Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért ér többet egy gyermek egy több gyermekes családban? fórum

Miért ér többet egy gyermek egy több gyermekes családban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
199. mimy63
2020. jún. 26. 18:38

Ráérek, olvasgatok a régebbi fórumok között.

Kíváncsi lennék, így 9 évvel később a vitázó feleknek mi a véleménye. Persze tudom, hogy ez szinte lehetetlen, mert sokan azóta már nem is Hoxa-tagok, de érdekes lenne összevetni az akkori érveléseket, kinek változott, vagy sem, és ha igen, milyen irányba a véleménye.

198. csigu77 (válaszként erre: 188. - D3752afcf3)
2011. jan. 10. 18:48
Vannak gyerekeid?
2011. jan. 10. 17:09

További idézet...

A Magyar Nemzeti Bank számításai szerint a családok 41,8 százaléka rosszabbul jár, 20 százalékuknál nem változik a helyzet, 38,2 százalékát jobb helyzetbe hozza az új adórendszer. A Világgazdaság Online értesült olyan vállalatokról is, amelyek a borítékban kifizetett bérből elvonták az alkalmazottak adókedvezményével nyert összeget, arra hivatkozva, hogy nem kapnak többet, mint amennyiben megállapodtak. Egy, akár száz főt foglalkoztató cégnél ez komoly személyi megtakarítást jelent.


A családi adózás intézménye a tájékoztató honlap szerint elismeri a munka becsületét, s a család jelentőségét. Ugyanakkor, ha egy mai átlagos (bruttó 200 ezer forint körüli) fizetésből élő egy – három éves kor alatti - gyermeket eltartó párt veszünk alapul, egyértelműen az átalakítás vesztesei: hiszen a kormány döntése alapján heti negyven órás munkát nem végezhet az az anyuka, aki gyermekgondozási segélyt (gyes) kap, amelynek összege idén 28500 forint. Egy anya, aki az eva vagy az ekhó szerint adózik, gyakorlatilag majd’ 30 ezerrel forinttal kevesebbet kap április elsejétől, ha úgy dönt, naponta nyolc órát dolgozik.

2011. jan. 10. 17:06

Nagyjából 109 ezer forintos bruttó bérre van szükség ahhoz, hogy egy, 154 ezer forintra, hogy kettő és 487 ezer forintos bruttó jövedelemre ahhoz, hogy három gyerek esetében maradéktalanul fel lehessen használni a családi adózással járó kedvezményeket – számolta kis az origo.hu.


Ha azonban ennél alacsonyabb jövedelemre jelentették be a munkavállalót, az adóalapból nem érvényesíthető maradéktalanul a kedvezmény, vagy egyáltalán nem éri meg. A lapunk által megkérdezett szakértők elismerték, hogy az új rendszer vonzó lehet azoknak akik eddig nem az szja szerint adóztak, ugyanakkor a tapasztalataik eddig azt mutatják, hogy a magasabb jövedelműek jártak nagyon jól az új szabályokkal.


A családi adózás szerint az összevont adóalapot 2011-től 1 és 2 eltartott esetén 62 500 forinttal, 3 vagy több esetén 206 250 forinttal lehet csökkenteni - havonta és eltartottanként. A gyermekek mellett eltartottnak számít, a magzat a fogantatás utáni 91. naptól, s a saját jogon családi pótlékban részesülő és a rokkantsági járadékban részesülő is.

Ídézet a pénzcentrumból....

195. martin3 (válaszként erre: 181. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 13:58

mikor hiszitek már el végre, hogy ez a kormány végre azokat támogatja, akik nem milliomosok, de több gyereket vállaltak. Az én környezetemben érdekes módon rengeteg olyan van, aki igenis most jól jár és fellélegezhet, hiszen 4 gyerek már be sem fér egy normális autóba...a panel sem a legjobb megoldás rá....stb

és arról miért nem beszélsz, hogy amikor elvették a 13.havi fizetést, vagy a jutalmakat vagy bármit sorolhatnék, akkor a bérből és fizetésből szívtak rendesen...most végre nem a segélyért élő, naplopókat kívánja támogatni a kormány...ennyi(ne vedd magadra,egyáltalán nem rád gondolok!)

194. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 193. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 13:53
Off. Ha belegondolsz, annyira nem lehet eltőzsdézve, mert a semmire ki a fene akarna annyira rátenyerelni?
2011. jan. 10. 13:49

Csajok, tudom hogy nem ide tartozik, de most kaptam meg a levelem a nyugdíjpénztáramtól, és majdnem 6 számjegyű a REÁL hozamom:))))Pedig épphogy csak átlépem a 7 számjegyet az egyenlegemmel.

Most akkor hogy is van ez? Pár ezer Ft-ra lehet számolni majd, meg mínuszokra.....de nagy duma, tényleg eltőzsdézték

192. zsanci79 (válaszként erre: 183. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 13:41

Nem jó veled vitatkozni, mert sajnos csőlátásod van, de ezt nem bántásból mondom, csak nemtudom másképp kifejezni magam. Mint írtam nem akarok én senkitől semmit elvenni, de nem tartom igazságosnak, hogy valaki 1500 Ft-tal kapjon több csp-ot, egyedülállóként. Kettő gyerkőcnél meg már duplaannyi a "fejpénz", holott vehetjük azt, hogy 1 gyerek egyedül, van annyiban, mint családban kettő. Sok sok százezres fizetésűek pedig ugyanúgy alanyi jogon megkapják ezt a támogatást.

Adókedvezményt meg így sem tudom teljes mértékben kihasználni, úgyhogy ha abban lenne valami plusz, engem az sem érintene. Sajnos nagyon sokan nem tudják kihasználni az adókedvezményt, vagy csak részben, de a ttól még ők nem az a "szinesbőrű" réteg.

És én sajnálom azokat akik egy rossz házasságban benne maradnak, mert pont a gyerek fog sérülni. Én azért léptem ki, hogy ne sérüljön, mert Ő a legfontosabb

191. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 189. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 13:40
Szó sincs irigykedésről részemről. Van nagycsaládosunk és örülök, hogy egy picit több pénzük marad. De ettől józan számítások alapján népességszaporulatot várni nem lehet.
190. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 188. - D3752afcf3)
2011. jan. 10. 13:39

Nem azt vitatja. Hanem azt sérelmezi, hogy ha adott időszakban két gyermekkel van otthon az anyuka, akkor miért számít, hogy azonos korúak-e.


A juttatás a többletkiadásokat enyhíti. Az ikresek azért kapnak többet, mert többen többe kerülnek. Ezen logika mentén egy pár hónapos és egy két éves gyerek se különösebben más, mint két napra azonos korú...

189. e85d563ad5 (válaszként erre: 187. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 10. 13:35

Nem vagyok jós, igyekszem az optimizmusra ami pedig ez esetben talán nem alaptalan.


Ha pedig kevés embert érint, talán az államkasszát sem fogja annyira megterhelni, ha lesznek akik legalább egy kicsit fellélegezhetnek.

Szívnak/szívtak már eleget így is a nagycsaládosok. Nem kellene irigyelni tőlük semmit!

188. d3752afcf3 (válaszként erre: 57. - Csigu77)
2011. jan. 10. 13:30

nem értem, miért akarod azt elvitatni, hogy egy időben több egykorú babát ellátni nehezebb, mint egy másfél évest, meg egy újszülöttet....

Vagy szerinted ugyanaz a kettő???

187. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 186. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 13:27

Pár százezer emberről van szó (ha egyáltalán középrétegnek lehet őket nevezni). És ugye nem gondolod, hogy mind 20 és 40 közötti nő, akik még fejenként szülnek két gyereket a következő 10 évben?


Azért mondom, hogy ez is inkább csak a show része.

186. e85d563ad5 (válaszként erre: 185. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 10. 13:24

Pontosan, mivel ők egy kisebb rétege a társadalomnak, nekik baromira nem számít, hogy 60-nal több kerül a kasszába vagy kevesebb.

Viszont van egy középréteg, ha még annak lehet hívni őket a "bőrt is lehúzzuk róla" politika után, akiknél számít.

185. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 181. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 13:21
Az átlaghoz képes kő gazdag (havi nettó egymilliós jövedelem vagy annál lényegesen több) emberekkel beszélgettem mostanság és nem terveznek igazából még második gyereket sem. Bár, az ismeretségem statisztikai szempontból elégtelen. De hajlamos vagyok elhinni, hogy nem ezen a havi pár tízezres kedvezményen múlik az egész.
184. e85d563ad5 (válaszként erre: 181. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 13:20
Látod, ez az adókedvezmény már egy másik réteg szaporodásának kedvez.
183. e85d563ad5 (válaszként erre: 178. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 13:18

Miért szívsz? Kevesebbet kapsz?

A több gyerekesektől nem vesznek el többet. Ők sem kapnak többet, csak nem vesznek el tőlük annyit.


Egy válás a gyerekkel maradót mindenhogyan a padlóra teszi anyagilag. Biztos hogy ilyen okokból maradnak többen egy rossz házasságban. Ők naponta szívnak, mert el kell viselniük valakit, aki miatt boldogtalanok.

Mindennek ára van.

182. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 179. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 13:17
Nem verdesem tőle a fenekemet a földhöz. Nem tartozom a hurrá optimisták közé. A rendszerváltás idején kezdtem az egyetemet, akkoriban nem a politikával voltam elfoglalva, a kilencvenes évek javarészét külföldön töltöttem. Az utóbbi 12 évben laktam itthon. Baromira nem vagyok megelégedve egyik jeles politikus teljesítményével sem és sajnos nem senki nincs a láthatáron, akiről elhinném, hogy a saját zsebének tömésén és néhány elterelő látszathadműveleten túl bármire képes lenne. (Talán ez még nem politizálás, bocsi, Hoxa)
181. zsanci79 (válaszként erre: 175. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 13:14

Sajnos a tendencia nem azt mutatja, hogy olyanok szaporodnának, akikkel majd el lehet tartani az országot.

Biztos vagyok benne, hogy mindenki vállalna mégegy gyereket, ha több lenne a fizetése. De amíg ez nincs így, sajnos az a réteg nem fog gyarapodni, aki gyarapodhatna.

180. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 178. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 13:13

Nehéz nagyon ez a kérdés, mert a gyerekek neveléséhez pénz kell, sok pénz (akármilyen ciki is erről beszélni, mert ugye nem a pénz a lényeg).


Viszont, ilyen alapon szegény embernek ne legyen gyereke? (Mintha lenne valami szólás, hogy "A szegénység szegénységet szül." És ezek a szólások nem alap nélkül születtek, sajnos.)


Nagyon érzékeny vizekre eveztünk...

179. e85d563ad5 (válaszként erre: 176. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 10. 13:12

Igen, sajnos ez így van, és ezt leginkább 3 vagy több gyerekkel lehet/lehetett megtapasztalni... Min. 3x annyi idő esett ki az anyukának/apukának...

De legalább most valami történt.

178. zsanci79 (válaszként erre: 175. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 13:09

Szóval aki egyedül maradt, az ne csak azért szívjon mert sajnos így járt, hanem szívjon azért is hogy nehezebben nevelgesse.

Én pár hsz-al előbb írtam, hogy én még egyedül is vállalnák mégegy gyereket, ha dupla annyi lenne a fizetésem. És az pár ezerrel lenne több mint az itt emlegetett 150 ezer, amire ugye azt mondjátok, hogy nem sok az. Látod, a kisembereknek nincsenek nagy igényei :))

177. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 175. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 13:09

A közösből csak egy minimálisat kellene fizetni és azokét, akik valamilyen okból nem tudnak magukról gondoskodni.


A közösből fizetett nyugdíj ...

176. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 173. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 13:07
Arra szerettem volna rávilágítani, hogy nagyon sok családfő eltartja a feleségét is, mivel vagy nem veszik vissza vagy úgy döntenek, hogy a családra és a háztartásra koncentráljon az anyuka pár évig. Viszont ilyenkor is ugyanazok az szja szabályok vonatkoznak az apa (vagy fordított esetben az anya, mert ilyen is van) fizetésére, mint bárki máséra.
175. e85d563ad5 (válaszként erre: 172. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 13:03

Azért mert a cél az, hogy ne fogyjon tovább a népesség, hanem szaporodjon, és olyanokkal, akik el is tudják őket tartani...


Könyörgöm, nem lesz ki fizesse a nyugdíjadat anno!

174. zsanci79 (válaszként erre: 172. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 13:03

Nem egyértelműen fogalmaztam. Szóval miért nem jár kb annyi kedvezmény az egyedülálló szülőnek mint a nagycsaládosoknak?

És itt most a "fejpénzre" gondolok elsősorban.

173. e85d563ad5 (válaszként erre: 171. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 10. 13:01

Tökéletes úgysem lesz, de már az is előrelépés, ha igazságosabb.

A gazdaságban mindenhol háttérbe szorulnak a több gyerekesek. Pl. a nyaralás sokszorosába kerül, családi belépők, kedvezmények mind 2 gyerekre szólnak... A ruhát sem biztos, hogy örökölhetik, főleg ha más neműek... Egy séta alkalmával jobban át kell gondolni, hogy vegyenek-e fagyit, mert a 1 gombóc eleve 3-ra nő... Ne adj isten 2 gombócot ennének, akkor már egy kisebb vagyon... stb...

172. zsanci79 (válaszként erre: 170. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 13:00
Senki nem vitatja tőlük, a kérdés az volt hogy aki egyedül maradt 1 vagy 2 gyerekkel, annak miért nem jár több kedvezmény, mint a nagycsaládosoknak?
171. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 170. - E85d563ad5)
2011. jan. 10. 12:52
Szerintem az eltartottak számát kellene figyelembe venni az adólevonásoknál. Az nem feltétlenül egyezik a gyerekek számával.
170. e85d563ad5 (válaszként erre: 168. - Zsanci79)
2011. jan. 10. 12:45

Képzeld, hogy hallottam, és olyat is, hogy anno ingyen lehetett tanulni.

Én is az ingyenesben kezdtem, munka mellett csináltam, mert a szüleim nem engedték, és ahogy írtam is, 12 évesen amíg mások strandoltak és a megérdemelt nyári szünetet töltötték és korán keltem, és pár km-t utaztam, hogy dolgozhassak.


És igenis aki 3 gyereket vállal még ennél több adókedvezményre is jogosult lehetne.

Majd valamikor ők fogják finanszírozni a szülők nyugdíját és plusz valaki másét is.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook