Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minimálbérből családban egyre nehezebben jövök ki, vagy talán már ki sem jövök.Ti hogyan csináljátok? fórum

Minimálbérből családban egyre nehezebben jövök ki, vagy talán már ki sem jövök.Ti hogyan csináljátok? (beszélgetős fórum)

136. zumbi (válaszként erre: 133. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 13:54
a nincstelenség, a kilátástalanság sok mindenre ráviszi az embert, bele sem merek gondolni, hogy mit tennék ha ennyire szorulna a hurok, de semmi nincs kizárva, mert most még a munkahelynélküliség is fenyeget
135. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 133. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 13:53
Bocsánat, nem a családokra gondoltam százezres nagyságrendre, hanem emberekre.
134. zumbi (válaszként erre: 132. - Forrest2010)
2014. márc. 5. 13:51
hidd el azért érzünk igy, ahogy érzünk, a Drága Mamikám is azt mondta az anyukámnak, hogy menj fiam te dolgozzál fiatalj vagy,ők is épitkeztek és felneveltek mindkettőnket, de én hálás vagyok az anyukámnak, hogy a Mamám nevelt, biztos h mellettük nem azt kaptam volna amit a Mamámék mellett, mert látom magamon, mit tudok adni a gyerekeimnek én a munkába járás mellett. De ők is megkapják vakációban azt amit én és ezért hálás is vagyok és köszönöm a Fennvalónak
133. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 131. - Zumbi)
2014. márc. 5. 13:44

Hidd el nagyon sok nagyi vigyáz örömmel az unokákra, ezt is tapasztalatból tudom, persze tapasztalom azt is, amit leírtál, de mindig is így volt ez, volt aki segített, volt aki nem.


Vedd figyelembe, hogy régebben egy nő ötven, ötvenöt éves korában nyugdíjba mehetett, most kitolták 60 év fölé, tehát, sokuk, ha akarna sem tudna vigyázni az unokára, mert valamiből élni is kell nekik.


Nem beszélve arról a sok családról, ahol a fiatalok fogták magukat és neki vágtak a nagyvilágnak, mert itthon nem tudtak létezni. Ezzel elkezdődött egy érzelem nélküli világ, mindkét félnek meg kell, hogy vastagítsa a szívét, mert másképpen belehalnának egymás hiányába:(( Már nem ezrekről beszélhetünk , százezres nagyságrendben léptek családok, ahol a gyerekeik, csupán a szüleiktől hallanak magyar szót, lassan elhalványul az is bennük, mert a bölcsi, ovi, iskola már nem anyanyelven szól hozzájuk, a barátaik, nem magyar gyerekek lesznek, hanem ahol éppen élnek. Ez az elkeserítő.

132. forrest2010 (válaszként erre: 131. - Zumbi)
2014. márc. 5. 13:43
Engem is a Mamikám nevelt hajdanán , az Anyukám + nyugodtan dolgozhatott , tudta , h jó helyen vagyok . De ezzel együtt , közelebb is éreztem magamhoz , mint az Anyukámat , azt mondják , h jobb is a kapcsolat az unokának a nagyival , közvetlenebb , nekem úgy is volt !
131. zumbi (válaszként erre: 129. - Forrest2010)
2014. márc. 5. 13:34
na ez az látod, ez is a természetes, nem tudom miért gondolom igy,valószinü azért, mert ezt láttam és én is ezt szeretném csinálni.Az én szüleim is egyformán adnak mindent, ketten vagyunk testvérek, elvárásaim nincsenek, de azt nem tudom elmondani, hogy milyen boldog vagyok, hogy az én gyerekeim is azokon az adalékmentes izeken nőhetnek fel mint én anno.Engem a nagymamám nevelt fel, de a mai nagyik, még az unokárta sem vigyáznak, ahogy egy ismerősöm mondta, inkább dolgozok, mint az unokámra vigyázzak, fogalma sincs mit tud adni egy unoka. sajnos ki vagyunk égve
130. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 114. - A0c1361e44)
2014. márc. 5. 13:25

"de ha nem lenne, akkor mit kapnának? Akor a semmi lenne, ai persze semmire pont elég. "



Pont arra szándékoztam rávilágítani, hogy 15 ezer forinttal van neki több, mintha a postás vinné a segélyt neki. Tudod ezt a házaspárt ismerem, Ez a nő nyáron gyalog ment dolgoz, és ment haza, mert spórolt a bérlet árán is. 5 km oda, 5 km vissza, amit szerencsétlen spórolt a bérleten, azt elvitte a cipő, amit elkoptatott,mert még mezítláb nem akart járni.

Tehát SEMMIVEL nincs jobb helyzetben, mint a segéllyel lenne, csak a hite, hogy egyszer HÁTHA neki is lesz normális munkája, és az emberi méltósága, MÉG, hogy valahova tartozik, valaki szól hozzá.

Tudod kék irisz, borzalmas ám azt hallani, ha még ennyi sem jut nekik, akkor beszedik a gyógyszereket, és szépen lefekszenek egymás mellé, hogy kilépjenek ebből a rohadt életükből. Tudod most intézik, hogy ingyen kapjanak ételt, olyan emberek akik nem azért nem dolgoznak, mert nem akarnak, hanem, mert nem voltak, jó időben jó helyen, és egyikük szó szerint belerokkant a munkájába.

129. forrest2010 (válaszként erre: 125. - Zumbi)
2014. márc. 5. 13:23
Mi 60 évesek vagyunk , igaz h ma már nincsen kitől kapnunk , már rég nem élnek a nagyszülők , de én a mai napig is úgy vagyok vele , h éppúgy gondolok a gyerekeimre mindennel amink csak van , mint hajdanán nekünk is adott Anyukám is Anyóskám is . Anyukám könnyebben adhatott én egyedül voltam , de Anyósom mind a 4 gyerekének adott , ha volt miből , persze , h ő nem tudott annyit adni , de nem tett kivételt a gyerekei között .
128. forrest2010 (válaszként erre: 116. - A0c1361e44)
2014. márc. 5. 13:19
Valamikor mi is 2 gyerek mellett építkeztünk , ez se volt , + az se volt , de legalább tudhattuk azt , h majd egyszer csak a végére érünk annak az építkezésnek . Beköltöztünk a betonra , nem voltunk bevakolva kívülről , de apránként elkészült és még mázlink is volt , mert kicsit építettünk , mi se akartunk egyik szülővel se lakni , nem építettünk nagyot , fenntartható akkor is , ha már kirepültek a gyerekek . A fiam itthon ragadt a " mamahotelba " de amennyire tudom a 10envalahány fiúból az osztályukból talán 3 v 4 nősült meg és lett gyereke , a többi otthon él . Bizonytalan lett itt minden az elmúlt 20on év alatt !
127. forrest2010 (válaszként erre: 101. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 12:37
Ehhez még annyit tennék , h rettenetesen felháborít a pazarlás , egyik szomszédunk mindig a kapunkra lógatja a szatyrot havonta 2-3 alkalommal , egy hatalmas kb metrós szatyor nagyságú félig van kenyérrel , kakaóscsiga , kalács.....de ez még a jobbik eset , mert megeszik a csirkék , de nálam egy kenyérsarok se megy pocsékba , egyszerűen sajnálnám kidobni , mikor annyi embernek nem jut még kenyérből se elegendő . Ott a szomszédasszony kb 20 éve rokinyd-as , még 20 éve se lenne , meg , de mázlija van , mert betöltötte a nyd-as korhatárát , így már nem csesztetik / gondolom én /
126. Cippora (válaszként erre: 122. - A0c1361e44)
2014. márc. 5. 12:14
Igen,ebben is nagy igazság van!
125. zumbi (válaszként erre: 124. - A0c1361e44)
2014. márc. 5. 12:11
abszolut, aki életén keresztül 60éves korában is készen kapja a korábban emlitetteket, annak, hogy nem egyértelmü, hogy ha van egy darabka vmilye azt elossza most is annyi fele mint anno
124. a0c1361e44 (válaszként erre: 123. - Zumbi)
2014. márc. 5. 12:09
Ezt én sem értem és egyre inkább ez a jellemző, ugye?
123. zumbi (válaszként erre: 122. - A0c1361e44)
2014. márc. 5. 12:07
Akkor természetes volt az ha van nekem akkor van a gyerekemnek is. Az nagyszüleimtől mindkét ágon azt láttam,hogy segitették vagyis helyesebben adtak mindenből ami nekük volt, mert azért a szüleimet sem kellett segiteni, mert volt jól fizetett biztos munkahelyük.Viszont már a nagybatyám, aki a mai napig készen kapja a hizott disznót, vágott csirkét, házi tojást készre főtt töltött káposztát, tovább hadd ne folytassam ő nem pakolja a két felnőtt családos városon élő gyermekét. Nem értem h ez h van, most miért van ez igy........
122. a0c1361e44 (válaszként erre: 119. - Cippora)
2014. márc. 5. 12:01
Igen, és a szülők is valahogy másmilyenek voltak. Akkor nekik sem okozott probémát támogatni a fiatalokat, most meg a szülők is csak tengődnek...
2014. márc. 5. 12:01

Sajnos mindketten megerősítettetek abban, hogy ez így jó, de gyereket már félnek, épp a biztonság miatt.

Egye meg a fene!!! amire gondolok-lunk.

Azért köszi. :))

120. a0c1361e44 (válaszként erre: 117. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 12:00
Nem tudom mit tennék. 1 gyereket, akkor is vállalnék:), bár a fiamnak mindig mondom, hogy még ráér. Igaz, még nincs olyan kapcsolata, aminél szóba kerülne a baba.
119. Cippora (válaszként erre: 116. - A0c1361e44)
2014. márc. 5. 11:58
Régen szerintem kiszámíthatóbb volt.Volt munka,nagyobb biztonságérzete volt az embereknek.
118. globus (válaszként erre: 117. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 11:57
Válaszolok rá, bár nem engem kérdeztél :) Szerintem így nem, az ismert körülmények, és élettapasztalat birtokában. Kellett akkor a dologhoz némi vakmerőség, fiatalos kurázsi is.
117. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 116. - A0c1361e44)
2014. márc. 5. 11:56
Csak még egy kicsit : És ha most lennél pályakezdő, így?
116. a0c1361e44 (válaszként erre: 115. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 11:54
Nem tudom. Annak idején nem vártunk mindenre, hogy merjünk gyereket vállalni. Nem volt lakásunk, se kocsink, se "jó" egzisztenciánk, de simán bemertünk vállalni 1 gyereket a 2 fizetésünkre, annak ellenére, hogy nem tudtunk a jövőbeni problmákról, nem törtük a fejünket azon, hogy mi lesz ha? Pedig nekünk is lettek probémáink...
115. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 113. - A0c1361e44)
2014. márc. 5. 11:50

De most én egy konkrét esetet kérdeztem. Ha ketten 300 000-t keresnek, lakás van, hitel nincs, de csak 2 szobás a lakás, akkor mikor mernek gyereket vállalni?

Ha nagyobba akarnak menni, akkor se kellene hitel, csak ha nagyobb kertesbe, éted?

114. a0c1361e44 (válaszként erre: 106. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 11:49

Igen, az csúnya, ha valai a közmunkásokat köpködi és igen, megalázó, amit veük csinálnak, de ha nem lenne, akkor mit kapnának? Akor a semmi lenne, ai persze semmire pont elég.


A közmukával kapcsolatban az s felhánorító, hogy nem nézik a végzettséget és szakmunkásokat, érettségizetteket, felsőfokú végzettségűeket is kiküldenek utcát takarítani. Ha velem ez történne, akkor tuti, hogy valami táblát is tennék a nyakamba, hogy tudja mindenki közmukás vagyok és így megaláznak.

113. a0c1361e44 (válaszként erre: 99. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 11:38

Azért a fizetést sem kellene életkor alapján osztani, hiszen az igazságtalan lenne, bár több pénzre van szüksége egy kis gyerekesnek, mint egy idősebbnek, de még is csak az idősebb dolgozott, dolgozik többet, azaz az idősebb tesz többet a közösbe.


A fiatal csinált hitelt magának vagy egyebek, akkor keressen annyit, amennyiből fedezni tudja.


Az, hogy mennyi elég úgy kellene kiszámolni, hogy a kötelezőben fizetendők felett maradjon minimum 100 ezer Ft meg, mert abból azért el lehet éldegélni 1 hónapig.

112. zumbi (válaszként erre: 111. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 11:15
igen, igy is lehet mondani
111. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 110. - Zumbi)
2014. márc. 5. 11:07
A munkalehetőség gyalázatos szintre csökkent. :))
110. zumbi
2014. márc. 5. 10:55

gyalázatos!!!!!!!!!!!!

a szomorú az, hogy ennek a generációnak egy rendszer sem kedvez,mert elmúlt az az idő, amikor fejlődött az ipar, rengeteg munkalehetőség volt, még lakást is adtak ingyen, de nem is erről van szó, ne adjon ingyen semmit, csak adjon tisztességes fizetést a tisztességes munkám után, hogy éljek meg belőle emberhez méltóan, fizetés előtt két héttel ne kelljen a kenyérre valót is innen onnan összeszednem. Nem akarok nyaralni menni, nem akarok toronyórát, csak tisztességes megélhetést a családomnak, mint amilyent én is kaptam gyermekkoromban. Ez a világ nem erről szól...........nehéz :(

2014. márc. 5. 10:46
megnéztem, nem lettem vidámabb
2014. márc. 5. 10:43

[link]


Bemásoltam ide egy linket, ahol a bértáblázat van, mert én is el voltam tévedve, azt hittem minden egyes dolgozónak 100 ezer fölé emelték a minimálbérét, de nem, a közkincsekre az nem vonatkozik.

107. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 106. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 5. 10:38
nem is tudok mit mondani

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook