Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minimálbérből családban egyre nehezebben jövök ki, vagy talán már ki sem jövök.Ti hogyan csináljátok? fórum

Minimálbérből családban egyre nehezebben jövök ki, vagy talán már ki sem jövök.Ti hogyan csináljátok? (beszélgetős fórum)

166. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 163. - A0c1361e44)
2014. márc. 5. 16:45
:))
165. a0c1361e44 (válaszként erre: 161. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 16:32

Erről beszélek!

Sosem tudhatjuk, hogy a hajléktalan miért kerül ki az utcára...

164. Mezei Virág (válaszként erre: 161. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 16:31

:((

Mi lesz, ha a sok minimálbéres ember nyugdíjba megy?


Költői kérdés csak... :((

163. a0c1361e44 (válaszként erre: 159. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 16:30

Még sok mindentől függ.

1.) Hogy bírja a férjem,

2.) Meg tudjuk e csinálni, hogy mindent feladunk itthon,

3.) Tesóméknak is sikerül e.

Azt tervezzük, hogy együtt költözünk ki.


Igen, én is szeretem az országomat:)

2014. márc. 5. 16:28

Akik elmennek, azoknak legalább van valami esélyük a boldogulásra.

Mert itthon még a reményt is elvették.

Csak a közmunkások száma emelkedik.

Aminek a bére éhenhaláshoz sok, megélhetéshez 0.


Ja és nem,nem munkahelyeket akarnak teremteni, csakis közmunkát.

A munkaadók elfogynak szép sorban.

Minibálbéresek és 49000, 22800 Ft-os jövedelmű-ek országa lettünk... :((

Szomorú, nagyon, de nagyon.

161. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 152. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 16:21

Az a baj, hogy nem tudhatjuk, miért is lettek hajléktalanok. Én is mindig azt mondtam annak nyomós okának kell lenni, hogy valaki oda süllyed, amíg nem egészen a saját bőrömön, de a testvéremén megtapasztaltam, egyik pillanatról a másikra nagyon is könnyen kerülhet az ember oda.


Testvérem elvált, mivel két pici gyereke volt, hagyott mindent a volt feleségének. Elkezdett egy új életet építeni magának, nagyon gyorsan lett lakás, be is rendezte. Igen ám, csak amikor éppen a finisbe ért jött a rák. Minimálbérrel volt bejelentve, zsebbe kapta a többit. Kérdezhetitek, miért???? ...mert, mert a munkaadó nem akart adózni utánuk, és nem volt választási lehetősége. Tp szinte zéró, tartozás az volt, dolgozni a műtét után nem tudott, de ő akart nagyon, amint az ereje engedte azonnal visszament, mivel a munkáltatója tudta milyen betegsége van, az első adandó alkalommal felmondott neki. Fordulhatott volna munkaügyi bírósághoz, de kisebb gondja is nagyobb lett, kapott munkanélkülit, majd elment és 87%-os rokkantságit élvezhetett, ami a "magas jövedelme" miatt, nem volt 50 ezer forint sem. Depressziós lett, és igen, elkezdett inni is. Ha nem lettünk volna mellette ő is valamelyik aluljáróban végezte volna, vagy parkban, úgy, hogy szerintem piszkosul nem érdekelte volna már akkor, hol végzi el a dolgot, ez szégyen-e, vagy sem.

2014. márc. 5. 16:07

Elkeserítő, hogy több ismerősön van már, akinek a rokonai elhagyták az országot, mint akinek nem.


Baccus, elmennek a jós szakmunkások és és az értelmiségi réteg nagy szelete.:(

159. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 158. - A0c1361e44)
2014. márc. 5. 16:02

Azért nem lesz elkapkaodva, ugye?


Hátha tudnak még alakítani valamit ezen az országon.

Jó kis hely lenne ez! :))

158. a0c1361e44 (válaszként erre: 156. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 15:58
Nekem jó állásom van, de a cégünk megszűnőben van egy bank államosítása miatt. Lehet 2 év múlva vagy már lehet előbb is munaknélküli leszek és már lehet nem kellek sehova a korom miatt. Na meg a fiúnk miatt is. Amióta végzett még nem volt egy normális állása. Minimálbéres állásai vannak, amelyek nem hosszútávúak és ráadásul nem is végzettségének megfelelőek. Ha meghalunk mi lesz vele itt? Na ezért is tervezük, hogy lépünk. Már egyre kevesebb embert hagynánk itt, már annyira nem számít...
2014. márc. 5. 15:53
már sok fiatal / jav/
156. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 155. - A0c1361e44)
2014. márc. 5. 15:49

Hát én meg nem!

Miért mentek el? Nem neked van jó állásod?

Olyan szomorú vagyok, mikor ilyet hallok.

A környékről is mér sok fiatal elment, mindig elbőgöm magam, mikor modja az anyukája, hogy megy"beszélgetni, megnézni "a gyereket, pl, este hétkor. skaypol, vagy mi. :))

155. a0c1361e44 (válaszként erre: 152. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 15:43

Én őket is nagyon sajnálom!

Bár van amelyik megérdemli a sorsát, de sokan biztos nem ezt tervezték fiatalon...

Valószínű, hogy a pia az egyetlen dolog, ami segít nekik elviselni a minden napokat.

154. a0c1361e44 (válaszként erre: 143. - Forrest2010)
2014. márc. 5. 15:39
A férjem január közepe óta külföldön dolgozik. Épp most jött haza 2 hétre. Nagyon rossz így külön, de ha hosszútávú lesz és bírja, akkor mi is megyünk. Ő is már közeleg a 60-hoz....
153. a0c1361e44 (válaszként erre: 142. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 15:37

Nem tudom hány évesek, de ha nincs veszteni valójuk, már pedig nincs, akkor bizony menjenek.

Ha esetleg munkanélküli leszek, akkor nem fogok tipródni, hanem megyek.

A kolléganőm barátai pont ilyen helyzetben voltak. A házat vitte a bank, már a gyerekeket sem tudták eltartani. A férj vállat egy külföldi állás. Fél évig csak ő dolgozott, a feleség és a gyerekek albérletben, majd fél év után vitte az egész családot ki. Már az anya is dolgozik. A gyerekek pedig járnak oviba is iskolába és nagyon jól élnek. Itthon semmi lehetőségük nem volt.

152. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 130. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 15:35

Piszokul fel vagyok háborodva, amit írtál!

Bezzeg a hajléktalanoknak ide, a parba hozzák az ebédet!! És; Ide, a helyükbe jönnek, levágni a hajukat! Na? És egész álló nap itt randalíroznak, sz ..nak, akkor van csend, mikor jól kiütik magukat.

Pedig tudod, milyen szép kis park? Hát persze hogy nem, de szép. És a lakás fele ablaka arra néz.

Szólhatok bárkinek, mondtam, legalább ne jöjjenek már a helyükbe, de "nekik ez a küdetésük, " hogy b meg!Jujj, mérges lettem. Most annyiból remélem jobb lesz a helyzet, hogy levágták alacsonyra a bokrokat, azt meg nem szeretik.

151. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 144. - Forrest2010)
2014. márc. 5. 15:27
Így van! :))
150. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 148. - A0c1361e44)
2014. márc. 5. 15:26
Ismerlek már fórumokról, tudom, hogy nincs gond az írásoddal. :) Így is értettem, gondolom más is.
149. a0c1361e44 (válaszként erre: 131. - Zumbi)
2014. márc. 5. 15:26

Lehet kell neki dolgoznia?

Biztos nem azért mondja, mert nem akar vigyázni az unokára, hanem azért, mert kell...

148. a0c1361e44 (válaszként erre: 130. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 15:24

Félre értettél?

Ugyan azt mondom amit te, csak az jutott eszembe, hogy amikor a férjem munkanélküli volt, akkor kapott 22.800 Ft, a közmunkáért pedig 47 ezret, tehát jól jött az a pénz. Persze szerencsés volt, hogy sétálva 10 percre volt a munkahely, és ráadásul nem valami megalázó munkát kellett végeznie.

Tehát nekünk jól jött ki az egész:), de persze tudom, hogy van akinek nem éri meg, mert kell költenie rá.


Egyébként tudok írni, csak a férjemmel cseréltem gépet és ez nem veszi mindig észre, hogy mit nyomtam meg, így kimaradnak betűk:)

147. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 144. - Forrest2010)
2014. márc. 5. 15:11

Részben igen igaz, de ismeretlenül nem tudhatjuk milyen a betegsége, és abból a pénzből, amit addig kapott, nem éppen a munkanélküli családját támogatta-e?

Nem az Ő nyugdíja sok, az a kevés amit, egy pályakezdő kap, meg egy aktívkorú dolgozó. Kihasználják, hogy 100-an állnak mögötte, ha neki nem tetszik a bér.

Idén történt szintén ismerősi körben, az ország egyik egyetemén dolgozott a pasi, karbantartóként, az egyetem alkalmazásában, mint vállalkozó. Januártól a komoly 130 ezer forintos bruttóját, levették 60 ezerre, mert az egyetem megpályáztatott cégeket, és egy külföldi cég nyert és átvette a karbantartásokat. A szerencsétlen flótásnak ebből kell még leadózni, most mondott fel, csak hirtelen jobb nem lévén, muszáj volt tovább vállalni neki. És még azt mondják a magyar vállalkozókat segítik, persze......igen. Csak mikor felébredünk, bilibe lóg a kezünk....már persze nem mindenkinek. :) Vannak az egyenlők és az egyenlőbbek. Ez utóbbiak simán mondhatják meg lehet éli 47.000,- ezer forintból.

146. Zebra25 (válaszként erre: 142. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 14:46

:(

Borzasztó ez tényleg.

2014. márc. 5. 14:39
Jóval 60 , már 70 felett volt , azért az ember , ha beteg is , sok téren már nem úgy van szükség semmire , mint egy fiatalnak .
144. forrest2010 (válaszként erre: 142. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 14:37

Ez őrület ! aki itt szerencsétlen , az nagyon az !!!! Ez mellett tényleg ne sírjon az , akinek ilyen problémái sose voltak .

Egyik betelefonálós műsorba / nem mostanába ,/ beszélgetett egy 60 feletti nővel a műsorvezető , valósággal hisztirohamot kapott a nő , h mivel rég betöltötte a nyd korhatárát , a rokiból átsorolták rendes nyd-asnak és elvették a közgyógyát , a műsorvezető megkérdezte , h mennyi a nyd-a , 140 e ft felett volt , ha jól emlékszem . Dolgozott kb 20 évet , már 70 felett volt és a 70-es évek elején lett leszázalékolva , nagyon felháborított , h mi a manó nem kéne ?! ennyi pénzből családok kell h éljenek , és közbe nem kapnak ingyen sehonnan semmit !!!!

2014. márc. 5. 14:27
Az utcánkból világgámenni készülő emberke 60 éves , még valaha a férjem osztálytársa volt , unokája nincsen , a lánya nem is akar ! gyereket , egyet se .
142. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 139. - Zebra25)
2014. márc. 5. 14:25
Nekem is van olyan osztálytársam aki azért hagyta abba a tanulást, mert nem tudta a netet fizetni. De az is borzasztó, hogy a bank vitte a lakásukat, albérletben laknak, ahova nem jelentkezhetnek be, diákigazolványt meg csak bejelentett lakcímre küldenek ki, tehát nem elég a szerencsétlensége, még a diákot sem tudta átvenni, iskolába se postázzák, megadott postafiókra sem. Legutóbb már Ő is az öngyilkosságon gondolkodott, szerencsétlennek 3 évesen meghalt a kislánya is. Most munkanélküli lett, és fogalma sincs hogyan tovább. A férje fizetéséből vonják a bank felé fennálló tartozást, tényleg vagy ők is külföldre mennek, vagy beleőrülnek a mostani helyzetükbe.
141. forrest2010 (válaszként erre: 140. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 14:25
Erről 1x olvastam egy cikket , h 60 körül kezdett el nyelvet tanulni 2 nagymama , mert szeretett volna majd egyszer beszélgetni az unokákkal . Akkor kiakasztott , mert az anyanyelv , amit anyu tanítana , csak kellene egy kicsit tudni belőle ! De hajdanán , minket sem tanítottak direkt svábul , talán azért , nehogy mégegyszer olyan helyzet legyen , mint 46-ba volt , h a svábokat kipaterolták az országból , vissza Németországba !!! ahonnét az 1700-as években idetelepítették őket ! Az én Anyukám , mikor 1940-be elsőosztályos lett , még nem beszélt magyarul .
140. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 138. - Forrest2010)
2014. márc. 5. 14:19

Elkeserítő. Képzelje bele mindenki magát, milyen lehet egy nagyszülőnek, amikor nem láthatja az unokát, mert a Skype azért mégsem ugyanaz, nem érzi a puha bőrét, az illatát, és ha véletlenül hébe- hóba találkoznak egy pici embernek az a néni, bácsi idegenebb, mint a gyerekorvos, vagy közértes.

Jó esetben még tudnak beszélgetni egy nyelven,de tudok olyanról is, hogy a szülők elfoglaltsága miatt, a kicsi az adott ország nyelvét beszéli, és igaz érti még a magyart valamennyire, de már nem az igazi, de van olyan kolléganőm, aki franciául tanult, hogy a saját unokáival tudjon kommunikálni.

139. Zebra25 (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 14:09
Nálunk os tojnak rá, ráadásul a vizsgákra is csak neten keresztül tudok jelentkezni és a tantárgyakat is csak úgy tudom felvenni.
138. forrest2010 (válaszként erre: 133. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 14:02
Nagyon elkeserítő , a mi utcánkban is maradt úgy itt szülő , h menne a lánya után Amerikába , ha végre eltudná adni a házát , de a kutyának se kell , minden 2. 3. ház eladó . Annyira nincsen ára , fenntartani + alig tudja , h ennek előbb-utóbb jó vége nem lesz ! Nyugdíjat lehet , h sose fog kapni , mert talán 15 éve van , 24-25 éve , mióta volt a " rendszerváltás ?! " azóta nem fizet csak legfeljebb az utolsó néhány évben TB-t . Dolgozott ő , de mindenhol csak bejelentetlenül , így aztán sok helyről nem számíthat nyd-ra , ezért is szeretné eladni a házat , h legalább majd valamivel hozzá tudna járulni a lányánál a fizetnivalókba .
137. zumbi (válaszként erre: 135. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 13:55
értettem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook