Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minimálbérből családban egyre nehezebben jövök ki, vagy talán már ki sem jövök.Ti hogyan csináljátok? fórum

Minimálbérből családban egyre nehezebben jövök ki, vagy talán már ki sem jövök.Ti hogyan csináljátok? (beszélgetős fórum)

106. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 105. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 10:34

Tudod ezek ismeretében nyílik a bicska a kezemben, amikor valaki köpködi a közmunkásokat, hogy DE nem akarnak dolgozni.

számoljon már valaki utána, ez a nő 50 ezer forint kap nyolcórai munkáért, nem kevés munkáért.

Kifizet 10 ezret bérletre, marad 40 ezer a zsebében, ettől szédelegve megy az éhségtől dolgozni, mert ugye, még van lakásuk, amire rezsit kell fizetniük. Valahogy muszáj kinéznie is, mert még közmunkát sem kap, ha nem elég ápolt.

Most akkor az a 15 ezer forint kellene, hogy ösztönözzön valakit ami a kemény munka és a segély között van?????? Főleg, ha valakinek még iskolás gyereke is van. egy frászt, ennél megalázóbb helyzet már nem igazán lehet, persze azért eltudom képzelni, hogy lesz ez még rosszabb is. :((

105. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 104. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 10:25
Roh dékok.
104. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 102. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 10:23

Dehogy kapnak 150-et.


A férfi cukor beteg is, na étkezzen egészségesen ebből a pénzből.


Már sokszor a gyógyszert sem tudják kiváltani, ja tüdőtágulata is van a pasinak, na ahhoz azok a pipák, gyógyszerek sem 2 forintok. Ja, kap közgyógyellátást, 8 ezer forintot egy évre. Mivel még nem inzulinos (lehet már az kellene neki)....egy tesztcsík 50 db 4-5 ezer forint van. Erre semmi kedvezmény nem jár. Minden étkezéskor, és utána egy órával, kellene mérni a cukrot, hát számold ki mennyi tesztcsík kellene hozzá.

100 ezer forint körül kapnak. A feleségnek, csak érettségije van, így 76 ezer körüli a bruttója, kézhez a levonások után, olyan 51 ezer körül lehet, amiből kapásból muszáj fizetni a bérletet. Ezért dobálhatják ide-oda, emelhet, vagy most éppen egy fűtetlen helyiségben iratokat rendeznek egy országos cégnél. Igen Jól teljesítünk. A rabszolgáknak jobb volt anno, mert azok, szállást, ruhát és élelmet kaptak.

103. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 98. - Sunshine girl)
2014. márc. 5. 10:05

És miért nem vállal gyereket, akiknél 300 000 összejön, tartozás nincs, lakás van?

A jövőtől fél?

102. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 101. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 10:03

Akkor 150.-t kapnak kb.?


És sok a gyógyszer....gondolom.

101. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 94. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 09:57

Ebből kevesebből is muszáj néha. Nagyon sokan vannak már sajnos, akiknek feltöltősek a mérőóráik.


Nem tudják kiváltani a gyógyszert. Az örvény pillanatok alatt lehúz egy családot.


Egyik férfi ismerősöm, olyan beteg hogy alig tud felmenni a 4. emeletre, van amikor ez félórába kerül neki, műerei vannak lábától a hasi aortáig, munkahelyi balesetéből adódóan, alig tudja nyitni a jobboldalán az ujjait. Ezer más betegsége van. Tavaly úgy döntöttek, hogy meggyógyult, úgy, hogy a felülvizsgálat előtt volt egy agygörcse,amivel 3 hétig volt kórházban. Amíg tudott dolgozni, dolgozott, mint az állat, rokkant nyugdíja 120 ezer Ft volt, mivel "meggyógyult" kapott 'huszonezer forintot. Fellebbezett, most kap 53 ezer Ft-ot. Fellebbezhetne még, de az azt jelentené, hogy amíg vár a tárgyalásra nem kap egy rohadt fillért sem. Tehát jól ki van ez találva, választhat vegetál, vagy feldobja a talpát egyből.

Felesége "közkincs" Dolgozik amit rábíznak minimálbérért. Szerencsésnek mondhatják magukat, mert nekik legalább nincs lakástartozásuk, de ha így haladnak, valamit ráfognak terhelni nekik, és akkor senki nem tudja megállítani őket a lejtőn.


Nincs internetük, hogy a feleség tudjon állást nézni, nincs telefonjuk, hogy bárkit felhívjanak, nem tudnak semmit intézni még telefonon sem.


Szerencséjükre a gyereküket felnevelték, aki külföldön él.


Ez egy borzalom Lányok, ami ebben az országban van, csak az nem látja, aki teljesen csukott szemmel jár, és nem veszi észre, hogyan él a családjából, ismerőséből, szomszédjából valaki.

Annyira szomorú, hogy egy kiló kenyértől eltudja sírni valaki magát. :( ......és akkor miért is kellene a sunyikat, "okoskodókat" elnézni????...amit felvetett egyik fórumtársunk.

2014. márc. 5. 09:50
Ha belegondol az ember , h mennyire kevés lehetősége marad sok mai fiatalnak , hát nem szeretnék ma fiatal lenni ! Nem azért , h visszasírjam azokat az időket , de nekünk legalább volt lehetőségünk arra , h fedelet teremtsünk a család feje fölé , ma már ez sincs !
99. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 95. - A0c1361e44)
2014. márc. 5. 09:49

Így gondoltam, és úgy,hogy már nem kell új bútor,

ilyesmi. Először az ilyet kellene megnézni, ez kb. Hatvanas pár, már gyerek nélkül.

Rezsi kb. 60 000.-

Néha egy-egy mi fér bele?


És utána jönnének a fiatalok, akiknek pl. lakás van, mostanában jöhetne gyerek, oda több kell, de kb. mennyi? :))

2014. márc. 5. 09:43
Albérletben élünk egy kisgyerekkel. A párom fizuja el is megy erre. A családiból vásárolunk... Olcsóbb ételeket készítek el 2 napra vagy 3 és sokszor pirítóst vagy bundás kenyeret eszünk vacsorára.
97. forrest2010 (válaszként erre: 94. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 09:43
A legtöbb helyen egy egész családra nem jut ennyi ! mondjuk 2 felnőtt 2 gyerek . Ahol nem visz haza a 2 felnőtt nettóba ennyit , v csak 1 felnőtt 2 gyerek .
96. Cilumiluci (válaszként erre: 92. - Da54621ded)
2014. márc. 5. 09:41
Szerintem meg igen.
95. a0c1361e44 (válaszként erre: 94. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 09:36
Ha nincs hitel, illetve ehhez hasonló kiadások, akkor igen.
2014. márc. 5. 09:35
Mennyi vajon az a pénz, amiből ki lehet jönni 2 embernek? 200 000? elég?
93. a0c1361e44 (válaszként erre: 92. - Da54621ded)
2014. márc. 5. 09:30
Szerintem meg itt a legtöbb fórumozónak igen is nagyon be kell osztania a pénzét...
2014. márc. 4. 23:06

Nagyon nehéz más bőrébe képzelni magunkat.

Gondolom, itt a fórumozók többségének nem kell olyan szinten beosztani a pénzét, mint a minimál béren, vagy "azon sem" élőknek.

91. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 85. - A1f4b553ae)
2014. márc. 4. 23:02

Úgy gondolom, hogy igenis kell (kellene)foglalkozni a simlisekkel is. Tele van az ország kis és nagy simlisekkel, akik mások adóforintjaikból élnek jól, jobban, vagy nagyon is jól.

Ha a simlis nem kapna segélyt, rokkant ellátást, talán tényleg az kaphatná meg, aki tényleg rászorult. Nem lenne szabad szemet hunyni ezek felett sem, ha hallgatunk, cinkosok vagyunk mi is.

90. a0c1361e44 (válaszként erre: 89. - Globus)
2014. márc. 4. 20:02
Írod?
89. globus (válaszként erre: 88. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 4. 19:54
Megjöttem. Hihetetlen dolog történt, megírom.
88. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 86. - Globus)
2014. márc. 4. 19:53
Nem készülődtél valahova? Vagy már megjöttél?
87. a0c1361e44 (válaszként erre: 69. - Globus)
2014. márc. 4. 19:52

Nem tudom...

Azt hiszem ez annak számít, mert mintha a közgyógy saját jogon jár és nagy korúaknak, a kis korúaknak meg ez jár, ha az orvos úgy látja, hogy szükséges.

Általában az orvosk elfelejtik tájékoztatni a szülőt, hogy ez jár nekik, így annyira nem járnak jól, hiszen éveken át az ismerősöm sem kapott emelt családit, csak azért kap 1 éve, mert az új orvos valahogy utalt rá, és akkor mondta, hogy nem ők nem kapnak semmit, de jár? És akkor igényelte meg.

Egyéként annyiból valóban nem jogos az ismerősöméknek sem, mert az apuka töbszáz ezret keres netóban az anyuka kevesebbet, de nem minimálbért. Én mindenképp keresethez kötném ezt is, ahogy az extra gyedet is és társait is.


Az extra gyeden is fel vagyok háborodva. Egy koléganőm 300 ezer nettót keres havonta és most megigényelhette a gyedet, ami 127 ezer havonta? Nincs rá szüksége, de ő harácsol...

86. globus (válaszként erre: 85. - A1f4b553ae)
2014. márc. 4. 19:51
Értem, és szerintem te is :) Köszönöm.
85. a1f4b553ae (válaszként erre: 84. - Globus)
2014. márc. 4. 19:50
Igen, olvastam. Látod, én a simlisekkel sem szoktam foglalkozni. Mindenki abból és úgy él,ahogy tud. Nincs joga senkinek beleszólni mások életébe,főleg anyagi helyzetébe.Attól nekem nem lesz sem jobb,sem rosszabb, ha más nem kap meg valamit. Elég gond az, ha valaki beteg,sérült gyermeket nevel.Nagyon sok az irigy ember a világban.ha mindenki a saját életével foglalkozna, nem máséval lehet nem itt tartana a világ.És ez kifejezetten nem neked szólt,mielőtt ezt is magadra vennéd.Csak mivel ez egy nyílt fórum elmondtam én is a véleményemet.
84. globus (válaszként erre: 83. - A1f4b553ae)
2014. márc. 4. 19:43

A 7. hsz-nél kezdődött.

Enyém az 50., ami ide íródott, reagálván másokéra.

"Más pénztárcájában kutakodni", jó magyarul tojni rá, hogy miből él - mondhatnánk, de akkor is lesz valaki, aki ebbe a mondatba fog belekötni. Nem a betegektől sajnálja senki a pár ezret, hanem a simlisektől, azért ezt nem olyan nehéz felfogni, ennek ellenére sikerült belemagyarázni mást.

További kellemes ötletgyűjtést a fórum témájához.

2014. márc. 4. 19:27
Ez az egész úgy fura,ahogy van. Más pénztárcájában kutakodni,meg másnak beosztani a pénzét,vagy épp a beteg gyereket nevelő családoktól sajnálni azt a pár ezret,hát...:( Még jó,hogy nem vagyunk egyformák.
82. globus (válaszként erre: 81. - Geranna7)
2014. márc. 4. 19:19

Ezt rosszul tudod, ne rám sarkítsd ki a hiányosságot.

[link]

Továbbiakban a témáról nem kívánok társalogni, maradjuk a fórum címénél - nem segélyek.

81. geranna7 (válaszként erre: 69. - Globus)
2014. márc. 4. 18:29

Bocs! De ez sem jó vélemény!! Tudod te mit adnak közgyógyra??? És mi az a 6 esetleg 12 ezer forint egy évre???

Amiről nincs tapasztalatod...arról ne alkoss véleményt.

80. ina87
2014. márc. 4. 18:15
nehezen,pluszmunkával és még hétvégén is akad munka mert mire minden kifizetünk adigra nem maradna már semmi pénz.
2014. márc. 4. 18:02

En nemreg jottem ra, milyen sokat tudok sporolni, ha hetvegen osszeirok mindent, hogy a kovetkezo hetre mi kell a boltbol, vasarnap bevasarolok, es meg bolt kozelebe se megyek het kozben. Sokszor nehez megallni, hogy ne ugorjak be a gyerekeknek csokit venni, de tudom ha bemegyek, akkor meg eszembe jut 5 masik dolog, es otthagyok 3000 ftot. Igy meg egy heten kijovok kb 6000ftbol, es akkor eszunk hust, tesztafelet es fozeleket is.


Most 28 hetes kismamakent az osszes babadolgot a bolhapiacon es turiban vasarolom, mert nem eri meg ujat venni. Hetvegen 5000 ftert a bolhan kaptam 2 nagy taska babaruhat, 1 szopiparnat es 1 jatszoszonyeget. Ha mindezt ujonnan vettem volna meg, jo indulattal is 30-40.000ftba kerult volna.

A draga tv elofizetesek helyett mindigtvnk van, amit csak egyszer kellett kifizetni, estenekent pedig szeretunk kartyazni vagy tarsasozni a gyerekekkel.

Nem minimalberbol elunk hal Istennek, de igy is baromi nehez, hat elkepzelni se akarom, hogy lehetne meg nehezebb.

78. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 77. - Globus)
2014. márc. 4. 18:02

Mondom én, hogy valami van a levegőben! :))


Mindegy már, csak írjunk , olvassunk valamit.

77. globus (válaszként erre: 76. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 4. 17:43

Nem egybe, hanem el.

Én azért beszúrtam lejjebb egy építő linket a kérdést kiíró tagnak. Spórolással kapcsolatban.

Azt nem tudom, hogy hogyan jutottunk a segélyekhez.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook