi lesz a doki! sok szerencsét! Üdv: Moncsicsa
2171. 4c31632418 (válaszként erre: 2170. - Szivárvány70)
2010. jún. 21. 11:57
Ez tényleg nagyon pozitív tapasztalat, nekem az elején folyamatos köztivérzéseim voltak, vagyis szinte állandóan maszatoltam, de akárhányszor elkeseredtem, mindig azzal vígasztaltak, hogy helyén van az eszköz, várjak. Igaz, 8!!! hónap kellett, mire elmúlt, és attól fogva teljesen megszűnt. De már örülök, hogy kivártam, mert az utána következő 4 év úgy elsuhant, hogy.... Ez a mennyiség amit írtál, egyre kevesebb lesz!!! Tessék örülni!:-) Ani

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook