Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minimálbérből családban egyre nehezebben jövök ki, vagy talán már ki sem jövök.Ti hogyan csináljátok? fórum

Minimálbérből családban egyre nehezebben jövök ki, vagy talán már ki sem jövök.Ti hogyan csináljátok? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. márc. 6. 19:43

A címre visszatérve.

Minimálbérből majdnem lehetetlen kijönni.

Akkor milyen lehet közmunkabérből vagy a 22800 Ft-ból. És ez a létszám csak nőni fog.

195. Mezei Virág (válaszként erre: 193. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 6. 19:40

Sajnálom a hajléktalanokat. Hidegben pedig be kéne menni, legalább ne fagyjanak meg. Ehhez persze emberhez méltó szállónak kellene lennie.

Szegény ember nem számít. El kell tüntetni. Aki nem látszik az nincs is. :((

194. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 191. - A0c1361e44)
2014. márc. 6. 19:33
Gratula, a haléktalan-kérdés megoldva, ugye? Brrr
193. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 192. - Mezei Virág)
2014. márc. 6. 19:32

Igen, lopnak. Az a srác is, akit szerettünk, nem ment be soha, itt is fagyott meg a bolt előtt.

Nappal, ha találkoztunk, mondta: Évike, ez a fürdőszobám, ez a konyhám. És felemelte a 2 szatyrot, amit hurcolt.Hm?

192. Mezei Virág (válaszként erre: 191. - A0c1361e44)
2014. márc. 6. 19:25

Ez szép!

Még a legszegényebbeket is meglopják. Mi lett ebből az országból...

191. a0c1361e44 (válaszként erre: 185. - 27c72ee00a)
2014. márc. 6. 19:18
A bátyám dolgozott egy egyházi cégnél. A 8. kerületben van a hajléktalanszállójuk, azaz éjszakai melegedő vagy mi. A bátyám sokat mesélt arró hogy mi lett a felajánlott cuccokkal. A jó kis bútorokat vadi új takarókat párnákat, plédeket azaz mindent kiválogatott a vezető és az ismeretsége. A jó bútorokat, amket az egyház teherautójával kellett elhozni a felajánlótól rögtön elvitték valakinek, a hajléktalanoknak csak a törött, rossz bútorok és egyebek maradtak.
190. Mezei Virág (válaszként erre: 184. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 6. 19:15

Már jó ideje így van.


Van ahol a tudás, tapasztalat számít, van ahol a papír.


Ezért (is)nem is jutunk előbbre...

Jó pár éve ismerőseim Amerikába mentek takarítónak. Betanították őket és ennyi.

Gépekkel dolgoztak természetesen.

189. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 188. - A0c1361e44)
2014. márc. 6. 19:15
Naná!
188. a0c1361e44 (válaszként erre: 184. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 6. 19:13
Igen, és az úszómesternél meg az a legfontosabb hogy érettségije legyen, nem ám az, hogy úszni tudjon?
187. 27c72ee00a (válaszként erre: 186. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 6. 18:22

Hát igen ...

Pont, ahogy írod, hogy k ö z t e ...

Az a tapasztalat, hogy a család - rokonság - baráti kör is egy idő után elfordul attól, aki nem ismeri a küzdeni akarást.

:/

186. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 185. - 27c72ee00a)
2014. márc. 6. 18:19
Na, ezen már én is sokat gondolkoztam, hogy " k ö z t e " mi történik? Mert valóban nem létezik, hogy egyik napról a másikra kint, és nincs más. nem tudom....
185. 27c72ee00a (válaszként erre: 183. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 6. 18:14

Lehet, hogy Pécsen egészen kiváló a hajléktalan ellátás, de én soha nem találkoztam ilyen dolgokkal, amiket írtál.

Maximálisan elvárható orvosi - nővéri ellátás, tiszta szálló, rendes ( ! ) étel, halomnyi ember, akik a munkáltatókat kajtatják a hajléktalan helyett, és max. 2 hónap múlva van munka, már ha az emberke elvállalja ...

Én azt mindig kifogásnak éreztem, hogy "ellopják mindenemet, azért nem megyek be" ... Ugyan már!

A hajléktalanság egy létforma lett, kellemes, bódító, nem akarják, hogy szólj: fürödj meg, dolgozz, küzdj, mint mindenki más!

Ha sajnálom őket, akkor tényleg azért, mert már az a motivációjuk sincs meg, hogy igényük legyen.


Néha el szoktam gondolkodni, hogy ha mindenemet elveszteném hirtelen, lakhatás, munka, pénz, ki/kik lennének, akikhez segítségért fordulnék/fordulhatnék.

Mert segítséggel és a magam erejével együtt már lehet jutni valahova, még ha keservesen is, de lehet.

Vajon ezeknek az embereknek senkijük sincs, akikhez fordulhatnának, hanem rögtön az utcára fekszenek?

Nem hiszem.

184. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 177. - A0c1361e44)
2014. márc. 6. 18:05

Ugye,azt tudjátok,hogy ha valaki takarítóként akar dolgozni, komoly tanfolyamot kell végeznie.

Kórházban még meg is értem, valahogy.

De egy "randis" panzióba, ez már túlzás! Nem?

183. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 181. - 27c72ee00a)
2014. márc. 6. 17:58

Körülbelül 10 éve voltam egy hajléktalan szállón, megnéztem hogyan is működik, ismerős ott dolgozott.

Igazán nem csodálkozom, hogy aki gyengébb, visszahúzódóbb, vagy idősebb, nem mer bemenni, mert csekély vagyonkája is elvész egy éjszaka alatt, és örülhetett, ha nem az élete. Bármi történik ott soha és senki nem lát és nem hall semmit. Kaptak vacsorát és reggelit, tea cukor nélkül, megesett, hogy üres kenyér jutott, de még a gyógyszereknek is lába kélt, na nem a hajléktalanok voltak ebben a hunyók.

Írtam már itt egy lányról (asszonyról), hogy albérletben laktak,megszűnt a munkája is, kilátástalan helyzetbe kerültek. Felkeresett több hajléktalan szállót, hogy Ő dolgozik is a szállásért náluk, csak adjanak hajlékot a fejük fölé a férjével. Mindenhonnan elhajtották, így ketten nem lehet. Mindenhol átnéztek rajta, egyik elitebb helyen, azt mondták neki 1 váltás ruhával mehet egyedül, minek neki több??

Kérdezem én csak halkan, nem lenne egyszerűbb még akkor segítve felkarolni valakit, amíg le nem húzza a mocsár???? Ez a nő dolgozna, tanulna, dolgozott, míg volt munkahelye, tanult amíg tudta a tandíjat fizetni. Ismerem, reggel nyakába vette a várost egy adag önéletrajzzal és estig szó szerint árulta magát, mindegy volt neki, hogy mosogatni, vagy irodába veszik fel. Azt láttam már csak rajta, hogy egyre jobban magába fordult és kezdte az embereket utálni, nem csodálkozom, az élet árnyékos oldalára született és mindig csak belerúgtak idáig. :(

182. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 177. - A0c1361e44)
2014. márc. 6. 17:39
Legyen manökenalkatú 18 éves, 4 diplomával, és legalább beszéljen hét nyelven. Lehetőleg gyereket ne akarjon vállalni.
181. 27c72ee00a (válaszként erre: 171. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 6. 17:24

Á, nem kap össze senki.

Mindenkinek van sok rossz és kevés jó tapasztalata.

Engem a legkevésbé aggaszt a gondolkodók élete, sokkal inkább sajnálom azt, hogy nem élnek azzal a segítséggel a nyomorban élők, akiknek felajánlják azok, akik ezen dolgoznak.

Az már a végső lelki nyomor lehet.

180. Mezei Virág (válaszként erre: 178. - Zebra25)
2014. márc. 6. 13:46

Jogos a felvetésed! :((

Éljen a XXI. század!

179. Mezei Virág (válaszként erre: 177. - A0c1361e44)
2014. márc. 6. 13:45

Sajnos igazad van.

Ilyen élhetetlen ország lettünk.

Olvastam, lehet, hogy ti is költöznétek esetleg.

Nekem több ismerősöm elment már, családdal együtt.

Nem jönnek többé vissza.

Lehetőséget kaptak egy normális életre és ők éltek is vele.

Itt az emberek nem is reménykedhetnek általában. Nagyon sajnálom a mostani fiatalokat. Meg a veszteseket úgy általában az ország többségét.

178. Zebra25 (válaszként erre: 173. - Cucicsillag)
2014. márc. 6. 13:41

Ha ételre és cigarettára tellett, akkor nem voltál igazán szar helyzetbe.

Én tudom milyen az amikor nem telik kenyérre, vagy ételre.

177. a0c1361e44 (válaszként erre: 175. - Mezei Virág)
2014. márc. 6. 13:38

A meghirdetett több ezer állásra pedig mnimum atomfzikust keresnek, pedig lehet csak takarítani kell az irodákat...

Röhej ami Magyaroszágon megy.

Ügyfélszolgálatos, aki beszéljen 3 olyan nyelvet, aminek csak a létezését ismerjük....és mellé még egy csomó minden...

176. Mezei Virág (válaszként erre: 174. - Lutaker)
2014. márc. 6. 13:20

Ez sokakat mégsem zavar egyáltalán.

Van esélyük a következő 4 évre is.

Akik kevesebben, nagyon jól élnek azoknak ez jó, de a többségnek nagyon rossz, hisz még szegényebbek lesznek.


Nem értem én ezt...

Olyan "hülék" az emberek!

A szolidaritást is sikerült kiölni sok emberből. Sajnos.

175. Mezei Virág (válaszként erre: 172. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 6. 13:14

:((

Én is olvastam, szomorú, nagyon, de nagyon.

Hiába is mondják sokan, hogy keressenek az emberek munkát.

Közel sincs annyi munkahely, mint amennyi állástalan ember :((

Még közmunka is kevés van, pedig már 3x annyit költenek rá.


[link]

[link]

174. lutaker
2014. márc. 6. 08:57
Az ilyen politikai hatalom aki a törvényeivel a legkevésbé segíti az igazán rászorulókat enyhén szólva lelketlenek,embertelenek,és had ne soroljam.
2014. márc. 5. 22:57

En vtam anno szarabb sorban (pl.bugyit sem vettem, csak a legszuksegesebb dolgokat) kaja, akkor meg cigi es macska ellatas (ugy vtam vele, szegeny allat csak azert ne nelkulozzon, ha mar egyszer en vok a gazdaja)

Szval, ismerek (szinte) minden oldalt, de nem felejtem el honnan, hova jutottam.

2014. márc. 5. 22:46

Pont most olvastam. Annyira a témába vág.


Egy év alatt lett hajléktalan koldus az újságíróból


2014. MÁRCIUS 05. 20:35 9 53

Óraadó tanár volt a Corvinuson 11 éven át, bűnügyi újságíró 26 évig, most az utcán kéreget.

171. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 170. - 27c72ee00a)
2014. márc. 5. 21:05

Tényleg nagyon nehéz.Óvónő vagyok, de 1 évet családsegítőben dolgoztam.

Már az is kemény volt.

Csak az a gond, hogy mi itt összekapunk miattuk/ jó, hogy fotel, meleg szoba/ de akinek a dolga volna, ennyit sem beszél róluk.

Gondoljuk, hogy nem 1-2 ember kap jó fizetést , mert úgymond a hajl. kérdésen dolgozik.

170. 27c72ee00a (válaszként erre: 167. - 836b81dead)
2014. márc. 5. 19:27

Nehéz kérdés ez a hajléktalan-ügy.

Örülök, ha hálát kaptál ételért, engem majdnem leköpött egy, mert 2 kiflit vittem oda neki, pénz helyett.

Sokan meg "megbízásból" ülnek ki, és a pénzt soha nem látják, amit a kis pohárba bedobálnak az emberek.

Tapasztalatból tudom, hogy fejlett a hajléktalan ellátásunk, vannak melegedők, ahova nem mennek be, mert ott fegyelem van: tisztálkodni kell, és nem lehet alkoholt fogyasztani.

Vannak átmeneti otthonok, ahol szakemberek munkahelyet keresnek (-nének) nekik, minimális lakhatási költséget kell fizetni, és mondanom sem kell, hogy nincs várólista ... :/

És a képzett szakemberek egy idő után feladják a küzdelmet, mert tudják, hogy segíteni csak annak lehet, aki maga is akarja.

169. Muraja (válaszként erre: 167. - 836b81dead)
2014. márc. 5. 19:19

Nem , nem naivsag inkab humanitas valakik iranyt kiket a tarsadalom kisöpört az elet peremere .

Fiam egyetemista koraban egyszer hetente a menzajukban es a ruha levatojukban dolgozott a kiosztasnal. Erre en maig is nagyon buszke vagyok!

Es soha sem tudhatja senki sem hogy hova is fogja meg a sors sodorni ....

168. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 167. - 836b81dead)
2014. márc. 5. 18:08

Nekem kimondottan rossz tapasztalataimvoltak eddig. Egy volt, az utcában, akit mindenki szeretett, gyerekem a tmetésén is volt.


Mondjuk én 5-8 akiket " ismerek" , pont kifogtam.

167. 836b81dead (válaszként erre: 152. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 17:08
Nem értek egyet ezzel a hozzászólással.Lehet negatív módon beszélni a hajléktalanokról,mert egy részük igen,ilyen,de javarészt normális gondolkodásmóddal bírnak,a kinézetük sok esetben nem egyenlő az intelligencia hányadossal.És sok esetben nagyon hálásak tudnak lenni ha kapnak valami ételt,vagy bármit,még ha nem is ez van a köztudatban,és sok eset nem ezt jellemzi.Soha nem ítéltem el őket,mert bárki juthat ilyen helyzetbe,illetve azt se ítélem el,amikor egyetlen örömük az hogy igyanak valami alkoholt.Volt egy blog itt a neten,egy hajléktalan írta,ő csak azért ivott néha valamit hogy ne fagyjon meg.És amikor volt pénzem,vagy felesleges apróm,mindig adtam valamennyit,főleg karácsonykor,amikor szerencsétlenek ott ülnek a bolt mellett zimankóban,miközben mindenki otthon,melegben ünnepel.Lehet ezt naivságnak is gondolni,stb,de úgy gondolom nem ez alapján kell megítélni embereket.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook