Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent a vallásról fórum

Mindent a vallásról (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
115. 64cbe845f5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 12. 07:54
Az első mondatod alapján látszik, hogy útkereső vagy és leszel még egy jó ideig! A tudatos ember felvállalja önmagát és az azzal járókat, majd abban próbál eligazodni, hogy ki ő, mit akar, mi az ami jó Neki és ezt a katolikus vallás segítségével is meg teheti! A vallások közötti ugrabugrálás is azt mutatja, hogy az életben is ezt teszed! Ha már keresztény katolis lettél, akkor miért nem vagy arra büszke? A döntéseket - vallástól függetlenül - Neked kell meghozni, még pedig úgy, ahogy azt a legjobbnak érzed, függetlenül attól, hogy helyes e, vagy sem! Utólag megtudod! Ezt hívják érési folyamatnak!
114. unom (válaszként erre: 112. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 12. 07:07

Időutazó is volt? Buddha kicsit korábban élt.

Arra, hogy Jézus élt nincs bizonyíték.

113. unom (válaszként erre: 111. - Napsugár8)
2020. aug. 12. 07:05
Igen, sok helyen divat lett kiírni a település nevét így is.
2020. aug. 12. 07:00
Tegnap olvastam valahol hogy Jézus tanította Buddhat is.... 😧
111. Napsugár8 (válaszként erre: 82. - Unom)
2020. aug. 5. 18:46

Ezek szerint még ma is használják itt-ott a rovásírást.


[link]

110. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 107. - Napsugár8)
2020. aug. 2. 19:46
Nincs semmiféle offolás örömmel olvasom mindenki sorát és véleményét és örülök hogy jól el tudtok beszélgetni 🙂❤ Most volt feléjük búcsú úgy volt hogy elmegyünk, de aztán mégsem jött össze.
2020. aug. 2. 09:12

[link]


Elkezdtem beírni, hogy "Krisna..." és máris kidobott egy csomó lehetséges folytatást, Miskolc, Debrecen, Pest, Somogy....

"keressetek és találtok

Kérjetek és adatik!"

108. tumbo2 (válaszként erre: 107. - Napsugár8)
2020. aug. 2. 09:09
van is még,tán egyszer el kéne menni.bár én vallás ellenes vagyok,de érdekesek lehetnek a szokások.
2020. aug. 2. 09:07

Sikerült jócskán eltéríteni a beszélgetés fonalát az eredeti témától. Bocsi!

Visszakerestem: 57-58. hsz.-eknél hagytuk abba, hogy Krisna-központ valahol Somogyban van/volt. Onnét tudjuk folytatni, ha a fórum indítója is úgy akarja. Remélem nem offoltuk szét a fórumot. Sajnálnám.

106. tumbo2 (válaszként erre: 104. - Napsugár8)
2020. aug. 2. 09:06
haha,akkor nem ismerték a gyári egyenest.a bátorabbak,egy kis vízzel hígították,a kevésbé bátorak sokkal.
105. Napsugár8 (válaszként erre: 104. - Napsugár8)
2020. aug. 2. 08:35

A nevét jól írtam, csak a tv-csatornát nem. Ahol megy ez a sorozat: Discovery Channel, Travel Channel

[link]

104. Napsugár8 (válaszként erre: 102. - Guruljka)
2020. aug. 2. 08:26

Az már nekem is feltűnt. Sőt a monda szerint Arthur királyt is hármas koporsóba temették és ugyanúgy egy ideiglenesen elterelt folyóba, majd ismét ráengedték a vizet... ezért nem találják egyikőjük sírját sem!!


Könyvtárban őrzött korabeli írások alapján jelenleg Attila sírját valahol a Pest környéki hegyekben keresik a régészek. És meglepő módon Szörényi Levente is ezzel tölti nyugdíjas éveit, az általa össze-zenélt és apja után örökölt kis vagyonával egy másik régész-csoportot szponzorál. De ők is ott fent a hegyekben kutakodnak.


És még mielőtt valaki ismét csak azzal jönne, hogy "nem kell mindent elhinni, amit itt-ott olvasunk, mert azoknak a fele sem igaz" szöveggel jönne, hát elmondom még azt is: History tv-sorozat: "Expedíció az ismeretlenbe" Josh Gates (majd rákeresek jól írtam-e)

diplomás régész, történész a világ különböző részein folytatott kutatásokhoz csatlakozik, rejtélyeket, ősi mítoszok valóság-tartalmát stb. kutatja, és ezekből készül a tv-sorozat.

Itt járt Pesten, mutatták az ásatásokat.

Amilyen pofát vágott, amikor Szörényi megkínálta a saját főzésű 45 fokos pálinkájával... nem számított ilyen erős italra. :))


Ha már itt tartunk, itt járt ő, amikor Szigetvárnál megtalálták Szulejmán türbéjét, arról is készült egy órás felvétel a sorozat számára!!

103. tumbo2 (válaszként erre: 101. - Guruljka)
2020. aug. 1. 16:58
akkor jó tanár lehetett.az enyém meg azt szerette,ha ugyanazt mondtuk,amit ő.szerencsére akkor még jó memóriám volt szóról szóra visszamondtam.először csak hármasokat adott,aztán rájöttem,neki ez kell,hát üsse kavics.
102. Guruljka (válaszként erre: 88. - Napsugár8)
2020. aug. 1. 16:57
Valamiféle szarvas sok nemzet mondavilágában előfordul, sőt Attila kardja is eléggé hasonlít az Excaliburhoz.
101. Guruljka (válaszként erre: 98. - Napsugár8)
2020. aug. 1. 16:52
Volt egy emlékezetes afférom az ostoba magyartanárommal. Közöltem vele, hogy Vörösmarty rossz költő volt. Nem mert ellenkezni, mert az irodalomhoz nem nagyon konyított a szerencsétlenje.
100. 0c4eeadbce (válaszként erre: 22. - Papája)
2020. aug. 1. 16:48
Szerintem is magánügy a vallás ès a hit. A törtènelem folyamán sok dolog nevèben gyilkoltak, nem kell a vallást dèmonizálni.
99. tumbo2 (válaszként erre: 97. - Guruljka)
2020. aug. 1. 16:07
akartam mondani,kicsit későbbi történet.
98. Napsugár8 (válaszként erre: 97. - Guruljka)
2020. aug. 1. 15:57
Köszönöm, most már tudom, mert utána néztem. De azért aranyos vagy!
97. Guruljka (válaszként erre: 90. - Napsugár8)
2020. aug. 1. 15:54

Ez a Szép Ilonka, Vörösmarty.

Gyors vadat.

Semmi köze az eredetmondákhoz. Mátyás korában játszódik.

96. unom (válaszként erre: 94. - Napsugár8)
2020. aug. 1. 15:48

Nem is kezeli senki igazként a mondákat. A vallási mítoszokat igen, pedig pl. Jézus sem történelmi személy, a Biblián kívül sehol sem említik.

A Föld kerületét pedig már az ókorban kiszámolták, viszonylag pontosan.

95. tumbo2 (válaszként erre: 88. - Napsugár8)
2020. aug. 1. 15:36
szép mesék.
2020. aug. 1. 15:36

Dehát a mondák is pont olyanok. Vagy igazak, vagy nem, nem kell mindent elhinni, különösen, ha nem bizonyított tény. És amiket a Mondák Könyvében írtak, az sem biztos, hogy igaz.

Mint ahogy az sem, ahogy a Wiki-ről leszedett információk, a történészek, nyelvészek, régészek által végzett kutatási eredmények sem biztos, hogy az valóban úgy volt... de hát volt már ilyen a történelem során. Több száz éven keresztül elevenen megégették, aki azt merte állítani, hogy a föld kerek, és forog a nap körül... és lám-lám... :))

93. unom (válaszként erre: 92. - Napsugár8)
2020. aug. 1. 15:35

Száll a madár ágrul ágra,

Száll az ének szájrul szájra...

Ez a közismert, de József Attila is írt róla

92. Napsugár8 (válaszként erre: 91. - Unom)
2020. aug. 1. 15:31

Látszik, hogy nem mostanában foglalkoztam ezzel. Valahogy úgy rémlett, hogy ezzel kezdődik a

"Rege a csodaszarvasról"

[link]


Vagy a meleg, vagy valami más kór, vagy a kor???

91. unom (válaszként erre: 90. - Napsugár8)
2020. aug. 1. 15:15
Ennek mi köze a magyar eredetmondákhoz?
90. Napsugár8 (válaszként erre: 89. - Unom)
2020. aug. 1. 15:11

Az nekem nem rémlik, csak a vers:

"A vadász ül hosszú, méla lesben,

Vár felajzott nyílra rőtt vadat..."

89. unom (válaszként erre: 88. - Napsugár8)
2020. aug. 1. 15:09

A monda szerint az vezette ide az őseinket, még a turul előtt jóval.

Nem olvastad a Mondák könyvét?

88. Napsugár8 (válaszként erre: 86. - Unom)
2020. aug. 1. 15:06
Ahogy mondod, nekünk turul, rómának a farkas, a hinduknak a szent tehén, tényleg, egyszer össze kellene szedni egy listába, hogy melyik állat, melyik népnek a védője, őrzője, szentje. De ha nekünk a turul, akkor mi volt a csodaszarvas??? Vagy az csak ide vezette őseinket, erre a földre, Hunort és Magort??? Vagy mi volt a szerepe a csodaszarvasnak a magyarság történelmében???
87. tumbo2 (válaszként erre: 85. - Napsugár8)
2020. aug. 1. 14:56
ja,jó sok badarságot.Gilgamesről is olvastam.mndjuk a heppem a történelmi könyvek,meg a krimik.de a turul madártól meg a nagy magyarkodástól falnak tudnék menni.
86. unom (válaszként erre: 85. - Napsugár8)
2020. aug. 1. 14:54
A legtöbb népnek volt szent állata, amelyiket az ősükként tisztelték. Nekünk a turul, a rómaiaknak a farkas.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook