Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minimálbérből családban egyre nehezebben jövök ki, vagy talán már ki sem jövök.Ti hogyan csináljátok? fórum

Minimálbérből családban egyre nehezebben jövök ki, vagy talán már ki sem jövök.Ti hogyan csináljátok? (beszélgetős fórum)

2014. márc. 4. 17:40
Nem ment itt egybe 2 fórum? Vagy összevissza írkálnak-unk?
75. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 74. - Globus)
2014. márc. 4. 17:38
Najóvanmá! :))
74. globus (válaszként erre: 73. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 4. 17:33
Csukamájolajról :)
73. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 71. - Globus)
2014. márc. 4. 17:29
Mondd már, ezek az előzőek nekem szóltak? Én nem is vettem észre. Nem ketten beszélgettek valami olajokról? Mi szólt nekem? :)
72. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 68. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 4. 17:24
Lehet, ezért nem kívánom a gyümölcsöt. De gondolhatod, mit kívánok a tisztelt felülvizsgálóknak?! :))
71. globus (válaszként erre: 68. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 4. 17:22
Ne vitatkozz, te is rosszmájú vagy :)
70. globus (válaszként erre: 65. - A1f4b553ae)
2014. márc. 4. 17:21
Beteg és fogyatékos között sok fokozat van.
69. globus (válaszként erre: 61. - A0c1361e44)
2014. márc. 4. 17:19
Erre van a közgyógyellátási igazolvány, a gyógyszertámogatás, pont ezt írtam.
68. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 4. 17:18

Rendesen( ! )kellett volna végezni a felülvizsgálatokat, és igenis, ne dolgozzon, aki leszázalékolt.Van ismerősöm, aki százezreket keres, annak idején azért csinálta meg, hogy ha vállalkozik, ne kelljen ezt-azt fizetnie.


Egy másik, aki nem bír menni, aludni, tényleg beteg, attól volt pofája a dokinak pénzt kérni, hogy " maradhasson". Többször van kórházban, mint otthon, és az idegei is rámentek erre az egészre!! A másikat nem látja orvos, mert semmi baja, csak akkor, mikor "felülvizsgálatra" megy. Sz. a rendszer!!

67. forrest2010 (válaszként erre: 38. - Zumbi)
2014. márc. 4. 17:16
Rudod a rezsi-rizsa , csak azoknak jött be , akiknek semmi szükségük nem volt rá , mert gond nélkül fizették a fizetnivalóikat ! Az összes többinek a fillérek nem osztanak , nem szoroznak , mert ami egyik oldalon minimálisat csökkent , az a másik oldalon maximálisat emelkedett , ezért aztán rizsa !!!!!!
66. Cippora (válaszként erre: 56. - Globus)
2014. márc. 4. 17:00
Egyébként nemrég óta már az asztmások sem számítanak tartós betegnek,nincs támogatás....szerinted??? nem is tudom,hogy gondoltad ezt a megjegyzést.Nincs tartós beteg gyerekem,de tavaly voltam a lányommal kórházban.Az a betegeskedése is több 10.000 Ft volt.Hát el nem tudom képzelni hogy akinek tartós beteg vagy komoly fogyatékkal élő gyermeke van az,hogy bírja mind lelkileg mind anyagilag.Inkább azokat támogatnám,nem a sok ingyenélőt...
65. a1f4b553ae (válaszként erre: 56. - Globus)
2014. márc. 4. 16:51
Ez egy nagyon rosszmájú megjegyzés volt:( látszik nem tudod hálistennek mi az,hogy valaki beteg gyermeket nevel.
64. a0c1361e44 (válaszként erre: 62. - Cippora)
2014. márc. 4. 16:47
És ugye, ha nem dolgozhatna a szülő ebben az esetben, akkor nem azt az 1500-öt bukná el, hanem a teljes havi fizetését. Olyan sokat em adnak a beteg gyerekekre, hogy pótolja a kiesett munkabért.
63. a0c1361e44 (válaszként erre: 60. - Mazsinka)
2014. márc. 4. 16:46

Igen, igazad van, csak a gombócot tartom nem túl jó példának, de persze van, ahol jó.

Én is szoktam csinálni gombócot, de mostanság rászoktam a vásároltra.

Egyébként én is főzök nyáron lekvárt (s.barack, őszibarack, szilva), karácsonykor narancs:), teszek el beföttet (alma, körte, szilva), savanyúságot, csnálok erős Pistát, fagyasztk le zöldséget, paradicsomot, paprikát (ezek egész télre kitartanak a kajákba), a szárazkenyeret ledarálom zsemlemorzsának, stb.

Én sem veszek drága mosószert, hanem a lidl-ben veszem a MAX nevűt, nem veszek cloroxot, mert az =a hypoval és harmad annyi az ára, főszereket nem Horvát Ilnát vagy milyet veszek, hanem Dr. Spice-t vagy mit.

soha semmiből nem csinálok sokat. Pl. lekvárt csak kb. 10 üveggel csináltam, de elég egész télre, ahogy a savanyúság is. Persze időnként veszek hozzá valamilyet, de főként az általam készítettet esszük. Nyáron megveszem az olcsó zöldséget, illetve van egy ismerősünk, aki szokott adni valamennyit.

62. Cippora (válaszként erre: 56. - Globus)
2014. márc. 4. 16:37

Bizony nem leszel népszerű,mert nincs igazad.

Ne azt az 1500 ft-ot sajnáljuk már a tartós beteg gyerekektől (meg szüleiktől) mert 5-ször annyit ráköltenek a gyerekre egy hónapban (ha nem többet)

61. a0c1361e44 (válaszként erre: 56. - Globus)
2014. márc. 4. 16:37
Ezzel nem értek egyet, hiszen vannak olyan betegségek, amelyekkel a gyerek is simán jár suliba, mert ugye mondjuk csak a bőre beteg pl. ekcémás és a szülő is dolgozhat, hiszen "csak" annyi a teednő, hogy reggel és este jól bekeni a gyereket, illetve elviszi orvoshoz, ha erőteljesebbé válik. Erre azért jár emelt csp., mert tartós betegség, sokszor kell orvoshoz menni, sok kezelést igényel, de ettől nagyrészt eltudják látni a feladatukat a gyerek suliba jár, hiszen tud menni, van agya, a szülő pedig dolgozhat, mert "csak" időnként akadályozza őt a munka ellátásában,
60. Mazsinka (válaszként erre: 51. - A0c1361e44)
2014. márc. 4. 15:01

Csak egy példa volt. Nyilván anyám, aki nagy tételben megvette a lisztet, kifőzte itthon a lekvárt, a tyúk megtojta a tojást, nem ment el a boltba megvenni. Olyan helyen élek, ahol az emberek nagy része még tart tyúkot, termeszt a kertben ezt-azt, úgyhogy alapanyag van, csak kedv nincs megcsinálni. Hogy nem éri meg megcsinálni? Kinek hogy. Általában ezek olyan dolgok, amikért erőfeszítést kell tenni. Anyám is vehette volna a zöldséget a piacon, aztán munkából hazaérve ledőlhetett volna, mint sok más ember a negyven fokban, de ő kiment, és gazolta a kertet, hogy azt együk, amit magunk termeltünk meg, tudjuk, mi van benne stb. Lehet, hogy épp a gombóc most egy rossz példa, de vegyük metaforának, ami azt szimbolizálja, hogy az emberek gyakran egyszerűen lusták vagy fantáziátlanok önmaguknak megcsinálni dolgokat, mert kényelmesebb máshogy.


Nálunk pl. én meszelek, én csiszoltam le életemben először az ajtókat, ablakokat, festettem be bútorokat, amikor beköltöztünk... többszáz eurót spóroltunk meg ezzel. Karácsonyra lekvárt főztem mindenkinek narancsból, s kaptak még mézeskalácsot. 500 forintba sem jött ki fejenként az öszeg. Nem azért, mert nem telt volna többre, hanem azért, mert karácsonyi felesleges ajándékmizériát egy hülyeségnek tartom, és kézzel készült jelképes ajándéknál többet nem vagyok hajlandó venni senkinek sem. Minek? Azért, hogy mutassam az év egy napján, hogy ki tudunk nyúlni anyagilag, aztán szívjuk a fogunkat egész januárban, lényeg, hogy karácsonykor mi vagyunk a fas.agyerekek...


Akinek nem tetszik, jövőre még ilyet sem kap. Hányszor látom, hogy kispénzű emberek költekeznek halomra. Egyik barátnőm otthon van szülésin, a férje alig keres, de ha megvan a pénz, akkor rohannak a legszebb, legújabb kisruhákat megvenni a gyereknek, aztán a hónap maradék napján kacsintgatnak, hogy hol a lóvé. Már nem azért, de egy-két kisruha után bőven elég a turkálós ruci is a gyereknek, csak sajnos, ha a gyerekről van szó, az ember kissé szemellenzőssé válik. Pl. én úgy szeretném, hogy mindent kapjak, ha majd lesz gyerekem. Pedig vehetnénk is, de minek??? Fel kell tudni mérni, meddig nyújtózkodhatunk, mik a reális, korrekt döntéseink, s mikor szalad el velünk a ló.

59. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 57. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 4. 14:54

Jav.: nem igazán TUD kompenzálni


NE rinyáljon senki, hogy éhezik a harmadik.....

58. globus (válaszként erre: 57. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 4. 14:54

Hát igen, ne azért szüljenek sokadik gyereket, mert azzal még több kedvezmény jár. Annak ellenére, hogy harcosan állítják az ellenkezőjét, elég sok Tudásbázis kérdés szól arról, hogy "mi jár nekünk?"

Fórumindító kérdésére: [link]

57. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 56. - Globus)
2014. márc. 4. 14:51

Vannak olyan gyerekek, akik tudnak iskolába járni, de pl. egy szívbeteg, daganatos beteg gyerekre sokkal többet kell költeni, amit nem igazán kompenzálni.


De mindig azt mondtam, és idáig maradt a véleményem, nem kellene csp. sem, legyen normális munkáért normális bér, és vállaljon mindenki annyi gyereket amennyit fel tud nevelni. Ne rinyáljon senki, hogy nem éhezik a harmadik, többedik gyereke, mert ilyen helyen már gond van ugye az elsőnél, másodiknál is.

56. globus (válaszként erre: 53. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 4. 14:41
Tudom, hogy most nem leszek népszerű, de a betegség miatt emelt csp-s szülőt sem engedném... ha beteg a gyerek, tessék ápolni, gyógyszerekre más támogatási rendszer van. Vagy beteg, vagy nem.
55. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 54. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 4. 14:40
De olyanról is hallottam, hogy nem is tudta, hogy vissza kellett volna küldenie. Minden carságra jön levél, de erre nem volt pénz, hogy kiértesítsék őket.
54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 50. - Globus)
2014. márc. 4. 14:38

"nem nagyon reklamáltak"


Mert rengeteg ember belefásul már. Volt olyan ismerősöm,akit a "mélyen tisztelt bizottság" egészségessé nyilvánított, mire megjött a határozat, hogy munkába is állhat (nem beteg) akkora már nem volt az élők sorában. tudnék mesélni mi megy egy ilyen bizottságosdinál, ahol kezdjük ott, a bizottság 1 orvos, és az asszisztense.

53. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 50. - Globus)
2014. márc. 4. 14:34
Ebben teljesen igazad van. Nem is engednék rokkantság mellett dolgozni senkit,mert vagy beteg, vagy nem.
52. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - Globus)
2014. márc. 4. 14:28
Na igen...
51. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - Mazsinka)
2014. márc. 4. 14:25

Kiszámoltam a gombócot, ami ha 1 kg lisztet veszünk, akkor úgy 600 Ft csak az alapanyag és nincs még töltve. A penny-ben 399 Ft egy 1 kg-os fagyasztott gombóc, kb. 10 perc alatt készen van, ha hozzá adjuk még a zsemlemorzsát, akkor is csak 500 Ft-nél járunk. egy ilyen csomagban 20 db gombóc van, mi legalább 2x eszünk belőle és hárman vagyunk.

Szerintem nem éri meg dolgozni vele, mert talán csak egy kicsit finomabb, amit én csnálk, de kb. 1 óra amíg csinálom és jó sok mosogatni való van utána.

Szerintem pont a gombóc egy rossz példa volt, mert sokszor akciós is,azaz van olyan, hogy 290 Ft-ért meg lehet venni.

50. globus (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 4. 14:22
Azért szép számmal vannak olyanok, akik rokkantsági mellett dolgoznak. Nem ritkán nehezebb munkát, mint rokkantosítás előtt. Csupán feltűnő tényként mondom, hogy valóban nem ártott felülvizsgálni a rokkantak körét. Már eleve azért is, mert egy csomóan nem küldték vissza a kitöltött adatlapot, ők egyből kiestek. Nem nagyon reklamáltak.
49. Cippora (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 4. 14:18

Anyukám akkor fizetett elő netre mikor munkanélküli lett.Előtte nem kellett neki,de akkor nagyon fontos lett,az álláskeresés miatt.

Aztán tanfolyamra ment a munkaügyi által,és az anyagok 70%-át e-mailre küldték.1800ft-ot fizet egy hónapban erre,és muszáj,ha luxus ha nem.

2014. márc. 4. 14:12
Csak tudatosan lehet. Elnézem magam körül az embereket. Van itt egy napszámos, eljön, egész délután melózik, aztán ami pénzt kap, azt elissza a bolt előtt. Ment volna inkább haza, s játszott volna a gyerekével. A délutánt "túlórával" tölti azért, hogy aztán piát vegyen, s még az otthoniakat nem is látta. Aztán meséli nekem, hogy ebédre fagyasztott gombóc volt, a felesége a boltban vette. Kispénzű emberek. Minek kell boltban venni a gombócot? Krumpli, liszt, tojás, olcsó dolgok, s annyi gombócot főzhet belőle, amennyit akar. Aztán a cigi... Férjem kiszámolta, hogy apósom vehetett volna már magának a BMW-t, ha a cigire költött pénzt félreteszi... Sok kicsi sokra megy.
2014. márc. 4. 14:07

Elmondom, anyám hogy csinálta falun. Apámmal mindketten dolgoztak, emellett apámnak volt pár földje, azon állati takarmánynak való dolgokat termesztettek. Ennélfogva tartottunk egy-két disznót, csirkéket, nyulakat (ezek nagyon gyorsan szaporodnak, a húsuk finom). Ezeket a jószágokat otthon vágtuk le, a hentesnek nem fizettünk, így lett húsunk. A nagy kertbe apám gyümölcsfákat ültetett, a létező összes fajtából. Jópár év múlva már fogyaszthattuk a gyümölcsöket. Volt kompót, befőtt, lekvár, pálinka, a fagyóba is került, lett szörp is. A veteményes kertbe fúrattunk kutat, onnan locsoltunk. Egyszer adja ki az ember érte a nagyobb összeget. Volt krumpli, rengeteg, s mindenféle zöldség is mellé, soha nem vettünk ilyesmit piacon, ahogy húst sem, gyümölcsöt sem. Csak hát munka után nem mindenkinek buli kimenni a kertbe kapálni, gazolni, ültetni, betakarítani dolgokat...


Mindemellett anyám nagyban vette meg a lisztet, zsákkal, a cukrot is. Zsír volt a disznóból. Sűrűn sütött kalácsot, gyúrt tésztát levesbe (liszt és tojás), rengeteg krumplis étel volt, a sonkát, kolbászt, szalonnát megfüstöltük, s nem kellett szalámit, májast venni a boltban olyan nagy intenzitással, mint manapság szokás.


Kekszeket, nasikat otthon sütött, a fagyit, kenyeret is otthon készítette.


Nem csoda, hogy manapság sokan visszatérnek falura, tanyára, vidékre... és önellátásba fognak. Sok munka van vele, de megéri.


Ha városi pénztelen lennék, akkor is nagy tételben venném meg a lisztet, cukrot, olajat, úgy olcsóbb. Sok krumplis, káposztás ételt főznék, sok tésztaételt, amit otthon gyúrok, dagasztok, kelesztek. Vennék egy disznót, s a hentessel szétszedetném, olcsóbban jön ki, mintha naponta szaladgálnék fél kiló húsért a henteshez. Gyümölcsökből az almát preferálnám. Nem tusolnék sokáig, jobban figyelnék arra, hogy ne folyó víz alatt mosogassak, hogy ne égjen fölöslegesen a villany, hogy az ajándékozást is okosan oldjam meg, s amit udok, azt saját kezűleg csináljam: piktor helyett magam meszelek, mester helyett magam festem az ablakokat be stb. De ezekkel gondolom, nem mondok újat senkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook